Editörler : crops35
24 Mayıs 2016 16:06

Memurken ekpss'ye girip bilgisayar işletmeni veya vhki'ye atanabilir mi? Atanan varsa buraya...

Evet arkadaşlar

Memurken ekpss'ye girerek bilgisayar işletmeni veya vhki kadrosuna atanabilir mi? Atanan varsa buraya yazsın!

smyzkrkc
Aday Memur
24 Mayıs 2016 16:26

üsluba dikkat!

Darkomen
Aday Memur
24 Mayıs 2016 16:29

üslupta ne var ki

radikal52
Daire Başkanı
24 Mayıs 2016 16:43

ben 2013 te atandım o zaman sınavın ömss idi.

Darkomen
Aday Memur
24 Mayıs 2016 16:45

yani 2013te ilk defa m? atand?n?

i85rem
Aday Memur
24 Mayıs 2016 16:58

memurken ekpss ile farklı hizmetler arası (Gıh TH gibi) ve eğitim düzeyinize uygun kadrolara geçebilirsiniz.. aynı hizmet sınıfı içinde geçişler olmaz. örneğin Gıh Gıh gibi.

Darkomen
Aday Memur
24 Mayıs 2016 17:03

gıh gıh gibi... ama memurla pc işletmeni anı şey değil ki

24 Mayıs 2016 17:08

dikkat et Midyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olma

Darkomen
Aday Memur

neden ki? :/

balkan12cc
Şef

GİH bir kadrodur vhki b. işletmeni bunun ünvanıdır şef de olsan müdür de olsan aynıdır gih dir değişmez mevcut memur olanlar bunlara başvuramaz

hadi oldu da başvurdu diyelim yanlışkık la ve ya bi şekilde halletti ve atandı geçti kuruma başka aynı kadro da en ufak bir inceleme veya şikayette iptal edilir memurlukta elden gider

sadece ve sadece memur olanlar teknik kadrolara başvurabilir kendi bölümünden mezun olması ile başka da olmaz

Darkomen
Aday Memur
24 Mayıs 2016 17:10

pc işletmeni veya vhki memur kadrosundan üstün olduğu için atama yapılamaz mı ki? :/

balkan12cc
Şef
24 Mayıs 2016 17:11

Anlamadınız galiba o saydığınız ünvan kadro değil hepsi gih dir olmaz aynı şey

Darkomen
Aday Memur
24 Mayıs 2016 17:14

peki sağol :/

i85rem
Aday Memur
24 Mayıs 2016 17:14

@Darkomen şööleki vhki ve pc işletmenleride aynı sınıf içinde olduğu için geçiş olmaz. Kuruma bilgisayar sertifika ile birlikte dilekçe vermeniz lazım....

balkan12cc
Şef
24 Mayıs 2016 17:16

Hiç bir şekilde olmaz olsada hukusuz olur ekpss ile en ufak bir şikayet de araştırmada yeni başladığın yerden de iptal edilir memurluk ta gider

i85rem, 8 yıl önce

@Darkomen şööleki vhki ve pc işletmenleride aynı sınıf içinde olduğu için geçiş olmaz. Kuruma bilgisayar sertifika ile birlikte dilekçe vermeniz lazım....

olgunmehmet
Daire Başkanı
25 Mayıs 2016 09:50

arkadaşlar daha öncede yazdım kimse zorlanmasın bu konuyu mahkemeye taşıdım yerel mahkeme talebimi ret etti konuyu üs mahkeme olan danıştaya taşıdım onun için de yürütmeyi durdurma kararı talebim ile birlikte yönetmeliğin 14 maddesinin ana yasaya aykırı olduğunu savunarak dava açtım dava devam ediyor kazanırsam buradan ilan edeceği,m yok kaybedersem sonuna kadar davayı devam ettireceğim anayasa mahkemesine bile bireysel başvuru hakkımı kullanacağım gerekçemde hazır normal memurlar kpss ile bu hakkını kullanırken bizim niye böyle bir ayrımcılığa tabi tutulmamızın gerekçesini öğreneceğim kimse buradan olumsuz yazı yazmasın herkes çalışsın didinsin öyle aldığı puanlar ile konuşsın deli dumrul gbi çalışmadan bir yerlere atanma talebinde bulunmasın durmunu da biz engelliyiz imkanlarımız kısıtlı çalışmıyoruz falan diye özetlemesin bunların tamamı uydurma mazeret ben yine girdim yine tercih yapacağım yine bir kadroyu engelliyeceğim sonuna kadar hakkmı arayacağım kimsenin hakına tecavüz etmiyorum kimsenin puanını yok saymıyorum kendi emeğimin karşılığı olan puanla atanmak istiyorum kendi çalıştığım ilden ilime gitmek istiyorum çalıştığım kurumda yok orada kurum değiştirip gitmek istiyorum diğer kurumlar sürekli engel çıkarıyor siz olsanız ne yaparsınız verilen bir hak geri alınıyor yönetmelikle neymiş birkaç tane akıllı her engelli atansın diye baskı yapmışta böyle bir düzenleme yapılmış yönetmelikte yok öyle yama herkes engeline sığınmadan çalışsın ve başarsın inşallah mahkeme ilk atamadan önce karar verirde birileri kına yakar o zaman kararı bekilyorum bu ay içinde hayırlısı olur inşallah dediğim gibi kimse engeline sığınarak çalışmamazlık yaparak atanma talebinde bulunmasın çalışsın atanmaması imkansız bakın bende engelliyim çalıştım didindim yüksek lisans bile yaptım imkanımda yoktu imkanı siz yaratacaksınız herşeyi devletten beklemeyeceksiniz yazdıklarım belki zorunuza gidebilir ama inanın hepsi doğru gördünüzmü sadece lisansta önceki yılar 5- 6 bin kişi sınava girerken bu sene rakam 9 bine çıkmış artık panlarda öyle yükselmiş atanmak 70 -65 olmayacak en az 75-80 olacak yine beleş bekleyenler açıkta kalacak çalışmadan olmuyor çalışın sizinde olsun

berke2510
Daire Başkanı
25 Mayıs 2016 10:14

Sen önce ayı bilmiyorsun b ye geçiyorsun normal kpss de de böyle bir hak yok sadece mezun olduğun bölüm açılırsa 2. kez sınava girip kazanırsan atanırsın yoksa aynı hizmet dalında kpss de de yok senin o davayı kazanman milyonda bir

balkan12cc
Şef
25 Mayıs 2016 10:21

Zaten talebin red edilmiş sen sadece o kadroyu meşğul ederek evine ekmak götürecek bir arkadaşında hayallerini yıktın

Bu durum da olup ta atanan olursa kazayla ve ya torpille en ufak şikayette ,incelemede iptal edilir memurluk ta yanar

i85rem
Aday Memur
25 Mayıs 2016 11:13

İllaki VHKİ veya işletmenlik ünvanına geçeceğim diyorsanız,. ekpss olayına hiç bulaşmadan an itibariyle çalışılan kuruma sertifikanız ile dilekçe vermeniz gerekiyoor. 1 ay içinde Olumlu cevap alır ve ya almazsanız kurumun taktiri..

Darkomen
Aday Memur
25 Mayıs 2016 11:56

ellerine sağlık olgunmehmet

olgunmehmet
Daire Başkanı
25 Mayıs 2016 13:22

bir arkadaş yazmışki normal kpss de bu yok diye var kardeşim istediğin yere sorabilirsin ister sen sana dpb görüş yazısınıda gönderebilirim diyorki görüşte ve uygulamada sadece senin kpss ile ataman yeterli olmayıp aynı ünvan yada farlı ünvan yada aynı sınıf veya farklı sınıfa ataman yapıldığı takdirde 657 sayılı kanunun 74. ve 76 maddeleri doğrultusunda kurumunun sana mutlaka geçiş için muaffakat vermesi gerekir kanun zaten bunu emrediyor istersen kanuna bir bak yanlışmı diyorum gör mahkemenin ret sebebi sen bunu biliyordun tercih yaptın diyor bende diyorum ki evet biliyordum 657 74 ve 76 maddelerine göre işlem tesis edilsin danıştay ne diyecek göreceğiz inşallah ilk atamadan önce karar verirde burda yayınlarım bir çok mağdur arkadaşımız için emsal olurda bu mağduriyet ortadan kaldırılır idarenin şu hakkı vardı ben atandım muaffakat istedi diğer kurum vermeyebilirdi idareye kanun takdir yetkisini vermiştir bazen dava açanlar bu hakkı alabiliyor bazende alamıyor o idarenin takdirinde benim işlemde muaffakat bile istenmeden kanunun özüne aykırıllık yapıldı bekleyeceğim buradan da olumsuz bir karar çıkarsa bireysel başvuru hakkımı kullanıp anayasa mahkemesine dava acacağım

Toplam 66 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi