Editörler : Lanet
«464748495051525354555657»

hsnd
Başbakan Müsteşarı
07 Ağustos 2019 09:41

Hayırlı olsun hocam. Hangi üniversiteden hangisine geçiş yaptınız? Ben de genellikle üniversite deniyorum ancak bir sonuç alamıyorum. Geri dönüş bile yapmıyorlar.

vos vos, 5 yıl önce

Kaymakamlığa 1,5 yıl boyunca tüm uğraşlarımıza rağmen, gitmedik adam bırakmamıza rağmen (mlletvekili, bakan) işiniz oldu denmesine rağmen işimiz olmadı malesef

kaymakamlıktan vazgeçmek zorunda kaldık,

Şuan Üniversiteden Üniversiteye nakilimiz oldu,bilginiz olsun,

Kaymakamlık için benim görüşüm,

( M. vekilleri, bakanlar, Hatta İç işleri bakanı ile görüşmemize rağmen evrağımızı vermemize rağmen, hatta ve hatta telefonla aranmamıza işiniz halloldu hayırlı olsun denilmesine rağmen) üniversiteden kaymakamlığa geçimiz olmadı, bu yüzden kaymakamlığa kurumlar arası geçiş yerine Üniversiteden Üniversite deneyin derim, biz 1,5 yıl sonunda 6 aylık çoçuğum ve eşimle bir araya anca gelebildik, bu süreçte kaç otobüs, bileti, kaç aile, kavgası, kaç küskünlükler, sorunlar yaşadık, hatta boşanmaya kadar geldi durumumuz, neler çektim anlatmakla bitmez bu iş çok büyük sorun çok tayin o yüzden hepinize bilgi vermek istedim. benim yaşadıklarımı bilin istedim...

Allah hepinizin yardımcısı olsun sağlıcakla kalınız.

Mrn03
Memur
07 Ağustos 2019 17:31

Arkadaşlar muvafakat isteme yazısı geldiğinde istenilen belgeler neler oluyor. Sadece yazı ekine hizmet belgesimi konuluyor. Konu hakkında bilgisi olan var mı?

recklesslife
Memur
07 Ağustos 2019 22:27

Bu geçici görevlendirme ne arkadaşlar. Kurum buldum. Geçici görevlendirmeyle gel kadronu sonra alırız diyorlar.

hsnd
Başbakan Müsteşarı
08 Ağustos 2019 08:17

Hocam kadro olma şartı aranmaksızın çalıştığın kurumdan aylıklı izne ayrılıp diğer kurumda 1 yıla kadar geçici görevlendirmeli çalışabiliyorsun. Haklarını eski kurumun ödüyor yeni kurumda görevlendiriliyorsun.

recklesslife, 5 yıl önce
Bu geçici görevlendirme ne arkadaşlar. Kurum buldum. Geçici görevlendirmeyle gel kadronu sonra alırız diyorlar.

hsnd
Başbakan Müsteşarı
08 Ağustos 2019 08:18

Yalnız geçici görevlendirmede de çalıştığın kurumun muvafakatı aranıyor. Benim de düşündüğüm yollardan birisi bu ancak muvafakat almak sorun olacaktır. Siz hangi kurumdasınız? Hangi kuruma geçici görevlendirme düşünüyorsunuz hocam?

eylul_kimya
Daire Başkanı
08 Ağustos 2019 08:57

bunu söyleyenler kurumun taşra teşkilatı olmalı. banada sorsanız geçici görevle gel sonra hallederiz derim yani:)

geçici görevi kabul edecek olan patron ankaradaki en yüksek amir, genel müdür, bakan vs . 6 aylık oluyor geçici görevler, her 6 ayda bir yenilenmesi gerekiyor, bu 6 aylık maaşlarıda eski kurum ödüyor. maaşını ben vericem siz gideceksiniz başka kuruma hizmet edeceksiniz, dolayısıyla şu an çalıştığınız yeride ikna etmeniz gerekiyor.

size gel diyen kurumun genel müdürlüğü varsa,personel daire başkanlığı ile durumu görüşün izlenecek yol konusunda..

recklesslife, 5 yıl önce

eylul_kimya
Daire Başkanı
08 Ağustos 2019 09:02

benim için istenenler; 1-tastikli hizmet belgesi 2-personel bilgi formu 3-güvenlik soruşturması 4-disiplin cezası olup olmadığının belgesi.

bu belgeler sizin hazırlayacağınız belgeler değilki. personel müdürlüğünüz ne isteniyorsa hazırlar zaten.

Mrn03, 5 yıl önce

Arkadaşlar muvafakat isteme yazısı geldiğinde istenilen belgeler neler oluyor. Sadece yazı ekine hizmet belgesimi konuluyor. Konu hakkında bilgisi olan var mı?

recklesslife
Memur
08 Ağustos 2019 09:51

İlk önce geçici görevlendirme icin muvafakat sonra kadro icin mi muvafakat isteyecekler?
hsnd, 5 yıl önce

Yalnız geçici görevlendirmede de çalıştığın kurumun muvafakatı aranıyor. Benim de düşündüğüm yollardan birisi bu ancak muvafakat almak sorun olacaktır. Siz hangi kurumdasınız? Hangi kuruma geçici görevlendirme düşünüyorsunuz hocam?

hsnd
Başbakan Müsteşarı
08 Ağustos 2019 10:04

Evet hocam geçici görevlendirme için de muvafakat alınacak. Sonra kadro açarlarsa dedikleri gibi kadronu almak için muvafakat isteyecekler.

recklesslife, 5 yıl önce
İlk önce geçici görevlendirme icin muvafakat sonra kadro icin mi muvafakat isteyecekler?

hsnd
Başbakan Müsteşarı
08 Ağustos 2019 10:08

Geçici görevlendirmeyi kabul ettirmek çok zor. Ben de araştırıyorum bunu ama kurumlar pek yanaşmıyolar çünkü haklarını kadronun bulunduğu kurum ödüyor ama sen başka kurumda çalışıyorsun. Bu yüzden pek istemiyorlar elzem durumlar haricinde. Eğer başarabilirseniz çok zor bir iş başarırsınız.

recklesslife
Memur
08 Ağustos 2019 10:47

Anladım hocam çok teşekkür ederim. Normalde kendi kurumumdan muvafakat sözünü aldım. Kurum bulmaya gelince isler karıştı. Yeni açılan bir kuruma başvuru yaptım. Şans eseri teknik personelleri hiç yokmuş. Hemen geçici görevlendirmeyle gel dediler. Ancak kurumumun bu durumu kabul edeceğini pek düşünmüyorum.
hsnd, 5 yıl önce

Evet hocam geçici görevlendirme için de muvafakat alınacak. Sonra kadro açarlarsa dedikleri gibi kadronu almak için muvafakat isteyecekler.

yusuf4388
Aday Memur
19 Ağustos 2019 12:10

kurumlar arası nakilde geçerli mi bu?

bu bilgiyi nerden teyit edebilirim?

leventdmr, 5 yıl önce

Yeni kurulan üniversitelere atama izni sınırsız

trust.111
Kapalı
20 Ağustos 2019 08:52

Yalan yanlış bilgi veriyorlar. Yeni kurulan üniversiteler, hangi üniversiteden bölünerek ayrıldılarsa o üniversiteden yeni kurulan üniversiteye geçişte kadro şartı aranmıyor. Diğer kurumlardan geçecek olanlar yine kadro şartına tabi.

yusuf4388, 5 yıl önce

kurumlar arası nakilde geçerli mi bu?

bu bilgiyi nerden teyit edebilirim?

sniha
Aday Memur
28 Ağustos 2019 11:29

Arkadaşlar merhaba konudaki mesajlarınızı okudum bende sağlık bakanlığında çalışıyorum başka bir kuruma geçmek istiyorum bu kurum değiştirme nasıl oluyor boş kadro ilan ediliyor mu yoksa kadro var mı diye dilekçe mi veriyoruz?

NAKILCI
Memur
28 Ağustos 2019 16:12

arkadaşlar bu kadroları kim kullanıyor acaba nakil kadroları açıklandı açıklanır açıklanmaz yok boş kadro yok mok demeye başladılar. devletin bizlere tanıdığı hakkı kullanamıyoruz şaka gibi. kime sorsam kapı kapı dolaşıyorlar ellerinde dilekçe ile ama sonuç yok. dilekçeyi alırlar . incelicez diye. iki hafta sonra olumsuz kadro yok.vs. gibi cevaplar. nakil işini başarabilen tek bir arkadaşım oldu şimdiye kadar iki üç seneede bir tane oldu onunda babası eski belediye başkanı idi. üniversiteye aldırdı zar zor. Herkese sabır metanet diliyorum. Güzel şeyler solemek isterdim malesef durum bu. Yüksek lisanslı bir sürü sertifakalı vs seni almaz. gider birinin kulağına fısıldadığı vasat ismi alır yada almak zorunda kalırlar. yöneticilere de kızmıyorum ben. onlara gelen talimatlar var sonuçta.

MaDMaxiBo
Şube Müdürü
29 Ağustos 2019 00:37

Seneye açılacak kadrolar bile doldu şimdiden sözünü veriyorlar size bir kadro ayırdık bakanım diye.

hsnd
Başbakan Müsteşarı
29 Ağustos 2019 09:20

Naklen atama kadrolarında bakanlıkların zaten yanın yaklaşılmıyor. Ben üniversite ve belediye için uğraşıyorum o bile zor.

MaDMaxiBo, 5 yıl önce

Seneye açılacak kadrolar bile doldu şimdiden sözünü veriyorlar size bir kadro ayırdık bakanım diye.

katsa1453
Aday Memur
29 Ağustos 2019 11:04

Arkadaşlar selam. Aşağıdaki konu ile ilgili yardımınızı bekliyorum:

Eşim şuan bir üniversite hastanesinde hemşire. Benim bulunduğum şehirdeki üniversite kendisini yazı yazarak istedi. Ancak şuan bulunduğu üniden bir aydır muvafakata cevap vermiyorlar.

Muvafakat vermemeleri durumunda eş durumundan dolayı dava açarsak kazanma şansımız yüksek olur mu ?

Çalıştığı hastane uygun gördü gidebilir dedi ama ne hikmetse hala muvafakat yazısı gelmedi.

Bu nası bir iştir lütfen bilenler yardımcı olsun.

MaDMaxiBo
Şube Müdürü
29 Ağustos 2019 21:18

Zaten onlar için diyorum ben hocam. Seneye verilecek kadronun sözü şimdiden alınıyor. Çok zor iş. Belediye zaten daha zor.

hsnd, 5 yıl önce

Naklen atama kadrolarında bakanlıkların zaten yanın yaklaşılmıyor. Ben üniversite ve belediye için uğraşıyorum o bile zor.

katsa1453
Aday Memur
30 Ağustos 2019 23:43

Hocam selamlar

Nerden nereye geçiş yaptınız. Benim eşimi Bursa Uludağ üniversitesi istedi. Ancak Çanakkale üniversitesi bir aydır olumlu veya olumsuz cevap vermiyor. Eğer muvafakatı vermezse dava açsak kazanabilir miyiz? Bİlen birileri lütfen yardım etsin ?

hsnd, 5 yıl önce

Hayırlı olsun hocam. Hangi üniversiteden hangisine geçiş yaptınız? Ben de genellikle üniversite deniyorum ancak bir sonuç alamıyorum. Geri dönüş bile yapmıyorlar.

Toplam 1167 mesaj
«464748495051525354555657»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi