Editörler : supporters.

17 Aralık 2012 04:19

2013 İdari Hakimlik Sınavına Hazırlık Platformu...

Haydin hayırlı olsun yeni sınav maratonu...

ttthe power
Kapalı
17 Aralık 2012 17:45

Hayırlı olsun da bu sene sınav var mi ki kirve...

Mülakattan gene elenirsem hakimlik sayfasını kapatacağım.Umarı senin için açılır...

Artarak.Artan
Yasaklı
17 Aralık 2012 19:30

Valla mulakata kalamayacagimi bildigim icin basligi pesinen acmistim :))

Powerim tum dualarim seninle rabbim yardimcin olsun...bu mulakata gecmeyi en cok hak eden kisi sensin...

haydikısmet
Aday Memur
17 Aralık 2012 23:24

sevgili artarak artan kardes bende busene ilk girmiştim ama çokümit bağlamama rağmen alakasız bir puan geldi.o kadar alakasızki burada paylaşmak bile istemiyorum. ama bu başlığı açtığın iyi olmuş. ben bir şey soracam bu sıavın bahar aylarında açılma olasılığı yok dimi? yani şimdiye kadar açılmamış ama osym para kazanmak istermi acaba nede olsa 8-9 bin başvuru iyi para eder...

haydikısmet
Aday Memur
17 Aralık 2012 23:26

yani hazır sınav havasındayken diyorum sıcağı sıcağına bir sınav iyi olurdu bir kaç sonrasına

işimizyaş
Daire Başkanı
17 Aralık 2012 23:55

Artarak Hayırlı olsun başlık.

işimizyaş
Daire Başkanı
17 Aralık 2012 23:57

Artarak Kardeş, Şu Nisanda İdari yargı sınavını sağlamak için çabalayalım. Bilgilerimiz yeni iken, yeni mezunlar çıkmadan Nisanda sınav müthiş olur.

işimizyaş
Daire Başkanı
18 Aralık 2012 00:46

Ben yaş sınırında sınav yapıldığı tarihi esas alan 2802 sayılı hakimler savcılar kanununun 8 maddesin değiştirlmesi için vekillere twit atmaya başladım. Herkesin katılamsının istiyorum.

Sınav tarihinin esas alınması çok adaletsiz bir uygulama.

2013 te yapılacak hakimlik sınavına 78 doğumlulardan sadece aralık doğumlu olanların girebilmesi kabul edilemez.

Bu sorun ileride şu anda ilgili olmayanlarında yüzleşeceği bir sorun. Lütfen herkes gereken hassasiyeti göstersin. Zor değil çok kolay başarılır.

Artarak.Artan
Yasaklı
18 Aralık 2012 06:43

Bende sinav sonrasi hic hirs yapan yok bu nasil is demeye baslamistim kendi kendime :))

Valla ben cok saglam basladim calismaya...sanirim su seher vaktide buna sehadet eder...

Bu sene idari yargi basta olmak uzere, sayistay, kaymakamlik ve raportorluk ne varsa kazanicam insaallah...

Zaman su gibi akiyor iki sinav arasi goz acip kapayincaya kadar geciyor...sinav nisan yada kasim be zaman olursa olsun kazanicam kafaya koydum...

Yas siniri isine gelince ay yil hesabi yapnaya gerek yok...yas siniri tamamen kalkmali...hatta konacaksa belli bir yasin ustu halim olabilir denmeli mesela 27 veya 30 gibi...

21 yasinda tuyu bitmemis nefsi ve egosu tavanda bir velet ne kadar dogru karar verebilir konuyu nasil kavrar???...belli mesleklere giris icin tavan degil taban yasi konmalidir...

Bu hususun izahi gereklidir yetkili makamlara...

Artarak.Artan
Yasaklı
18 Aralık 2012 06:55

Bakanligin yilda iki kez sonav yaptigi vakidir...2005 yilinda 2 sinav yapmistir...

Tek seferde 2000 hakim alimi yaptigi da olmustur...yanilmiyorsam 2001 yilinda...

Kaymamlik sinavida yilda 1 kez yapiliyor iken 2011 de iki kez yapilmistir...

Kisacasi kadro ihtiyaci varsa ki var oldugu herkesce asikardir her sey mumkundur...

Bolge adliye mahkemelerini devreye sokabilmek icin son 5-6 senedir cok yuklu adli hakim alimi yapildi...bu arada idari yargi ihmal edildi...sinav acilmadi yada 50-100 kisilik alimlar yapildi...

Yarginin hizlandirilmasi adina yapilan duzenlemede dahi danistayin is yuku ortadadir...

Hal boyle iken 2013 te ben 300 den asagi alim olmaz diyorum avukatlar haric...

sea0907
Şube Müdürü
18 Aralık 2012 10:38

o zaman bize de çalışmak düşer. bende dün gece bismillah dedim mikro kitabını aldım elime. bu sefer 2 3 ay çalışmak yok. erken kalkan yol alır. hakkımızda hayırlısı...ayrıca idari ile hesabım daha bitmedi.

Artarak.Artan, 11 yıl önce

Bakanligin yilda iki kez sonav yaptigi vakidir...2005 yilinda 2 sinav yapmistir...

Tek seferde 2000 hakim alimi yaptigi da olmustur...yanilmiyorsam 2001 yilinda...

Kaymamlik sinavida yilda 1 kez yapiliyor iken 2011 de iki kez yapilmistir...

Kisacasi kadro ihtiyaci varsa ki var oldugu herkesce asikardir her sey mumkundur...

Bolge adliye mahkemelerini devreye sokabilmek icin son 5-6 senedir cok yuklu adli hakim alimi yapildi...bu arada idari yargi ihmal edildi...sinav acilmadi yada 50-100 kisilik alimlar yapildi...

Yarginin hizlandirilmasi adina yapilan duzenlemede dahi danistayin is yuku ortadadir...

Hal boyle iken 2013 te ben 300 den asagi alim olmaz diyorum avukatlar haric...

my ıdea
Aday Memur
18 Aralık 2012 13:09

iktisattan kitap önerim olcak, çok kitapla dağılmayın zeynel dinler kpss iktisat süper bi kitap, iktisatın mantığını gayet iyi kavrarsınız.

dodikana
Daire Başkanı
18 Aralık 2012 13:16

başka yerlerde yazıldı ama bu sayfadan devam edelim yeni kitap önerileri lütfen :)

özellikle artarak üstad derslere çalışmaya başladığını biliyoruz nerelerden çalışıyorsun bi de bakalım :)

my ıdea
Aday Memur
18 Aralık 2012 13:25

kusura bakma arkadaşım,tutamadım kendimi kitap önerimi buraya yazıverdim :)

dodikana
Daire Başkanı
18 Aralık 2012 13:30

size dememiştim tesadüf olmuş arka arkaya yorumlarımız, tabiki de kitap yorumlarını alalım lütfen:)

my ıdea, 11 yıl önce

kusura bakma arkadaşım,tutamadım kendimi kitap önerimi buraya yazıverdim :)

işimizyaş
Daire Başkanı
18 Aralık 2012 13:32

Ben de mevzuat okuyarak başladım çalışmaya.

Artarak Kardeşim, Üst yaş sınırı olmamasına yönelik temennilerine katılamamak mümkün değil. Lakin bunun gerçekleşmesi çok zor. Ama eskiden yaş sınırı 30 iken sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının 1. günü baz alınıyordu. Yanlış mı hatırlıyorum? Yaş sınırını yükselttiler ve baz alınan tarihi sınavın yapılma tarihini esas aldılar. Bu uygulamayı kabullenmek mümkün değil. Hakimlik sınavı yapılırken yıl esas alınıyor. Adalet Bakanlığı hakim alımı yaparken Örn; 2013 yılı için takvim ilan ediyor. Aynı takvim yılı içinde yaş sınırı dolacak kimi adayların sınava girebilirken kimisinin girememesi eşitsizlik değilse nedir?

Bu yüzden Hak. Sav. Kan. 8. md değiştirilmelidir. Lütfen basit yollarla, twitter, Bimer gibi sesimizi duyuralım. ben Bingöllü vekillerimle görüşecem. Onlardan kanun teklifi vermelerini istiyecem. ama bunu için öncelikle biraz ses getirmek gerekir ve destek sağlanmalı.

işimizyaş
Daire Başkanı
18 Aralık 2012 13:34

Artarak Arkadaşım başlık nasıl açılır. Bana yardımcı olur musun?

my ıdea
Aday Memur
18 Aralık 2012 13:38

yoo alınmadım zaten , aksine , denk geldi dediğiniz gibi

dodikana
Daire Başkanı
18 Aralık 2012 13:41

sonuçlar açıklandı olmadı şimdi içimde inanılmaz bir sınava girme isteği var yeni bi sınav olsa keşke yakın zamanda:)

işimizyaş
Daire Başkanı
18 Aralık 2012 13:43

Başlık şu isimde olsun.

"Hakimlik ve KPSS-A Yazılı Yarışma Sınavlarında Yaş Sınırı İçin Sınavın Yapıldığı Yılın Ocak Ayının 1. Günü Esas Alınsın"

Böyle bir başlık açarsan sana duacı olacağım.

işimizyaş
Daire Başkanı
18 Aralık 2012 13:44

Sen kaç puanda kaldın kardeş?

dodikana, 11 yıl önce

sonuçlar açıklandı olmadı şimdi içimde inanılmaz bir sınava girme isteği var yeni bi sınav olsa keşke yakın zamanda:)

Toplam 520 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi