Editörler : Pangaea

UMAY CANSU
Şef
14 Kasım 2019 11:39

Hey Allahım yaa. Siz ne kadar akıllısınız. Bizim canımız çıktı bu işin her aşamasında. Sadece puan almak bile yetmiyor 2018 lisi bilmem 2 yıl geçerliliği varken!! Bir de siz mi çıktınız. Memeleket bencil insanla dolu resmen. Vicdan ise hak getire. Kpss niye var ya niye!!! Ben de ücretli yaptım 2 yıl .sonra bıraktım kpss çalıştım. Do you anderstand??? Böyle olmalı tamam mı 15 yıl çalışacağına 2 yıl adam gibi çalışıp puananı alırdın. O masaya oturmak kolay değil !! siz de biliyorsunz... O masadan sonrası ise hiç kolay değil. Ne iseniz öyle kalın!! Hakkımızı gaso etmeyin. Böyle bir hakkınız yok. Daha önce atananlara da hakkım helal değil.

lieebee
Memur
14 Kasım 2019 12:03

yazdiklarinizi okuyunca gercekten yuregim sizladi.egitim camiamizin gercek emekcileri olarak sizler o dusuk maasla okullarda sadece derslere girmekle kalmayip her turlu etkinlige de katiliyorsunuz..ama verilen maas gercekten icler acisi.kpss sinavlariyla vakit kaybetmeyip dusuk ucretlide olsa okullardaki yavrularimiza egitim vermek icin kosturuyorsunuz..hatta okulda gorevliyken asil isinizi aksatmamak adina kpss calisacak zamaniniz da kalmiyor..her ne kadar en cok 30 saat dersinizde olsa haftada 100 calismis gibi oluyorsunuz..aslinda ucretli maaslari uc katina cikarilmali..ayrica yokluktan otobusle minibusle hatta yuruyerek okula gitmek zorunda kaldiginiz icin ortalama bir fiyatta araba her ucretliye hediye edilmeli..yuruye yuruye yirtilan ayakkabisiyla okula gitmek zorunda kalanlar var.. buna hangi yurek dayanir soruyorum..ayrica kira masrafi olmamasi icin her ucretliye toki den bir daire verilmeli..sonucta bazi tokilerde hala bos daireler var.madem.millet alamiyor bu ucretli ogretmenlerimize tahsis edilmeli..ve bu kisiler sozlesmelilik sureleri calistiklari yillara sayilip direkt kadrolu baslatilirlarsa yillardir suren bu magduriyetleri (!) son bulacaktir inş.. adalet yerini bulur inş.

Borgholz
Aday Memur
14 Kasım 2019 12:22

Ali abi kovaya vurmuşsun yine
lieebee, 4 yıl önce
yazdiklarinizi okuyunca gercekten yuregim sizladi.egitim camiamizin gercek emekcileri olarak sizler o dusuk maasla okullarda sadece derslere girmekle kalmayip her turlu etkinlige de katiliyorsunuz..ama verilen maas gercekten icler acisi.kpss sinavlariyla vakit kaybetmeyip dusuk ucretlide olsa okullardaki yavrularimiza egitim vermek icin kosturuyorsunuz..hatta okulda gorevliyken asil isinizi aksatmamak adina kpss calisacak zamaniniz da kalmiyor..her ne kadar en cok 30 saat dersinizde olsa haftada 100 calismis gibi oluyorsunuz..aslinda ucretli maaslari uc katina cikarilmali..ayrica yokluktan otobusle minibusle hatta yuruyerek okula gitmek zorunda kaldiginiz icin ortalama bir fiyatta araba her ucretliye hediye edilmeli..yuruye yuruye yirtilan ayakkabisiyla okula gitmek zorunda kalanlar var.. buna hangi yurek dayanir soruyorum..ayrica kira masrafi olmamasi icin her ucretliye toki den bir daire verilmeli..sonucta bazi tokilerde hala bos daireler var.madem.millet alamiyor bu ucretli ogretmenlerimize tahsis edilmeli..ve bu kisiler sozlesmelilik sureleri calistiklari yillara sayilip direkt kadrolu baslatilirlarsa yillardir suren bu magduriyetleri (!) son bulacaktir inş.. adalet yerini bulur inş.

baris05
Aday Memur
14 Kasım 2019 13:16

tyagmur adam bizim branştan 2. sırada.herkesi kendiniz gibi kurusıkı sanmayın.barzonun biri de demişki ücretlilerin hepsi karaktersiz.anne-baba parası yemeden kendi kendime helalinden geçiniyorsam ve branşımda 40.cıysam,öğretmenlik mezunuysam,hayatımda çok şükür şimdiye kadar torpili bakkaldan alınan haricinde kullanmadıysam karaktersiz sensin diyorum. biri diyor sallıyor ilk 10da değil,kargalar güler;diğeri diyor torpil yapıyor,yok efendim patlatıyor kızkaçıranı,maytap yakıyor falan da filan efendim.boşuna dememişler kişi kendinden bilir işi diye.demekki yağmur sıralamasını ve puanını sallıyor millete,diğer karaktersiz de torpili olsa yapacak,bayrak taşıyan olacak ama bulamıyor

tyagmur
Aday Memur
14 Kasım 2019 14:10

Kardeş o arkadaş 2.olduysa niye ücretli ataması istiyor ya da buna çanak tutuyor ne alaka ,o kadar emek gösteren bu iş için çabalayan her insan bunun kolaycılık olduğunu bilir zaten, benim sıralamam da belli ne yaptığım da belli hali hazırda ücretli yapıyorum ama bunun doğru olduğunu söylemiyorum çünkü yanlış.
baris05, 4 yıl önce

tyagmur adam bizim branştan 2. sırada.herkesi kendiniz gibi kurusıkı sanmayın.barzonun biri de demişki ücretlilerin hepsi karaktersiz.anne-baba parası yemeden kendi kendime helalinden geçiniyorsam ve branşımda 40.cıysam,öğretmenlik mezunuysam,hayatımda çok şükür şimdiye kadar torpili bakkaldan alınan haricinde kullanmadıysam karaktersiz sensin diyorum. biri diyor sallıyor ilk 10da değil,kargalar güler;diğeri diyor torpil yapıyor,yok efendim patlatıyor kızkaçıranı,maytap yakıyor falan da filan efendim.boşuna dememişler kişi kendinden bilir işi diye.demekki yağmur sıralamasını ve puanını sallıyor millete,diğer karaktersiz de torpili olsa yapacak,bayrak taşıyan olacak ama bulamıyor

ftfh
Kapalı
14 Kasım 2019 16:17

Ücretli öğretmenlikte torpil döndüğünü herkes biliyor. Torpille iş sahibi olanlar tabi ki kpss sınavına girmeden atanmak isteyecek. Adamlar hak yemeye alışmış. Yok ben torpille değik de hakkımla ücretli öğretmenlik yaptım diyen varsa, o zaman hakkıyla da kpss ye girip atansın. Haktan hukuktan haberi olan beleşten kadro beklemesin.

catcus
Aday Memur
14 Kasım 2019 16:24

Niye kim sana bu sözü verdi ki başta ?

Ücretli çalışın 10 yıl sonra kadro vereceğiz dediler mi?

Baştan beri uygulama belli. Kpss ye giriyorsun, öyle atanıyorsun, icat çıkarmayın

Ayaz68, 4 yıl önce

Kpss ile bizim Atama farkli siz gidin ders çalışın bizim.amacimiz verdiğimiz onca senenin ödüllendirilmesi. 1 sene çalışan atandın demiyoruz. Senelerini verenler aransın. ÇÖZÜM basit. 5 10 sene emek verenler aransın.

şaşkın tarihçi
Genel Müdür
14 Kasım 2019 16:58

Ben de tıllarca ücretli öğretmenlik yaptım ve devlet emeğimin karşılığını verdi. İnşallah eğitim neferi olarak nerede eksik varsa oraya koşan ücretli öğretmenlerimiz sınavsız atanır. Ücretli kpssli ayrımı yapmak son derece yanlış.

Burakd85
Kapalı
14 Kasım 2019 17:11

Oğlum siz ne bencil rahata alışık adamlarsınız. Millet paşa paşa boşuna mı çalışıyor KPSS ye zaten herkes biliyor o ücretliye nasıl girdiğinizi torpilsiz bi halta yaramayan insanlar nasıl oluyorsa yüksek puan almış kişilerin önüne geçerek ücretli öğretmenlik yapıyor. Onsolloh ocrotlolor sonovsoz otonor he .... Atanırsınız. Otur adam gibi çalış zorla adamı konuşturuyorsunuz.

şaşkın tarihçi, 4 yıl önce
Ben de tıllarca ücretli öğretmenlik yaptım ve devlet emeğimin karşılığını verdi. İnşallah eğitim neferi olarak nerede eksik varsa oraya koşan ücretli öğretmenlerimiz sınavsız atanır. Ücretli kpssli ayrımı yapmak son derece yanlış.

şaşkın tarihçi
Genel Müdür
14 Kasım 2019 17:14

Öncelikli olarak adam değilim. İkincisi çalışmama gerek yok çünkü zaten atadı hükümetimiz. Üçüncüsü bu nasıl bir üslup.
Burakd85, 4 yıl önce

Oğlum siz ne bencil rahata alışık adamlarsınız. Millet paşa paşa boşuna mı çalışıyor KPSS ye zaten herkes biliyor o ücretliye nasıl girdiğinizi torpilsiz bi halta yaramayan insanlar nasıl oluyorsa yüksek puan almış kişilerin önüne geçerek ücretli öğretmenlik yapıyor. Onsolloh ocrotlolor sonovsoz otonor he .... Atanırsınız. Otur adam gibi çalış zorla adamı konuşturuyorsunuz.

Burakd85
Kapalı
14 Kasım 2019 17:19

Adam olmadığınızı kabul ettiyseniz benlik bir sorun yok. İyi günler.

şaşkın tarihçi, 4 yıl önce
Öncelikli olarak adam değilim. İkincisi çalışmama gerek yok çünkü zaten atadı hükümetimiz. Üçüncüsü bu nasıl bir üslup.

Pho3nix20
Kapalı
14 Kasım 2019 17:35

Biri de "Sınav ne kadar iyi ölçüyor sanki." demiş. İyi ölçmediği senin bu zeka ile branşında onuncu olmandan -tabii doğruysa- belli zaten de sonuçta iyi ölçmese de bir emek gerektiriyor. Hani siz emeğe çok değer veriyorsunuz ya, neden bizim emeğimizi hiçe sayıyorsunuz? Üstelik kanunen de bu iş sınav ve mülakat puanlarının ortalamasının hangi sıraya denk düştüğü ile ilgili bir şeyken. Bu arkadaşların sınavsız atanmasını çok istiyorsan eğer, kendi hakkından feragat et ve "Benim yerime ücretli bir kardeşim atansın." de. Belki dileğin gerçekleşir. Öyle sallayıp sıkacağına işe kendinden başla. Başkalarının haklarına çökmeye çalışma. Senin sadece kendi hakkın ile ilgili tasarrufun söz konusu olabilir, bizimki ile ilgili değil.

14 Kasım 2019 18:35

Siz işin yolunu bulmuşsunuz emek hırsızısınız !!! Madem ücretli zor bırak bir sene bizim gibi çalış bakalım hangisi dahazor .insaf ya!!!

Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi