Editörler : E.Kayı Han
11 Mart 2020 21:12

Doganipek21. 22,12,2019 tarihinde yd iotal davam icin 06,,3,2020 tarihinde yd li karar cikti. Sizinki de yakindir. U

Kurumunuz savunma verdi mi?

Tenruhde13
Aday Memur
12 Mart 2020 10:28

YD kararı Danıştay mı bölge mahkemesi mi
vatansever.33, 4 yıl önce

Doganipek21. 22,12,2019 tarihinde yd iotal davam icin 06,,3,2020 tarihinde yd li karar cikti. Sizinki de yakindir. U

doganipek21
Memur
31 Mart 2020 23:04

Hocam benim hala sonuçlanmadı.
vatansever.33, 4 yıl önce

00piran00
Aday Memur
14 Haziran 2020 06:51

yd kararına itiraz etmiştim.09/04/2020 tarihindr ilk derece mahkeme bim e göndermişti sms sisteminde yd itiraz kabul, yd kabul yazıyor.Ortalama 2 ay bitiyor ve hala uyapa düşmedi bekliyorum. Benzer durumda olanlar var mı?

Ahmoahmet
Aday Memur
14 Haziran 2020 10:01

Benim 3 ayda düşmüstü biraz uzun sürer

00piran00, 4 yıl önce

yd kararına itiraz etmiştim.09/04/2020 tarihindr ilk derece mahkeme bim e göndermişti sms sisteminde yd itiraz kabul, yd kabul yazıyor.Ortalama 2 ay bitiyor ve hala uyapa düşmedi bekliyorum. Benzer durumda olanlar var mı?

doganipek21
Memur
14 Haziran 2020 11:25

benim 16 ocakta karar verildi. sisteme 8 nisanda düştü. işe başlama yazım 11 mayısta elime ulaştı.

00piran00, 4 yıl önce

00piran00
Aday Memur
14 Haziran 2020 15:08

normal davalarınızın seyri nedir ne kadar sürede esastan karar verilir var mı bir gelişme

doganipek21, 4 yıl önce

benim 16 ocakta karar verildi. sisteme 8 nisanda düştü. işe başlama yazım 11 mayısta elime ulaştı.

doganipek21
Memur
14 Haziran 2020 16:22

onda bir gelişme yok bende henüz. sms attım birkaç defa dosya gitmiş olduğunuz kritere uygun kayıt bulunamamıştır yazıyor. karartur yazdığımda

00piran00, 4 yıl önce

normal davalarınızın seyri nedir ne kadar sürede esastan karar verilir var mı bir gelişme

00piran00
Aday Memur
14 Haziran 2020 16:41

normalde yd kararı sonrası elindeki bilgiler ışıgında esastan karar vermesi gerekmiyor mu?

00piran00
Aday Memur
14 Haziran 2020 16:44

itiraz üzerine bimden yd kararı aldık.İlk derece mahkeme esastan kararıda lehimize verirse idare istinafa gidebiliyor mu? gidebiliyorsa da yd kararını zaten bim vermişti.İstinafta nasıl bir karsr çıkar acaba konu hakkında bilgisi olan var mı?

doganipek21
Memur
14 Haziran 2020 19:55

esastan karar lehinize çıkarsa ki çıkacağını düşünüyorum. kurum itiraza gidiyor. gitmesi rutin birşeymiş. sonrasında kabul edilmez itirazları diye düşünüyorum.

00piran00, 4 yıl önce

itiraz üzerine bimden yd kararı aldık.İlk derece mahkeme esastan kararıda lehimize verirse idare istinafa gidebiliyor mu? gidebiliyorsa da yd kararını zaten bim vermişti.İstinafta nasıl bir karsr çıkar acaba konu hakkında bilgisi olan var mı?

katip.bey
Aday Memur
11 Temmuz 2020 12:56

Kardeşim idare mahkemesi ile ilgili bir soru sorabilirmiyim sana ? Bende memuriyeti kazandım ama güvenlik soruşturması nedeni ile hakkım iptal oldu ne yapmam lazım ? Bakanlığın kararını halen tebliğ almadım, aldıktan sonra bakanlıpa itiraz dilekçesi yazacaksın, itiraz dilekçesi de Red olursa idare mahkemesine başvuracaksın diyorlar doğru mi ? Senin de mi aynı durum oldu
Ahmoahmet, 4 yıl önce

Benim 3 ayda düşmüstü biraz uzun sürer

Ahmoahmet
Aday Memur
11 Temmuz 2020 19:29

Dilekce ver sana tebligati versinler biran once gidip dava ac. Bende oyle yaptim

katip.bey, 4 yıl önce
Kardeşim idare mahkemesi ile ilgili bir soru sorabilirmiyim sana ? Bende memuriyeti kazandım ama güvenlik soruşturması nedeni ile hakkım iptal oldu ne yapmam lazım ? Bakanlığın kararını halen tebliğ almadım, aldıktan sonra bakanlıpa itiraz dilekçesi yazacaksın, itiraz dilekçesi de Red olursa idare mahkemesine başvuracaksın diyorlar doğru mi ? Senin de mi aynı durum oldu

katip.bey
Aday Memur
11 Temmuz 2020 19:32

Sen bakanlığın kararına itiraz etmedin direk idare mahkemesine mi başvuru yaptın ? Bana öyle olmaz önce bu karara itiraz edeceksin, itiraz değerlendikten sonra idare mahkemesine gideceksin dedi, kararı tebliğ almak istedim, size tebligat gönderdik onu alman lazım dedi. İkilemde kaldım iyice
Ahmoahmet, 4 yıl önce

Dilekce ver sana tebligati versinler biran once gidip dava ac. Bende oyle yaptim

24 Temmuz 2020 11:22

Merhabalar birşey sormak istiyorum kuruma şubat ayı gibi idari dava açtık kurum birinci savunma yaptı tipik şablon sonrasında biz savunma yapmadık mahkeme ara kararla tekrarda 2 savunma Yapması ıcın 15gun süre verdi kurumun savunma vermesi gereken süre yaklasık 35-40 gün geçti uyapta herhangi bir evrak yok sorum su kurum savunma yapmıs ancak sisteme 40gun gecıkmelı yukleme durumu olabilir yada kurum savunma yapmadıysa (bunu öğreniceğimiz bir yol varmı) Bu durum sizce mahkeme kararı Etkilermi? Adli tatilde nobetci hakimlik bakıyormus bu yakında cıkma ihtimalini düşünüyoruz acaba adli tatilde karar verirlermi cunku cok uzun oldu sureç.

saxa
Memur
09 Ağustos 2020 15:03

Şuanda adli tatil olmasına rağmen idare mahkemeleri sadece YD kararlarına bakıyor demişti avukatım. İnşallah bir an önce yd alırız esastan da kabul olur

elbetbirgün22
Aday Memur
10 Ağustos 2020 01:49

Yd şere adli tatilde karar çıkar ama nöb mah. Bakar asıl mahkemenizin dairesi baksa daha iyi olurdu diye düşünüyorum, ayrıca farklı bir konu olarak YD red alanlar esastan Red mi alır bilgisi olan var mı?

krbş06
Aday Memur
06 Eylül 2020 22:48

Arkadaşlar merhaba, idare mahkemesi hakem hastaneye gönderdi hastane olumlu rapor verdi ve bu rapora eksik ve istediğimiz gibi değerlendirilmemiş tekrar incelenmesi ve değerlendirilmesi diye Emniyet rapora itiraz etti. Bu itiraz rutin mi? kalan süreç nasıl işleyecek bilen birisi bilgilendirebilir mi? ( bekçiliği asil olarak kazanmıştım)

krbş06
Aday Memur
12 Eylül 2020 12:56

Güncel

krbş06
Aday Memur
05 Ekim 2020 23:14

Yd kararı sonrası süreç nasıl işliyor bilgi verebilir misiniz? Tekrar rapor alıyor muyuz (6 ayı geçti mahkeme)
krbş06, 4 yıl önce
Arkadaşlar merhaba, idare mahkemesi hakem hastaneye gönderdi hastane olumlu rapor verdi ve bu rapora eksik ve istediğimiz gibi değerlendirilmemiş tekrar incelenmesi ve değerlendirilmesi diye Emniyet rapora itiraz etti. Bu itiraz rutin mi? kalan süreç nasıl işleyecek bilen birisi bilgilendirebilir mi? ( bekçiliği asil olarak kazanmıştım)
Toplam 54 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi