Editörler : Pangaea
27 Nisan 2021 15:52

Kpss Kaynak Tavsiyeleri

Merhabalar , kaynak tavsiyelerine ihtiyacım var

Öncelikle mevcut durumumdan bahsediyim. Genel yetenek kısmında iyi olduğumu düşünüyorum . Lisans Kpss ile kıyas yapmak doğru olmaz belki ama lise kpss den 57 doğru 3 yanlış yapmıştım genel kültürden ise 20-25 net bandında yaptım .Elbetteki ciddi bir şekilde hazırlanmadan , sadece birkaç deneme çözerek girdim. Lise kpssye girmeden 2018 kpssyi çözmüştüm o dönemlerde ev ortamında . Genel yetenekte matematik 4 yanlış 4 boş , türkçe ise 3 yanlış 3 boş gelmişti . Az çok durumum hakkında bilgi edindiğinizi zannediyorum .

Bu durumdaki birine başlangıç olarak önereceğiniz kitaplar nelerdir . Set almak istiyorum .Hangi seti önerirsiniz? Konu anlatımlı set almak mantıksız mıdır ?

Ayrı başlık altında Kpss formatına yakın matematik dersi için üst seviye kaynaklar hangileridir ?

Bilhassa bu süreçte tecrübeli yüksek puanlar elde etmiş kişiler yardımcı olursa sevinirim .

27 Nisan 2021 17:49

Öncelikle kpss lisanstan 90.40 aldım pegem konu anlatımlı set kullandım video izlemedim hiç eğer video izleme niyetin yoksa pegem konu anlatımlı set ihtiyacını karşılar diye düşünüyorum. Bende geçen buna benzer Bi başlık açtım genellikle video ders notu olarak benim hocam ve hoca webde önerildi bende bunun üzerine gidip kırtasiyeye inceledim bu kaynakları ama pegemle kıyaslanamayacak kadar seviyeleri düşük geldi bana bazısı gereksiz ayrıntı bazısıda eksik konu anlatmış velhasıl yine hazırlanırsam sınava atanamazsam şayet yine pegem konu anlatım setini kullanırım ve sanada tavsiye ederim.

27 Nisan 2021 17:51

Kardeş lisans KPSS mat ile ortaöğretim mat soruları arasında büyük fark var ama temelin sağlam olduğu belli 15 altında yapmazsın belki 20 bile olabilir lakin ondan sonrası seni yorabilir

Bazingasteri
Aday Memur
27 Nisan 2021 17:56

Video izlemeyi düşünüyorum ancak her dersden yanımda ara ara bakabileceğim bir kaynak olsun istiyorum . pegem in setini alsam iyi olur gibi . Zaten bu süreçte birçok kaynakla haşır neşir olmak gerekiyor zannediyorum . Teşekkür ediyorum hocam.

Havasızzenci, 3 yıl önce

Öncelikle kpss lisanstan 90.40 aldım pegem konu anlatımlı set kullandım video izlemedim hiç eğer video izleme niyetin yoksa pegem konu anlatımlı set ihtiyacını karşılar diye düşünüyorum. Bende geçen buna benzer Bi başlık açtım genellikle video ders notu olarak benim hocam ve hoca webde önerildi bende bunun üzerine gidip kırtasiyeye inceledim bu kaynakları ama pegemle kıyaslanamayacak kadar seviyeleri düşük geldi bana bazısı gereksiz ayrıntı bazısıda eksik konu anlatmış velhasıl yine hazırlanırsam sınava atanamazsam şayet yine pegem konu anlatım setini kullanırım ve sanada tavsiye ederim.

Bazingasteri
Aday Memur
27 Nisan 2021 17:58

Kesinlikle . Yazımda da bahsettim zaten mukayese etmek doğru olmaz tabi ama vakit kaybı yaşamak da istemiyorum amacım bilmişlik değil sadece doğru çalışmayı bulmak . Size de teşekkür ediyorum hocam

Legolaskaracı, 3 yıl önce
Kardeş lisans KPSS mat ile ortaöğretim mat soruları arasında büyük fark var ama temelin sağlam olduğu belli 15 altında yapmazsın belki 20 bile olabilir lakin ondan sonrası seni yorabilir

Bazingasteri
Aday Memur
27 Nisan 2021 18:02

Bu arada 2018 kpss yazmışım . Detaylandırıyım ,o lisans kpssydi

27 Nisan 2021 18:51

Sende potansiyel mevcut kaynak söyleyim problem için bilgi sarmal tyt kaynağı lakin seni uçurur bide yargı muhteşem soru bankası bu ikisi bence sana 20+ yaptırır.
Bazingasteri, 3 yıl önce

Kesinlikle . Yazımda da bahsettim zaten mukayese etmek doğru olmaz tabi ama vakit kaybı yaşamak da istemiyorum amacım bilmişlik değil sadece doğru çalışmayı bulmak . Size de teşekkür ediyorum hocam

Kuzeyi
Yasaklı
29 Nisan 2021 15:33

Ben 93 puan aldim. Pegem ve dogru tercih yayinlari sinava daha yakin sorulardi. Benim hocam yayini lisanslar icin daha uygun onlisans ve ortaogretime ağır gelir.
29 Nisan 2021 16:10

Arkadaşın konuya ihtiyacı var. Konu anlatım nasıl çalıştınız bu arada hangi yayını takip ettiniz?

Kuzeyi, 3 yıl önce
Ben 93 puan aldim. Pegem ve dogru tercih yayinlari sinava daha yakin sorulardi. Benim hocam yayini lisanslar icin daha uygun onlisans ve ortaogretime ağır gelir.

Bazingasteri
Aday Memur
29 Nisan 2021 16:17

Hocam Pegem soru bankası setini sipariş ettim . Tarih ve coğrafyadan da takip edeceğim youtube kanallarının ders notlarını sipariş ettim .Bu süreçte bir dersten birkaç kanal takip etmeyi düşündüğüm için ileriki süreçte yine video ders notları alabilirim. Başlangıç olarak böyle başlamayı düşünüyorum . Konu anlatım setinden vazgeçtim . Olabildiğince soru bankası bitirmek hedefim .

Burada mesaj yazıp deneyimlerini paylaşanlara da teşekkür ediyorum .

Havasızzenci, 3 yıl önce

Arkadaşın konuya ihtiyacı var. Konu anlatım nasıl çalıştınız bu arada hangi yayını takip ettiniz?

Kuzeyi
Yasaklı
29 Nisan 2021 16:27

Konu anlatim video olarak benim hocam takip ettim. Kitap olarak pegem yayini. Kendi notlarımı alip tekrarima notlarımla calistim. En az 5 kaynak bol bol soru çözdüm. Ustunde cozmeyip tekrar tekrar cozdugum oldu. Her gun paragraf çözdüm. 60a yakin deneme çözdüm 1 sene çalıştım. 1 senede toplasaniz sadece 10 gün calisma masama oturmamisimdir. Afedersiniz Artik oturdugum yerlerim agriyordu. Bol tekrar bol soru bol deneme bu işin sırrı
Havasızzenci, 3 yıl önce

Kuzeyi
Yasaklı
29 Nisan 2021 16:29

Bencede soru hepsinden daha kiymetli. Ikinci el satan uygulamalar var insanlar cozemedikleri kitaplari satiyor daha uyguna oralarada bakin. Dolap ve gardrops uygulamalari gibi. Cunku bu yol baya masrafli bir yol
Bazingasteri, 3 yıl önce

Hocam Pegem soru bankası setini sipariş ettim . Tarih ve coğrafyadan da takip edeceğim youtube kanallarının ders notlarını sipariş ettim .Bu süreçte bir dersten birkaç kanal takip etmeyi düşündüğüm için ileriki süreçte yine video ders notları alabilirim. Başlangıç olarak böyle başlamayı düşünüyorum . Konu anlatım setinden vazgeçtim . Olabildiğince soru bankası bitirmek hedefim .

Burada mesaj yazıp deneyimlerini paylaşanlara da teşekkür ediyorum .

xyzz00
Memur
29 Nisan 2021 19:20

+

Bazingasteri
Aday Memur
29 Nisan 2021 20:48

Evet, dolap uygulamasına biraz baktım uygun gibi geldi . Birde merak ettiğim kitapların basım yılı ne kadar önemlidir ?

2021 set aldım bahsettiğim gibi pegemin .Bu set 2020 den farklı mıdır ?

2022 Kpss adı altında kitaplar henüz çıkmadı ama çok değiştireceklerini zannetmiyorum. Bu konuda da bilgili kişiler varsa hatta varsa örnekleri anlatırlarsa memnun kalırım

Kuzeyi, 3 yıl önce
Bencede soru hepsinden daha kiymetli. Ikinci el satan uygulamalar var insanlar cozemedikleri kitaplari satiyor daha uyguna oralarada bakin. Dolap ve gardrops uygulamalari gibi. Cunku bu yol baya masrafli bir yol

Kuzeyi
Yasaklı
29 Nisan 2021 20:52

Cok değişen bir sey olmuyor hocam sadece cografyanin tuik verileri güncelleniyor.
Bazingasteri, 3 yıl önce

Evet, dolap uygulamasına biraz baktım uygun gibi geldi . Birde merak ettiğim kitapların basım yılı ne kadar önemlidir ?

2021 set aldım bahsettiğim gibi pegemin .Bu set 2020 den farklı mıdır ?

2022 Kpss adı altında kitaplar henüz çıkmadı ama çok değiştireceklerini zannetmiyorum. Bu konuda da bilgili kişiler varsa hatta varsa örnekleri anlatırlarsa memnun kalırım

Esen0646
Genel Müdür
30 Nisan 2021 09:15

Pegem

xyzz00
Memur
30 Nisan 2021 14:44

+

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler