Editörler : "eskiyara"Pangaea
08 Ocak 2019 21:42

Ücretsiz izin işlemleri
Sevgili arkadaşlar, ücretsiz izne çıkma durumum var doğum dolayısıyla, 3-4 ay kadar , sonrasında göreve döneceğim. Hangi tarihte çıkmam uygun olur şubatın kaçı mesela? 14 Şubat uygun diyenler var, ki işe başladığım ay maaşımı alabileyim diye. Siz ne dersiniz bilginiz var mı

Esraxxxx
Aday Memur
08 Ocak 2019 22:19

Bir sorum da şu ; bir öğretmen bir seferde en az kaç ay aylıksız izin alabilir? Mesela 3 ay olabilir mi aylıksız izin hakkı ?

deryaarbas
Şef
09 Ocak 2019 15:21

Hocam şubatın başında okulunuza bildirin ki sizi maaşa dahil etmesinler, dahil olursanız geri ödemeyle uğraşırsınız. Dilekçenizi de örneğin 14 şubattan 14 hazirana kadar derseniz haziran 15'te maaşınız yatar. Tabii yine haziran ayında maaşlar yapılmadan okulunuza kendinizi hatırlatın. 5 hizmet yılınız dolduysa herhangi bir sebep göstermeksiniz 12 aya kadar en fazla 2 defada kullanılmak üzere ücretsiz izin veriliyor. Doğum sonrasıysa 24 aya kadar parça parça ya da tüm olarak kullanabiliyorsunuz.

deryaarbas
Şef
09 Ocak 2019 16:57

İstediğiniz kadar alabilirsiniz.
Esraxxxx, 5 yıl önce
Bir sorum da şu ; bir öğretmen bir seferde en az kaç ay aylıksız izin alabilir? Mesela 3 ay olabilir mi aylıksız izin hakkı ?

Esraxxxx
Aday Memur
11 Ocak 2019 09:21

Teşekkür ederim Bu süre içinde hizmet puanı alamıyorum ama kademe devam ediyor dimi ? Zorunlu hizmetimi bitirmeme bir yıl kala ücretsiz Doğum iznine çıkıyorum. Bu durumda zorunlu hizmet beklemeye mi girer ?
deryaarbas, 5 yıl önce
İstediğiniz kadar alabilirsiniz.

Esraxxxx
Aday Memur
13 Ocak 2019 00:29

Bilgi verecek arkadaş yok mu ?
Esraxxxx, 5 yıl önce
Teşekkür ederim Bu süre içinde hizmet puanı alamıyorum ama kademe devam ediyor dimi ? Zorunlu hizmetimi bitirmeme bir yıl kala ücretsiz Doğum iznine çıkıyorum. Bu durumda zorunlu hizmet beklemeye mi girer ?

b3rn4
Müsteşar
13 Ocak 2019 09:21

Kademe devam eder hizmet puanı alamazsınız zorunlu hizmet süreniz de etkilenir 1 yıl geç biter

Esraxxxx, 5 yıl önce

b3rn4
Müsteşar
13 Ocak 2019 09:26

Ocak maaşını aldıktan sonra şubatta okulunuz maaş işlemlerini yapmadan dilekçenizi verebilirsiniz. Geri ödeme yapmak istemiyorsaniz tarih olarak 14 şubatta izne ayrılabilirsiniz ikinci dönem hiç gitmeyeyim diyorsanız 4 şubatta başlatırsınız 10 günlük maaş iadesi yaparsınız. Bitiş tarihine 14 haziran yazabilirsiniz. Fakat dilekçeye yazdığınız tarihte ayrılmak zorunda değilsiniz. Durumunuzda değişiklik olursa bu tarihlerin arasında istediğiniz zaman izin bozdurup göreve başlayabilirainiz. Çocuğunuz 2 yaşında olana kadar dilediğiniz sürede dilediğiniz kadar parçada doğum izni kullanabilirsiniz.

Elaagül
Memur
15 Ocak 2019 22:21

Hocam 12 ay aralıksız izin kullanırsanızil ilçe emrine geçiyor kadronuz.bilginiz olsun oyüzden mutlaka Haziran 15 de dönün uzatmak isterseniz 15 eylülde tekrar izne çıkın.

Esraxxxx
Aday Memur
20 Ocak 2019 22:13

Çok teşekkür ederim bilgilendirme için
Elaagül, 5 yıl önce

Hocam 12 ay aralıksız izin kullanırsanızil ilçe emrine geçiyor kadronuz.bilginiz olsun oyüzden mutlaka Haziran 15 de dönün uzatmak isterseniz 15 eylülde tekrar izne çıkın.

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi