Editörler : F16 Gökçen
06 Ekim 2010 05:43

Sürekli halsizlik ve uyku hali ile nasıl baş edilir

arkadaşlar sürekli uyku hali ve yorgunluk bitkinlik hissediyorum,doktora gitmedim çünkü daha değişik çözümler arıyorum daha doğal ve insanın baş edebileceği çünkü biliyorum doktorluk bir durumum yok.gerçekten bunu yenmenin sırrını bilen varsa ve yazarsa sevinirim..

ordu2009
Memur
06 Ekim 2010 11:50

arkadaşim nerden biliyorsun doktorluk bir durum olmadığını

bence bi doktora görün kansızlık yada b12 vitamin eksikliğin olabilir,yada başka sorunlarda olabilir

ihmal etme geçmiş olsun

''süveyda''
Daire Başkanı
06 Ekim 2010 16:26

biliyorum çünkü yakın süreçte tahlil de oldum b12 de kullanıyorum sanırım bu psikolojik bunu hissediyorum o nedenle alınacak başka önlemler olabilir,başka faaliyetler yapılabilir ben bu konuda fikir alışverişi istiyorum,buraya boşboşuna yazılan bir yazı değil bu.

alaturcha
Kapalı
06 Ekim 2010 17:07

Arkadaşlar bu durumun tiroid hormonlarıyla da ilgisi var bildiğim kadarıyla, evet B12 vitamini de önemlidir ama doktora danışmadan vitamin takviyesi yapmanız belki de sıkıntınızı büyütebilir.

Endokrinoloji uzmanıyla görüşebilirsiniz.

''süveyda''
Daire Başkanı
06 Ekim 2010 17:19

size katılıyorum syn.alaturcha zaten ailemin anne tarafında bu var yani genetik olmasından korkuyorum,b12 yi doktorum vermişti bu arada ama endokrinoloji uzmanı olabilir evet denemek gerek tşk ederim..

inadınahırsız
Yasaklı
07 Ekim 2010 00:20

Merhaba...vitamin ağırlıklı beslen ve seni sürekli uyanık tutacak aktivitelerde bulun.spor yap dans et ve bedenin gercekden yorulsun.sakin ve karanlık bir ortamda alacağın 4-5 saatlik uyku bedenini zinde tutmanı sağlayacak,ayrıca uyandığında muhakkak duş al.bende de sürekli senin durumun söz konusuydu üstelik yanında kiloda alıyordum ben kendim bunu denedim öneri olmadan hemde.şimdi hem zayıfladım hemde kendimi daha dinç hissediyorum 14 saatlik gece nöbetleri tutuyor evde 5 saat uyuyorm hiç problem yaşamıyorum.çep telefonumun hatırlatıcısına sürekli uyanık kal mesajı yazıp alarm kuruyordum her ne kadar taciz gibide olsa işe yarıyor denemeni tavsiye ederim.saygılar

lalele
Aday Memur
01 Kasım 2010 17:40

depresyonun belirtsi bunlar..derin olmasa da başlangıcında olabilirsiniz eğer tahlillerinizde olumsuz bir şey çıkmazsa..geçmiş olsun

ARABAM MAZOTLU
Müsteşar Yardımcısı
02 Kasım 2010 22:06

ayrıyeten bir beyin bt yada beyim mr çektirmenizde yarar olabilir.

frkn_ooo
Aday Memur
12 Kasım 2010 03:07

ben de uzun süredir sürekli yorgunluk halinden şikayetçi birisi olaraktan en sonunda çareyi profosyenel yardıma başvurmakta buldum. doktorum, bende asteni adlı hastalığın olduğunu teşhis etti ev stimol kullan dedi. ilk bir hafta çok birşey anlamadım ama sonradan farkedilir derecede faydalarını hissetmeye başladım. tabi bunun yanında beslenmeme de önem gösterdim. yakın zamanda spora başlamayı da düşünüyorum.

themata
Aday Memur
12 Kasım 2010 10:51

demir eksikliği,hipotiroidi,şeker hastalığı,uyku apnesş bunlar sık görülebilen yorgunluğun ve halsizliğin sık nedeni olan tedavisi ya da başa çıkması düzenli bir kontrolle zor olmayan hastalıklar.depresyon da keza öyle.doktora gidin belki bir şeyiniz yok dediğinde bile o yük üzerinizden kalkıcaktır

12 Kasım 2010 19:03

Nefes egzersizleri yapın ve Tibet ritüelleri denilen tibetin gençlik pınarı kitabındaki egzersizleri yaşamınıza katmaya başarabilirseniz bunlar enerji düzeyinizi arttırıyor(ben 2007 den beri yapıyorum alışınca vücudunuz sizden yapmanızı istiyor zaten...ve banyo özellikle soğuk suyla duş heryönden dinç olmanızı sağlar...bunlar benim uyguladığım yöntemler...spor yapın ama yaptığınız spor sizi sizden almamalı size sizliğinizi katmalı...ruhen ve bedenen sevgiyle...

asya_türkçe
Kapalı
13 Kasım 2010 17:10

Bende de halsizlik ve uyku hali var devamlı.Aynı zamanda unutkanlık da başladı.Yola çıkıyorum nereye gideceğimi unutuyorum.uykusuz kalınca da kalp carpıntıları oluyor.belirtiler kronik yorgunluğa benziyor araştırdığım kadarıyla.Doktora gideceğim fakat sizin de bilgilerinizden faydalanmak istiyorum.

elysium*
Memur
13 Kasım 2010 21:46

c vitamini al, uykuyu iyi açıyo

admitans
Şef
14 Kasım 2010 21:45

Yaşadığınız şehrin havası kirli ise o da bir etmen oluyor. Ayrıca bahsettiğiniz durum sarılık hastalığının da belirtisi olabilir.

asya_türkçe
Kapalı
14 Kasım 2010 23:12

İlginize çok teşekkür ederim.

ahistanbulistanbul
Aday Memur
15 Kasım 2010 00:18

genel olarak "sitrülin malat" içerikli destekler kullanmanı öneririm.

frkn_ooo adlı kullanıcıya doğru önermişler stimol de bu desteklerden biridir.

sonuç olarak asteni olabilir sende. bir kontrol ettir kendini.

as_1231988
Şef
17 Kasım 2010 12:24

bende çok uyumaktan şikayetçiyim. ünv. okurken günde sadece 2 saat uyurdum saat gibiydim unv bitti bi işsizlik süreci yaşadım şuan dershanede çalışıyorm ama hiçbirşey bitmiş değil yapabileceğim çok şey var yanlız bunalım belirtisi olduğunu düşünüyorm öyle bi uyuyorumki aynı ölü gibi saatlerce, horlama sesim diğer odalardan duyuluyor kendimi soğuk suyun altına atsam soğuk suyun altında uyuyup kalacak kadar şiddetli uyuyorm! sanırım hayata küsüyorm bi öneriniz varmı ben herşeyin beyinde bittiğine inanıyorm nasıl kurtulabilirim bu uykudan

as_1231988
Şef
20 Kasım 2010 11:40

ben hala uykuyla mücadele etmeye çalışıyorum ve msj larınızı bekliyorum

winston_003
Aday Memur
20 Kasım 2010 18:35

arkadaşım;bendede çok uyuma ve halsizlik belirtileri vardı;öncelikle şunu belirteyim konuyu komple okumadım ama ben hepatit b taşıyıcısıyım yıllardır biliyorum ama önemsemiyodum alani yorgunluk diyip geçiştiriyodum fakat değerlerimin yükseldiğini öğrenince kendime dikkat etmeye başladım ve bu rahatsızlığım azaldı..nacizane sizede sıralayabilrim..

1: kesinlikle gerekmedikçe ilaç kullanmayınız( özellikle her fırsatta elimize geçen ağrı kesicileri)

2: alkol sigara bağımlılığımız varsa terk etmeliyiz ki şart

3:katı yağlardan mümkün olduğu derecede uzak durun.

4:hergün yemeklerden sonra özellikle ağırlık çöktüğünde spor yapınız ve her gün yaptığınız sporun ritmini artırın ve en ağır düzeye geldiğinizde sporda;bitişinde ılık bir banyo yapınız..

5:ağır yağlı ve hayvansal ürünler yerine sebze ağırlıklı besinlere yöneliniz dikkat edin hiçyemeyin demiyorum..

6:hergün gece yatarken mevye tüketiniz ki tavsiyelerim şuanda havuç ve nardır.

7:uyumamak için direniniz kendinizi başka şeylere yönlendiriniz;çünki 2 gün üst üste vakitsiz uyuduğunuz zaman gece uykunuzda bölünür diğer uykuda alışkanlık haline gelmeye başlar.

8:stresten olabildiğince uzak durun(biraz zor ama elinizdn geldiğince)

umarım sizin içinde faydalı olur..

asliyeceza :)
Kapalı
21 Kasım 2010 14:07

asya türkçe senin b12 vitaminin eksik ilk bulduğun fırsatta ölçdür..

as_1231988
Şef
21 Kasım 2010 17:49

sanırım hastayım bende çok moralim bozuldu... 10gün falan hastaneye gidecem zamanım yok. musluk suyunun altında bile uyuyup kalacak kadar şiddetli uykum geliyor ama kesin karar aldım uyumayacağım fazla, çok zorlasam neredeyse göz kapaklarımı duvara baglayacak kadar zorlasam bi sıkıntı yaşarmıyım söylicekleriniz benim için çok önemli şimdiden teşekkür ederim...

Toplam 35 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi