Editörler : oto-danisman-expert

Gurcu007
Aday Memur
11 Mayıs 2019 13:32

Ben hkk istihkamı 78 kpss 47fyt ile bekliyorum acaba gelir mi? Astsubaylık için

Astsubay1919
Kapalı
11 Mayıs 2019 13:34

Kontenjana bağlı ama kpss iyi kardeşim sözlüde 100ü verdilerse büyük ihtimal girersin

Gurcu007, 5 yıl önce

Ben hkk istihkamı 78 kpss 47fyt ile bekliyorum acaba gelir mi? Astsubaylık için

Kbr.2
Aday Memur
11 Mayıs 2019 13:34

Sözlüden 90-100 almak kolay mı sizce ben ilk kez giriyorum bilmediğimden soruyorum
Astsubay1919, 5 yıl önce

Kontenjana bağlı ama kpss iyi kardeşim sözlüde 100ü verdilerse büyük ihtimal girersin

Gurcu007
Aday Memur
11 Mayıs 2019 13:36

Sözlüden 100ü kime verseler girer elbet bir yere :)

Astsubay1919, 5 yıl önce

Gurcu007
Aday Memur
11 Mayıs 2019 13:39

Puanlama kriterini bilmediğim için şahsen kaç puan aldığımı kestiremiyorum .

Kbr.2, 5 yıl önce
Sözlüden 90-100 almak kolay mı sizce ben ilk kez giriyorum bilmediğimden soruyorum

Astsubay1919
Kapalı
11 Mayıs 2019 13:42

Zaten burada ki arkadaşların asıl sorunu şu bilmiyorlar.

Mülakat çok önemli tamam kılavuzda yüzde 30 hesaplanacak yazıyor olabilir fakat mülakat nereye gireceğimizi bile belirliyor. Tecrübe özel sektörde ki işimiz diksiyonumuz vs vs.

Mülakat tamam bu adam girsin derse mutlaka asilden yerleşiriz.

85 kpssi olan adama yedeklerde beklesin derse yedeklerde bekler o adam.

Sadece buraya göre yorumluyorsunuz her şeyi ancak Türkiye buradan ibaret değil.

Nerelerden kaç puanla katılan arkadaşlarımız mevcut.

Mülakat notunu ben sordum, cimer paylaşmadı. Saklı tutulmaktadır yazmışlar.

O yüzden net bir şey söyleyemeyeceğim.

Jandarma da başvuru çok, iç işlerine bağlandığı için ve artık er askerleri kaldırdılar.

Profesyonelleşmeye gidiyor, kırsal kesimin polisiydi tamamen olacakta ilerleyen zamanlarda.

Ve şunu unutmayın ki bazı arkadaşlar jandarmayı sadece asayişten ibaret görüyor.

Eğitim sonu jandarma komando, jandarma özel harekat, jandarma asayiş ve cezaevi diye ayıracaklar. Ve bir jandarma komando ya da özel harekat olmak kolay değil evin barkın dağ oluyor.

Çokta umut bağlamamak lazım, hayırlısı olsun. Zaten jöh çıkan komando çıkan kıtaya çıkar çıkmaz istifa meselelerini araştıracak hepsi demiyorum ama bir çoğu :)

Kbr.2, 5 yıl önce

zeyworld
Aday Memur
11 Mayıs 2019 20:51

ulan 75 kpss 30 fyt ile ben bile süpheliyim gelip gelmeyeceğine

önemsizz
Şef
11 Mayıs 2019 21:28

senin düşünce tarzın gerçekçi bir insanda olması gereken düşünce tarzı. 72 kpss 80 fyt ile ortalarda bir sırada tankçı subaylık kazandım. havada 300 lerde sıralamam. küçük bir hesapla tankçıda ortalarda isem son sıralara doğru kpssnin 68 lere düştüğünü düşünebiliriz o da en iyi ihtimalle. 60 kpss ile hava zor diyince çoğu kişi boş yapmışsın demiş fakat gerçekçi olmak lazım kendi puanlarımdan yola çıkarak söylüyorum bunu. başkalarıda Türkiye de sadece buradakilerin puanı yok demiş benim girdiğim sıralama burdakilerin sıralaması değil zaten.

zeyworld, 5 yıl önce
ulan 75 kpss 30 fyt ile ben bile süpheliyim gelip gelmeyeceğine

önemsizz
Şef
11 Mayıs 2019 21:39

sen burda var dersen ben aksi vardır demem pertem de çalışmıyorum sonuçta =) kendi puanlarımdan ve bulunduğum sıradan yola çıkarak yorum yaptım.

bu arada arkadaşının yaptığı fyt ile 70 ile 73 arası çoğu kişiyi geçebilme ihtimali var bir ayrıntı daha vereyim geçen sene mülakat yüzde 40 etkili idi. yani mülakatın etkisi neredeyse kpss kadar vardı.(mülakatı geçtikten sonra yerleşme durumundan bahsediyorum mülakatı geçemeyenlerinin elendiğinin ben de farkındayım)

okankrk, 5 yıl önce

kardeş öyle diyorsun ama diğer arkadaş haklı evet kazanan var bende de var ss atayım istersen özelden geçen sene astsubay eleman kpss 63 fyt 90 hkk dkk kkk ökk asil geldi la illa at dersen atayım ve diğer arkadaş aslında haklı sınav kolaydı kpss fakat puanlarda aşırı yığılma oldu özellikle 60-70 puan arası al ösym paylaşmış sana atayım linki...... https://www.mymemur.com.tr/2018-kpss-onlisans-puan-dagilimi-belli-oldu-107223h.htm

Astsubay1919
Kapalı
11 Mayıs 2019 23:26

Astsubaylık için bahsediyorum!!!

Astsubay1919
Kapalı
11 Mayıs 2019 23:29

Ayrıca tankçı subaylığı kazanmışsın gitmemişsin. Bu demek oluyor ki sadece para ve hava için subaylığı tercih ediyorsun. Piyade bile gelse oturup sevinçten ağlayan insanlar var. Burda moralbozmanın bi anlamı yok...!

önemsizz, 5 yıl önce

senin düşünce tarzın gerçekçi bir insanda olması gereken düşünce tarzı. 72 kpss 80 fyt ile ortalarda bir sırada tankçı subaylık kazandım. havada 300 lerde sıralamam. küçük bir hesapla tankçıda ortalarda isem son sıralara doğru kpssnin 68 lere düştüğünü düşünebiliriz o da en iyi ihtimalle. 60 kpss ile hava zor diyince çoğu kişi boş yapmışsın demiş fakat gerçekçi olmak lazım kendi puanlarımdan yola çıkarak söylüyorum bunu. başkalarıda Türkiye de sadece buradakilerin puanı yok demiş benim girdiğim sıralama burdakilerin sıralaması değil zaten.

önemsizz
Şef
12 Mayıs 2019 00:02

konu başlığı subaylık için konuşulan şeyleri subaylık için yorumluyorum. astsubaylık konusunda bilgim yok tek bildiğim hava kuvvetlerinin yüksek kapattığı astsubaylık olsa bile dedim.

diğer hususa gelecek olursak senin benim tercihlerim üzerine yorum yapma hakkın yok. sana kendimi açıklamak nedenlerini açıklama ihtiyacı bile duymuyorum. konu hangi puanla kazanan olmuş ve sohbetimizin gidişatı olarak hangi puanla nerelere girilebilir. benim kazandığım yere gitmemem ile bu konuyla ne alakası var?

gel gelelim ki ısrarla soracak olursan aile dostumuz emekli bir albay ve hala görevde olan bir binbaşı ile konuşmam sonucunda piyade sınıfının bana daha uygun olduğunu düşünmem yüzünden gitmedim. ha o zaman tankı neden yazdın diyecek olursan bu da benim eksiliğim tercih yaparken sınıfları araştırmamıştım ve bu hata da kimseyi ilgilendirmez.

ve lütfen gerekiz yerlere çekmeyin konuyu. manevi değerlerle insanlar üzerinde baskı kurmanın anlamı yok. kaldı ki forumun bu bölümü TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ' ne ayrılmıştır. bu bölümde olan kimsenin diğerlerinden vatanı daha az sevebileceğini düşünmüyorum.

Astsubay1919, 5 yıl önce

Ayrıca tankçı subaylığı kazanmışsın gitmemişsin. Bu demek oluyor ki sadece para ve hava için subaylığı tercih ediyorsun. Piyade bile gelse oturup sevinçten ağlayan insanlar var. Burda moralbozmanın bi anlamı yok...!

Astsubay1919
Kapalı
12 Mayıs 2019 00:27

Ok

önemsizz, 5 yıl önce

konu başlığı subaylık için konuşulan şeyleri subaylık için yorumluyorum. astsubaylık konusunda bilgim yok tek bildiğim hava kuvvetlerinin yüksek kapattığı astsubaylık olsa bile dedim.

diğer hususa gelecek olursak senin benim tercihlerim üzerine yorum yapma hakkın yok. sana kendimi açıklamak nedenlerini açıklama ihtiyacı bile duymuyorum. konu hangi puanla kazanan olmuş ve sohbetimizin gidişatı olarak hangi puanla nerelere girilebilir. benim kazandığım yere gitmemem ile bu konuyla ne alakası var?

gel gelelim ki ısrarla soracak olursan aile dostumuz emekli bir albay ve hala görevde olan bir binbaşı ile konuşmam sonucunda piyade sınıfının bana daha uygun olduğunu düşünmem yüzünden gitmedim. ha o zaman tankı neden yazdın diyecek olursan bu da benim eksiliğim tercih yaparken sınıfları araştırmamıştım ve bu hata da kimseyi ilgilendirmez.

ve lütfen gerekiz yerlere çekmeyin konuyu. manevi değerlerle insanlar üzerinde baskı kurmanın anlamı yok. kaldı ki forumun bu bölümü TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ' ne ayrılmıştır. bu bölümde olan kimsenin diğerlerinden vatanı daha az sevebileceğini düşünmüyorum.

s7even
Memur
12 Mayıs 2019 00:47

Neden olmasın, sonuçta her kuvvet için baraj puanı belli. Ha düşükle kapatır yüksekle kapatır orasını bilmem, o bölümün yoğunluğuna bağlıdır. Bu arada bir kişinin KPSS den düşük alması onun bu işi layıkıyla yapamayacağı anlamına gelmez. KPSS dediğimiz bir sınav yani öğretmenlik haricinde diğer gruplar için bir günde olup biten bir olay. Kişi başarılıdır ama o gün kendisi için iyi geçmemiştir düşük almıştır veya farazi konuşuyorum öyle bir durum içerisindedir ki çalışma fırsatı olmamıştır. Kusura bakmayın Beyler herkes ailesinin evinde kalıp, 24 saat optimum şartlarda kafasının kepegini kasiya kasiya çalışması mümkün olmuyor, yaşamını idame ettirmek için KPSS ye bakmadan çalışmak zorunda olan insanlar var. Ve realist olalım ideali bu meslek yönünde olanları tenzih ediyorum geri kalan kısım babasının hayrına çalışmıyor, diğer kurumlarda açılacak kadrolar için o KPSS puanı. Yani kimse kimsenin kalbini kırmasın ve kendimizi kandirmayalim.

Astsubay1919
Kapalı
12 Mayıs 2019 00:50

Güzel özetti teşekkürler. Bende buna değinmek istiyorum.

Hani kpssi az olan insanların umutlarını kırmak vs. Ne bileyim yakışı kalmıyor.

Ben subaylıkta sordum, astsubaylıkta da ona göre tahmin yürütecektim.

Ve subaylıkta yerleşen insanlar var. Sen yüksek yerleşmişsindir ama filanca kişi var yani gördük.

İçinden o puana hayatta gelmez desen bile, hayırlısı arkadaşım inşallah girersin de geç.

Gerçi bu forum neleri gördü, subayım gelmeyin istifa ettim imajı verip insanları soğutanlarmı dersin, 2.gününden istifa ettim bana göre değil diyenlermi dersin.

Neyse uzatmayacağım allah herkesin gönlüne göre versin, istemek hayal etmek başarmanın yarısı derler. Hayırlısı olsun, teşekkürler iyi geceler.

s7even, 5 yıl önce
Neden olmasın, sonuçta her kuvvet için baraj puanı belli. Ha düşükle kapatır yüksekle kapatır orasını bilmem, o bölümün yoğunluğuna bağlıdır. Bu arada bir kişinin KPSS den düşük alması onun bu işi layıkıyla yapamayacağı anlamına gelmez. KPSS dediğimiz bir sınav yani öğretmenlik haricinde diğer gruplar için bir günde olup biten bir olay. Kişi başarılıdır ama o gün kendisi için iyi geçmemiştir düşük almıştır veya farazi konuşuyorum öyle bir durum içerisindedir ki çalışma fırsatı olmamıştır. Kusura bakmayın Beyler herkes ailesinin evinde kalıp, 24 saat optimum şartlarda kafasının kepegini kasiya kasiya çalışması mümkün olmuyor, yaşamını idame ettirmek için KPSS ye bakmadan çalışmak zorunda olan insanlar var. Ve realist olalım ideali bu meslek yönünde olanları tenzih ediyorum geri kalan kısım babasının hayrına çalışmıyor, diğer kurumlarda açılacak kadrolar için o KPSS puanı. Yani kimse kimsenin kalbini kırmasın ve kendimizi kandirmayalim.

önemsizz
Şef
12 Mayıs 2019 01:16

kpss düşük olan bu mesleğe uygun değil anlamı çıkarılabilecek kimse bir şey yazmadı. konudan bağımsız olmasına rağmen söylediklerinize katılıyorum.

s7even, 5 yıl önce

s7even
Memur
12 Mayıs 2019 01:21

Ne demek kardeşim. İnandığın yolda sınırları zorla, kişilerin görüşleri düşünceleri öz kişiyi bağlamaz. Bir sözü vardır İsmet Özel 'in teması şudur "Kim Ne Der" i bir öldürebilseydik.
Astsubay1919, 5 yıl önce

Ve subaylıkta yerleşen insanlar var. Sen yüksek yerleşmişsindir ama filanca kişi var yani gördük.

İçinden o puana hayatta gelmez desen bile, hayırlısı arkadaşım inşallah girersin de geç.

Gerçi bu forum neleri gördü, subayım gelmeyin istifa ettim imajı verip insanları soğutanlarmı dersin, 2.gününden istifa ettim bana göre değil diyenlermi dersin.

Neyse uzatmayacağım allah herkesin gönlüne göre versin, istemek hayal etmek başarmanın yarısı derler. Hayırlısı olsun, teşekkürler iyi geceler.

s7even
Memur
12 Mayıs 2019 01:22

Seni tenzih ediyorum kardeşim öyle düşünenler var. Yorumum sana yönelik değil bu düşünceye sahip olanlaraydi. Geçen haftalarda karşılaştım öyle kişilerle
önemsizz, 5 yıl önce

kpss düşük olan bu mesleğe uygun değil anlamı çıkarılabilecek kimse bir şey yazmadı. konudan bağımsız olmasına rağmen söylediklerinize katılıyorum.

önemsizz
Şef
12 Mayıs 2019 01:27

subaylıkta çok kişiye düşük ortalama ile olur gelir alım fazla diyip rahatlattırlar o kişiler sonuçlar açıklandığında en çok üzülenler olduğuna eminim ve konularda açtılar bu durumla ilgili. ne kadar rahatlaksa da kazanıp kaznmayacağı bizim iki dudağımızda değil buraya biri gelip bu puanla olur mmu diyorlarsa genelde ne olduysa onu söylememiz lazım çünkü onun aradığı cevap gerçekçi bir cevap. kişileri rahatalım derken daha çok üzülmesine sebeb olabiliriz. düşük puanla girenler elbette vardır ama dediğim gibi üzülmesini istemem kimsenin. senin hatta beni tehdit eden arkadaşın bile kazanmasını isterim. bu forumda olan bir şeyler takip eden araştıran insanlar bu mesleğe gerçekten girmek isteyen kişilerdir. canı gönülden diyorum bunu umarım kazanırsınız ve yolunuzda bahtınızda bu meslekte açık olur.

Astsubay1919, 5 yıl önce

önemsizz
Şef
12 Mayıs 2019 01:36

haklısınız. ben de o tarz bir yazı yazmıştım fakat kpss puanı yüksek diye bu mesleğe uygun olmayan kişileri alıyorlar diyen bir arkadaş cevaben kpss yüksek olan senden daha az isteyecek değil, bu mesleği çok istiyorsan önce kaleme sarılacaksın yazmıştım. belki o gördüğün kişi benimdir ama ''herkes evde yayıla yayıla ders çalışamıyor'' demen çok doğru. böyle bir durumda olan arkadaşlarım varsa kusurumu bağışlarlar umarım.

s7even, 5 yıl önce
Seni tenzih ediyorum kardeşim öyle düşünenler var. Yorumum sana yönelik değil bu düşünceye sahip olanlaraydi. Geçen haftalarda karşılaştım öyle kişilerle
Toplam 85 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi