Editörler : Pangaea
13 Ekim 2009 09:36

arkadaşlar bu yeterlilik sınavı her sene yapılacak mı bilgisi olan varsa lütfen yazsın

arkadaşlar bu yeterlilik sınavı her sene yapılacak mı bilgisi olan varsa lütfen yazsın her sene olacamsı acaba olacak diyorlar ama bilmiyorum ilahiyatı da bitirdim

hayrunisa_83
Şube Müdürü
13 Ekim 2009 09:45

sanmıyorum arkadaşım.bu belge 3 yıl geçerlı ıse 2 sene sonra yada 3 sene sonra tekrar yaparlar.her sene olmuyor ben de 2005 te gırdım aldım çok şükür ama 2005ten bu yana her sene olmadı sanırım 2 defa ya oldu ya olmadı çok nadır açıyolar sınavı ama hakkınızda hayırlısı inş.mebi düşünün ilahıyatı bıtırdıysenız..

önder_reis
Genel Müdür
13 Ekim 2009 10:41

yapılabilir çünkü hatırlıyorum benn 2003 de yapıldı sonra 2005 ve ardından 2006 sonra birdaha 2009 a kadar yapılmadı..elenen de fazla olduğu için yaparlar diye umuyorum.. tabii ihtiyaca bağlı..

muvahhide
Daire Başkanı
13 Ekim 2009 16:12

Muhtemelen yapılmaz çünkü alım zaten düşük(özellikle kkö),ellerinde haddinden fazla talep var herkes hücum etmiş diyanete iş diye,en son yapılan yeterlilik tarihi ile bu yıl yapılan yetrlilik tarihi arasında uçurum var.Bir de ihtiyaca binaen yapıldığını söylediklerine göre seneye yapmazlar.Geçerlilik süresi ne olursa olsun...

Çok önceden beş yılda bir yapılırmış bu sınavlar büyüklerimiz öyle diyor,yine dua edelim 3 yıla indirdiler :(

barones
Genel Müdür
13 Ekim 2009 21:36

aldığım duyuma göre hersene yapılacakmış yeterlilik sınavı

zaten elenen sayısıda 45.000 kişiden 30.000 kişi olduğu için seneye yine yaparlar

bu süre zarfında hafız olmak isteyenler elini çabuk tutsun en iyisi hafız olmak hafız olduktan sonra önünüzde görev almak için hiçbir engel kalmıyor

allah a emanet olun

muvahhide
Daire Başkanı
13 Ekim 2009 22:24

Barones, bu bilginin kaynağını bize söyler misinz?

Tatminkar bir alım bile yapamazken, neden her sene yeterlilik yapmaya ihtiyaç duysun diyanet?

Eğer kaynağınız sağlam değilse lütfen insanları(bende dahil)boş yere ümitlendirmeyin...

dua ile...

imam18
Şef
13 Ekim 2009 23:36

arkadaşlar 3 yılda bir diye duydum ama bu sınava girenlerin büyük bir kısmı elendiği için 2006 belgeleri 2011 mayıs ayında tekrar yapılı bence çünkü 2006 da alanlarınkide 2011 de bitecek yada bu sınav sonu yani2012 kasın ayında tekrar yapılır kasamonuda her 50 kisşiden bugüne kadar 17 yada 18 kişiyi geçmemiş kazanan komisyondaki hoca söyledi kendi ağzıyla başarı çok düşük dedi birde adalet yok kardeşim 2. komisyonda 3 gündür aynı sayfayı okutuyorlarmış yüzüne dışardaki bekleyenler inanın sayfanın hepsini ezberleyip tecvitlerini bile ezberleyip girdiler 1. kom. rastgele aç 3 satır oku bir tecvit bir soru cevapla çık.adalet istiyoruzzzz.

muvahhide
Daire Başkanı
14 Ekim 2009 00:15

Hocam o hangi şehirdeki komisyon?

55 huzeyme
Aday Memur
14 Ekim 2009 11:54

yeterliilk sınavı yapıldığına göre bir de alım yapsalar. alım yapmadıktan sonra elimizdeki belgenin hiçbir anlamı olmuyor.2005'te almıştım yeterlilik belgesini, süreyi uzatmak için şimdi tekrar girdim. kpss den de önlisans 92 aldım. fakat bu durumda yeterlilikte olsa kpss den 100 de alsan hiçbirşey ifade etmiyor. yine de Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin.

önder_reis
Genel Müdür
14 Ekim 2009 12:22

kastamonu 2.komisyon kardeş evett 3 gündür aynı sayfayı soruyorlar sanki Kuranı Kerimde Başka sayfa yok..

ahmetpazar
Aday Memur
14 Ekim 2009 12:50

muvahhide ve önder reis siz bu konuya neden yazdınız anlamadım valla ben ben başka bir konu hakkında bilgi almak istedim sizin yazdığınız başka ayıptır ya valla size komizyonmu soruyoruz biz

barones
Genel Müdür
14 Ekim 2009 22:29

hersene olacağı sadece bir duyum burda imam arkadaşlar söyledi onlara kaynağını sormadım tabiki ama elenen kişi sayısı çok olduğu için de yapılacağı söylendi

benim bir fikrim daha var atanamayan düz imam hatip lisesi mezunu arkdaşlar gerçekten atanmak için hafızlık yapın hafızlık belgesini alın bakın hemen atanırsınız çünkü hafızlara herkesten önce hak tanınıyor

allah a emanet olun

muvahhide
Daire Başkanı
14 Ekim 2009 22:48

ahmetpazar kardeş aşk olsun yaw bi yorumum zaten başlıktaki konu ile ilgili diğeri sadece meraktandı ne var bu kadar sitem edecek anlamadım?!:( Aynı sayfaya takıntılı komisyon merak uyandıracak hatta haber değeri bile taşıyacak bir bilgi :)

Barones kardeş sonradan bende düşündüm de mantıklı da geldi dediğiniz gibi... duyum olmasa bile bu yazdıklarınız,çokça elenen varmış madem hakikaten seneye de yapılabilir.Kazanan kişi sayısı az ise bu mümkün yani...

Bir de artık bu sınavın yazılı kısmına yök bünyesindeki diğer sınavlar gibi para yatırılacak ya,alım az olsa da verim (!) baya olacağından ihtimal kapsamında yani...

selametle...

nurulhak
Daire Başkanı
14 Ekim 2009 23:31

her yıl yapılacağını zannetmiyorum

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi