Editörler : supporters.
«160161162163164165166167168169170171»

silasrayas
Şube Müdürü
13 Eylül 2017 22:20

Yök başkanının zamans yaymadan kısa sürede somut öneri sözleri..

dr-mt
Şube Müdürü
13 Eylül 2017 22:23

somut sonuç değil somut öneri çıkacak

silasrayas, 7 yıl önce

Yök başkanının zamans yaymadan kısa sürede somut öneri sözleri..

silasrayas
Şube Müdürü
13 Eylül 2017 22:26

Öneri sonuç bu kurumlar için aynı seylerdir..bir gecede kriterler değişmedimi doçentlik için ales için...

Simurg213
Kapalı
13 Eylül 2017 22:28

Sayın Dr-MT Hocam,

Söylediklerinizde haklı olabilirsiniz, bunu zaman hepimize gösterecek.

Hepimizin umudu subjektif sözlü sınavın kaldırılmasıdır.

Bu bizim döneme kısmet olursa ne ala, fakat olmaz ise geride kalan adaylar bari bizim yaşadığımız güçlükleri yaşamasınlar.

Ayları yılları heba olup gitmesin.

Bununla beraber umudu canlı tutmak, hayalperest olmak anlamına gelmiyor.

Umut etmekle beraber çalışabiliriz.

Eğer arzu eden olursa molalarda sınav kalsın diye mail tweet desteği verebilir.

Ama umut yaşamsal birşey hocam...

Yaşamsal birşey...

Benim son güne kadar umudum var...

Benim sözlümden bir hafta sonra kalksa da ziyanı yok.

Kalksın

Yeter ki...

dr-mt, 7 yıl önce

şu an için onların aklında da birşey olduğunu sanmıyorum.O yüzden biraz daha zaman var,bekleyip göreceğiz.Bu arada sınavlar ve işleyiş aynı şekilde devam edecektir.

dr-mt
Şube Müdürü
13 Eylül 2017 22:29

bu mesajınızı unutmayın,yeri geldiğinde hatırlatıcam

silasrayas, 7 yıl önce

Öneri sonuç bu kurumlar için aynı seylerdir..bir gecede kriterler değişmedimi doçentlik için ales için...

dr-mt
Şube Müdürü
13 Eylül 2017 22:34

Saygı duyuyorum,sizin karşınızda olduğumu düşünmeyin,ben de sonucumu öğrenip inşallah olumluysa sözlüye girmeden doçent olmak isterim ama buna karşı olan güruh inanın bizim yüzlerce katımız ve aklımıza bile gelmeyecek onlarca bahaneleri var.

Olabilecek tek yol hala geçerli.İmkansız değil ama çok zor.Cumhurbaşkanımız çıkıp kaldırın diyecek,başka yolu yok.

Simurg213, 7 yıl önce

Sayın Dr-MT Hocam,

Söylediklerinizde haklı olabilirsiniz, bunu zaman hepimize gösterecek.

Hepimizin umudu subjektif sözlü sınavın kaldırılmasıdır.

Bu bizim döneme kısmet olursa ne ala, fakat olmaz ise geride kalan adaylar bari bizim yaşadığımız güçlükleri yaşamasınlar.

Ayları yılları heba olup gitmesin.

Bununla beraber umudu canlı tutmak, hayalperest olmak anlamına gelmiyor.

Umut etmekle beraber çalışabiliriz.

Eğer arzu eden olursa molalarda sınav kalsın diye mail tweet desteği verebilir.

Ama umut yaşamsal birşey hocam...

Yaşamsal birşey...

Benim son güne kadar umudum var...

Benim sözlümden bir hafta sonra kalksa da ziyanı yok.

Kalksın

Yeter ki...

silasrayas
Şube Müdürü
13 Eylül 2017 22:34

Sonuçta yard doçluk kalkacak orası kesin. Reis durup duruken konuşmaz..

msndfl
Aday Memur
13 Eylül 2017 22:36

Doçentlik sözlü sınavına odaklanmak başlı başına bir eksiklik nitekim Nisan 2016'da benim gibi bir çok kişiyi asgari koşulları sağlıyor demelerine rağmen bıraktılar. Jüride 5/5 asgari koşullar sağlanıyor diyor 2/5 genel olumsuz netice. Koşulların puan olarak iki katını sağlıyorsam niye kalıyorum. Burada aynı jüri ve yine subjektif kararlar. Yani jüri sadece sözlüde taraflı davranmıyor. Saçma sapan nedenler, mobbing davranışları ve statükonun devamı. Sonra neden kaybediyoruz bu insanları yurtdışına diye serzenişler. Bu jüri olayını kaldırmadıktan sonra bu sistem adam olmaz. Sözlüde bırakan sözlü kaldırılsa bundan sonra eser incelemesinde de bırakır. Eser incelemesinden geçenlerin bu bağlamdan uzaklaşıp aynı jüriyle sadece sözlünün kaldırılmasına odaklanması maalesef tüm mağdurların işini çözmüyor. Nisan 2016'da çok kişi bu şekilde kaldığından sözlünün kaldırılması onların da bir işine yaramıyor. Birçok mağdur için sözlünün kaldırılması bir şey ifade etmiyor. Birçok alanda çeteleşmiş profesörler var. Ingrup-outgrup yapıyorlar. Ağzıyla kuş tutsa biri o alanlardan geçemiyor. Ben psikoloji alanından başvurdum, bu alanda çok pis oyunlar oynanıyor, bunu biliyorum, imzacı değilseniz, bölücülüğü desteklemiyorsanız, bazı kişilerin elini eteğini öpmüyorsanız doçent olmanız neredeyse imkansız. KENDİLERİNDEN OLAN KISA SÜREDE DOÇENT YAPILIRKEN KENDİLERİNDEN OLMAYANLARI AKADEMİNİN YÜKÜNÜ ÇEKEN ÖĞRETMENLER OLARAK HİZMETÇİLERİ GİBİ GÖRÜYORLAR. Üzgünüm ancak doçentlikle ilgili herkesin söylediği ancak şu anda benim şüpheyle yaklaştığım yapılan bir çalışma varsa umarım bu gerçekleri gözönüne alarak bir sonuç üretirler.

silasrayas
Şube Müdürü
13 Eylül 2017 22:43

Olaylar Ankaradaki istanbuldaki üniversitelerden göründüğü gibi değil.. rektörün prof bulamadığı için 5 10 fakültede vekaleten dekanlık yaptığı üniv.var..yüksek lisans doktora açamayan fakülteler var..

Simurg213
Kapalı
13 Eylül 2017 22:46

Yanıtınız için teşekkürler hocam,

Aynı gemide, aynı sancıları çeken insanların dertleşmesi bu benim açımdan...

Benim umudumu canlı tutan ilk şey devlet terbiyesinde iki türlü davranış olduğuna dair sosyolojik gözlemim.

İlki; devlet büyüğü bir ihtiyaç görür, çözüm ister ve ne olursa olsun koşullar ona uygun düzenlenir.

İkincisi; kurumlar ihtiyacı tespit eder, çözüm planlar, olası riskleri ve direnci analiz eder, devlet büyüğüne danışır, onun onayını alır, çözüm devlet büyüğünün ağzından talep iletilir, direnç devlet otoritesi ile kırılır.

Askerlikten hatırlarsınız, komutan emir verince önce yerine getirilir, sonra itiraz edilir.

Bana bizim durumumuz ikinci seçeneğe uygun gibi gözüküyor.

Zamanlamanın -kurumlarda öğretim üyesi açığının malum sebeplerle artmış olması nedeni ile- manidar olduğu kanaatindeyim. Yani bir an evvel hayata geçirilmesi ihtiyacı hasıl olmuş gözüküyor.

Umudumu canlı tutan ikinci şey, umudu yitirmenin maliyetini çok acı bir şekilde gözlemlemiş olmak...

Daha önce bir grupta paylaşmıştım.

Umudunu yitiren çocuklar ölür hocam...

Çocuk onkolojisinde öğrendim ben bunu...

Çocuklar kliniğe ilk yattıkları zaman yatakta yüzleri kapıya bakarak yatarlar.

Sonlara doğru,

Duvara dönüp yatarlar..

Umudunu yitiren çocuklar ölür hocam...

Kimse yitirmesin umudunu...

dr-mt, 7 yıl önce

Saygı duyuyorum,sizin karşınızda olduğumu düşünmeyin,ben de sonucumu öğrenip inşallah olumluysa sözlüye girmeden doçent olmak isterim ama buna karşı olan güruh inanın bizim yüzlerce katımız ve aklımıza bile gelmeyecek onlarca bahaneleri var.

Olabilecek tek yol hala geçerli.İmkansız değil ama çok zor.Cumhurbaşkanımız çıkıp kaldırın diyecek,başka yolu yok.

dr-mt
Şube Müdürü
13 Eylül 2017 22:56

yardımcı doçentin adını yardımcı prof yaparsın,profun yetişmediği periferdeki üniversitelerde dekanlık yapma yetkisi verirsin olur biter.İstedikten sonra her türlü çareyi bulurlar,onları küçümsemeyin.

silasrayas, 7 yıl önce

Olaylar Ankaradaki istanbuldaki üniversitelerden göründüğü gibi değil.. rektörün prof bulamadığı için 5 10 fakültede vekaleten dekanlık yaptığı üniv.var..yüksek lisans doktora açamayan fakülteler var..

Antihistaminnak
Aday Memur
13 Eylül 2017 23:09

Sevgili hocalarim duygularinizi haleti ruhiyenizi derin bir şekilde ben de yaşamaktayım. Geçenlerde bir yorum yapmıştım doçentlik sözü sınavınin kaldirilmasina dair olan ümidinizle birlikte gerçekçi olmak gerektiğini, dosya sonucunu beklerken herşeye hazırlıklı olma ve yine herşeye rağmen çalışmaya odaklanmak gerektiğini yazmıştım. İnanın ben de bugün ve hergün sistem başında sayfa yenilemekten kafayı yemek üzereydim. Sakinleştirici ilaclar alıyorum zira bilgisayar başında MI geçirirsem sakın şaşırmayın diye arkadaşlari tembihledim :) bi hocamiz kendime inanıyor olmamın iyi olduğunu söylemişti. Mevzu kendime inanıyor olmam değil sistemin getirilerine inanmıyor olmamdı. Evet umit güzel şey insanı diri tutar. Ama simdi hocalarimizin yazdıklarını ve hayal kırılıklıklarını okuyunca kendime hak vermeden geçemedim. Dilerim bundan sonraki süreçlerden artık hasarsız geçeriz (!). Tıp fakültelerinde bir dönem bitmeden diğeri başladığı için yoğunluğu tahmin edersiniz. Eminim en az benim kadar muzdaripsinizdir sizler de. Bu forum takip açısından çok iyi olmasina ragmen okuduğum bazı yorumlar da modumu düşürmekten öteye gecmedi.ben de çalışmayı bıraktım bi muddet ve uzun zamandır dokunmadığım tuvallerimi tamamlamaya başladım. (Bu nasıl kaçıştır bilemedim :)) ) Kendinize sosyal medyadan ve sınavdan bağımsız bir gün verin hiçbir şeyi düşünmeyin. Bence size de iyi gelecektir. Dosyam nasıl gelir bilmiyorum (ümitliyim :)) sınav sonrasında -geçsem de kalsam da- bir resim sergim olacak. Çanakkale'de bulunan hocalarımız varsa simdiden davetlimsiniz :) sevgiyle kalın

13 Eylül 2017 23:46

Sayın meslektaşlarım,

Jüri dosyaları için Doçentlik başvurusu sonrası yapılan akademik faaliyetler diye ek dosya hazırladınız mı acaba?

Öneriniz var mı?

Sabr-doc
Aday Memur
13 Eylül 2017 23:47

Hocam, sayın cumhurbaşkanımız doçentliğin önünü açın demiş. Haberin bir kısmı ve linki aşağıdadır:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam Dünyası Yükseköğretim Alanının Oluşturulması Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, YÖK'e çağrıda bulunarak, "Özellikle ülkemdeki rektörlerimizden de ricam var. YÖK Başkanımızla da bunu konuşuyorum. Allah aşkına şu yardımcı doçentlik olayı nedir? Şunu bir gözden geçirin. Birisi doktorayı bitirmişse ondan sonra doçentliğin önünü açmak, bir ara mekanizma ortaya koymak suretiyle; bizim hocalara ihtiyacımız var ve burada yardımcı doçentlikle ön kesiyoruz."

Benzer haberler başka yerlerde de var.

https://www.google.com.tr/amp/s/m.haberturk.com/gundem/haber-amp/1576674-yardimci-docentlik-nedir-akademisyenlhttps://www.google.com.tr/amp/www.memurlar.net/haber/683592/akademisyenler-erdogan-in-cagrisina-ne-diyor.html%3famp=1erhttps://www.google.com.tr/amp/m.yeniakit.com.tr/haber/akademisyenler-erdoganin-cagrisina-ne-diyor-360422-amp.html-erdogan-in-cagrisina-ne-diyor

silasrayas, 7 yıl önce

Ben Reisin kaldırın şu yard.doç luğu bizim hocalara ihtiyacımız var derken doçentliğin önünü açmayı kastettiğini kesin olarak eminim..peki nasıl açılacak sözlü sınavla mı. Yoksa 7000 civarındaki nisan 2016 yı bunaltan geciktiren mevcut uygulama ile mi..yoksa sayısı belki 1000 bile olmayan aralık2016 yı 4 aydır dosya göndermek için bekleten dbs sistemi ilemi

Sabr-doc
Aday Memur
13 Eylül 2017 23:50

Yani Sayın Cumhurbaşkanı açık ve net ifade etmiş.

"Allah aşkına şu yardımcı doçentlik olayı nedir? Şunu bir gözden geçirin. Birisi doktorayı bitirmişse ondan sonra doçentliğin önünü açmak, bir ara mekanizma ortaya koymak suretiyle; bizim hocalara ihtiyacımız var ve burada yardımcı doçentlikle ön kesiyoruz."

Tabi anlayana ya da anlamak isteyene.

Benimde umudum var. #doçentliksözlüsınavıkaldırılmalı ve bence bence Allah'ın izni ile kalkacaktır.

14 Eylül 2017 01:22

Hocam çok özür dilerim siz psikolojiden Nisan 2016 eser incelemesinden mi kaldınız? Nisan 2016 psikoloji bölümü eser inceleme sonucu belli olan olup olmadığını öğrenmek için bunu soruyorum.

msndfl, 7 yıl önce

Doçentlik sözlü sınavına odaklanmak başlı başına bir eksiklik nitekim Nisan 2016'da benim gibi bir çok kişiyi asgari koşulları sağlıyor demelerine rağmen bıraktılar. Jüride 5/5 asgari koşullar sağlanıyor diyor 2/5 genel olumsuz netice. Koşulların puan olarak iki katını sağlıyorsam niye kalıyorum. Burada aynı jüri ve yine subjektif kararlar. Yani jüri sadece sözlüde taraflı davranmıyor. Saçma sapan nedenler, mobbing davranışları ve statükonun devamı. Sonra neden kaybediyoruz bu insanları yurtdışına diye serzenişler. Bu jüri olayını kaldırmadıktan sonra bu sistem adam olmaz. Sözlüde bırakan sözlü kaldırılsa bundan sonra eser incelemesinde de bırakır. Eser incelemesinden geçenlerin bu bağlamdan uzaklaşıp aynı jüriyle sadece sözlünün kaldırılmasına odaklanması maalesef tüm mağdurların işini çözmüyor. Nisan 2016'da çok kişi bu şekilde kaldığından sözlünün kaldırılması onların da bir işine yaramıyor. Birçok mağdur için sözlünün kaldırılması bir şey ifade etmiyor. Birçok alanda çeteleşmiş profesörler var. Ingrup-outgrup yapıyorlar. Ağzıyla kuş tutsa biri o alanlardan geçemiyor. Ben psikoloji alanından başvurdum, bu alanda çok pis oyunlar oynanıyor, bunu biliyorum, imzacı değilseniz, bölücülüğü desteklemiyorsanız, bazı kişilerin elini eteğini öpmüyorsanız doçent olmanız neredeyse imkansız. KENDİLERİNDEN OLAN KISA SÜREDE DOÇENT YAPILIRKEN KENDİLERİNDEN OLMAYANLARI AKADEMİNİN YÜKÜNÜ ÇEKEN ÖĞRETMENLER OLARAK HİZMETÇİLERİ GİBİ GÖRÜYORLAR. Üzgünüm ancak doçentlikle ilgili herkesin söylediği ancak şu anda benim şüpheyle yaklaştığım yapılan bir çalışma varsa umarım bu gerçekleri gözönüne alarak bir sonuç üretirler.

kronikiyimser
Aday Memur
14 Eylül 2017 01:55

Evet hocam böyle bir dosya hazırladım. Başvuru sonrası çalışmış mı diye bakıyorlar diye duydum.

biyoelektronik, 7 yıl önce

Sayın meslektaşlarım,

Jüri dosyaları için Doçentlik başvurusu sonrası yapılan akademik faaliyetler diye ek dosya hazırladınız mı acaba?

Öneriniz var mı?

Bulutagacı
Memur
14 Eylül 2017 06:29

Sayın hocam

Bunları cimere yok başlanlığına bizim gibi mail atın şütfen

Yapılan çalışmada yazılı sınavında objektif kriterlere göre nasıl yapılabilir de var

Yazılı kriterler onjektif olursa sorunumuz objektif olmayan sözlü de

Aynı dosyadan bir üye full geçirirken öbürü bırakıyor bu da onjektif değil o da düzenlenecek sözün özü

Hocalarım bırayı sadece okumayla kalıyor. Lütfen harekete geçelim. Mail mesaj atalım. En azondan bizden sonrakilere bile olsa biri çıksa Allah razı olsun deseyeter bizlere

msndfl, 7 yıl önce

oldmine
Aday Memur
14 Eylül 2017 08:29

Geçen hafta sonucu açıklanan bir kişi bana kargodan mesaj geldi demişti, bir hafta oldu, tebligatlar halen ulaşmadı. Bu tebligatlar ne zaman gönderilecek. Sonuçları açıklananlardan tebligatlarla ilgili bilgisi olan varsa paylaşsın.

nur2004
Aday Memur
14 Eylül 2017 08:31

herkese günaydın..bugün açıklama bekliyor muyuz?

Toplam 7267 mesaj
«160161162163164165166167168169170171»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi