Editörler : cihan27E.Kayı Han

Sınav üyelik
Kapalı
30 Ekim 2021 22:36

Tarihte görülmemiş saçmalıklar yaşıyoruz emeklerimizin hepsi boşa gitti üniversite okuyup aileye yük olmak, sınav stres yaşamak, KPSS kazanmak yerine liseyi bitirip taşeron olarak girseydik daha yüksek maaş alacaktık çoğumuz hala memleketinden uzak öğrenim kredisi ödüyoruz ay sonu gelmiyor

mat3387, 2 yıl önce

Lisans mezunu memurum..Aynı kurumda çalıştığım Güvenlik görevlisi ve Temizlik görevlisinden daha az maaş alıyorum.

Yıllarca oku et kpss derken sinir stres kafada saç kalmadı..Gerçekten o kadar pişmanım ki..Cidden boşaymış..

Oku adam ol dediler.. Kandırmışlar bizi..

O kadar pişmanım ki..Kendi çektiğim stres uykusuz geceler vs vs de..Ailemin bana o kadar harcadığı paraya yazık oldu..Lisede dersane özel ders ünide 5 sene masraf..kpss kitapları vs..

Şimdi ciddi bir soru :

Ben kurum içerisinde ya da kurumlar arası geçişle Temizlik Personeli olabilir miyim ?

Bunun bir yolu var mıdır?

yorum.X
Daire Başkanı
31 Ekim 2021 00:32

yapacak bir şey yok.. temizlikçiler memurluk yapıyor. memurdan fazla alıyor. hata yapsalar bile sorumlulukları daha az sayılıyor. milyon kişi de atama bekliyor..

mat3387
Aday Memur
07 Kasım 2021 12:15

Çok ilginç gerçekten.. Bu konunun hiç gündeme gelmemesi.. Hiçbir siyasi partinin dikkatini çekmemesi.. Herkes hayatından memnun demek ki..

Hastanedeki temizlik görevlisi Adliye'deki katibin 2 katı maaş alıyor farkında mısınız millet..

Bu saçmalığı kimse görmüyor ya çok enteresan..

civciv kız
Daire Başkanı
08 Kasım 2021 00:46

üniversitelerde de durum aynı bu özel güvenlikçi olarak zamanında çalışanlar sonrasında kadro aldı ve şuan 2 yıllık memur arkadaşımızdan fazla maaş alıyorlar maaş +tediye+ikramiye vs gibi ücretleri var onların.

safakagan55
Kapalı
11 Ocak 2022 17:25

Tesadüfen bu başlığa geldim ve yapılan yorumları okudum ve memur maaşlarının neden işçi maaşlarının altında kaldığını anladım. Zihniyetiniz aklınız ortaçağ devrinden kalma ve siz bu sebeple böyle devam ederse zam alamazsınız. Bu işin işçisi memuru yok, herkes alın teriyle rızkının peşinde ama siz işçinin aldığı paraya haset edip kuduruyorsunuz. Madem işçinin aldığı paraya göz diktiniz memurluğu bırakıp elinize fırçayı Alıp tuvalet yıkayın sizde işçinin aldığı zammı alın. Size yazık , o kadar okul okumussunuz ama alın terine saygı gösterip aklı selim düşünüp doğruyu bulma iradesine hakim olamamışsiniz. Ben yaklaşık iki yıl önce atamayla temizlik görevlisi olarak çalışan ve şuan üçüncü üniversiteyi okuyan bir emekçi sağlık işçisiyim. Büyük bir onur ve şerefle evimin rızkını kazandığım temizlik görevlisi kadrosunda çalışıyorum. Memurluğu beğenmiyorsaniz istifa edin gelin birlikte tuvalet yıkayıp paspas atalım temizlik yapalım aynı maaşları alalım. Boş beleş konuşup gündemi gereksiz yere germeye enerji harcayana kadar adam akıllı mücadele edip zam alın. Size bir abi tavsiyesi, her kim ne olursa olsun sizden fazla maaş alıyorsa onun aldığı maaşa haset edip asla onun aldığı maaşı alamazsınız anca avucunuzu yalar içten içe kudurursunuz. Yapacağınız şey irade aklı selim göstermek ve saf niyetle akılcı mücadele vermek. Memurluğu beğenmeyen arkadaşlar gelin birlikte tuvalet yıkayalım!

kartal3832
Şef
11 Ocak 2022 17:35

TAŞARON 'DAN GEÇEN LER KADAR MAAS ALAMAZ OLDUK YAZIK GÜNAH ARTIK ONCA SENE OKU ÇALIŞ AILENDEN ÇOCUKLARINDAN FEDAKARLIK ET ADAMLAR TEDIYE İKRAMIYE ŞU BU DERKEN 8000 TL ALICAK DAHA BAZILARI MAASLARINA EXTRA %10 -15-20 ZAM ALIYOR IL MÜDÜRLÜĞÜ ILE SÖZLEŞMEDE ONUNLA 9000 TL YIDE GECIYOR.KURT KIŞ I GEÇİRİR AMA YEDIGİ AYAZI UNUTMAZMIŞ

fredy2983
Aday Memur
12 Ocak 2022 16:34

çalıştığım kurumda 9 yıllık lisans mezunu bekar memur maaşı yeni zamlarla 6400 TL. temizlik ve güvenliklerin ikramiyeler ilave edidiğinde aylık 7600 TL ye geliyor. yeni düzen herkese hayırlı olsun...

fredy2983
Aday Memur
12 Ocak 2022 16:52

gereksiz konusmaya gerek yok. 2012 yılında memur maaşı asgari ücretin yaklaşık 3 katıydı kafayla bunun alakası yok. terbiyesizlik yapmanın alemiyok. temizlikçiler hakettiğini alıyor gerçek olan memur hakettiğini alamıyor A kadrolar hariç.

safakagan55, 2 yıl önce

Tesadüfen bu başlığa geldim ve yapılan yorumları okudum ve memur maaşlarının neden işçi maaşlarının altında kaldığını anladım. Zihniyetiniz aklınız ortaçağ devrinden kalma ve siz bu sebeple böyle devam ederse zam alamazsınız. Bu işin işçisi memuru yok, herkes alın teriyle rızkının peşinde ama siz işçinin aldığı paraya haset edip kuduruyorsunuz. Madem işçinin aldığı paraya göz diktiniz memurluğu bırakıp elinize fırçayı Alıp tuvalet yıkayın sizde işçinin aldığı zammı alın. Size yazık , o kadar okul okumussunuz ama alın terine saygı gösterip aklı selim düşünüp doğruyu bulma iradesine hakim olamamışsiniz. Ben yaklaşık iki yıl önce atamayla temizlik görevlisi olarak çalışan ve şuan üçüncü üniversiteyi okuyan bir emekçi sağlık işçisiyim. Büyük bir onur ve şerefle evimin rızkını kazandığım temizlik görevlisi kadrosunda çalışıyorum. Memurluğu beğenmiyorsaniz istifa edin gelin birlikte tuvalet yıkayıp paspas atalım temizlik yapalım aynı maaşları alalım. Boş beleş konuşup gündemi gereksiz yere germeye enerji harcayana kadar adam akıllı mücadele edip zam alın. Size bir abi tavsiyesi, her kim ne olursa olsun sizden fazla maaş alıyorsa onun aldığı maaşa haset edip asla onun aldığı maaşı alamazsınız anca avucunuzu yalar içten içe kudurursunuz. Yapacağınız şey irade aklı selim göstermek ve saf niyetle akılcı mücadele vermek. Memurluğu beğenmeyen arkadaşlar gelin birlikte tuvalet yıkayalım!

SADCLOWN
Aday Memur
12 Ocak 2022 16:58

yok yok öyle yapmayalım gel yer değiştirelim sen benim yerime memur ol ben senin yerine temizlikçi valla bak temizlerim tuvaleti paspas atarım. Kardeş sana kardeş diyorum çünkü benden büyükte olsan abi olacak kapasitede değilsin. abilik yapmaya çalışmışsın ama olmamış. senin anlamadığın konu şurada bizim söylediğimiz temizlikçiler birilerinin referansı ile kurumlara temizlikçi olarak alınan çoğu ilkokul, lise mezunu arada ünv. mezunu olanlar var elbet bu temizlikçilerin yıllarca okul okuyarak ve belli bir sınav ve mülakatlardan geçerek kimsenin referansı olmadan MEMUR olanlardan fazla maaş alması, hepsini geçtim eğer ki sen devletin iş ve işlemlerini sorumlulukları ile yapma yetkisi verdiğin adama tuvalet temizleyen adamdan daha az maaş verirsen burada sosyal denge bozulur ve artık işler yürümez. bana şunu açıkla senin evladın olsa yıllarca okul okusa bir yerlere gelebilmek için sınavlara girse ve sonunda bir iş sahibi olsa 3 kuruş para alsa aynı işyerine hiç sınavla felan uğraşmadan birilerinin referansı ile işe alınıp senin evladından fazla para alsa senin de evladının da zoruna gitmez mi?

safakagan55, 2 yıl önce

luminin
Şube Müdürü
13 Ocak 2022 14:54

Şükret

Özelde alacağın asgari ücret

Sınav üyelik, 2 yıl önce

Tarihte görülmemiş saçmalıklar yaşıyoruz emeklerimizin hepsi boşa gitti üniversite okuyup aileye yük olmak, sınav stres yaşamak, KPSS kazanmak yerine liseyi bitirip taşeron olarak girseydik daha yüksek maaş alacaktık çoğumuz hala memleketinden uzak öğrenim kredisi ödüyoruz ay sonu gelmiyor

bunudagormedik
Genel Müdür
13 Ocak 2022 15:03

++++

luminin, 2 yıl önce

Şükret

Özelde alacağın asgari ücret

sarımen
Aday Memur
13 Ocak 2022 15:37

Benimde kadrom teknik eleman kadrosu... Totale baktığımızda benden de çok alıyorlar.

Geçen bir tanesi bana döner sermaye, umarım bizede verirler, dedi. Ne diyeceğimi sasirdim

memurist79
Kapalı
26 Temmuz 2022 11:18

bu konuyu sürekli gündemde tutmamız gerekiyor, Temmuz zamları ile denge sağlanmış olabilir ama Eylül ayında işçi maaşları yine memur maaşlarına fark atacak; böyle olmaz, ya seyyanen zam ya ek bir yüzdelik zam ne yapıyorlarsa memur maaşı asla işçi maaşının altında kalmayacak şekilde bir düzenleme şarttır, şu an benim bulunduğum kurumda iş barışı bozulmaya başladı, bu gidişle iyice huzursuzluk başlayacak her kurumda; bilgiye ve niteliğe para ödenir, işçi maaşları düşsün diyen yok ama memur maaşı ile işçi maaşı arasında bu kadar uçurum olursa sıkıntı çıkar, sosyal sıkıntılar çıkar.

Ankara0705
Aday Memur
26 Temmuz 2022 11:27

Temizlik görevlileri çok almıyor. Memurlar az alıyor.

fakir.adam
Şube Müdürü
26 Temmuz 2022 11:36

temizlikçilere odamı silermisiniz dedim, sen bizim odamızı sil pis fakir dediler. şu an paspas atıyorum.

memurist79
Kapalı
26 Temmuz 2022 12:59

evet biz de onu diyoruz zaten, kimsenin maaşı düşmesin ama denge bozuldu, bu şekilde olmaz, memur asli işi yapandır bir kurumda, siz bir vergi dairesine gittiğinizde örneğin oradaki memur sizin işinizi görür, kurumda çay demleniyor mu demlenmiyor mu kısmı sizi bağlamaz; bu dengesizlik devam ederse kimse iş yapmaz, zaten memurlar verimli-verimsiz diye tartışılıyor biraz daha alım güçleri düşerse kimse resmi dairede iş yaptıramaz.

Ankara0705, 2 yıl önce
Temizlik görevlileri çok almıyor. Memurlar az alıyor.

braveheartgs43
Daire Başkanı
26 Temmuz 2022 13:44

Lan ****** sağlık bakanlığına bağlı işyerikerinde çalışan işçiler de temmuz'da zam alıyor Eylül'de değil. Burda fitne çıkarmaya çalışma. İkramiye aldıkları ay ortalığı yakıp yıktınız burda. Sonraki aylar 6-7 bin TL aldılar sesiniz çıkmadı. Karakterli olun biraz. Olamıyorsanız da rol yapın...

memurist79, 2 yıl önce

bu konuyu sürekli gündemde tutmamız gerekiyor, Temmuz zamları ile denge sağlanmış olabilir ama Eylül ayında işçi maaşları yine memur maaşlarına fark atacak; böyle olmaz, ya seyyanen zam ya ek bir yüzdelik zam ne yapıyorlarsa memur maaşı asla işçi maaşının altında kalmayacak şekilde bir düzenleme şarttır, şu an benim bulunduğum kurumda iş barışı bozulmaya başladı, bu gidişle iyice huzursuzluk başlayacak her kurumda; bilgiye ve niteliğe para ödenir, işçi maaşları düşsün diyen yok ama memur maaşı ile işçi maaşı arasında bu kadar uçurum olursa sıkıntı çıkar, sosyal sıkıntılar çıkar.

memurist79
Kapalı
26 Temmuz 2022 14:39

hakareti bırakalım, fikrin varsa yaz, burada boş boş konuşma

braveheartgs43, 2 yıl önce

Lan ****** sağlık bakanlığına bağlı işyerikerinde çalışan işçiler de temmuz'da zam alıyor Eylül'de değil. Burda fitne çıkarmaya çalışma. İkramiye aldıkları ay ortalığı yakıp yıktınız burda. Sonraki aylar 6-7 bin TL aldılar sesiniz çıkmadı. Karakterli olun biraz. Olamıyorsanız da rol yapın...

memurist79
Kapalı
26 Temmuz 2022 14:41

biz kimsenin aldığı maaşa laf etmiyoruz, denge sağlanmalı diyoruz, önce okuduğunuzu anlayın.

Fatih869
Yasaklı
26 Temmuz 2022 22:49

Bunlar yüzünden gençliğimiz yoklukla geçti yine bunlar yüzünden yaşlandığımızda 1 dilim ekmeği mumla arayacağız.

Toplam 188 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi