Editörler : Pangaea

Yasaklı
06 Eylül 2018 10:14

Diyanetin 9500 Alımındaki Adaletsizliğe Tepki!

Sustuk, sustuk ama nereye kadar daha susmamız gerekiyor? Bundan sonra sistemin adı "haksızlık" mıdır?

Dün, bir günlük fahri ve vekil görev yapanlara kadro veren zihniyet, bu gün 2016 yılında çalışıp emek veren, yüksek puan almalarına rağmen, iki yıl içinde sadece 1 bucuk alım ile yetinen, binlerce boş yeri olmasına rağmen sessiz kalmayı tercih eden Diyanet İşleri Başkanlığı, kesinlikle ihityacı olduğunu iddia ettiği ama bizleri mağdur ettiği bizler tarafından vazifesini yerine getirmekte acizliği oynamaktadır diyoruz!

Diğer kurumların iki yıl içinde yaptıkları alım ile, ihtiyaç olmasına rağmen DİB'in yaptığı alım aşikar bir şekilde ortadadır. Şimdi ise,

24 Haziran seçim öncesi, Haziran ayında kendi internet sitesinde 9500 alım yapacağını ilan eden diyanet, seçim sonrası ilanı kaldırmakta,yakın zamanda Ali ERBAŞ'ın 2018 DHBT sınavından sonra alım yapacağını ilan ederek büyük bir haksızlığa imza atmaktadır.

Biz bedava kadro istemiyoruz!

Yıllarca vekillik yaptık, görev yaptık, köy kasaba demeden Fahri Kur'an Kursu Öğreticiliği yaptık diye duygu sömürüsü içinde değiliz geçmişteki birileri gibi!

Ama artık yeter!

Çalışmamızın karşılığını, aldığımız puan karşılığında imtihan olarak kazanmak istiyoruz. Bizi imtihan etmeden tekrar bir yazılı sınava tabi tutmak, sil baştan yapmaktan başka bir şey değildir!

Yazacağım ve ifade edeceğim çok şey var, fakat işin ciddiyetinde olan arkadaşlara burada sesleniyorum.

Bizim yapmamız gereken şey, bazı internet sitelerinin verdiği haberlerin altına yorum yaparak tepki göstermek değil, böyle olmamalıdır!

Bir kişi de olsa, artık benim daha fazla sessiz kalmaya tahammülüm kalmadı. Lütfen iletişim içinde olalım ve bu konunun arkasında duralım, tepkimizi gösterelim!

Aksi takdirde, hakkımız yenilecek, tekrar sınava tabi tutulacak ve yine tekrardan sadece iki sene içerisinde bir alım yaparak bizleri oyalayacaklar!

Gerçekten de mağdur olduğunuzu düşünüyorsanız,

Gerçekten de, kısa da olsa ifade ettiğim şu duygularımda şahsımı haklı görüyorsanız,

Sessiz kalmayın,

Özelden bana yazın ve damlaya damlaya göl olalım!

Ben bunu yapacağım emin olun, gerek bay gerekse bayan arkadaşlarla beraber artık sesimizi çıkarmanın vakti geldi de geçmek üzere diyorum.

Lütfen iletişim bilgilerinizi mesaj olarak özelden bana gönderin, ne yapmamız gerektiğini istişare yapalım ve gerekli yerlere, bizdeki inancımızla beraber artık sesimizi çıkaralım!

"BEN VARIM" diyen sesini çıkarsın.

gunes_43
Aday Memur
21 Eylül 2018 17:06

2014 kpss puanıyla sadece imam müezzin alındı. bir tane kkö alınmadı. 2016 puanıyla henüz bir kaç ay önce alım yaptı diyanet. Devlet kamuda tasarruf dönemine girdi. Zaten 2016 puanları 50 lere kadar düştü. Nedir bu hak yeme sevdası. Yeni kişiler var bu devletin bu toprağın bu vatanın çocukları. daha zekiler daha akıllılar daha çalışkanlar. Sınava girecekler daha yüksek puan alacak olan kazanacak. Zaten akıllı ve hak eden birisi isen 2018 sınavına girer atanırsın.

Adaletsizliği isteyerek birde adaletten bahsetmek ne demektir. ben sanmıyorum 2018 puanıyla başka bir alım yapılacağını.

Yapmayın kardeşim hak eden çalışan kazansın. Hak ettiğinizi isteyin.

Sen şimdi 2016 kpss 50 puan alan atansın 2018 e giren 90 alan açıkta kalsın. Birde diyorsun ki adaletesizliğe ses çıkaralım.

Lütfen Diyanette görev alma sen. Çünkü senin gibiler doldu taştı güzelim kuruma.

öğretmenlik haricinde hangi kurum dib kadar alım yapıyor.

Yüksek puan alamıyorsan bu SENİN SORUNUN...

iakpinar
Yasaklı
24 Eylül 2018 21:28

Yazdığımı anlamayan, yazdığını anlatmak için at gözlüğü takan birisin. mümkünse sen de bu başlıktan

iakpinar
Yasaklı
26 Eylül 2018 13:17

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bu tutum ve tavırları çok büyük yanlıştır. Akıl vardır, mantık vardır! Bu gün 2018 DHBT sınavından sonra 9,500 alım yapacağını söyleyen Ali ERBAŞ'a,

Niçin 8-9 ay sonra yapacağınız sınavı seçim öncesinden kurumun resmi internet sitesinden ilan ettiniz?

2016 yılında yapılan DHBT sınavından sadece bir alım yaparak, yüksek puan alan KK Öğreticilerine,

İmam adaylarına,

Müezzin kayyımların beklentilerini bir çırpıda çöpe atmıyor musunuz?

sorusunu sormak bizim hakkımız değil midir!

Buradaki tepki, yeni hafız veya okullarını yeni bitiren kardeşlerimizin bize rakip olmasından zerre kadar huzursuzluğumuz yoktur! Tam tersine, o kardeşlerimizin de görev almaları,

"Müslüman o kimsedir ki, kendisi için istemiş olduğu şeyi kardeşi içinde istediği an da müslüman olur!" hadisinin muhatabı olmak, her müslümanın vazifesidir, görevidir ve en büyük isteğimizdir!

O anlamda buraya gelip de,

"Çalış, yüksek puan al" gibi abuk subuk konuşmayın, saçmalamayın!

Kaç puan aldığımı, ne görevle meşgul olduğumu biliyor musun sen veya senin gibi düşünenler!

Burada açık ve net olarak bir olay vardır ki o da:

Diyanet İşleri Başkanlığı nice KKÖ; İmam Hatip ve Müezzin Kayyım adayların almış oldukları yüksek puanları hiçe sayarak,

24 Haziran seçimleri öncesi binlerce insanlara umut aşılayarak sınav yapacağını ilan edip, verdiği sözün arkasında durmayarak, siyasete karışması çok büyük yanlıştır!

Dünden bu güne kadar, diyanet ne zamandan beri 9 ay sonra yapacağı sınavı, 9 ay öncesinden haberdar etmiştir?

90 puan alıp kendilerine sıra gelmeyen KKÖ'ler!

80 puanın üstünde DHBT puanları olup, alım kontenjanları çok az olduğu için kendilerine sıra gelmeyen İmam ve Müezzinler!

Ama DHBT sınavından 52 puanlarla atanan hafızlar ve lisans mezunları hak olarak görmek,

Doğru olan bu dur,

Çalış, daha çok çalış!

diyebilen bir zihniyeti kabul etmek akıl dışı bir tutumdur!

Bunun adı HAKSIZLIKTIR,

ADALETSİZLİKTİR!

selçukpars
Aday Memur
23 Ekim 2018 10:18

çok konuşuldu bu konular dib ten çıt çıkmadı. il de 1.gelen hafızlar diğer komisyonlarda sonuncu gld

iakpinar
Yasaklı
23 Ekim 2018 22:24

Konuşup konuşulmamasından ziyade, eğer ki biz bu konuda gerçekten samimiysek,

Biz ne yaptık?

Biz ne yapabiliriz?

gibi soruların cevabını verebilmek için mücadele içerisinde olmamız gerektiğini düşünüyorum. Tabi ki bunu söylerken, bize düşen evvela görev olan ders çalışmamak, kıraat dersi almamak, müfredata hazırlanmamak gibi gibi kolaya kaçmak değil asla!

Her kurumda sıkıntı olduğu aşikardır, fakat;

Diyanet İşleri Başkanlığı maalesef bu haksızlıkları bilmesine karşılık, hak ve adalet için değil, siyaete karışarak ve sadece sayı odaklı hareket ederek haksızlığa dem vurmaktadır.

En basit örneği;

Yazılı sınavını zorunlu tutan, ve de belirli bir kota koyan Diyanet İşleri Başkanlığı, aynı hassasiyeti neden sözlü sınavında es geçmektedir?

Yazılı sınavında 80 alan bir imam hatip mezunlu bir kimse atanmaya hak elde edemezken, 53 puanla atanmaya hak kazanan bir hafızın görev dağılımı hakkında yaptığı hak mıdır?

İmam hatiplik, kkö veya müezzinlik sadece okumak, güzel sesten ibaret ise niçin yazılı sınav şartını koymaktadır?

Yazılı sınavı diyanet için önemliyse, o halde neden yüksek puan alan diğer adayların alım dağılımı azdır ve onlara hak verilmemektedir?

Bir örnek daha vereyim,

İmam hatip olarak alıım yaptığında diyanet, imam hatip + hafız 2000 alım yapacağını duyururken,

İmam hatip + hafız + ön lisans mezunu 300 kişi diye rakam koyması abes bir durum değil midir?

Hem imam hatip lisesini bitiren, hafızlık ve üstüne önlisans diploması olan birine daha çok hak verilmesi gerekirken, diyanet kaliteye bakmadan alımlar yapmaktadır.

Sonuç?

Camiler kadrolaştı, fakat camiye kadrolaştırılan imam camide görevi başında bulunmamakta...

yatustasibelgeli
Aday Memur
11 Ocak 2019 09:46

diyanet allahin yolundan giden peygamreimizi ornek alan bir kurum ayrica islameyetin lideri diyanete karsı cikmak gunah ne kara

aldilarsa biat edin kardeşlerim.

sandalyesiz
Memur
17 Ocak 2019 20:11

saçmalama

yatustasibelgeli, 5 yıl önce

diyanet allahin yolundan giden peygamreimizi ornek alan bir kurum ayrica islameyetin lideri diyanete karsı cikmak gunah ne kara

aldilarsa biat edin kardeşlerim.

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi