Editörler : Pangaea
03 Aralık 2020 16:47

her puanın tek sefer kullanılması gerekliliği

açılan her kadroya tercih verip mülakata dahi gitmeyerek başkalarının hakkını gasp edenler ve ordan oraya zıplayarak kadroları yakanlar için her puanın tek sefer kullanılması için cimere yazarak talepte bulunulmalı

miralaypatton
Şube Müdürü
03 Aralık 2020 16:49

bunun olabilmesi için önce mülakatın kaldırılması gerekli. puanını kullanan mülakatta elenirse ne olacak? zaten merkezi atamada bir kez kullanım hakkı var atanırsan.

Aliyem112
Kapalı
03 Aralık 2020 16:54

mülakatı kaldırılmasına gerek yok. başvuruyor ve mülakata gitmiyor keyfi şekilde bu olmamalı. kurumlarda şikayetçiymiş.

cezmi sarı
Aday Memur
03 Aralık 2020 16:55

bahsettiğim şey öylesine tercih verip sıralamaya girip mülakata dahi gitmeyerek gitmeyi çok isteyen birilerinin hakkını yiyenler ki yakın zamanda çok bariz örnekleri var ve de mülakata girip kazanıp işe başlamadan başka bir mülakata daha girip kazanarak kadrolardan birini yakıp başkasının hakkını yiyenler için

miralaypatton, 3 yıl önce

bunun olabilmesi için önce mülakatın kaldırılması gerekli. puanını kullanan mülakatta elenirse ne olacak? zaten merkezi atamada bir kez kullanım hakkı var atanırsan.

SamTheWise
Aday Memur
03 Aralık 2020 17:12

Arkadaşlar iyi diyosunuz güzel diyosunuz. Kimse kimsenin hakkını yemek, gasp etmek istemez. Ama bu sistemde ne yapabilirim. Kendimden örnek vereyim. Puanım merkezi atama sınırında bir puan ve idare memurluğuna başvurumu yaptım. Tabi mülakata gideceğim ama sonucu belirsiz. Merkezi atamada da tercih yapacağım. Eğer ikisi de olursa merkezi atamayla girdiğim kadroyu tercih edeceğim. Yaptığım şeyin yanlış olduğunu düşünmüyorum. Fırsatımı değerlendirmek istiyorum sadece.

cezmi sarı
Aday Memur
03 Aralık 2020 17:17

eğer idare memurluğunda sıralamaya girersen mülakata gitmezsen ya da mülakata gittin ve kazandın o saatten sonra puanını başka herhangi bir tercihte kullanamamalısın sen ve senin gibiler için cimere yazmak dahil elimizden geleni yapacağımızı umuyorum.

SamTheWise, 3 yıl önce
Arkadaşlar iyi diyosunuz güzel diyosunuz. Kimse kimsenin hakkını yemek, gasp etmek istemez. Ama bu sistemde ne yapabilirim. Kendimden örnek vereyim. Puanım merkezi atama sınırında bir puan ve idare memurluğuna başvurumu yaptım. Tabi mülakata gideceğim ama sonucu belirsiz. Merkezi atamada da tercih yapacağım. Eğer ikisi de olursa merkezi atamayla girdiğim kadroyu tercih edeceğim. Yaptığım şeyin yanlış olduğunu düşünmüyorum. Fırsatımı değerlendirmek istiyorum sadece.

SamTheWise
Aday Memur
03 Aralık 2020 17:20

Tabi yazabilirsin cimere bu bir vatandaşlık hakkı. Ama aldığım puanla tercih yapmak da benim hakkım. Bunun için çalıştım, kafa patlattım. Ben de her şeyin gönlünüzce olmasını isterim tabi ama bu benim yapabileceğim bir şey değil. Kendinizi benim yerime koyun siz tercih vermez miydiniz?
cezmi sarı, 3 yıl önce

eğer idare memurluğunda sıralamaya girersen mülakata gitmezsen ya da mülakata gittin ve kazandın o saatten sonra puanını başka herhangi bir tercihte kullanamamalısın sen ve senin gibiler için cimere yazmak dahil elimizden geleni yapacağımızı umuyorum.

Adliyeml
Kapalı
03 Aralık 2020 17:21

Evet belirsizlik var katılıyorum. Ama mülakata bile bile giymeyenler için galiba bu. Tabii ki sınırda puanınız varsa bilemezsiniz. Ancak bir çok alımda söz konusu olan bir durum var ki o da mülakata gitmeyip tamamen öylesine başvuranlar... Bu vicdansizlık biraz.

SamTheWise, 3 yıl önce

fleabag
Yasaklı
03 Aralık 2020 17:22

Düşük puanlılar bi ağlamayın artık da iyice çalışıp yüksek puan alın hadi gözünüzü sevem.

SamTheWise
Aday Memur
03 Aralık 2020 17:22

Tabi mülakata gideceğim hocam. Kadroyu kazanmak için de elimden geleni yapacağım. Mülakata gitmeyenleri savunmuyorum kesinlikle.
Adliyeml, 3 yıl önce

Evet belirsizlik var katılıyorum. Ama mülakata bile bile giymeyenler için galiba bu. Tabii ki sınırda puanınız varsa bilemezsiniz. Ancak bir çok alımda söz konusu olan bir durum var ki o da mülakata gitmeyip tamamen öylesine başvuranlar... Bu vicdansizlık biraz.

cezmi sarı
Aday Memur
03 Aralık 2020 17:24

kimse size tercih vermeyin demiyor ne istediğinizi bilerek başkalarının hakkını gasp etmeyin diyor ayrıca zaten bu şekilde sırf yazılı olan bi kural yok diye her şeyi kendinde hak görenlere zaten Allah gönlüne göre verip bütün mülakatlardan elenip merkezide de 0.25 puanla dışarda bırakıyor umarım sizin de öyle olur

SamTheWise, 3 yıl önce
Tabi yazabilirsin cimere bu bir vatandaşlık hakkı. Ama aldığım puanla tercih yapmak da benim hakkım. Bunun için çalıştım, kafa patlattım. Ben de her şeyin gönlünüzce olmasını isterim tabi ama bu benim yapabileceğim bir şey değil. Kendinizi benim yerime koyun siz tercih vermez miydiniz?

cezmi sarı
Aday Memur
03 Aralık 2020 17:27

kurduğun cümleden ne kadar ıq suz ve kötü niyetli olduğun ortada o yüzden zaten girdiğin bütün mülakatlardan o ya da bu şekilde eleneceksin ve yakın zamanda olmasa bile mutlaka bi yerlerde ağlayacaksın emin ol

fleabag, 3 yıl önce

Düşük puanlılar bi ağlamayın artık da iyice çalışıp yüksek puan alın hadi gözünüzü sevem.

SamTheWise
Aday Memur
03 Aralık 2020 17:30

Hocam bedduaya ne gerek var. Ben her şey gönlünüzce olur umarım diyorum. Küçücük bir tartışmada benim hayatımı karartmak istiyorsunuz. Kötü niyetli olan kim bir daha düşünün isterseniz.
cezmi sarı, 3 yıl önce

kimse size tercih vermeyin demiyor ne istediğinizi bilerek başkalarının hakkını gasp etmeyin diyor ayrıca zaten bu şekilde sırf yazılı olan bi kural yok diye her şeyi kendinde hak görenlere zaten Allah gönlüne göre verip bütün mülakatlardan elenip merkezide de 0.25 puanla dışarda bırakıyor umarım sizin de öyle olur

fleabag
Yasaklı
03 Aralık 2020 17:32

Puanım 91,2 ve kendi bölümümün merkezi atamasından atanacağım. Mülakatlı alımlara başvurmuyorum bile.

Ağlama işini senin gibiler bana bırakmaz zaten, düşük puanlı ama yüksek iqlu ağlak arkadaş ahhahahaahah.

cezmi sarı, 3 yıl önce

kurduğun cümleden ne kadar ıq suz ve kötü niyetli olduğun ortada o yüzden zaten girdiğin bütün mülakatlardan o ya da bu şekilde eleneceksin ve yakın zamanda olmasa bile mutlaka bi yerlerde ağlayacaksın emin ol

cezmi sarı
Aday Memur
03 Aralık 2020 17:35

valla beni ilgilendirmez ben puan aldım hepsine tercih vericem kimse umrumda olmaz diyorsanız alacağınız cevaptan gocunmycaksınız.siz ve sizin gibiler için umduğum,umduğumuz şey sonuna kadar geçerli..

SamTheWise, 3 yıl önce
Hocam bedduaya ne gerek var. Ben her şey gönlünüzce olur umarım diyorum. Küçücük bir tartışmada benim hayatımı karartmak istiyorsunuz. Kötü niyetli olan kim bir daha düşünün isterseniz.

cezmi sarı
Aday Memur
03 Aralık 2020 17:37

ee madem merkeziden direk atanıyosun açtığım konuya gelip neyin şovu peşindesin 91,2 ......... gidip atanabilirsin çokta....

fleabag, 3 yıl önce

Puanım 91,2 ve kendi bölümümün merkezi atamasından atanacağım. Mülakatlı alımlara başvurmuyorum bile.

Ağlama işini senin gibiler bana bırakmaz zaten, düşük puanlı ama yüksek iqlu ağlak arkadaş ahhahahaahah.

SamTheWise
Aday Memur
03 Aralık 2020 17:43

Böyle bir şey demediğimi en az benim kadar siz de biliyorsunuz. Bu saldırgan tavrınızın altında beni anlamak istemiyor oluşunuz yatıyor bence. Ben o yüzden bu konu başlığından uzaklaşmak istiyorum. Hakkınızda hayırlısı neyse ona kavuşmanız dileğiyle iyi günler.
cezmi sarı, 3 yıl önce

valla beni ilgilendirmez ben puan aldım hepsine tercih vericem kimse umrumda olmaz diyorsanız alacağınız cevaptan gocunmycaksınız.siz ve sizin gibiler için umduğum,umduğumuz şey sonuna kadar geçerli..

volcanary
Aday Memur
03 Aralık 2020 17:54

Cezmi kardes o zaman bütün alımlar merkeziden olsun boylece kimse kimsenin hakkini yememiş olur ona ne dersin ?

clubbedtodeath
Yasaklı
03 Aralık 2020 18:08

herkes hakkını sonuna kadar kullanabilir, ben anlamıyorum bu forumdaki zihniyeti. 10 kişiden 9u sadece milletin aklıyla dalga geçerek, ona buna beddua ederek gününü geçiriyor. hangi konuyu açsam sadece boş tartışma var. Allah bize vahiy mi indiriyor kardeşim şu kuruma atanacaksın diye? açılan tüm açıktan alımlara başvuruyoruz, hangisi nasibimizse artık, eğer bu kurumlar 30 aralığa kadar atanıp atanmadığımızı açıklamazsa merkeziden de tercih yapacağız tabi ki de. Dışarıdan atanmasına rağmen yine de merkeziden tercih verecek arkadaşlara da laf etmek kimsenin haddi değil, öyle bir hakları varsa kullanabilirler, kendi vicdanlarına kalmış.

Adliyeml
Kapalı
03 Aralık 2020 18:37

kesinlikle herkes birbiriyle bir ağız dalaşı içinde. kimse kimseyi anlamıyor. mevzu şu sanırım.

hiç önemsemediği bir ilanı görüp öylesine başvuran ve mülakatına bile gitmeyenler.

her yıl alım olan belli atamalar oluyor tabii ki. sağlık bakanlığı olur, onun haricinde merkezi atamalar olur. örneğin bir kişinin bölümünden her sene 100 kişi alıyorlardır diyelim merkezi atamada ilk 50deyse atanacağını bilir. ama geri kalan bilemez ve başvurabilir. kişiye kalmış o. dediğiniz gibi vahiy gelmez. zaten derece yapan kişi kendi bölümünde kesin bir atama ile atanmak ister mülakat istemez diye düşünüyorum. vicdansızlık olur öteki türlü. keşke daha sistemli olsaydı her şey. bunun için ne yapılabilir elimizden ne gelir bilmiyorum.

clubbedtodeath, 3 yıl önce

herkes hakkını sonuna kadar kullanabilir, ben anlamıyorum bu forumdaki zihniyeti. 10 kişiden 9u sadece milletin aklıyla dalga geçerek, ona buna beddua ederek gününü geçiriyor. hangi konuyu açsam sadece boş tartışma var. Allah bize vahiy mi indiriyor kardeşim şu kuruma atanacaksın diye? açılan tüm açıktan alımlara başvuruyoruz, hangisi nasibimizse artık, eğer bu kurumlar 30 aralığa kadar atanıp atanmadığımızı açıklamazsa merkeziden de tercih yapacağız tabi ki de. Dışarıdan atanmasına rağmen yine de merkeziden tercih verecek arkadaşlara da laf etmek kimsenin haddi değil, öyle bir hakları varsa kullanabilirler, kendi vicdanlarına kalmış.

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi