Editörler : Pangaea
19 Eylül 2019 14:10

İstanbul'a atanma

değerli hocalarım ve yol gösteren diğer arkadaşlarım sizlere 2020 kpss süreci ile sürekli hızımı kesen bi konuda danışmak istiyorum. coğrafya öğretmeniyim ve sağlık sebepleri nedeniyle istanbuldan ayrılmam ne yazık ki mümkün değil. bu süreçte ilk atamanın istanbul olmasının imkansız olduğunu söyleyen arkadaşlarım var. düz memurlukta denemeye açık. sürekli kafamı karıştıran ve çalışma şevkimi kıran bu konu için siz değerli üyelerden yol gösterici yorumlar okumayı dilerim saygılarımla.

graywolf13
Aday Memur
19 Eylül 2019 17:25

Bu tamamen İstanbul'a açılacak kontenjan sayısına bağlı. Kpss'de branşınızda birinci olun. İstanbul'a en azından bir kontenjan açılacaktır diye tahmin ediyorum. Bu şekilde tercih önceliği dolayısıyla o kontenjana siz yerleşirsiniz.

jupitermerkez
Aday Memur
19 Eylül 2019 18:17

hocam hiç belli olmaz, atama sayılarına bağlı, sağlık dolayısı ile tayin isteme olayı falan da var. İnsanlar zaten İstanbul'u istemiyor. 1500 lira kira vereceğine 650 liraya Van'da yeni bir evde kalmayı tercih ediyor. Ben mesela İstanbul'a yakın bir şehirde yaşıyorum fakat İstanbul'u hiç düşünmedim bile. Bölümüm sizden farklı. Direk doğu'ya bakıyorum. Siz bence sağlık sorununuzla ilgili MEB ile görüşüp, atamanızı doğuya yaptırıp, doktor raporuyla belki 1 dönem doğuda görev yapıp İstanbul'a geri atanabilirsiniz belki. Bu söylediklerim kesinlikle kesin bilgiler değildir.. Sağlık sebebiyle tayini araştırmanızı tavsiye ederim.

Hakkınızda en iyisi olsun, geçmiş olsun.

senaozdemır
Aday Memur
19 Eylül 2019 18:32

yorumlarınız için çok çok teşekkür ederim yol göstericiliğiniz için minnetarım :)

Byild
Kapalı
19 Eylül 2019 23:41

Çalışma şevkini kıranlar olumsuzluklan beslenenler. Bana da istanbul açılmayacak demişti herkes bir yıl boyunca. Sonra istanbul'un en güzel yerine atandım. Derece yapmak için çok çalış sadece. Motivasyonun bu olsun.

senaozdemır
Aday Memur
20 Eylül 2019 18:05

gözlerim dolu dolu okudum çok teşekkür ederim umarım tüm güzellikler sizinle olur :)

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi