Editörler : Pangaea
23 Haziran 2022 11:31

Formasyon ile atanma kalktı mı?

eğer kalktıysa eskiden formasyon alanların durumu ne olacak?

rşen
Aday Memur
23 Haziran 2022 11:35

yada sadece psikoloji bölüm mezunlarına mı kalktı?

murattkucukk
Müsteşar Yardımcısı
23 Haziran 2022 11:57

saçmaydı zaten öğretmen olacak kişi eğitim fakültesi okusun neden okumuyor?

rşen
Aday Memur
23 Haziran 2022 12:03

saçma veya değil sorum o değil sorum kalktı mı kalmadı mı?

Hatırat
Aday Memur
23 Haziran 2022 14:26

Şimdilik sadece Psikoloji Bölümü mezunlarının Psikolojik Danışman olarak atanması engellendi.

sistem1984
Şef
23 Haziran 2022 15:54

Şuan hali hazırda Psikoloji bölümünden formasyon alanlar ve daha sonra açılacak psikoloji bölmüne yönelik açılacak formasyonlar için yürütmeyi durdurma kararı çıktı.

rşen
Aday Memur
23 Haziran 2022 16:53

çok teşekkürler

Sahınn06
Aday Memur
23 Haziran 2022 17:02

Şimdilik, usul yönünden davayı Türk PDR Derneği açtığı için formasyon alan Psikokoji mezunları ?Rehberlik? alanını işgal edemeyecekler. Öte yandan mahkeme kararında YÖK ile MEB?in işbirliği protokolü?nün hukuka uygun olmadığını ifade etmiştir. Yani ilerleyen safhalarda tamamen kaldırılmasıyla birlikte bu yıl alınan bütün formasyonlar iptal olabilir. Çünkü Danıştay (en üst mahkeme) kararları geriye dönük işleyebiliyor.

İsimsizim0
Aday Memur
23 Haziran 2022 18:11

Bu yıl alınan formasyonların iptal edilmesi gibi bir ihtimal olamaz. Karar geriye yürümez, kazanılmış hak da geri alınamaz. Yorumlarınızı bir bilgiymiş gibi paylaşmayınız.

Sahınn06, 2 yıl önce

Şimdilik, usul yönünden davayı Türk PDR Derneği açtığı için formasyon alan Psikokoji mezunları ?Rehberlik? alanını işgal edemeyecekler. Öte yandan mahkeme kararında YÖK ile MEB?in işbirliği protokolü?nün hukuka uygun olmadığını ifade etmiştir. Yani ilerleyen safhalarda tamamen kaldırılmasıyla birlikte bu yıl alınan bütün formasyonlar iptal olabilir. Çünkü Danıştay (en üst mahkeme) kararları geriye dönük işleyebiliyor.

Sahınn06
Aday Memur
23 Haziran 2022 23:45

Danıştay?ın kesinleşmiş kararları geriye yürütülebilir. Açın basit bir idari yargı kitabına bakın. Yorumlarınızı bilgilendikten sonra yazabilirsiniz. Bu açılan dava, köyünüzün mahkemesinde görülmüyor. Danıştay Davası bu

İsimsizim0, 2 yıl önce

Bu yıl alınan formasyonların iptal edilmesi gibi bir ihtimal olamaz. Karar geriye yürümez, kazanılmış hak da geri alınamaz. Yorumlarınızı bir bilgiymiş gibi paylaşmayınız.

24 Haziran 2022 07:35

Yıllardır yüzbinlerce kişiye para karşılığı formasyon verildi.Bundan en kârlı çıkanlar üniversiteler oldu.Aynı zamanda da bu yüzbinlerce kişiye öğretmenlik umudu verilmiş oldu.

Tüm formasyon alanları kapsayacak şekilde bir karar çıkacağını zannetmiyorum.Çünkü bu pedagojik formasyonlar para karşılığında bu iktidar döneminde alınan kararlarla verildi.

Eğer tüm formasyonlar geçersiz sayılırsa şu anda en az 300 bin kişide formasyon belgesi vardır diye düşünüyorum.İktidar partisi bu kadar oyu kaybetmek istemez.

Sahınn06
Aday Memur
24 Haziran 2022 12:45

Ya anlatamıyoruz ya da algılama sorunu var. Danıştay MEB ve YÖK ün geçen yıl Ağustos ayından yaptığı protokolü hukuka uygun bulmadı. Yani sevr gibi ölü doğmuş bir anlaşma. Geriye dönükten kasıt bu yıl verilen formasyonlar geçersiz sayılabilir. Böyle bir ihtimal var

ekonomik.çöküüş, 2 yıl önce

Yıllardır yüzbinlerce kişiye para karşılığı formasyon verildi.Bundan en kârlı çıkanlar üniversiteler oldu.Aynı zamanda da bu yüzbinlerce kişiye öğretmenlik umudu verilmiş oldu.

Tüm formasyon alanları kapsayacak şekilde bir karar çıkacağını zannetmiyorum.Çünkü bu pedagojik formasyonlar para karşılığında bu iktidar döneminde alınan kararlarla verildi.

Eğer tüm formasyonlar geçersiz sayılırsa şu anda en az 300 bin kişide formasyon belgesi vardır diye düşünüyorum.İktidar partisi bu kadar oyu kaybetmek istemez.

İsimsizim0
Aday Memur
24 Haziran 2022 12:59

tm

Sahınn06, 2 yıl önce

Ya anlatamıyoruz ya da algılama sorunu var. Danıştay MEB ve YÖK ün geçen yıl Ağustos ayından yaptığı protokolü hukuka uygun bulmadı. Yani sevr gibi ölü doğmuş bir anlaşma. Geriye dönükten kasıt bu yıl verilen formasyonlar geçersiz sayılabilir. Böyle bir ihtimal var

murattkucukk
Müsteşar Yardımcısı
24 Haziran 2022 13:27

bu sene olması da eskiden olması da gelecekte olması da aşırı saçma öğretmen olmak isteyen EĞİTİM FAKÜLTESİ okur!...

rşen, 2 yıl önce

saçma veya değil sorum o değil sorum kalktı mı kalmadı mı?

25 Haziran 2022 16:52

Eğitim Fakülteleri mezunları ve akademisyenleri olarak birleşin ve sokağa inip bunu iktidar partisine anlatın,bu durumu şikayet edin öyleyse. Çünkü iktidardakiler son 20 yıldır Fen edebiyat mezunlarına formasyon ile öğretmenlik umudu verdiler.Hatta birçok kişi de öğretmen oldu bu şekilde.

Dediğim gibi Eğitim Fakültesi mezunları olarak yüreğiniz varsa inin sokağa bu durumu protesto edin.Bir güzel dayağı yiyip oturursunuz.Hatta çoğunuzun ilerde güvenlik soruşturmasından geçemem diye çoğunuzun sokağa bile çıkamayacağına eminim.Ancak böyle sanal ortamlarda kimliğiniz belirsiz şekilde klavye delikanlılığı yaparsınız!

murattkucukk, 2 yıl önce

bu sene olması da eskiden olması da gelecekte olması da aşırı saçma öğretmen olmak isteyen EĞİTİM FAKÜLTESİ okur!...

murattkucukk
Müsteşar Yardımcısı
26 Haziran 2022 00:10

Ne saçma bir yorum bu öğretmen olmak isteyen için eğitim fakülteleri var zaten bir isan neden fen edebiyata gider?Eğitim fakültesinin puanları yüksek olduğu için olabilir mi?Dayak yersiniz muhabbeti ne siz hayırdır hangi kafayı yaşıyorsunuz,bu nasıl bir üslup ya!.. Eğitim fakültesi varken fen edebiyat neden okur öğretmen olmak isteyen bir insn?

Eğitim Fakülteleri mezunları ve akademisyenleri olarak birleşin ve sokağa inip bunu iktidar partisine anlatın,bu durumu şikayet edin öyleyse. Çünkü iktidardakiler son 20 yıldır Fen edebiyat mezunlarına formasyon ile öğretmenlik umudu verdiler.Hatta birçok kişi de öğretmen oldu bu şekilde.

Dediğim gibi Eğitim Fakültesi mezunları olarak yüreğiniz varsa inin sokağa bu durumu protesto edin.Bir güzel dayağı yiyip oturursunuz.Hatta çoğunuzun ilerde güvenlik soruşturmasından geçemem diye çoğunuzun sokağa bile çıkamayacağına eminim.Ancak böyle sanal ortamlarda kimliğiniz belirsiz şekilde klavye delikanlılığı yaparsınız!

Faramir66
Şube Müdürü
26 Haziran 2022 00:34

Hocam senin ciddi anlamda psikolojik sıkıntıların var. Bir psikologa falab görün bence.

27 Haziran 2022 08:22

Psikolog gibi teşhis koymuşsun ve psikoloğa görün diyorsun "okumuş zırcahil" !

Ciddi anlamda psikolojik sıkıntılarım varmış,hadi ya benim niye haberim yok bundan?

Eğitim Fakülteleri mezunu olup Fen Edebiyat mezunlarına öğretmenlik hakkı verilmemeli diye senelerce korkakça sosyal alemde zırlayacaklarına sokağa çıksınlar,tepkilerini ortaya koysunlar diyorum.Çoğunun aileleri birlikte senelerce oy verdikleri bu iktidar sokakta polisiyle kendilerine ne kadar saygı duyuyor güzelce görsünler.

Sosyal medyada kimliği belirsiz şekilde türlü türlü şeyleri şikayet ve protesto etmeyi 10-12 yaşındaki çocuklar bile becerir.

Bu arada hileli seçimler sonucunda tek adam yönetimine geçtiğimiz gün, yani ülkenin adeta rejiminin değiştiği gün İzmir'de arkadaşları ile sokağa çıkıp cesurca protestoda bulunmuş biriyim.Aynı tarz cesareti 20 yaş üstü tüm bireylerden beklemek en büyük hakkım!

Faramir66, 2 yıl önce

Hocam senin ciddi anlamda psikolojik sıkıntıların var. Bir psikologa falab görün bence.

rşen
Aday Memur
27 Haziran 2022 08:59

evet okur ama imkanı varsa mesela hayatın türlü meşaggatleriyle uğraşıp okuyamayıp işe güce girip çalışmak zorunda kaldıysa ne var sonradan bir şans karşısına çıksa ömür boyu bu hayatın çilesini çekmese... ömür boyu surunmese çokmu şey istiyouz?

hak hukuk derseniz

dersane çalışanları atanmadı mı

ücretli öğretmenler atanmadı mı?

formasyon alana mı çok görülüyor öğretmenlik?

murattkucukk, 2 yıl önce

rşen
Aday Memur
27 Haziran 2022 09:02

çünkü biz hayatı geriden yaşayanlar için eğitim fakültesinin puanı yüksek diye değil onuda alırız evelallah; açıköğretimi uzaktan öğretimi yok o yüzden...mecbur kalıyoruz çünkü aynı zamanda da bir işte çalışmak zorundayız eğitiminde açığı, uzağı vardı da biz mi okumadık...

murattkucukk, 2 yıl önce

Ne saçma bir yorum bu öğretmen olmak isteyen için eğitim fakülteleri var zaten bir isan neden fen edebiyata gider?Eğitim fakültesinin puanları yüksek olduğu için olabilir mi?Dayak yersiniz muhabbeti ne siz hayırdır hangi kafayı yaşıyorsunuz,bu nasıl bir üslup ya!.. Eğitim fakültesi varken fen edebiyat neden okur öğretmen olmak isteyen bir insn?

murattkucukk
Müsteşar Yardımcısı
27 Haziran 2022 11:27

yaşadığın sorunlar sana başkalarının 400 puanla kazandığı ve okuduğu yeri 200 puanla kazanma hakkı mı veriyor,dershnaede de çalışan ücretli de çalışan KPSS ye girdi de atandı ve eğitim fakültesi mezunuysa kpss ye girip atanması kadar doğal bir şey yok, Ozaman ben de 20 puanlı dandik bir bölüm okuyayum sağltan sonra tıp fakülteleri çok oahalı gidemiyoruz ama bana da doktor olmah akkı verilsin mi diyeyim saçmalamayın!.. Hayat sadece size zorluklar çıkarmıyor herkese çıkarıyor bu bu durumun açıklaması asla olmaz!..

rşen, 2 yıl önce

evet okur ama imkanı varsa mesela hayatın türlü meşaggatleriyle uğraşıp okuyamayıp işe güce girip çalışmak zorunda kaldıysa ne var sonradan bir şans karşısına çıksa ömür boyu bu hayatın çilesini çekmese... ömür boyu surunmese çokmu şey istiyouz?

hak hukuk derseniz

dersane çalışanları atanmadı mı

ücretli öğretmenler atanmadı mı?

formasyon alana mı çok görülüyor öğretmenlik?

Toplam 26 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi