Editörler : F16 Gökçen
07 Temmuz 2018 22:04

Allah sinsi gelinden korusun

çok kızgınım çok!

dün erkek kardeşime gittim, sevinçli bir günleri idi. ama gelinin ne kadar sinsi olduğunu çok net gördüm.

şimdi benim erkek kardeşim 27 yaşında, gelin olacak sinsi de 23yaşında. geçen sene evlendiler. bir yıl olmadı daha. lakin 8yıllık bir ilişkiymiş. ben hep uzaktaydım. yakınında olamadım kardeşimin. bu sinsi daha lise veya orta okula giderken kapaklamış kardeşimi. kardeşim çok çalışkandır, çok iyi kazanır. çıkmaya başladıklarından beri bu kızı ekonomik üstüne almış gibi destekledi, biz de sonradan öğrencidk. bu sinsinin bütün masraflarını karşılamış. remen bu sisnsiyi okutup mezun olmasını hatta işe girmesine bile hep sebep benim erkek kardeşim. kız hemşire. sonrasında evlilik.

dün eve bir gittim evi bok götürüyor. "yorgunum yorgunum" iki lafından biri bu! "yorgunum, sabah nöbetten çıktım", "yorgunum, hafta sonu yine nöbetim var", hep bu cümleler! varan 1

yemek yapmaz, erkek kardeşime yıkmış mutfak işini, patates bile soydurmuş ki bunu kız kardeşimden duydum daha bi sinirlendim çünkü ben bu derece bilmiyordum. kardeşim yemek yapıyor, ayran yapıyor, sabah sucuklu yumurta o yaptı, kahvaltı masa o kurdu. akşam yıkanan bulaşıkları makineden o çıkardı, dolaba o dizdi. sinsi gelin emir yağdırıyor, "aşkım makineye çamışırları atar nısın, beyazları ayır at" bu nedir? erkeğe çamaşır ayıklatıırılır mı? çamaşır sepetini bi açtı kardeşim, ben utandım, pis koku bir yana bu sinsinin külodunu sütyenini ayırmak zorunda mı benim kardeşim? insan kocasına bunu yapar mı?

sabah kalktık kardeşimin astımı var, hapşırık hapşırık üstüne, hapşırmaktan, burnunu silmekten çocuk nerdeyse krize girdi! çünkü kız evi süpürmüyor, bir de sağlıkçı olacak, bu ne biçim hemşire! insan bunu kocasına yapar mı!

bütün düğünü benim ailem yaptı, gelinin taraftan hiç birşey yok! yatak odası yapmadıkları satın almadıkları gibi bir de gelin tarafında yapılan düğünün takılarını vermediler!! biz son gücümüze kadar gelinin kolunda bilezik çok görünsün çifter çifter bilezik astık, karşı taraftan hiç birşey yok!

iki kız bunlar, ablası zaten yarım akıllı özürlü, 15 yaşında kocaya kaçmış, bu küçük tek kalmış, ama anası babası okutmayı bırak şöyle dursun, bir de bu sinsi kredi yurtlar kredi çekmiş, bir de onun borcu çıktı 17bin civarı evlendikten sonra! zaten lise üniversite hep benim erkek kardeşim okutmuş para yollamış!

bir de bu mezun oldu anasının babasının evine gideceğine, kardeşimin evinde durdu hep evlenene kadar! ablası hamile, ablasına beşik, hastane çıkışı takımı almış benim kardeşimin parasıyla!

diyeceğim o ki siz siz ıolun erkek çocuklarınızı ev ekonomisi, evlilik, eş seçimi, kendini kullandırmama konularında epey iyi bir eğitim verin!

kardeşimin durumu beni o kadar üzdü ki artık buraya bile yazdım. olmas olsun böyle sinsi şeytan gelin. bir de daha 23 yaşında, 8yıldır beraberlik, 15 yaşından beri, insan nasıl bu kadar sinsi olur aklım almıyor! demek ki ya genlerle, ya kopuk hayırsız anası babası böyle avcı yetiştirdi bunu böyle. çok tehlikeliler çok!!! siz dalyan gibi oğlunuzu yetiştirin, okutun büyütün, çocukken hastalığında en iyi doktorlara götürün, gözünüzden sakının, sonra böyle bir *ahi*eye düşsün!! bunun genlerinde var kesin! adam avlamak, kullanmak!

çok dertliyim çok!!!

07 Temmuz 2018 22:21

kimse yarama ortak olmayacak mı?

police88
Şube Müdürü
07 Temmuz 2018 22:32

Kardeşim seni çok iyi anlıyorum bizde de sinsilerin sinsisi var ki sorma...Hastalanan babama gelip mirası kaça bölceksiniz diye sorabilecek kadar paragöz yelloz,ama suç abimde sırf tipinden dolayı evlendiği bu karaktersizi ailemize soktuğu için ona kızıyorum ben,sabır çek kendileri etti kendileri buldu,daha az görüş muhattap olup asabını bozma ben 4-5 ayda bir görüşüyorum evlerine gitmiyorum artık sana da tavsiye ederim,herkes hak ettiği hayatı yaşıyor...

08 Temmuz 2018 12:41

police88 yazmış olduğun cevaptan ötürü çok teşekkür ederim ama sorun görüşüp görüşmemekte değil

zaten en son ne zaman gittiğimi bile hatırlamıyorum, belki bir sene olmuştur. ama bu cuma günkü gidişimde kardeşimi öyle berbat şartlarda görünce şok oldum çok üzüldüm.

elin ..pusu benim umrumda değil, ama ben kardeşime üzülüyorum. astımı var, annem onu ne şartlarda baktı, babam hastalığının tevadisi için ne paralar döktü kardeşim için, şimdi evlendi düştü bir ...hişeye "yorgunum yorgunum" evini süpürmüyor! bu ne biçim karı! allah bilir evi benim kardeşim süpürüyordur erkek haliyle! bu olur mu!!! biz onu bu günler için mi yetiştirdik!

sinsi ...punun anası babası kopuğun teki! ciğeri 5para etmiyor! ablası kafadan özürlü!! 15 yaşında kocaya kaçmış!! tutuşuk demek ki bunlar!! bu keza 14-15 yaşında kardeşimin hayatına girmiş!! esir etmiş kardeşimi!!! lanet olsun!!!

ben ablayım. kalbim dayanmıyor!!! ölsün gebersin o kal..k istiyorum!! bir de hemşire o...pu!! bir de sağlıkçı!! kardeşimin sağlığıyla oynuyor!!

annem kardeşimin hastalığından ötürü bütün halıları attı!! yerler boş yıllardır!! 2.5yaşında çıktı hastalık kardeşimde, düşünün!!!

bu o...pu gitti en tüylü halıları aldırmış kardeşime!! kardeşimi büyülü gibi esir etmiş!!!

hus1988
Aday Memur
14 Eylül 2018 16:54

rabbim böylelerinden muhafaza buyursun Allah o gelini ıslah etsin gerçekten zor ben 30 yaşına gelmiş bekar biriyim evlilikte bile tereddüt ediyorum kimseye güvenemiyorum şüphe ediyorum Allah tan korkusu olmayıp onun rızasına uygun yaşamayandan her türlü şey beklenir Allah ıslah etsin o sinsi menfaatçi insanları

Mihriban25
Aday Memur
23 Eylül 2018 19:01

Bizde de var bundan ama suc kardeşimde sen ailene selam vermeyen birine nasil esim dersin.kiz daha evlenmeden basladi altin para derdine.bizim dugunumuzle arasinda 1 ay vardi biz tayin sebebi ile daha erkene almak zorunda kaldik nikahi aman kiyametler koptu yani dugun yine bir ay sonra ama nikahi erken yaptik diye kiyametler koptu.anasi desen kac bilezik takacak kardesleri takacakmi derdine dusmus.dugunde annemin elinde kaldi gozleri insan 20 tl ni hesabini yaparmi kadin annemin su parasini bile bize takildi diye elinden almis dugunde kavga cikmasin diye ses etmedim ama sonrasibda o parayı aldum kardesimden verdim annemin eline.gelin hanim kimseyle muhatap degil kardesimi almis eline arabayi sattirmis otomatik aldirmis telefobu sattirmis kendine daha iyisini aldirmjs .kardeşim ev almak icin bilezikleri istemiş ben anneme verdim sen kredi cek demis Allah boyle sinsilerden korusun bizleri

fatih ç.
Genel Müdür
24 Eylül 2018 00:39

Alan memnun veren memnun. Kendini sömürtmek isteyeni, sömürecek birisi elbet bulunur. Bu gelin olmasaydı başkası olacaktı. Aklını kullanacak, kullandırtmayacak kendini. Hatta sizler şikayetçinisiz ama anlattığınız kişiler belki de gayet memnundur bu durumdan

biml
Aday Memur
03 Ekim 2018 23:23

ne saçmalıyorsun sen ya.

ne bu kardeşinin eşi mi yoksa kölesi mi? neyin kafasını yaşıyorsun sen?

sana ne insanların hayatından? erkek yemek de yapar, çamaşır da yıkar, kadın ne yapıyorsa erkek de yapar... erkek ne yapıyorsa kadın da yapar.

10bin sene öncesinin kafasını yaşamayı bırakın.

kardeşin memnunsa ve eşiyle arası iyiyse, sana laf düşmez.

otur oturduğun yerde.

okutmuşmuş da, masraflarını karşılamışmış da... eee şimdi bu kadın çalışıyor ve maaşını da senin o çok kıymetli erkek kardeşin yiyor, ona ne diyeceğiz peki?

belki de kardeşin okul masraflarını karşılarken, kendi geleceğine yatırım olarak görüyordu.

yeniyim38
Kapalı
12 Ekim 2018 20:28

şöyle düşünmek lazım bu dünyada -bunu yazarken bile gülüyorum inşallah ciddiye alırsın -kusuru bakma kıza demediğini bırakmadın o yüzden gülüyorum neyse bu dünyada başımıza gelen olayların iki nedeni vardır bir ya biz bir günah işledik ya da imtihan büyüklerimiz böyle der kardeş sen kardeşini yetiştirirken nasıl yetiştirdin ona bak iki o çocuk o kadını seviyorsa onun kulu da olur kölesi de üç bunlar karı koca aralarına girilmez sen istersen kardeşinle kendin konuş istersen hacı hoca ya da psikoloğa gönder çünkü bu devirde insan kendini böyle ezdirmemeli bence kim olursa olsun ister eşi ister anası babası ister çevresi olsun

Simla1234
Aday Memur
20 Ekim 2018 00:57

Alan razi veren razi size ne oluyor onu anlamadim..Sinsi sizi mi mutlu edecek kardesinizi mi?kendi beklentilerinize gore kizi yargilayip durmussunuz..Kardesiniz gelip size dert mi yandi,pismanim mi dedi?Mutsuzsa amenna..haklisiniz..Ama oyle bir sey belirtmemissiniz..surekli negatif seyler yazmissiniz..Baskasinin hayatini dert edinip boyle gelip foruma ic dokmussunuz:)Gercekten iyi degilsiniz.isterseniz kardesiniz ve karisi adina bi iliski terapistine gidin..onlarin iliskilerini anlatin bakalim ne diyecek:)

aras75
Kapalı
22 Ekim 2018 21:52

Beterin beteri var. Ailem çok karşı çıkmasına rağmen evlilik yaptım. Aslinda nişanlılık döneminde anladım ne mal olduğunu ve ayrılmak için ne kadar uğraştıysam olmadı. Intihar ederim dedi bir keresinde denedi hatta.. Tabi bırakır mi benim gibi mali. Neyse evlendik 7 yıl bitti. Aşırı dominant aşırı sınırlı aşırı tembel ailemle konuşmuyor gidişi gelişi kesti. Avde neredeyse hiç bişey yapmaz. Eve gelir kumanda ondadır ne isterse o izlenir. Yemek çay ve çocuklarla hayatta ilgilenmez. Telefon elde saçma sapan dizileri izler. Iki evlerimiz var. Onlar.olmasa bir dakika durmam ama çocuklarımı çok seviyorum. Bir erkek olarak evin tüm işlerini yapıyorum. Hafta sonu dahil çalışıyorum eve geliyorum yemek yok. Ye.ekle ilgilen çocukla ilgilen çamaşır bulaşık. Inanın bulaşık makinesine düzmeyi bike bilmiyor. Utu hariç herşeyi ben yapıyorum. Arada bir canı isterse yerleri siler o kadar. Inanın sabir da bir diyorum ama olmuyor. Daha bugün kayınbabam geldi. Adamın yemeğini hazırladım. Sofrayı kurdum. Yedik sofrayı kaldırdım. Ya hiç utanma yok babasına bile hizmet etmiyor. En çok da kaynana kayınbaba evdeyken yerleri silmek beni bitiriyor yerin dibine geçiyim. Bu yaşadıklarını hiç kimseye de anlayamıyor. Sadece buraya yazabildim. Bi ömür nasıl geçecek Allahım.

thecaptain
Kapalı
22 Ekim 2018 22:19

hocam üzülerek okudum yazdıklarınızı. böyle biriyle 10 gün geçiremezdim ben, 7 yıl büyük başarı. durumun buraya gelmesi sizin hatanız. kendinizden bu kadar ödün verirseniz sonucun farklı olması düşünülemezdi. birkaç seçeneğiniz var. ya bu şekilde hayatınız devam edecek, ya karşı tarafı daha makul davranması için ikna edeceksiniz. gerçi anlattığınız gibiyse konuşarak ikna etmek mümkün değil, ben olsam boşanmakla tehdit ederdim. bu karakterde birisi boşanmayı göze alamaz, rahatı yerinde çünkü. ya da boşanacaksınız. hayatınızın sonuna kadar köle gibi yaşamaktansa tek başınıza devam edebilirsiniz.

tabi hayat sizin hayatınız, doğru kararı siz vereceksiniz. allah sabır versin.

aras75, 5 yıl önce

Beterin beteri var. Ailem çok karşı çıkmasına rağmen evlilik yaptım. Aslinda nişanlılık döneminde anladım ne mal olduğunu ve ayrılmak için ne kadar uğraştıysam olmadı. Intihar ederim dedi bir keresinde denedi hatta.. Tabi bırakır mi benim gibi mali. Neyse evlendik 7 yıl bitti. Aşırı dominant aşırı sınırlı aşırı tembel ailemle konuşmuyor gidişi gelişi kesti. Avde neredeyse hiç bişey yapmaz. Eve gelir kumanda ondadır ne isterse o izlenir. Yemek çay ve çocuklarla hayatta ilgilenmez. Telefon elde saçma sapan dizileri izler. Iki evlerimiz var. Onlar.olmasa bir dakika durmam ama çocuklarımı çok seviyorum. Bir erkek olarak evin tüm işlerini yapıyorum. Hafta sonu dahil çalışıyorum eve geliyorum yemek yok. Ye.ekle ilgilen çocukla ilgilen çamaşır bulaşık. Inanın bulaşık makinesine düzmeyi bike bilmiyor. Utu hariç herşeyi ben yapıyorum. Arada bir canı isterse yerleri siler o kadar. Inanın sabir da bir diyorum ama olmuyor. Daha bugün kayınbabam geldi. Adamın yemeğini hazırladım. Sofrayı kurdum. Yedik sofrayı kaldırdım. Ya hiç utanma yok babasına bile hizmet etmiyor. En çok da kaynana kayınbaba evdeyken yerleri silmek beni bitiriyor yerin dibine geçiyim. Bu yaşadıklarını hiç kimseye de anlayamıyor. Sadece buraya yazabildim. Bi ömür nasıl geçecek Allahım.

aras75
Kapalı
23 Ekim 2018 00:08

Iki evladım var ayrılığı ve ölümü düşünemiyorum ikisi gözümün önüne geliyor. Diyorum ya birşey yapacgimdan değil sadece içimi rahatlatmak istedim. Çümkü kimse bilmiyor durumumu. Konuşarak anlaşamıyoruz. Sadece koşulsuz herşeye boyun eğersem sorun çıkmıyor. Ama işte bazen sabrım bitiyor. Ya bir insan anasıyla babasıyla bacisiyla akrabasıyla kocasıyla anlaşmıyorsa elden ne gelir. Hergün problem. Her kavgamızda eşimin ailesi benim haklı olduğumu biliyor ve ve beni destekliyor ama gel de anlat. Şu hayata bir kez geliyoruz ve yaşadığımız durum bu. Intihan biliyorum ama çok ağır. Rabbim sabir versin cümlemize.

caliskanadamim
Kapalı
23 Ekim 2018 09:33

Eşiniz evlatlarınıza olan düşkünlüğünüzü kullanıyor sanırım, normalde bu hususu eşinizin de itimat ettiği bir aile büyüğü huzurunda istişare edip ona göre adımlar atmanız belki doğru olan yoldu ama siz işlerin daha da ters gidip çocuklarınızdan uzak kalma korkusu yaşıyorsunuz galiba. Ben baba değilim o yüzden daha da ileri seviyede tavsiye veremiyorum size, Allah yardımcın olsun kardeşim, bol bol dua et 5 vakit namazdan sonra.

yeniyim38
Kapalı
23 Ekim 2018 15:48

ben de inanamadım okuduklarıma gerçekten durum böyle ise sen mutlaka aile büyüklerine danış bir hacı hoca ya da psikolog yok mu onlara götür karını çünkü günümüz türkiyesinde normal bir durum değil senin yaşadığın durum

aras75, 5 yıl önce

dsn1
Kapalı
23 Kasım 2018 14:15

Abicim çocuklar var yazmışsınız da senin hanım o çocuklarla bile ilgileniyor mu acaba eğer yazdıklarınız %100 doğruysa. Ne diyeyim hanım anlaşılan beni boşayamaz boşasa da alırım nafakayı yine keyfime bakarım kafasında sanırım. Bu nafaka ve medeni kanun çözülmeden bizim saf erkekler ezilmeye devam. Yaşım 30 oldu, arada düşünüyorum artık memur olsam da evlenecek birini bulsam sonra böyle yazıları okuyorum sonra düşünüyorum evlenip ne yapacaksın yaşa 50 sine kadar bekar sonra yalnız oturmamak için benzer yaşta yalnız kalmış bir eş bul yaşa git böyle

Hüseynnn
Aday Memur
19 Şubat 2019 21:33

Belli ki dünyan kararmış, Çalış ahiretini kurtar kardeşim. Tek teselli bu
aras75, 5 yıl önce

huzur-I4
Yasaklı
15 Mart 2019 23:34

malesef kullanılan kullanıldığını bile bilmez,uyarsanız siz kötü olursunuz

şimdiki kadınlar çok tehlikeli çok,erkeklerde çok saf,akıllı olamıyorlar,hem kendilerini hem ailelerini ezdiriyorlar.

İHayaller
Aday Memur
01 Nisan 2019 23:32

++++++++ kadın kadının düşmanı diye boşa dememişler. konuyu açan kardeşim. Kendi kardeşini savunman normaldir de. O kız hizmetçi değil hem kardeşine kadınlık yapsın hem dışarda çalışsın hem evde çalışsın. Yemek temizlik eksik olmasın istiyorsa adam zaten ev hanımı alırdı sevmiş evlenmişler. Ama korkma sen erkekler bizim kadar fesat değil yaparda işini yemeğini severek de yapar kadın da yeri gelir yapar bunun kadını erkeği yok da bir kadın olarak senin o kızı hizmetçi gibi görmen hiç hoş değil acıyorum ya sadece acıyorum bu zihniyetlerinize. Bizim ülkemiz ne zaman gelişecek. Özellikle şu evlilik konularında ne zaman birbirimizin işlerine karışmayacağız.. senin gibi görümcelerin erkeği karısına karşı doldurup yuva yıktıklarına da az şahit olmadık
biml, 6 yıl önce

ne saçmalıyorsun sen ya.

ne bu kardeşinin eşi mi yoksa kölesi mi? neyin kafasını yaşıyorsun sen?

sana ne insanların hayatından? erkek yemek de yapar, çamaşır da yıkar, kadın ne yapıyorsa erkek de yapar... erkek ne yapıyorsa kadın da yapar.

10bin sene öncesinin kafasını yaşamayı bırakın.

kardeşin memnunsa ve eşiyle arası iyiyse, sana laf düşmez.

otur oturduğun yerde.

okutmuşmuş da, masraflarını karşılamışmış da... eee şimdi bu kadın çalışıyor ve maaşını da senin o çok kıymetli erkek kardeşin yiyor, ona ne diyeceğiz peki?

belki de kardeşin okul masraflarını karşılarken, kendi geleceğine yatırım olarak görüyordu.

onur1963
Yasaklı
29 Nisan 2019 23:46

ulan senin kardeşinin a... kiza vermiş veristirmissin 15 yaşında kıza kardeşin 4 yas büyük ondan yani 19 yaşında aklı kesip kandirirken iyi mi sübyancı kardeşini gormezsin hiç ama hemsiretmis kiz ne şartlar altında çalıştığını biliyormusun nöbetim varda nöbetim lafini kucumsuyorsun hadi bu yerin yiyorsa 24 saat uykusuz kal bakalim kiz okumuş hemşire olmus maasi 4 5 bin eve geliyor bu para illaki sen kesin bi halta yaramayan tek gurur kaynağı ev işi yapmak olan birisin ondan cekemiyon kızı tabi yapacak kardeşin eşşek gibi hemde kiz çalışıyorsa her isi ortak yapacaklar sen hemsireliği kolay bir ismi sanıyorsun beyin özürlü

huzur-I4
Yasaklı
29 Nisan 2019 23:59

başlık sahibine çok mu yüklendiniz arkadaşlar?

kardeşini koruma ve şafkat duygusuyla böyle düşünmesi normaldir

tabiki karışmamalı,ama o burada duygularını paylaşmış

bahseden kişileri tanımıyoruz,iç yüzünü bilemeyiz.

yalnz artık zaman değişti,kadınlar gereksiz yere baskın ve fazlasıyla şımardılar...

kişiler üzerinden değil genel olarak durum bu...

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi