Editörler : E.Kayı Han

vet-emk
Aday Memur
10 Aralık 2019 13:31

Merhaba bende sizin gibi aynı durumdayım. Tarım ve orman bakanlığında sözleşmeli veteriner hekim olarak çalışmaktayım. Ve %48 oranında engel raporum var. Kurumuma engelli kontenjanına geçmek için dilekçe verdim ama sözleşmelisin engelli olamazsın diye cevap geldi. Bunun üzerine ombudsmanlık'a dilekçe yazdım. Yazışmalar hala devam ediyormuş. Bekliyorum bende. Bu arada bugün de söyle bir haber gördüm. Bunu emsal olarak kullanabiliriz gibime geliyor.

https://www.iha.com.tr/ankara-haberleri/ombudsman-sayesinde-engelli-kadrosuna-gecti-2472355/

katipkazandı
Aday Memur
29 Aralık 2019 17:35

Şaşıttıcı bir durum bu mübaşirle bi konuşmak lazım nasıl bir yol izledi yani bu konuyla ilgili net ve kesin bir kanun yolu olmalı sonradan engelli olmak bugüne kadar kimsenin başına gelmedi sanırım. Gerçi ilk kez 6-7 yıldır kadro verilmiyormuş oda bana denk geldi hayret bir durum

vet-emk, 4 yıl önce

Merhaba bende sizin gibi aynı durumdayım. Tarım ve orman bakanlığında sözleşmeli veteriner hekim olarak çalışmaktayım. Ve %48 oranında engel raporum var. Kurumuma engelli kontenjanına geçmek için dilekçe verdim ama sözleşmelisin engelli olamazsın diye cevap geldi. Bunun üzerine ombudsmanlık'a dilekçe yazdım. Yazışmalar hala devam ediyormuş. Bekliyorum bende. Bu arada bugün de söyle bir haber gördüm. Bunu emsal olarak kullanabiliriz gibime geliyor.

https://www.iha.com.tr/ankara-haberleri/ombudsman-sayesinde-engelli-kadrosuna-gecti-2472355/

sibel2626
Aday Memur
03 Mart 2022 21:31

şuan bende aynı durumdayım .sözleşmeli çalışırken engelli oldum. belgemi işyerine verdim engelli kadrosuna geçirdiler.bende tayin olmak istiyorum. süreciniz nasıl ilerledi acaba. kabul edildi mi.

sibel2626
Aday Memur
03 Mart 2022 22:41

merhaba,tayin durumunuz oldumu acaba bende şuan aynı durumdayım.

vet-emk, 4 yıl önce

03 Mart 2022 23:23

özele bakabiiiliiir misiniz

sibel2626
Aday Memur
09 Mart 2022 00:10

tayin olabildiniz mi acaba bende tayin talebinde bulunacağım olur inşallah.

katipkazandı, 4 yıl önce

Şaşıttıcı bir durum bu mübaşirle bi konuşmak lazım nasıl bir yol izledi yani bu konuyla ilgili net ve kesin bir kanun yolu olmalı sonradan engelli olmak bugüne kadar kimsenin başına gelmedi sanırım. Gerçi ilk kez 6-7 yıldır kadro verilmiyormuş oda bana denk geldi hayret bir durum

gemipersoneli
Aday Memur
17 Mart 2022 07:45

Engelli raporu alırken herhangi bir zorluk çıkardılar mi? Ben de kronik rahatsızlığım var. Sözleşmeli memurum. Rapor almaya korkuyorum. Sözleşmeli olduğumdan dolayı bir sıkıntı çıkar mı acaba ?

kalemsihirbazi
Aday Memur
17 Mart 2022 09:26

%40 ve üzeri raporu olan her memur sözleşmeli farketmez tayin yazabilir.

kalemsihirbazi
Aday Memur
17 Mart 2022 09:28

Bu konuda soracağınız her soruyu cevaplarım arkadaşlar. bende yeni tayin geldim başka yere

sibel2626
Aday Memur
17 Mart 2022 23:28

heryerde aradım ama bununla ilgili bir bilgi bulamadım. 2buçuk yıllık sözleşmeli personelim. normalde henüz tayin hakkım yok. %60 engelli raporum var yaklaşık 8 aydır. bu durumda tayin isteyebilirmiyim. siz hangi durumda tayin oldunuz.

kalemsihirbazi, 2 yıl önce

sibel2626
Aday Memur
17 Mart 2022 23:32

engel raporum 1 yıllık ama rahatsızlığımdan dolayı yenilenecek yıl dolunca.işyerine bildirdim engel raporumu. vergi indiriminden de yararlanıyorum. şuan zaten 1 yıldır raporluyum.

Bu konuda soracağınız her soruyu cevaplarım arkadaşlar. bende yeni tayin geldim başka yere

sibel2626
Aday Memur
17 Mart 2022 23:35

söz konusu sağlık olunca sorun çıkacağını zannetmiyorum. herkesin başına gelebilir biz istemedik bu hastalıkları. hastayız diye kimse işten çıkaramaz.ben sözleşmeliyim. kanser tedavisi görüyorum 1 yıldır raporluyum. engelli raporumu da kuruma verdim. engel kadrosuna geçireceğiz dediler. sorun olmadı.

gemipersoneli, 2 yıl önce

Engelli raporu alırken herhangi bir zorluk çıkardılar mi? Ben de kronik rahatsızlığım var. Sözleşmeli memurum. Rapor almaya korkuyorum. Sözleşmeli olduğumdan dolayı bir sıkıntı çıkar mı acaba ?

kalemsihirbazi
Aday Memur
18 Mart 2022 12:25

yönetmelikteki ek 3 maddeye göre tayin isteyin 20 gün içinde sonuçlanıyor arkadaşlar. bilmeyen arkadaşlara dilekçe hazırlarım detaylı bir anlatım ile. yazmak için bir zaman yok istediğin an yazabalirsiniz. boşuna bir sene beklemişsiniz.

sibel2626, 2 yıl önce

engel raporum 1 yıllık ama rahatsızlığımdan dolayı yenilenecek yıl dolunca.işyerine bildirdim engel raporumu. vergi indiriminden de yararlanıyorum. şuan zaten 1 yıldır raporluyum.

sibel2626
Aday Memur
22 Mart 2022 11:52

personel daire başkanlığını aradım. sözleşmelilerin böyle bir hakkının olmadığını söyledi. sözleşmeli çalıştırılmasına dair esaslarda açıklanmamış bu durum.onun için araştırıyorum.siz sözleşmeli olarak mı engel tayini kullandınız acaba.

yönetmelikteki ek 3 maddeye göre tayin isteyin 20 gün içinde sonuçlanıyor arkadaşlar. bilmeyen arkadaşlara dilekçe hazırlarım detaylı bir anlatım ile. yazmak için bir zaman yok istediğin an yazabalirsiniz. boşuna bir sene beklemişsiniz.

kalemsihirbazi
Aday Memur
22 Mart 2022 13:19

sözleşmeli diye bir ayrım yok arkadaşlar ben kadroluyum ama kardeşim sözleşmeli katip raporu aldıktan sonra tayin talebinde bulundu ve 20 günde sonuçlandı.

sibel2626, 2 yıl önce

personel daire başkanlığını aradım. sözleşmelilerin böyle bir hakkının olmadığını söyledi. sözleşmeli çalıştırılmasına dair esaslarda açıklanmamış bu durum.onun için araştırıyorum.siz sözleşmeli olarak mı engel tayini kullandınız acaba.

22 Mart 2022 21:15

Ben de kadroluyum sonradan %40 engeli raporu aldım tayın isteyebılıyormuyum

23 Mart 2022 08:51

Ben de kadroluyum sonradan %40 engeli raporu aldım tayın isteyebılıyormuyum

Yalnız 21
Aday Memur
23 Mart 2022 20:55

bazı kurumlar devlet hastenesinin verdiği raporu kabul etmeyip tayin hakkını red ediyor ve ünüversit

Sg0606
Aday Memur
26 Mayıs 2022 20:01

Sibel hocam ne yaptiniz acaba istediniz mi tayin bende aynı durumdayım.sonucta bizde engelli olduk artik her hakkı verip bunu nasıl vermezler dava açmayı düşünüyorum ben gerekirse red gelirse siz ne yaptınız acaba çok zor bir durumdayim?

sibel2626, 2 yıl önce

heryerde aradım ama bununla ilgili bir bilgi bulamadım. 2buçuk yıllık sözleşmeli personelim. normalde henüz tayin hakkım yok. %60 engelli raporum var yaklaşık 8 aydır. bu durumda tayin isteyebilirmiyim. siz hangi durumda tayin oldunuz.

Sg0606
Aday Memur
27 Mayıs 2022 12:50

Bana yardımcı olur musunuz lütfen mümkünse sizinle konuşmak isterim bu konu ile alakalı

Toplam 52 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi