Editörler : E.Kayı Han
20 Ağustos 2011 15:50

Sakarya ilitam hakkında yardım

arkadaşlar sakarya ilitamda okuyan varsa hakkında bilgi edinmek istiyorum.

yüzyüze eğitim nasıl oluyor özellikle nerelerde konaklanıyor ve masrafı çok mu bunuda?

sınıf geçme nasıl zor mu?

lütfen bilginiz varsa yazar mısınız?

selsebil__
Aday Memur
20 Ağustos 2011 17:37

yüzyüze eğitimde finallerin olduğu hafta okula gidiliyor.çok verimli bir hafta . konaklamaya gelince hocam yurtlar var.kendiniz ayarlıyorsunuz.maliyeti günlük olanlarda var haftalık olanlarda.biz haftalık 100 tl ye kalmıştık bu geçen sene.sınıf geçme kişiye ve çalışmaya göre değişiyor.çan eğrisi var.sakaryayı seçecekseniz her dersten ödeve hazırlıklı olun diğer ilitamlarda bu yok bildiğim kadarıyla..hakkınızda hayırlısı olsun..

ceylin99
Şef
20 Ağustos 2011 18:41

çok sağolun hocam..ödev hazırlamak zor mu birde kuran dan sözlü olunuyor ezber alınıyormuş öylemi ve hangi surelerden ezber istiyorlar..

yusuf hoca38
Aday Memur
21 Ağustos 2011 00:26

ödev zorluğu ve kolaylığı derse göre değişiyor.ama ödevler gerçekten yoruyor insanı çok uğraştırıyor. kuran dersinden hem yazılı hem sözlü sınav olur. ikisinin ortalaması alınıyor.

sahte.pusula
Kapalı
21 Ağustos 2011 01:11

en verimli ders kuran ben çokşey öğrendim tüm konulara değiniliyor.kuran hocası alican hoca tam bir profesyonel.zamanında çalışırsanız çok zor bir ders yok.

selsebil__
Aday Memur
21 Ağustos 2011 01:15

kurandan ilk dönem yasin mülk nebe ve duhadan aşağısıydı.ikinci dönemde 4 sayfa ezber vermişlerdi zor değil gerçekten verimli oluyor. bizi ilk dönem çok korkuttular ancak korkacak birşey yok..

hadrau
Kapalı
21 Ağustos 2011 11:53

arkadaşlar cemaat evleri nasıl peki?

ceylin99
Şef
21 Ağustos 2011 16:47

galiba 2. tercihim sakarya olacak gibi...durmadan fikir değişiyodum son günlerde:)

ceylin99
Şef
21 Ağustos 2011 17:17

peki sakarya mezunu olupta yine sakaryadan yada başka bir üniden formasyon alan oldu mu?

sahte.pusula
Kapalı
21 Ağustos 2011 17:59

sakarya örgün okuyanlar okurken alıyor formasyonu,ilitam okuyanlar ilk mezunlarını daha yeni veriyor,ilitamlar için 2,5 şartı muhabbeti var,zaman n gösterir bilemiyoruz

kbrzynp
Şube Müdürü
21 Ağustos 2011 22:48

bundan sonra diplomalarda ilitam ibaresi yer alacağı söyleniyor sakarya ilitamın hocaları söylemiş bu konuda bilgisi olan var mı?

21 Ağustos 2011 23:22

diplomada ilitam ibaresi olmayacak bu konu senelerdir konuşuluyor.ortada resmi olarak hiçbir şey yok en azından ankara ilahiyat böyle bir şeyin sözkonusu olmadığını söylüyor.

kbrzynp
Şube Müdürü
21 Ağustos 2011 23:26

sakarya ilitamın hocalsı söylemiş çok uğraştık ama engelleyemedik ibare yer alacak demiş ondan sordum yoksa sadece sakarya ilitama has bir durum mu bilmiyorum inşallah yazmaz

abdiaciz60
Memur
21 Ağustos 2011 23:42

kbrzynp bu çok mühim bişey. benim de bi arkadaş bu sene sakarya ilitamdan mezun oldu oda diplomada ilitam ibaresi yazacağını duyduğunu söyledi ama ben pek öyle olacağını zannetmedim yani dedikodudur gözüyle baktım ama sizde aynı duyumu almışsınız. varmı gerçekten öyle bişey arkadaşlar bilgisi olan varsa aydınlatsın lütfen.

zulal hafız
Aday Memur
22 Ağustos 2011 13:24

Arkadaşlar selamlar acaba sakarya ilitam için kayıtta lise diploması istiyorlarmı veya hangi üntsiteler lise diploması istiyor bilenler cevap lütfen

ceylin99
Şef
22 Ağustos 2011 21:51

ankara ilitama telefonda arkadaşım diplomalara ilitam ibaresi konacağı söyleniyo doğru mu demiş kadın o ne demiş:) yani anlayacağınız böyle bişey gündemde...

ceylin99
Şef
22 Ağustos 2011 21:55

yukarı eksik yazmışım:) yani böyle bişey gündemde yok...ibare konacak diye bizler ortalığa çıkarıyoruz...

selsebil__
Aday Memur
23 Ağustos 2011 01:32

diğer ilitamları bilmiyorum ama sakarya diplomayı istiyor

Birth
Aday Memur
23 Ağustos 2011 14:17

Arkadaşlar iliam ibaresinin yazılacağını ben burdan söylemiştim bazıları kimse ilitam seçmesin diye söylediğimi zannettiler sanırım işin aslı şu sakarya ile görüştüm ordan bana söylenen şey şu; ilitam ibaresi okulun yönetim kurulunun alacağı bir kararıdır dolayısıyla şuan böyle bir düşünce ortada yok dediler ama belli de olmaz ilerde karar alabilirler de....

ceylin99
Şef
23 Ağustos 2011 21:32

sakarya ilitamdan memnun olmayan var mı lütfen acil ?menun değilse neden...

hadrau
Kapalı
23 Ağustos 2011 21:35

ceylin çalışmayıda düşünüyosan sana tavsiyem sakaryayı tercih etme. biri de kitap vermemelerinden şikayetçiymiş. sorun yaşanıyomuş pdf formatında indirilen dosyalarda.

Toplam 61 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi