Editörler : Pangaea
09 Ağustos 2019 21:52

Norm Fazlası Olursak Istediğimiz bir İli Seçerek Gidebilir miyiz?

Bugün atamam oldu. Ancak atandığım okula baktım, benimle birlikte 4 öğretmen olacak aynı branşta. Okul mevcudu 390 ve 18 sınıf var toplamda. Haftalık 36 saat ders yükü var yani ve geçen yıl bu dersler 3 öğretmen arasında dağıtılmış. Ben gidince büyük ihtimalle norm fazlası olacağım. Bu durumda neler yapılabilir? Başka bir şehirden okul tercih edip oraya gitme olanağım olur mu? Konu hakkında tecrübe ya da bilgi sahibi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

Not: okulu telefonla aradım ama telefona çıkan olmadı. Malum tatile girildi ve ben aradığımda saat 17:00 civarıydı.

m06m
Kapalı
09 Ağustos 2019 22:34

Ben de aynı durumdayım ve çok istediğim bir yere atanmıştım 😔 ne olacak hiç bilmiyorum

09 Ağustos 2019 23:11

İstediğiniz bir ili seçemezsiniz. Öncelikle ilçe içinde sizi görevlendirme yoluna gidecektir ilçe Mem. Ekim ayındaki norm güncellemeler ile de norm fazlası durumuna düştüğünüzde önce il içi saha sonra da olmazsa il içinde atamanız yapılacaktır. Ayrıca haftalık 36 saati 3 öğretmene dağıtamazlar. 36 saat demek o branşta en fazla 2 norm demek. Yanlış bir bilgi söz konusu

2019atama
Aday Memur
10 Ağustos 2019 00:36

Cevap için teşekkürler. Hocam önce il içi saha, o da olmazsa il içi demissiniz. il içi saha ile il içi arasındaki fark nedir? Bir de yönetmelikte ogretmenin isteği ve tercihleri dikkate alınarak diyor hocam... tercih hakkı vermeden sizi şu okula gönderiyoruz diyemezler, diyenin de önüne yönetmelik atılır usulüyle:) benim merak ettiğim şu: şimdi inşallah eylülde göreve başlamak üzere atandığım okula gideceğim, norm fazlası isem ekim ayına kadar çalışmak üzere ilcede açık yoksa ne olur? Böyle bir durumda okulda angarya işleri bana bırakabilir mi okul müdürü? Biraz daha ayrıntılı bilgi verebilirseniz çok sevinirim hocam. Ben norm fazlası olduğumdan emin değilim bu arada. Sadece atandığım okula baktım, 400 öğrenci 19 sınıf var ve benim branştan 3 öğretmen var, benimle birlikte 4 olacak. Benim branşımdan haftalık ders saati 2 üzeri olan ders yok. 19 sınıfın her biri 2 saat deribolsa 38 yapar. Bir sınıfın iki ayrı tarih dersi aldığını hiç duymadım çünkü. Norm fazlası olma ihtimalim yüksek diye düşünüyorum bu yüzden.

eğitimci-mstf, 5 yıl önce

İstediğiniz bir ili seçemezsiniz. Öncelikle ilçe içinde sizi görevlendirme yoluna gidecektir ilçe Mem. Ekim ayındaki norm güncellemeler ile de norm fazlası durumuna düştüğünüzde önce il içi saha sonra da olmazsa il içinde atamanız yapılacaktır. Ayrıca haftalık 36 saati 3 öğretmene dağıtamazlar. 36 saat demek o branşta en fazla 2 norm demek. Yanlış bir bilgi söz konusu

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
10 Ağustos 2019 11:38

11 ve 12 lerde TM sınıflarında branşınızda 4 saat dersiniz olur. Çağdaş Türk Tarihi, İnkılap Tarihi vb.
2019atama, 5 yıl önce

Cevap için teşekkürler. Hocam önce il içi saha, o da olmazsa il içi demissiniz. il içi saha ile il içi arasındaki fark nedir? Bir de yönetmelikte ogretmenin isteği ve tercihleri dikkate alınarak diyor hocam... tercih hakkı vermeden sizi şu okula gönderiyoruz diyemezler, diyenin de önüne yönetmelik atılır usulüyle:) benim merak ettiğim şu: şimdi inşallah eylülde göreve başlamak üzere atandığım okula gideceğim, norm fazlası isem ekim ayına kadar çalışmak üzere ilcede açık yoksa ne olur? Böyle bir durumda okulda angarya işleri bana bırakabilir mi okul müdürü? Biraz daha ayrıntılı bilgi verebilirseniz çok sevinirim hocam. Ben norm fazlası olduğumdan emin değilim bu arada. Sadece atandığım okula baktım, 400 öğrenci 19 sınıf var ve benim branştan 3 öğretmen var, benimle birlikte 4 olacak. Benim branşımdan haftalık ders saati 2 üzeri olan ders yok. 19 sınıfın her biri 2 saat deribolsa 38 yapar. Bir sınıfın iki ayrı tarih dersi aldığını hiç duymadım çünkü. Norm fazlası olma ihtimalim yüksek diye düşünüyorum bu yüzden.

10 Ağustos 2019 14:06

Hocam dediğim gibi norm fazlası olmanız daha belli değil. Ekim ayındaki sayılara göre belli olacak. Maaş karşılığınızı dolduramazsanız sizi öncelikle ilçe içinde ders saatini tamamlatmak içingörevlendirebilirler. Norm fazlası atamalarında tabiki öğretmeninin isteklerine göre yapılıyor. Ancak yönetmelikte re?sen atama da var. İstanbul özelinde konuştuğumuzda hatırladığım kadarıyla il Mem son 5-6 yıldır re?sen atama yapmıyor. İlçe içinde görevlendirme yoluyla işi çözdürüyor.

2019atama
Aday Memur
10 Ağustos 2019 15:20

Hocam yönetmelik değişmiş geçen yıl danıştay kararıyla. Öğretmenin isteği ve tercihleri dikkate alınarak atama yapılır diyor?

eğitimci-mstf, 5 yıl önce

Hocam dediğim gibi norm fazlası olmanız daha belli değil. Ekim ayındaki sayılara göre belli olacak. Maaş karşılığınızı dolduramazsanız sizi öncelikle ilçe içinde ders saatini tamamlatmak içingörevlendirebilirler. Norm fazlası atamalarında tabiki öğretmeninin isteklerine göre yapılıyor. Ancak yönetmelikte re?sen atama da var. İstanbul özelinde konuştuğumuzda hatırladığım kadarıyla il Mem son 5-6 yıldır re?sen atama yapmıyor. İlçe içinde görevlendirme yoluyla işi çözdürüyor.

11 Ağustos 2019 06:47

Hocam ben de farklı bir şey söylemiyorum zaten önce ilçe içinde tercih yapıyorsunuz olmazsa il içinde. Ama ders saatini doldurmazsanız sizi mecburen bir yere görevlendirirler doldurmanız için

fatih ç.
Genel Müdür
11 Ağustos 2019 10:31

Bizim okulda seçmeli sanat tarihi dersi de vardı tarihçimiz için. Böyle seçmeli dersler de olabilir. Müdürler genelde öğretmen farklı okula gitmek zorunda kalmasın diye seçmeli dersleri öğretmene göre belirler.

Ücretli yaptığım okulda da resimcinin seçmeli dersi vardı mesela.

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi