Editörler : crops35
26 Haziran 2020 16:28

pdr son sınıfım bu yıl mezun olacağım ancak okuldan mezun olmamı geciktirip ortaöğretim sınavına gir

pdr son sınıfım bu yıl mezun olacağım ancak okuldan mezun olmamı geciktirip ortaöğretim sınavına girebilir miyim.pdr den atanma son yıllardan zorlaştı .belki saçma birşey yapıyorum ama ortaöğretimden dhmi ye teknisyen olarak atanabilirim belki.

girme hakkım var mı okulu tek ders sınavlarına kadar uzatıp geç mezun olsam

poor dog
Memur
26 Haziran 2020 21:11

tarihini tam bilememekle birlikte sınav eylül civarı olacak. sonuçların açıklanması ekim desek, tercihlerin alınması ise kasımdan erken kesinlikle olmayacaktır. okulu, tercihi yaptığın güne kadar uzatman lazım zira sınava girsen de üniversite mezunu olacaksın. olay sınava girmek değil, olay tercih yapabilmek. ayrıca dhmi için de aranan spesifik şartlar vardır çok büyük ihtimalle. tamamen sallıyorum meslek lisesi mezunu olmak, ne bileyim bilgisayar belgesine sahip olmak vs. gibi.

yesnow
Memur
26 Haziran 2020 22:13

Lisede hangi bölümü okudunuz?

Pdr8221
Aday Memur
27 Haziran 2020 01:18

Üniveraite sınavına giriniz, lisans kpss de genel kültür yetenek kısmında aldığınız puanla adliyeye başvurabilirsiniz, puan çokta önemli değil, önemli olan mülakat

gnhn520
Aday Memur
27 Haziran 2020 10:44

hocam araştırdım sınav a girmek yeterli mezun olsam dahi geçerli puan. ayrıca meslek lisesi bilgisayar bölümü mezunuyum.

poor dog, 4 yıl önce

tarihini tam bilememekle birlikte sınav eylül civarı olacak. sonuçların açıklanması ekim desek, tercihlerin alınması ise kasımdan erken kesinlikle olmayacaktır. okulu, tercihi yaptığın güne kadar uzatman lazım zira sınava girsen de üniversite mezunu olacaksın. olay sınava girmek değil, olay tercih yapabilmek. ayrıca dhmi için de aranan spesifik şartlar vardır çok büyük ihtimalle. tamamen sallıyorum meslek lisesi mezunu olmak, ne bileyim bilgisayar belgesine sahip olmak vs. gibi.

muhendisimbenya
Yasaklı
29 Haziran 2020 12:16

tabi ki giremiyorsunuz. 3. sınıfa geçtiğiniz günden itibaren lisans sınavına girebilirsiniz.

Sorula
Aday Memur
30 Haziran 2020 12:54

Mezun olmazsan sınava girebilir ve 2 sene istediğin yer için kullanabilirsin. Sınava girdikten sonra da mezun olsan dahi kullanmaya devam edebilirsin ve hatta lisans sınavına girip iki öğrenim düzeyinden de puanını kullanabilirsin. Benim hem 2018 ortaöğretim puanım var hem de 2019 lisans ikisini de kullanıyorum alımlarda bir sorun yaşamadım ve senin gibi ortaöğretim bilişim teknolojileri lisans pdr mezunuyum

gnhn520
Aday Memur
30 Haziran 2020 14:17

hocam pdrden mezun musunuz atandınız mı durum nedir

Sorula, 4 yıl önce

Mezun olmazsan sınava girebilir ve 2 sene istediğin yer için kullanabilirsin. Sınava girdikten sonra da mezun olsan dahi kullanmaya devam edebilirsin ve hatta lisans sınavına girip iki öğrenim düzeyinden de puanını kullanabilirsin. Benim hem 2018 ortaöğretim puanım var hem de 2019 lisans ikisini de kullanıyorum alımlarda bir sorun yaşamadım ve senin gibi ortaöğretim bilişim teknolojileri lisans pdr mezunuyum

Sorula
Aday Memur
30 Haziran 2020 17:16

Geçen sene mezun oldum ancak atanamadım 2018 ortaöğretim kpssye çalışmadan girmiştim sıralamam yaklaşık 120idi bilişim teknolojileri alanında merkezi atamada 10 20 kişi alıyorlar açıktan atamalara başvurdum mülakatlara gittim oradan da atanamadım. Pdrden mezun olduğuma pişman oldum

gnhn520
Aday Memur
05 Temmuz 2020 16:09

hocam bu yılın lisans puanı ile merkezi alımla olmasada çeşitli kurumlara teknisyen olarak mülakata başvuracağımı öğrendim.sizce bu yıl öğretmenliği de deneyerek mi çalıssam yoksa direk ortaöğretime mi girsem

Sorula, 4 yıl önce

Geçen sene mezun oldum ancak atanamadım 2018 ortaöğretim kpssye çalışmadan girmiştim sıralamam yaklaşık 120idi bilişim teknolojileri alanında merkezi atamada 10 20 kişi alıyorlar açıktan atamalara başvurdum mülakatlara gittim oradan da atanamadım. Pdrden mezun olduğuma pişman oldum

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi