Editörler : F16 Gökçen

kaplumbaga155
Yasaklı
30 Haziran 2019 17:04

2-3 sene ardarda girenler var onlarla konuş netlerini sor. sana 3 aşağı 5 yukarı aynı netleri yaptıklarını söyleyeceklerdir.

en baştaki sıfır bilgi halinden bahsetmiyorum tabii. konuları falan öğrendikten yeterli pratiği soru çözerek falan yaptıktan sonra en fazla ne kadar yapabiliyorsan o kadarsın. çok çalışsan da hiç çalışmadan girsen de o noktadan az aşağı ya da az yukarısını yaparsın bu gibi sınavlarda.

çünkü ezber bilgi yoktur. öğreneceğin aşırı şey yoktur. bilgileri öğrenmek değil kullanmak farklı şekillere sokmak önemlidir.

Brk27, 5 yıl önce

katılmıyorum pratik önemli ne kadar çok soru çözersen o kadar başarılı olursun

cash21
Kapalı
30 Haziran 2019 17:07

H

damlaberen57
Yasaklı
30 Haziran 2019 17:18

Disiplinli ve sistemli çalışan ve özellikle Kuzey Akademiyle hazırlana arkadaşlarımı bende aradım ve çok mutlulardı,onlar adına çok sevindim inanın,aylardır emek veriyorlar kolay değil koca bir sınav daha geride kaldı.Herkese başarılar,çok geçmiş olsun dostlarım:)

Brk27
Aday Memur
30 Haziran 2019 17:22

terbiyeni takın!! sosyal medyada bu tip iğrenç küfürleri görmekten bıktım artık. sizin gibilerde adamız diye ortalarda dolanıp saygı sevgi beklerler birde, ne ekerseniz onu biçersiniz haberiniz olsun.

kaplumbaga155
Yasaklı
30 Haziran 2019 17:38

nasıldı sizin

defneakman, 5 yıl önce

kesınlıkle katılıyorum. bıraz yetenek gıbı

bordomavibereli
Aday Memur
30 Haziran 2019 18:05

Bende 2-3 seferdir giriyorum ortalama 40 sayısal yapıyorum belki kısmen dediğiniz doğru ama bilimsel bir gerçekliği yok bir kişi ortalama bir zekaya sahipse bu soruların hepsini çözer ama 150 dakikada çözmesi için zeka, çalışma, dikkat ve sabır gibi yetilere de sahip olması gerekli. 2019 DGS İçin konuşursak klasik matematik problemleri temel kavramlar, rasyonel sayılar ve mutlak değer gibi... soruları 1 dakikanın altında çözülmesi gerekli sayısal mantık soruları ciddi zaman alıyor butarz sorularla ilgilide bol çeşitli farklı kaynaklardan sorular çözülerek rahatlıkla yapılabilir ALES, DGS KPSS bu sınavların dünya literütüründe yeri yok zaten ülkemize özel sınavlar Ülkemizde süper power olmadığına göre kendimizi bu sınavlar ile değerlendirmemize gerek yok ama başarılı olanlarda tebrik etmek lazım. Emek sabır özverileri için zekada işte yani...

kaplumbaga155, 5 yıl önce

2-3 sene ardarda girenler var onlarla konuş netlerini sor. sana 3 aşağı 5 yukarı aynı netleri yaptıklarını söyleyeceklerdir.

en baştaki sıfır bilgi halinden bahsetmiyorum tabii. konuları falan öğrendikten yeterli pratiği soru çözerek falan yaptıktan sonra en fazla ne kadar yapabiliyorsan o kadarsın. çok çalışsan da hiç çalışmadan girsen de o noktadan az aşağı ya da az yukarısını yaparsın bu gibi sınavlarda.

çünkü ezber bilgi yoktur. öğreneceğin aşırı şey yoktur. bilgileri öğrenmek değil kullanmak farklı şekillere sokmak önemlidir.

kaplumbaga155
Yasaklı
30 Haziran 2019 18:48

söylediğiniz

''bir kişi ortalama bir zekaya sahipse bu soruların hepsini çözer ama 150 dakikada çözmesi için zeka, çalışma, dikkat ve sabır gibi yetilere de sahip olması gerekli.''

cümlesinde saklı aslında bahsettiğim şey. ben zeka dedim ama ister kapasite deyin ister bu tür sınavları anlama ve yapma yetisi deyin... fark etmez. bu tür sınavların zekayı ölçtüğünü iddia etmiyorum tabii ki ama anlama yetisini hızlı düşünmeyi kapasiteyi ölçüyor ve bi insanda bunlar çalışmayla çok fazla geliştirilemediği için aşağı yukarı neysen o olarak kalıyorsun. belki acayip hırs yapıp her şeyini buna verip kendi sınırını aşanlar vardır ama yüzde 1'den fazla değildir onlar.

bu tür sınavları yapıyorsan yapıyorsun. hiç çalışmadan girsen de bir şeyler yapıyorsun. kimi çok çalışarak giriyor ama o yetenek yoksa hiç çalışmadan giren kişiye göre çok daha düşük puan alabiliyor.

Emeğinin karşılığını alamayacağın sınavlar aslında bu tür sınavlar

ama diğer bilgi ölçen sınavlarda böyle bi durumla karşılaşmazsın. orda zeka değil bilgi çalışmak önemlidir çünkü.

bordomavibereli, 5 yıl önce

Bende 2-3 seferdir giriyorum ortalama 40 sayısal yapıyorum belki kısmen dediğiniz doğru ama bilimsel bir gerçekliği yok bir kişi ortalama bir zekaya sahipse bu soruların hepsini çözer ama 150 dakikada çözmesi için zeka, çalışma, dikkat ve sabır gibi yetilere de sahip olması gerekli. 2019 DGS İçin konuşursak klasik matematik problemleri temel kavramlar, rasyonel sayılar ve mutlak değer gibi... soruları 1 dakikanın altında çözülmesi gerekli sayısal mantık soruları ciddi zaman alıyor butarz sorularla ilgilide bol çeşitli farklı kaynaklardan sorular çözülerek rahatlıkla yapılabilir ALES, DGS KPSS bu sınavların dünya literütüründe yeri yok zaten ülkemize özel sınavlar Ülkemizde süper power olmadığına göre kendimizi bu sınavlar ile değerlendirmemize gerek yok ama başarılı olanlarda tebrik etmek lazım. Emek sabır özverileri için zekada işte yani...

30 Haziran 2019 19:20

arkadaşlar sorulara göre standart sapma oluyor mu?

Niypar
Şube Müdürü
30 Haziran 2019 19:22

Hiç çalışmadan girdim geçenseneye göre bir tık zordu geçensene mühendislik kazanıp dondurdum geçensenede çalışmamıştım niyet açıköğretimeydi ama mühendislik kazanınca a açık öğretimden vazgeçtim bu senede kamuda çalışmaya başladım bu sene açık öğretim için girdim geçenseneye göre bir tık zordu ancak çalışan için kolay olabilir tahminim 18-19 net beklentim var sayısal sözelde 3 net çıkar heralde 6 soru işaretledim umarım AÖF te puan sınırı yoktur bilen yorum yapsın ben yok diye biliyorum ama bu arada geçensene sayısal 27 netle sayısal 254 puanmı ne aldım

kaplumbaga155
Yasaklı
30 Haziran 2019 19:53

180 civarı puan yetiyor hatta bazen daha da düşük bile yetebilir.

https://www.basarisiralamalari.com/aof-dgs-taban-puanlari-kontenjanlari-osym/

Niypar, 5 yıl önce

Hiç çalışmadan girdim geçenseneye göre bir tık zordu geçensene mühendislik kazanıp dondurdum geçensenede çalışmamıştım niyet açıköğretimeydi ama mühendislik kazanınca a açık öğretimden vazgeçtim bu senede kamuda çalışmaya başladım bu sene açık öğretim için girdim geçenseneye göre bir tık zordu ancak çalışan için kolay olabilir tahminim 18-19 net beklentim var sayısal sözelde 3 net çıkar heralde 6 soru işaretledim umarım AÖF te puan sınırı yoktur bilen yorum yapsın ben yok diye biliyorum ama bu arada geçensene sayısal 27 netle sayısal 254 puanmı ne aldım

30 Haziran 2019 21:09

50 net sözel

30 net sayısal

Obp 55

Hazırlıksız özel hukuk düşünüyorum ama gelmesi o kadar imkansızki

90 net üzeri yapan özele yerleşir diyorum

lcvmzt
Aday Memur
30 Haziran 2019 22:06

Bence abartıyorsunuz. Geçen sene 50-3 mat 44-5 türkçe yaptım. 74.4 obp vardı. 333 le 30. olmuştum. Bu sene de çok fark olmaz. Her sene karamsar yorumlar yapılıyor ben de geçen sene kazanamam herhalde falan diyordum. 90 civarı yapan net olarak ilk 200 e girer bence

mathebjk
Aday Memur
30 Haziran 2019 22:11

330 puanla gecen sene olmaz diyodunuz demek haklısınız hiç karamsar değilmişsiniz :))

lcvmzt, 5 yıl önce
Bence abartıyorsunuz. Geçen sene 50-3 mat 44-5 türkçe yaptım. 74.4 obp vardı. 333 le 30. olmuştum. Bu sene de çok fark olmaz. Her sene karamsar yorumlar yapılıyor ben de geçen sene kazanamam herhalde falan diyordum. 90 civarı yapan net olarak ilk 200 e girer bence

ertann-34
Aday Memur
30 Haziran 2019 22:22

Kpss 2020 ye hazirlanan biri olarak bu sinav oncesi hedefim istanbul veya marmara isletme iken. Turkcedeki ulaşilamaz paragrafflari sonucu moral bozuklugi soruyla zitlasma sikinti stres yuzunden şuan harran unv.isletmeye anca girerim..berbat bi sinavdi..o ne bicim turkce sorulariydi beynim yandi

kırkdort
Aday Memur
30 Haziran 2019 22:42

selam arkadaşlar. mat 36-2, tür 46-10, obp 63,6ile Devlet üniversitelerinin hukuk fakültesine girilme şansı var mı? ben ilk defa giriyorum dgsyebir sorum daha olacak, geçen seneki 303-310 aralığındaki puanların yüzdelik dilimleri, sıralamaları neydi acaba

30 Haziran 2019 22:57

Ne Kuzey Akademiymiş be .Ben ilk defa duyuyorum bu dersaneyi.Hangi sene 1.Çıkarmış. % kaç başarı sağlamış.

damlaberen57, 5 yıl önce

Disiplinli ve sistemli çalışan ve özellikle Kuzey Akademiyle hazırlana arkadaşlarımı bende aradım ve çok mutlulardı,onlar adına çok sevindim inanın,aylardır emek veriyorlar kolay değil koca bir sınav daha geride kaldı.Herkese başarılar,çok geçmiş olsun dostlarım:)

lcvmzt
Aday Memur
30 Haziran 2019 23:12

Hayır demek istediğim 90 net muhabbeti. 90 net ypan özele girer falan yazılmış ondan cevap yazdım. 90 yapan devleti rahat kazanır

ysnceylan
Aday Memur
30 Haziran 2019 23:22

0.5 kuralı iptal olsun böyle birsey nasıl olur ya 40 dogru var kuralı bilmiyorudım

farklimemur
Aday Memur
30 Haziran 2019 23:42

Türkçe 57D/3Y, Matematik 35D/1Y geliyor. En fazla 2 3 netlik oynama olabilir. 57 Obp (2.81 ortalama) ve bu netlerle sonuç sizce ne olur? Sıralama ve puan açısından bir yerler gelir mi gelirse nereler olur?

fixdual
Kapalı
01 Temmuz 2019 11:37

Sonuçlar tahmini ne zaman açıklanır?

Toplam 175 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi