Editörler : Pangaea

Tarasbulba35
Kapalı
15 Temmuz 2019 19:45

Daimiciliği hileli sormuşlar munazarayi herkes yapti örnek olay vardı kolbu soyut ve aktif yaptim ,etraftan ogrenip arkadaşlarıyla yapmasi diyordu cevabi zit panel olan soru vardi ve cevabi kucuk harfleri gözlerin algilamasi olan soru vardi..

15 Temmuz 2019 19:49

tam öğrenme değil o programlı öğretim

Tarasbulba35, 5 yıl önce

Siyah sarı şapka kesin...örtük ihmal edilen kesin ( ögretmenin kendi tutumunu aktarması ) sinif yönetimi sorusu uyarmak olacaktı..bilgisayarda ögrettigi programli ogretim degil denenceler kurma diyor hangi kurama benziyor diyor...tam ogrenme olacakti...akvaryum degil kesinlikle konusma halkasi...nasil devam eder ders diyor rol oynama...ah ahhh..

Tarasbulba35
Kapalı
15 Temmuz 2019 19:49

Premack cok belirgindi cevabi cevresel faktorlerden etkikenir olan soru vardi..gelisim psikolojisi alisilmisin disindaydi..ögrenenle ilgili olmayani unuttum ..cocuga sen abisin onu koru vardi kekti

Tarasbulba35
Kapalı
15 Temmuz 2019 19:53

Ozur dilerim soruyu karistirdim denenceler kurma ve test etme gibi yazarak buluş yolunun adimlarini veriyor ve hangi strateji ile benzerlik gosterir diyor burda ince nokta strateji olarak sormasi oda buluş

Tarasbulba35
Kapalı
15 Temmuz 2019 19:59

Cevabii icerik egitim durumlari hedefler olan soru vardi net...rehber hoca bepi tek basina hazirlayamaz...cevabi potansiyelinin ustunde sorumluluk vermek olan bi soru vardi hatirladiniz...

Tarasbulba35
Kapalı
15 Temmuz 2019 20:11

Benzetim riskli durumlarda ogreti...

Tarasbulba35
Kapalı
15 Temmuz 2019 20:20

Bu sene istasyonla kartopu yoktu aglayacaktim :) yalniz sinavlar sanki bu puanla zaten kimseyi almayacagiz bari sinavi kolay yapin gibisindendi...hele avakado sorusu günceldeki resmen bize hiyar acur demeyemi calistilar acaba..neyse isten eve geldim hatirladigim sorulari yazmaya devam edicem

uguss94
Aday Memur
15 Temmuz 2019 20:54

O soru nasıl benzetim?, ögretmen önce kendisi yapiyoe sonra ögrencilere yaptiriyordu...??

fenci.xyz
Aday Memur
15 Temmuz 2019 20:54

yaptığı resmi annesine anlatan çocuk vardı - benmerkezcilik

Tarasbulba35
Kapalı
15 Temmuz 2019 21:11

Benmerkezcilik evet...Benzetim normal şartlarda yapilmasi riskli olan bir durumun bir model numune yapay bir ortamda denenmesi ..ilk yardim model üstünde ögretiliyor...

fenci.xyz
Aday Memur
15 Temmuz 2019 21:38

o soru gösterip yaptırma değilmiydi. önce kendi çocuğun boğazına kaçan nesneyi çıkartmayı gösteriyor. sonra sırayla her önceyi yaptırıyor.

uguss94, 5 yıl önce

O soru nasıl benzetim?, ögretmen önce kendisi yapiyoe sonra ögrencilere yaptiriyordu...??

trkçrkn
Şef
15 Temmuz 2019 21:39

evet aynen dediginiz gibi
uguss94, 5 yıl önce

beklemedekimemur
Aday Memur
15 Temmuz 2019 21:51

yok ki
ortega 1907, 5 yıl önce

Merhaba arkadaşlar sizce sınava en yakın kaynak hangisiydi?konu anlatım deneme soru Bankası teşekkürler

Tarasbulba35
Kapalı
15 Temmuz 2019 21:54

Öğrencileri gerçek araçlarla yetiştirmenin zor, tehlikeli ve maliyetinin fazla olduğu durumlarda, gerçeğin modelinden öğrenilmesi yoludur.

Süreç boyunca anında dönüt ? düzeltme vardır.Pekiştireçler kullanılır?

Karar alma, uygulama yapma ve sorumluluk üstlenme becerilerini geliştirir.

Özellikle ,ilk yardım, tatbikat, havacılık ve uzay, trafik ve askeri eğitimde kullanılır.

trkçrkn
Şef
15 Temmuz 2019 21:57

Ben bu sorunun cavabinı gösterip yaptirma dedim ama siz söyleyince benzetim olabilir ggeçicekti!!!! eger cevap benzetim cikarsa bu sınav çok buyük bir kazık olarak en azindan benim tarihime geçicektir
Tarasbulba35, 5 yıl önce

Benmerkezcilik evet...Benzetim normal şartlarda yapilmasi riskli olan bir durumun bir model numune yapay bir ortamda denenmesi ..ilk yardim model üstünde ögretiliyor...

Tarasbulba35
Kapalı
15 Temmuz 2019 22:04

Ögretmen benzetim tekniğini uyguluyor ,gösterip yaptirma yontemini de kullaniyor gibi gozukuyor ben teknik dedigi icin benzetim yaptim ...iptali icin itiraz edenler olacaktir bu soruya....

trkçrkn, 5 yıl önce
Ben bu sorunun cavabinı gösterip yaptirma dedim ama siz söyleyince benzetim olabilir ggeçicekti!!!! eger cevap benzetim cikarsa bu sınav çok buyük bir kazık olarak en azindan benim tarihime geçicektir
15 Temmuz 2019 22:06

benzetimde öğretmen göstermez. aralarındaki temel fark o zaten.

gösterip yaptırma o sorunun cevabı.

Tarasbulba35, 5 yıl önce

Öğrencileri gerçek araçlarla yetiştirmenin zor, tehlikeli ve maliyetinin fazla olduğu durumlarda, gerçeğin modelinden öğrenilmesi yoludur.

Süreç boyunca anında dönüt ? düzeltme vardır.Pekiştireçler kullanılır?

Karar alma, uygulama yapma ve sorumluluk üstlenme becerilerini geliştirir.

Özellikle ,ilk yardım, tatbikat, havacılık ve uzay, trafik ve askeri eğitimde kullanılır.

uguss94
Aday Memur
15 Temmuz 2019 22:08

Ösym tarihini en saçma sinavı budur herhalde modeller benzetimde kullanir ama ögretmen goaterip yaptiriyor yine esasicilik daimicilik birbirine yakın o kadar gecmis çıkan sorular çözdum boyle şıklae yoktu

Tarasbulba35
Kapalı
15 Temmuz 2019 22:10

Gösterip yaptirmada aşama aşama ilerlemeyi vurgulardi diye düşündüm....

trkçrkn
Şef
15 Temmuz 2019 22:14

çok haklısınız çok arada kaldık hem de çok
uguss94, 5 yıl önce

Ösym tarihini en saçma sinavı budur herhalde modeller benzetimde kullanir ama ögretmen goaterip yaptiriyor yine esasicilik daimicilik birbirine yakın o kadar gecmis çıkan sorular çözdum boyle şıklae yoktu

Toplam 199 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi