Editörler : crops35

koçaksoyer
Aday Memur
11 Aralık 2009 11:12

Arkadaşlar bilen varsa lütfen cevap yazsın

asıl kadrom hizmetli ama taşınır kayıt kontrol yetkilisiyim.

Aynı zaman kuruluşumuzdaki personellerin maaşlarını,ekderslerini,kadro karşılığı sözleşmelilerin maaş ve ikramiyeleri ve emekli keseneklerinin SGK'ya bildirimi,ek ders karşılığı personel maaşları,personellerin geçicigörev,sürekli görev vetedavi yollukları,doğrudan temin alımları,eczane-hastane-elektrik-su-telefon-adsl-hizmet alımları-mamül yemek-ilan yani ödemelerin tamamını ve YBS'den ödenek takibini ben yapıyorum.

Kadrom hizmetli olduğu için bütün bu görevleri yapıyorum.Bu ay birde toplu kefaret kesintisi çıkardılar.Bu haksızlık değil mi ya.Sanki Taşınır Yetkilisi olduğum için ek para veriyorlar da bide kesinti yapılacak

soru 1-Herkesten bu kesinti yapılıyor mu?

2-Herkes taşınır haricinde başka ne görevler yapıyor?yapmasak diğer görevleri ne olur?

yakamoz81
Müsteşar Yardımcısı
11 Aralık 2009 13:59

taşınır kayıt ve kontrol yetkilisi olarak atananlardan bu kesinti kadro unvanına bakılmaksızın yapılıyor ama ek olarak hangi işleri yapmak yada yapmamak gibi bir açıklama yok bu tamamen kurumla alalakı bir durum.

sağlık bakanlığının bu konuda (nöbet ve taşınır dışında diğer işlerle ilgili) yazısı var yani yaptırmayın diyor.

koçaksoyer
Aday Memur
11 Aralık 2009 14:36

meteata35 arkadaşım ben de taşınır kayıt kontrol görevimin yanında maaşları ödemeleri yapıyorum ama bizim muhasebe müdürlüğü kefalet kesindisini yapmadan maaşları almama izin vermiyor

koçaksoyer
Aday Memur
11 Aralık 2009 14:46

yakamoz81 teşekkür ederim cevabınız için.Ben SHÇEK te görev yapıyorum.

meteata35
Genel Müdür
11 Aralık 2009 15:46

çok saçma ya hem fazladan iş yap bi de üstüne para ver komedi

gamzedeniz44
Memur
14 Aralık 2009 14:49

arkadaşlarrr

ben 4/ bli tıbbi sekreterim. zaten severek yapmıyorum. iş yoğunluğu çok fazla olan bi görevlendirme. kadrolulardan zaten farkımız var.bide kefalet kesilirse süper olur..

gunesimm
Yasaklı
17 Aralık 2009 09:22

arkadaşlar ben de shçek te çalışıyorum asli kadrom bakıcı anne ama yazışmalara bakıyordum şimdi taşınır yetkilisi olarak görevlendirildim.01/01/2010 itibariyle gidecek yetkili bazı sebeplerden dolayı işi bana öğretmeyeceğini söyledi.ama bu işle ilgili hiç bilgim yok.nasıl öğrenebilirim yardımcı olur musunuz?

umuteren
Aday Memur
18 Aralık 2009 13:42

meteata36 rumuzlu memur arkadaşım. eğer gerçekten söylediğin gibi maaşından kesinti yapmadıysan helal olsun sana. budur işte. tüm tkky arkadaşlar sizin gibi olsa bizi ezemezler. yapılan haksızlıga ve adaletsizliğe karşı durmasını bilmeliyiz. bize yaptığımız işlerden başka angarya iş yüklendiğinde ek ücret verilmesi gerekirken tam tersine kesinti yapılıyor. bu haksızlık ve zulüm değildir de nedir? bence hep birlikte hareket ederek gerekli mercilere yazılı başvuruda bulunalım.

meteata35
Genel Müdür
18 Aralık 2009 19:38

36 değil tam 35 plakayım :D evet gerçektende kesinti yapmıyorum isteğim dışında bana verildi bu görev zaten maaşımıda kendim yapıyorum kesinti yapmadım eğer sorarlarsa haberim yoktu diyecem eğer ısrar ederlerse alın bu görevi benden zaten işim çok diyecem ne yapayım. herkes 1 görev almış ben yeni memurum diye emlak + muhasebe + taşınır kontrol yetkilisi + ambar memuru bi evlendirme memuru ve zabıta olmadım herhalde onlarıda bana yaptıracaklar :D

umuteren
Aday Memur
18 Aralık 2009 22:00

pardon 35 olduğunu gördüm yazarken 36 yazmışım. :D dediğim gibi iyi yapmışsınız. bir şekilde eylemde bulunmalı dişimizi göstermeli bir şeyler yapmalıyız. haklısınız devlet dairelerinde çok çalışır çok iş görürseniz ödülünüz daha da çok iş yüklenmek olarak geri döner. şimdi artık en çok iş yükünü bindirdikleri taşınır sorumlularından bir de para kesmeye başladılar. bence tkky ler olarak hiç olmazsa sanal ortamda harekete geçilmeli ve öncelikle birleşilmeli. sonra gerekli makam ve mercilere başvurulmalı.

onur altay
Şube Müdürü
21 Aralık 2009 11:03

bu haksızlığa ne zaman el atılacak.kurumun hamal memurluğu ve ekstra para verieceğine kesinti yapılacakmış vay halimize.:(((((

hüzünyağmurları
Aday Memur
24 Aralık 2009 13:13

devlet memurluğunda ne kadar iş yaparsan o kadar para kesintisi yaparlar. ama yatan devlet memurların dan da hiçbir kesinti olmaz hatta tam gün çay ve ihtiyaç istrahat molasından da fazla yıpranıyor diye yıpranma parası verirler.

bu kadar çarpıklık ancak türkiyede görülür. başka örneğini 10.dünya ülkelerinde görürsünüz ancak.

araslım
Şef
25 Aralık 2009 09:19

ya tam saçmalıklar komedyası....arkadaşlar içişleri bakanlığı birimi olarak bize yeni yazı geldi bu konuda...

ya düşünsenize giriş aidatı 1500 gösterge ile aylık katsayı çarpımı turarında ve dört taksit eee yuuhh yani artık...benim hesaplamalarıma göre 209 tl dört taksittte alınacak....zaten bu kurum amirleri bu tür şeyleri işe ilk giren biz memurlara vermekten öyle hoşlanmış olmalılar ki hiç sesleri çıkmıyor maşşalah...

yunus kaynak
Aday Memur
28 Aralık 2009 13:48

bende taşınır sorumlusuyum.meslek lisesi gibi çok fazla giriş çıkışın yapıldığı bir kurumda çalışıyorum.yılsonu işlerini bitirdim.kefalet aidatı kesintisi çok saçma ama ben artık bu işi pek sallamıyorum.çünkü yazın bu görevden kurtulcam ins.

umuteren
Aday Memur
11 Ocak 2010 15:52

kesin bakalım maaşlardan kefaleti. Allah da inşallah sizin rızkınızı keser bi gün.

selcuk84selcuk
Kapalı
11 Ocak 2010 15:53

pardon acil bilgisi olan varsa

ben üniversitede aday memurum.muhasebe biriminde görev yapıyorum.bir personelden kesilmesi gereken icra kesintisini bilgim olmadığı için 1 ay geceikmeli olarak kestim.bunu üzerine soruşturma başlattı bana bi ceza uygulanır mı bu konuda bilgisi olan cevaplarsa sevinirim..

contra38
Aday Memur
11 Ocak 2010 16:28

arkadaşım eğer harcama birimi sana maaştan önce bildirmediyse sorumlu sen değil harcama birimi olur. Eğer harcama birimi sana maaş yapımından önce resmi yazıyla bildirdiği halde sen unutarak kesmediysen sorumlusun.allah yardımcın olsun. Ayrıca tavsiyem icra işlemlerinde daha dikkatli olman....

meteata35
Genel Müdür
11 Ocak 2010 16:29

icra kesintisi sana yazılı mı bildirildi. eğer zamanında yazılı bildirilmediyse bişey olmaz haberim yoktu dersin olur biter.

contra38
Aday Memur
11 Ocak 2010 16:39

Meteata35 arkadaşıma katılıyorum. Bende kesmedim kefaleti.bakalım nereye kadar götürebilirsek bu durumu götüreceğiz.

selcuk84selcuk
Kapalı
11 Ocak 2010 16:41

15 ekimde geldi yazı.15 kasım maaşında kesilecek kişinin 1/4 ünü kestim.bu zamanındaydı ama ayrıca ekders ücreti vardı 7 kasımda kişinin ücretinin tamanın kesilmesi gerekiyordu bilgim olmadığı için kesmedim.icra yazısında yazıyodu aslında.amirim de uyarmadı.. ne olur acaba

Toplam 172 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi