Editörler : "eskiyara"Pangaea

Kapalı
14 Ekim 2008 23:31

Diş teli tedavisini devlet karşılıyor mu?

arkadaşlar diş teli taktırdım 3000 ytl ,2 ay oldu..yeni duydum ki diş teli tedavi giderlerini devlet karşılıyormuş.bu doğru mu ya??

16 Ekim 2008 00:55

karşılamıyor hocam bende taktırmıştımda.bir yaş sınırı vardı.yani çocuğuna falan anca olabilir.yani milli eğitimdeki görevliler araştırdı da olmuyordu.sen nerden duydun karşıladığını?

bilgisi olan arkadaşlar cevap yazabilirlermi?

17 Ekim 2008 17:41

arkadaşlar diş teli tedavisini devlet karşılar mı,bilen arkadaşlar yardım edebilirlermi?

morlale
Yasaklı
17 Ekim 2008 17:53

şehir dışından sevkliyseniz yol parasını karşılıyor.

shereliyn
Kapalı
17 Ekim 2008 20:03

valla hocam ,bir astsubay eşi taktırmış,bana dedi hocam sizinde telleriniz var fatura kestiriyorsunuz,kurumunuza veriyorsunuz dedi mal müdürlüğünden ödeniyor dedi..yeni çıkmış böyle bişey

morlale
Yasaklı
17 Ekim 2008 20:08

ben de taktırmıştım da çocukluğumda...ankaraya kendi memleketimizden sevk alıp gidiyorduk. devlet her ay muayene ücretini otobüs bileti fiyattından ödüyordu babam ve ben olarak...ama ücreti doktorla babamın konuştuğunu, ödeme planı yaptıklarını hatırlıyorum...

morlale
Yasaklı
17 Ekim 2008 20:10

pardon muayene ücreti değil yol parası yazacaktım:)

18 Ekim 2008 01:21

ya ama ben özel muayenehanede yaptırıyorum.nereye sevk alacağım?çalıştığım ilde değil şehir dışında.gerçi baya oldu benim 1 buçuk yıl oldu şimdi alabilirmiyim?

morlale
Yasaklı
18 Ekim 2008 11:00

ben yaptırırken yani bundan sekiz sene önce özel muayenehane masraflarıyla devlet hiç ilgilenmiyordu. ben ankara üniversitesi diş hekimliği fakültesine gidiyordum.yani bir devlet araştırma hastanesinde tedavi oluyordum.dolayısıyla sevk alıyordu babam.

shereliyn
Kapalı
18 Ekim 2008 11:31

valla şimdi sadece ortodontis ten faturayı alıp,götürecekmişiz kurumumuza,bende başlayalı 2 ay oldu tedaviye,astsubay eşi var arkadaş onlar para vermemiş fatura kesip kurumlarına götüreceklermiş

morlale
Yasaklı
18 Ekim 2008 11:38

askeriye ve devlet fark ediyordur belki hocam bilemiyorum. ama tabi şansınızı denemenizde yarar var:)

hitaf_01
Aday Memur
18 Ekim 2008 11:47

az önce bir özel hastaneye sordum..dolgu ve kaplamada devlet %30 unu geri ödermiş...gidip bir de milli eğitime soracağım...benim fatura da 1200 ytl çıktı..bakalım ne kadarını geri alabileceğim . . .

20 Ekim 2008 00:36

kurum farkı olabilir ama yinede bilmiyorum.umarım alabiliyoruzdur.başka bilen arkadaş yokmu ya,tecrübeli?

shereliyn
Kapalı
20 Ekim 2008 18:28

valla hocam benim ortodontis istanbuldan gelip gidiyo devamlı..bu ay sonunda gelecek bende onu bekliyorum,gelsin hemen fatura kestirip, gidecem kuruma..burda paylaşırım gelişmeleri hadi hayırlısı

hitaf_01
Aday Memur
20 Ekim 2008 19:22

25 Mayıs 2007 CUMA - Mükerrer

Resmî Gazete

Sayı : 26532

TEBLİĞ

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığından:

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU SAĞLIK UYGULAMA TEBLİĞİ

buraya bakın arkadaşlar,bölüm 8 e ve ek 7 ye:

8. Diş Tedavileri

8.1. Kurum ile sözleşmeli resmi sağlık kurum ve kuruluşlarında yapılacak diş tedavileri

Kurum ile sözleşmeli resmi sağlık kurum ve kuruluşlarında yapılan diş tedavi bedellerinin ödenmesinde Tebliğ eki ?Diş Tedavileri Fiyat Listesi? (EK?7) ücretleri uygulanacaktır.

musaaslan
Kapalı
20 Ekim 2008 21:22

Merhaba arkadaşlar, ben yıl ortodonti tedavisi gördüm. Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fak. bulunduğumuz ilçeden diş doktorundan babamla refakatli sevkle gidiyoduk ( babam öğretmen bu arada) hiçbir şey için ücret ödemedik hastaneye. Sadece yeni bi aparey falan hazırlanacaksa onu alıyoduk, o da 15- 20 dolar falandı dışarıdan alındığı için veriyorduk.Tabi o zaman bu ortodonti sadece Ankara- İstanbul gibi bikaç yerde vardı, yol ücretini babam sevki götürüp mal müdürlüğünden mi ne alıyordu. Damaklı, boyunluklu, başlıklı, sadece dişe yapışık olan, en son da şeffaf taktım, hiçbir ücret ödemedik. Bi ara estetiğe girer devlet ödemez dediler ama zaten o hastanede sıra almak bile mucizeydi ve herhangi bi estetiği öne almıyorlardı, gerçekten ihtiyacı olanları falan öne alıyorlardı. Benim ön dişlerim (alt ve üst) hiç birleşmiyordu...Sevk kağıdıyla başardık hepsini :))

musaaslan
Kapalı
20 Ekim 2008 21:25

7 yıl yani

A-raf
Kapalı
20 Ekim 2008 21:38

Ben de şeffaf tel taktırmak istiyorum. Kötü görünüyor mu? Tecrübeliler cevap verebilir mi? Ayrıca sağlık güvencesiyle mümkün mü?

yargıç85
Kapalı
20 Ekim 2008 22:25

arkadaşlar porselen diş yaptırmak ne kadar ücret tarifesi nasıl oluo

musaaslan
Kapalı
20 Ekim 2008 23:03

Arkadaşım, şeffaf telde bir şey yok. Her çeşitini taktım. Konuşmada hafif bozukluk olur o kadar. Ama ne takacağına sen karar veremezsin. Ben de azıcık tavşan dişliyim, 5-6 ayda tedavi biter diye gittim. Doktor üst çene önde, dedi. Öyle de görünmüyordu yani. Ve 7 yıl kullandım. Onu muayeneden sonra doktorunuz söyleyebilir. Hangisi size uygunsa onu söyler...

cem.cemer
Genel Müdür
20 Ekim 2008 23:18

Diş teli tedavisini devlet karşılamıyor.

Karşılıyor diyen yanlış biliyor. Ancak ödediğiniz paranın bir miktarını faturasını kurumunuza götürerek alabiliyorsunuz.

Faturanın tamamını bir kerede götüremiyorsunuz.Üç ayrı fatura ile oluyor. Her seferinde önce özele sevki yapılıp fatura kestirilip,fatura kuruma götürülüyor. Alacağınız geri iade yapılan tedavide kullanılan cihazın türüne göre değişiyor. Toplamda 3000 ytl.lik faturanın iadesi 400-500 ytl civarında oluyor-muş.

Örneğin ben 1100 ytl faturanın iadesi olarak 280 ytl aldım. Daha sonra götüreceğim 2000 ytl karşılığı birinciyle aynı oranda olamyacakmış çünkü tedavide kullanılan malzemelerin bir çoğuna ödeme yapılmıyor.

Eğer tedavi bulunduğunuz ilçe-il dışındaysa yolluk alabiliyorsunuz.

Toplam 84 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi