Editörler : "eskiyara"Pangaea
17 Eylül 2011 13:32

İl Eğitim Denetmen Yardımcılığı Sınavı 2012 Paylaşım

Tanıdığım bir müfettişten aldığım bilgiye göre bu yıl sınav açılacak ve 800 civarında müfettiş/denetmen yardımcısı alınacak. Bakanlık müfettişlerinin görev alanlarıda ildeki müfettişlere devredildiği için norm açığı fazlalaşmış. Bu yıl bir de müfettişlere rotasyon uygulandığından şu ana kadar 350 civarı emekli olmuş. Yıl içerisinde bu sayının bini geçmesi bekleniyor. Yeni yasada denetmen yardımcılığına alımda zaten herhangi bir kadro sıkıntısı olmasın diye hüküm de mevcut. Ben bu sınava hazırlanmayı düşünüyorum. Arkadaşlar bu sayfada bilgi paylaşımı yapabiliriz. Geçmiş yıllarda müfettişlik sınavına girenler varsa bizlere yardımcı olabilir. Çalışmaya nerden başlayalım. Hangi kaynakları tavsiye edebilirler.

aliyilmaz76
Memur
17 Eylül 2011 14:51

MEB ÇOK SAYIDA MİLLİ EĞİTİM UZMAN YARDIMCISI VE İL EĞİTİM DENETMEN YARDIMCISI ALACAK

GEÇİCİ MADDE 5 ?

(2) Bu Kanun Hükmünde Kararnamenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren iki yıl süreyle Millî Eğitim Uzman Yardımcısı, Millî Eğitim Denetçi Yardımcısı ve İl Eğitim Denetmen Yardımcısı kadrolarına yapılacak açıktan atamalar, yılı merkezî yönetim bütçe kanunlarında yer alan açıktan atama sayı sınırlamasına tâbi değildir

tulay_2545
Şef
17 Eylül 2011 16:17

merhaba arkadaşlar peki bu denetmen yardımcısı olmak için saranan şartlar neler?yüksek lisans ya da işte belli bir yıl çalışmış olma koşulu var mı?

aliyilmaz76
Memur
17 Eylül 2011 16:22

8 yıl öğretmenlik yapma,40 yaşını geçmeme ve sınava en fazla 2 kere girebilme şartları var hocam. Yüksek lisansın mülakat aşamasında avantajı var.

aliyilmaz76
Memur
18 Eylül 2011 15:02

Bu sınava lise branşlarından da önemli miktarda alım olacak.

aliyilmaz76
Memur
20 Eylül 2011 00:17

.

Ahmet60
Memur
23 Eylül 2011 12:30

aliyılmaz bey 350 eğitim müfettişinin emekli olduğu bilgisini nereden aldınız.Bana pek inandırıcı gelmiyor. Rotasyondan dolayı böyle bir düşüncesi olsa yolluğunu alır. Yeni yerine gider. Ocak maaşını aldıktan sonra emekli olur diye düşünüyorum.

maotml93
Aday Memur
23 Eylül 2011 13:06

arkadaşlar merhaba...

sınavın tarihi ile ilgili birşey söyleyebilir misiniz?

maotml93
Aday Memur
24 Eylül 2011 12:26

bilen veya tahmini olan yok galiba....

aliyilmaz76
Memur
24 Eylül 2011 12:52

Hocam daha önce benimle beraber aynı okulda çalışan şu anda müfettiş olan bir arkadaştan 300-350 civarı emekliye ayrılan olduğunu bizzat öğrendim. Ve bu 8 yıl rotasyonu dolayısıyla bu sayının en az 3 katı emekliye ayrılan olacağını tahmin ettiğini söyledi. En geç bu mart-nisan gibi sınav süreci başlayacağını yazın yeni müfettişlerin atamasının yapılacağınıda söyledi.

aliyilmaz76
Memur
24 Eylül 2011 12:54

Hocam daha önce benimle beraber aynı okulda çalışan şu anda müfettiş olan bir arkadaştan 300-350 civarı emekliye ayrılan olduğunu bizzat öğrendim. Ve bu 8 yıl rotasyonu dolayısıyla bu sayının en az 3 katı emekliye ayrılan olacağını tahmin ettiğini söyledi. En geç bu mart-nisan gibi sınav süreci başlayacağını yazın yeni müfettişlerin atamasının yapılacağınıda söyledi.

aliyilmaz76
Memur
24 Eylül 2011 13:01

Arkadaşlar burada ayrıca bilgi ve soru paylaşımında bulunabiliriz.

İlk soru benden olsun:

1. ??görev sırasında amirine sözle saygısızlık etmek?? fiili aşağıdaki disiplin cezalarından hangisini gerektirir?

A) Uyarma

B) Kınama

C) Aylıktan kesme

D) Kademe ilerlemesinin durdurulması

aliyilmaz76
Memur
24 Eylül 2011 17:37

.

aliyilmaz76
Memur
24 Eylül 2011 21:47

.

maotml93
Aday Memur
26 Eylül 2011 13:44

maaştan kesme galiba

aliyilmaz76
Memur
28 Eylül 2011 18:37

evet maaştan kesme cezası olması lazım hocam, yanlış hatırlamıyorsam

öğrtelif
Aday Memur
28 Eylül 2011 22:08

uzmanlık il denetmen yardımcılığınden daha iyi kpds 70 ve tez de kalite arttırıcı ancak görev başındaki öğretmenlerden değil de kpss ye yeni giren öğretmen adayları ve iibf mezunlarına daha çok hak verilecek biz iş başındaki öğretmenler de düşüne dursun...

asisiyah
Şef
29 Eylül 2011 11:58

Kötü günlerde birlik olmazsak ne zaman olacağızz ey eğitim camiasının asıl unsuru öğretmenler.Ben batıda bir okulda rahat rahat ders yapamıyorum kaçırılan arkadaşlarımın halini düşünmeden.Bu kadar da olmaz herkes bana dokunmayan bin yıl yaşasın mantığında.Sesimiz çıkmazsa birileri elbet çıkar ve derki Biz öğretmenlerin itabarını korumak için kararlar alıyoruz.Lütfen bir sözde siz edin.

SADECE DESTEK İÇİN DEĞİL BU ÜLKE İÇİN NEFES ALMAK...

Saygılarımla

öğrtelif
Aday Memur
29 Eylül 2011 19:02

ben de doğuda görev yapan bir öğretmen olarak çalışkan, vatansever ve bilinçli öğrenciler yetiştirerek nice polisler doktorlar öğretmenler kazandıracağız. vatanımızı ,ülkemizin insanı bile olmayan pisliklere kaptırmayız öğretmen kardeşlerimizin de inş. sağ salim görevleri başlarına dönmelerini diliyorum...

kuklacı33
Şube Müdürü
30 Eylül 2011 21:32

ARKADAŞLAR YENİ YÖNETMENLİKTE İL EĞİTİM DENETMENLİĞİ ALIM ŞARTLARI İLE İLGİLİ 40 YAŞ ŞARTI VE 2 DEN FAZLA GİRMEMEK GİBİ ŞARTLAR YOK BEN GÖRMEDİM ACABA YANILIYORMUYUM.

Toplam 285 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi