Editörler : Pangaea
24 Mart 2010 17:35

Diyanetten MEB'e geçiş.?.

Bugün MEB Personel işlerini arayıp "Diyanette sözleşmeliyken MEb'e öğretmenlik için başvurulup başvurulamayacağını" sordum. Başvurulabileceğini söylediler ve atama klavuzuna bakmamı önerdiler. Klavuzu inceledim ve onların verdikleri ile çelişen bir ifade var malesef... Klavuzda yazan ifade:

"Devlet memuriyetinin adaylık devresinde görevinden ayrılan ya da görevine son verilenler YASAL BEKLEME SÜRESİNİ DOLDURMUŞ OLANLAR TERCİH YAPABİLİR" diyor.Yani... diyanete veya herhangibi memuriyete atanıp daha sonra tekrar öğretmenliğe(ister sözleşmeli ister kadrolu) başvuru yapabilmek için belli bir süre beklemek miiii gerekiyor. Ben alamadım bu konuyla ilgili net bilgilere sahip bir arakadaş varsa bizi aydınlatırsa sevinirim....

vaaveyla
Daire Başkanı
24 Mart 2010 19:07

ismin vereceğim şu sitede bu bilgileri detaylı ve doyurucu şekilde bulacaksın..

vaaveyla
Daire Başkanı
24 Mart 2010 19:34

pardon site ismini u uttum.

memurogretmenler.com

esilaruvi
Şube Müdürü
24 Mart 2010 20:22

o sıted vırus var gırılmıyor evet arkadaslar bende merak edıyorum geçmek ıçın herhangı bır sure beklenmesı gerekıyormu var mı böyle bır sart???????

24 Mart 2010 20:46

Devlet memuru olarak halen Bakanlık veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarında aday olarak görev yapanlar ile öğretmen ya da Devlet memuru olarak görev yapmakta iken adaylığı kaldırılmadan kendi istekleriyle bu görevlerinden ayrılanlar ya da adaylık döneminde başarısız olmaları nedeniyle görevine son verilenler

ARKADAŞLAR BU NE DEMEK DANIŞTAY KARAR ALMIŞTI ASİL MEMURLAR KPSS İLE ÖĞRETMEN OLBİLECEK Tİ DEĞİŞTİ Mİ YANİ BU KARAR.

mihale
Aday Memur
25 Mart 2010 09:29

Öncelikle vaaveyla cevabın için teşekkür ederim ama esilaruvi gibi bende virüsten dolayı giremiyorum.

Bu sorunun cevabı benim için önemli çünkü ona göre karar vermem gerekiyor. Sorumun cevabını bilenlerden yardım bekliyorum....

mihale
Aday Memur
25 Mart 2010 10:02

Merhabalar,ben tekrar MEB'i aradım ve şu cevabı verdiler: bu yıl çıkan bir kanunla memur olarak çalışanlar muvakat aldıktan sonra MEB'e başvurabiliyorlarmış. Sözleşmeli memur olarak çalışanların ise muvafakat almalarına gerek olmadan başvurabiliyorlarmış...bana böyle dediler daha...bilgilerinize...(yalnışsada artık bilmiyorum,siz değerlendirirsiniz)

esilaruvi
Şube Müdürü
25 Mart 2010 14:47

mıhale arkadasım bende sordurdum dıyanete kadroluya ıstedıgın zaman basvurabılıyormussun ama sözlesmelı alıma basvurman ıçın sözlesmelı görevınden ıstıfa etmen ve bır yıldır görevlı olma gerekıyormus

kazimselek
Aday Memur
25 Mart 2010 16:03

arkadaşlar atama klavuzunun alt tarafını okursanız orada memur olarak çalışanların kpss ile geçebileceklerini yazıyor. orada ilk bölümde aday memurlardan bahsetmiş ama klavuzun alt tarafında kpss puanı ile geçilebileceğini yazıyor. zaten eylül ayından beri birçok arkadaş bu şekilde geçti. sözleşmeli için ise istifa edilip 6 ay beklemeden geçiliyor.

fırat1979
Daire Başkanı
25 Mart 2010 17:23

sayın HOCAM KADROLO MEMUR USULÜNE UYGUN İSTİFA EDER VE 6 AY BEKELR KADROLO ÖĞRETMENLİĞE PUANLA BAŞALAR,

SÖZLEŞMELİ İSEN İSTİFA ETTİĞİN GÜN KADROLO MEMURLUĞA BAŞLIYABİLİRSİN ,

EĞER KADROLO MEMURSAN istifa eder hemen sözleşmeli öğretmenliğe başlıyabilirsin,

SEN KPSS DEN HABER VER:)

tipo_1600sx
Aday Memur
28 Mart 2010 20:32

değerli arkadaşlar

şimdi kadrolu bir imam, kadrolu öğretmenliğe kpss ile geçerken 6 ay beklemeksizin muvafakat alıp geçemiyor mu?

kurumlar arası geçişte ise zaten kpss ye falan girilmiyor ama görev süresi şartı var.peki en çok görev süresi olan harbiden geçiş yapabiliyor mu? yoksa "bazı özel "şartlar mı var?

bu konuda bilgisi olan varsa bizi aydınlata bilir mi?

teşekkürler

h&eö
Şube Müdürü
29 Mart 2010 09:27

Arkadaşlar,kdrolu bir memur kpss puanı ile atandıktan sonra kurumundan muvafakat alıp istifa etmeden atanabiliyor diye biliyorum..Yanlışım varsa düzeltin lütfen...

hameka
Aday Memur
30 Mart 2010 23:26

evet doğru. kadrolu memur kpss ile atanabiliyor ve muvafakat aldıktan hemen sonra istifa etmeden atanabiliyor.

* Baybars _
Kapalı
01 Nisan 2010 23:40

atandıktan sonra, hizmet içi seminerlere hemen mi gönderiyorlar, yoksa, nasıl olur ??? bilen kardeşim varsa yada olayı yaşayan ???

vahdet1
Şef
02 Nisan 2010 18:25

Hizmet içi ilden ile fark edebilir. Biz ocakta atandık. 8 şubatta temel eğitim kursuna başladık 10 günde tamamladık. Haziranda da Hazırlayıcık eğitim alacağız.

Ancak şunu ifade edeyim ki imamlıktan gelenler eğer yanlarında bir belgeleri varsa temel eğitimden muaf oluyourlar.

Hazırlayıcı eğitim ve staja tabi oluyorlar

02 Nisan 2010 22:59

Ben ocak 15 te başladım. Temel ve hazırlayıcı eğitim aldığıma dair belgelerimi verdim hem temel hemde hazırlayıcı eğitimden mu af tutuldum sadece uygulama devam ediyor. Bir yıl sonra o da bitecek.

han5334
Aday Memur
02 Nisan 2010 23:10

kpss puanıyla sözleşmeli veya kadrolu bütün memurlar öğretmenliğe başvurabilir.

sözleşmeliyse kazandıktan sonra sözleşmesine son verir ve kadrolu öğretmen olur.

kadroluysa kurumundan muvafakat alır ve muvafakat belgesiyle başvurusunu yapıp öğretmen olabilir.

6 ay bekleme süresi puanla atama için söz konusu değil.

sözleşmeli öğretmenler de 6 ay beklemeden puanla kadrolu öğretmenliğe başvurabilir...

03 Nisan 2010 12:46

Hocam biz 14 ocakta istifa ettik ve 15 ocakta sözleşmeli öğretmenliğe başladık. Şimdi 6 ayı beklemeden haziran atamasına başvurabilirmiyiz. Çünkü sınav sonucuna göre atanmada 6 ay bekleme şartı yok demişsiniz. Eğer bu bilgi doğruysa harika olacak...

sovalye_tr
Genel Müdür
04 Nisan 2010 22:08

han5334 kardeşim sanırım sen yanlış biliyorsun memurluktan istifa eden kişi tekrar memurluğa atanması için 6 ay bekleme süresini doldurması lazım usulüne uygun istifa etmezse 6 ay değil bir sene beklemesi lazım

6 ay bekleme puanla atama için söz konusu değil demişsin yanlışın var lütfen yanlış bilgilendirmeyelim

akliselimsözleşmeli aynı konumdayız anlayacağın hazirana biz yetişmiyoruz inşallah agustosa tabi usulüne uygun istifa ettin isen

05 Nisan 2010 00:01

Şovelye hocam sen atanmışmıydın ya. Sevindim valla. Ben bizim stedeki pulat40 rumuzlu vatandaşım. Hayırlısı olsun nasipte ne zman kadroya geçmek varsa o zaman geçeriz. Yerim okulum iyi sıkıntım yok şükür. Sende iyi yerdesindir inşallah...

sovalye_tr
Genel Müdür
06 Nisan 2010 18:54

pulat40 kardeşim sevindim evet diğer siteyede giriyorum ama artık daha çok ilahiyatlilar.net sitesine giriyorum. bizim amacımız öğretmen olmaktı allaha çok şükür olduk

benim görev batman merkezde konyadan geldik buralara :=)

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi