Editörler : Lanet

Kapalı
04 Mayıs 2008 01:11

Sinema Sevenler Buraya

SON SAYFAYA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Free Image Hosting At site

Sinema hakkında sevdiğimiz filmler sevmediğimiz filmler.. İzlenmesini tavsiye ettiğiniz filmler etmediğiniz filmler.. Sizin için hit olmuş filmler(olmamış filmler dermişim).. En son gittiğiniz filmler..

Sinema hakkında konuşulacak o kadar çok şey var ki.. Burda da bi paylaşım olmalı diye düşündüm..

Eylaa
Kapalı
05 Mayıs 2008 14:11

Prime__Hastayım Sana

Başrollerini Uma Thurman ve Merly Streep'in oynadığı 2005 yılı yapımı Prime - Hastayım Sana isimli filmi izleme şansı buldum.

Film eşinden boşanmış ve musevi bir terapistten (Meryl Streep) yardım alan ve o terapistin oğluna (Bryan Greenberg) aşık olan orta yaşa yaklaşmış bir kadının (Uma Thurman) öyküsünü anlatıyor. Musevi vurgusunu yapmamın nedeni filmin bunu işliyor oluşu. Terapist dinine çok bağlı ve oğlunun kendi dininden biriyle evlenmesini arzulayan bir kadın.

Uma 37 yaşında bir kadın ve 23 yaşında çocuğa aşık oluyor. Aynı zamanda musevi değil.

Çocuk yaşını söylediğinde hatta:

"Benim senin yaşında t-shirtlerim var!" diye çığlık atıyor.

Hollywood yaşlanmaya başlamış yıldızları için film konuları yaratıyor. "Autumn in New York" filminde orta yaşlı Richard Gere'ın genç Winona Ryder'a aşkını izlemiştik. Filmi nereye bağlayacağını bilemediklerinden güzel kızı amansız bir hastalığa maruz bırakıp öldürmek zorunda kalmışlardı.

Burada Uma Thurman kocasından ayrılmış ve psikolojik sorunları olan biri rolünü oynuyor. Kocası ile ne sorunlar yaşamış olduğunu bilmiyoruz; ancak 37 yaşına gelmiş biri olarak çocuk sahibi olma özlemiyle yanıp tutuştuğunu anlıyoruz. Kocasından boşandığında bunu fark ediyor.

Sonra bu "çocuk" karşısına çıkıyor. Aradaki yaş ve çağ farkı onların bir arada yaşamalarını ve beraber kalmalarını engelleyecektir.

Terapistin de konu oğlu olunca hastasına verdiği akıldan farklı bir şekilde tutum takındığını görüyoruz. Terapistin de terapisti olduğunu görünce bende alarm zilleri çalıyor.

Seyir zevki olan, izlenirken bizim gibileri düşündüren bir film olmuş Prime - Hastayım Sana.

İYİ SEYİRLER... =))

serpili
Başbakan Müsteşarı
05 Mayıs 2008 20:31

bugün son mohikanı izledim neden bu kadar geç kaldın diyenlere cevabım film hakkında az çok fikir sahibi olduğum için hakkını vermek için en ağlak zamanımı bekledim diyebilirim beklememe değmiş ağladım da ağladım...

konusuna geçersek amerikada ingilizlerle fransızlar savaşırken kızılderililerin safları kabilelerine göre belirlenmektedir.ingiliz generalinin iki kızını babalrına teslimetmek için rehberlik görevi üztlenen huron kabilesinden bir yerlinin elinden kızları ve onlara eşlik eden ve kızların büyüğü cora'ya aşık ingiliz askerini aslında yerleşimci olduğu yerde ailesi öldükten sonra mohikanların büyüttüğü kahramanımız nathaniel kurtaracaktır ve olaylar bundan sonra savaş ve içinde aşk dolu olaylarla devam edecektir.filmin başrollerinde bu senenin en iyi aktör oscarını kazanan daniel day-lewis ve madeline stowe var

yorum yapmayacam ama izlemezseniz yazık olur...

lionel
Kapalı
05 Mayıs 2008 20:39

Son Mohikan.. Enfes bir film,enfes.. Hele bi soundu var ki.. Aman da aman..

Serpili hocam geçerli sebep edinmiş olsanda çok geç kalmışsın gerçekten..

serpili
Başbakan Müsteşarı
05 Mayıs 2008 20:58

yok yok böyle bir zamanlama bir daha ele geçmezdi lio hocam:)))

Eylaa
Kapalı
05 Mayıs 2008 22:11

Şimdi perşembe sinemaya gidicez biz =))

Amaaa hangi filme gidelim?

=))

Öneri?

serpili
Başbakan Müsteşarı
05 Mayıs 2008 22:23

seçenekler ne ki burasıyla senin bulunduğun yerin programının örtüştüğünü sanmıyorum eylaa:)))seçenekleri söylersen fikir vermeye çalışırım...

Eylaa
Kapalı
05 Mayıs 2008 22:30

Sen neredeydin ki =))

1-WAZ

2-iiKİYE BÖLÜNEN KIZ

3-DEMİR ADAM

4-A CRİME

5-Mevlana Celaleddin-i Rumi: Aşkın Dansı

6-Ölümün Sesi

=))

lionel
Kapalı
05 Mayıs 2008 22:35

İllede sinemaya gidilecekse ilk gidilmesi gereken IRON MAN dir diye düşünüyorum..

Eylaa
Kapalı
05 Mayıs 2008 22:41

Bu hafta öyle istedik lionel =)

Çok teşekkür ederim..

Ama şuunu itiraf edim bazı fiilmler hakketten sinema salonunda can buluyor.

Şahsi fikrim =)

serpili
Başbakan Müsteşarı
05 Mayıs 2008 22:44

ben de oyumu ıron man dan yana kullanıyorum

ben iran sınırındayım nerdeyse ya da Türkiyenin en büyük gölünün olduğu il diyelim daha olumlu duruyor:van:)))

Eylaa
Kapalı
05 Mayıs 2008 22:47

Wuuuuuuuu =)) diyoruum serpilicimm =))

Tamam peki IRON MAN =)

Teşekkür ederim...

lionel
Kapalı
05 Mayıs 2008 22:52

Sinemanın yanında gezi güncemi açayım biraz.. :)

Sanırım ilki 5 yıl önceydi.. Van'a gezmeye gittik arkadaşlarla..Murat şelalesinin karşısında piknik yaptık, Van gölünün içindeki Akdamar adasına gidip karşı tepeye çıktık,kiliseyi gezdik,fotoğraflar çektirdik vs ..

Sonraki gidişim ise ondan sadece 1 yıl sonra idi, yine benzer aktiviteler.. Unuttum; birde Van kalesine çıkmıştık.. Güzel yerler.. Memleketimin heryeri güzel.. :)

Eylaa
Kapalı
05 Mayıs 2008 22:58

Kesinlikle katılıyorum... =))

Benim üzüldüğüm tek bi nokta var 23 yaşımdayım hala Türkiye turrunna çıkamadımm =))

Doğu, İçanadolu bölgelerri...Bakıyorumda hep Karadeniz, Ege, Akdeniz =))

serpili
Başbakan Müsteşarı
05 Mayıs 2008 23:07

evet gezmeye gidilince her yeri güzel aslında coğrafya için bazı hassas günler olmasa yaşamak için de güzel ama gelin bir de serpile sorun:)))neyse ya çok şükür buna da şükür evde oturmaktansa moskovada çalışmaya razıydım iklim olarak yakın olan vana geldim:))))))

Eylaa
Kapalı
05 Mayıs 2008 23:14

EEEnnn güzeli =)))

Yurrdumun herryeri güzell...

=))

Be enn çok buarada Ş.Urfayı merak ediyorum nnedense?

lionel
Kapalı
05 Mayıs 2008 23:20

Orayı da gezdim, çok güzel :) Balıkları yakalamak imkansız, yakalayamıyosun yani, bi iki defa denedim de :))

serpili
Başbakan Müsteşarı
05 Mayıs 2008 23:22

ellettiriyorlarmı ki balıkları editim:))) ben de gittim şanlıurfaya çok huzur dolu bir şehir ne bileyim belki kökenimizin oraya dayanmasından bana çok şirin geldi

lionel
Kapalı
05 Mayıs 2008 23:28

Ya insan merak ediyor işte, yem atma bahanesiyle ellim dedim :)) Çok çok çok balık var.. :)

Eylaa
Kapalı
05 Mayıs 2008 23:30

Ben elleyemem ayyyhhh =))

Çok istiyorum inşallah giderim

Sonra Hatay?

Kars?

Adana?

Buraları özellikler köylerini çok görmek istiyorrum =)

serpili
Başbakan Müsteşarı
05 Mayıs 2008 23:31

evet ya öyle hareketlilrki takip etmekte zorlanıyor insan

benzer balıklardan darende de somuncu baba türbesi var oranın da hikayesi ayrı o balıkların asker olduğu söyleniyor acayip mistik aslında anlatmakla olmuyor insanın kendisinin görmesi gerek...

Toplam 1536 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi