Editörler : cihan27E.Kayı Han
18 Ocak 2022 15:49

Zabit katipliği yapılır mı

Polislikten istifa edilip katiplik yapılır mı

uye452
Daire Başkanı
18 Ocak 2022 16:47

Hayır.

Polisliğe göre daha az maaşla polislikteki aynı sorunlarla karşılaşırsın. Maaşın yüksek, yıpranma payın var, katip olup napcan

Mitralyöz Etkisi
Şube Müdürü
18 Ocak 2022 18:05

Biri masabaşı biri bol kopturmalı

18 Ocak 2022 18:22

kendi memletiinde katiplik ise olur. memlekeinin dışındaysa polislik daha iyi. hepimiz para için çalışıyor. mobing olarak ikisi de aynı. memleket ise katiplik. memleket dışı ise polislik

Baba Yagaa
Yasaklı
18 Ocak 2022 18:54

edit: küfür ve hakaret yasak. zaten bu nedenle yasaklandı üye.

luminin
Şube Müdürü
19 Ocak 2022 12:17

Senin başına iş açarım ha

Baba Yagaa, 2 yıl önce

edit: küfür ve hakaret yasak. zaten bu nedenle yasaklandı üye.

Ruili
Şef
19 Ocak 2022 12:19

Peki bende şöyle soru sorayım; Katiplikten polisliğe geçiş yapmak mantıklı mı? Evlilik düşünen birisi için.

Soldierm
Yasaklı
19 Ocak 2022 14:03

Katiplik de maaş nerdeyse yarı yarıya düşer iyi düşün yani...

Ruili
Şef
19 Ocak 2022 15:58

Yeni başlayan bir katip ortalama 6100-6200 TL civarında alıyor, yeni başlayan bir polis memuru ne kadar alıyor, bilginiz varsa paylaşabilir misiniz?

Soldierm, 2 yıl önce

Katiplik de maaş nerdeyse yarı yarıya düşer iyi düşün yani...

Ruili
Şef
19 Ocak 2022 15:59

Maaş robotunda 86XX TL olarak gözüküyor da polis memuru o yüzden soruyorum, yarı yarıya deyince bakmak istedim.

Soldierm
Yasaklı
19 Ocak 2022 16:09

Yeni başlayan bir katıp o kadar alamaz diye düşünüyorum fakat yeni başlayan bir polis memuru polsan kesintisi ile birlikte muhtemelen 15 Ocak maaşı 8500 olması lazım ben 2/2 si polis memuruyum 9783 lira yattı bekârim hiç bir kesintim yok ona göre hesap et kardeşim.

Mitralyöz Etkisi
Şube Müdürü
19 Ocak 2022 16:11

Yeni başlayan katip 6200

Soldierm, 2 yıl önce

Yeni başlayan bir katıp o kadar alamaz diye düşünüyorum fakat yeni başlayan bir polis memuru polsan kesintisi ile birlikte muhtemelen 15 Ocak maaşı 8500 olması lazım ben 2/2 si polis memuruyum 9783 lira yattı bekârim hiç bir kesintim yok ona göre hesap et kardeşim.

Soldierm
Yasaklı
19 Ocak 2022 16:21

4300 lira dedi zam gelmeden önce zabıt katibi bir arkadaşım demekki bana yalan söylemiş..

Kriminal27
Şef
19 Ocak 2022 16:23

Sakın öyle bir hata yapma reis emin ol pişman olursun.

Yüce Hülagü Han
Daire Başkanı
19 Ocak 2022 16:37

Yeni başlayan katip maaşı 6000 civarı,bazı illerde adalet tazminatı var,8-5 haftasonu tatil bildiğin masabaşı memurluk işlerin yoğun olduğu yerler var,rahat olduğu yerler var,kimi zaman işini 3 saatte bitirir mesainin bitmesini beklersin kimi zaman iş çok olur 1 saat daha kalıyım 5 de değil 6 da çıkıyım dersin böyle bir zorunluluk yok istersen yarına kalsın diyip 5 de girebilirsin herkes böyle yapar, bazen iş birikmesin istersen yine sana kalmış cumartesi de gidiyim diyebilirsin,iş çeşitli 8 saat oturmaktan bi tarafın ağrıyabilir öğlen çık gez ve bel fıtık problemin vs olmasın diye spora yazılmalısın,iş rahat üni memuruna göre bi tık zordur,sgk,tapu vs ile aynıdır,özelden bin kat iyidir, katiplerin şikayeti ulan paspas attırıyorlar,harç karBi dırıyorlar,bütün gün ayakta oradan oraya koşturuyorlar vs değildir masanın başında çok duruyoruz uyap bilgi sistemleri ile vs uğraşıyoruz amaaan bi de pcde yazı yazıyoruzdur.Çay içen mi ararsın,tırnak törpileyen mi ararsın,dedikodu yapan mı ararsın böyle bi ortam işte.Kısaca memurluk kardeşim başka bişey değil.Bi polis katipten da en az 40 saat fazla çalışır ama polis maaşı da bu yüzden 2 bin fazladır.

Ruili
Şef
19 Ocak 2022 17:05

Zam gelmeden önce evet 4500 civarlarındaydı şu an zam ile birlikte yeni başlayan sözleşmeli zabıt katibi sendika parası ile 6630-40 TL civarında aldı yani arkadaşınız zam gelmeden önce o tutarı doğru söylemiştir hocam vergi kesintisi ile beraber düşmüş olabilir.
Soldierm, 2 yıl önce

4300 lira dedi zam gelmeden önce zabıt katibi bir arkadaşım demekki bana yalan söylemiş..

santeneo
Memur
19 Ocak 2022 17:39

Yaptıkları işler bambaşka, nasıl aynı şey diyebiliyorsunuz yahu? Polisliğin maaşı daha yüksek tam olarak bilmiyorum ama. Zabıt katipliği de daha rahat. Yani para mı, çalışma koşulları mı ona göre seçersiniz. Zabıt katibi maaşı da yeni başlayan bekar için 6300 civarıdır.

Soldierm
Yasaklı
19 Ocak 2022 20:28

Ruili anladım kardeşim doğrudur o halde hayırlısı olsun inşaallah hakkınızda..

dryddddddd
Aday Memur
19 Ocak 2022 20:45

Masa başı işin var 8 5 çalışıyorsun polisin maç görevi, miting... Ve bu görevler ücretsiz gece çalışmak adamı ayrıca bitiriyor
Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi