Editörler : F16 Gökçen
«229230231232233234235236237238239240»

yamuk
Aday Memur
08 Eylül 2013 21:13

menkul kıymet ve diğer araçlar, ulusal ve ulus.arası piyasalar için bist'in sayfasına gir, ürünler ve piyasalar, endeksler ve şirketler alt sekmesinde halka arz konularına girdiğinde tüm güncel bilgilere ulaşabilirsin, extra bir kaynağa gerek yok. finansal yön., analiz ve muhasebede bi güncelleme yok bildiğim kadarıyla. vergide güncelleme için şunu buldum

http://www.isbank.com.tr/content/TR/Yatirim_Hizmetleri/Vergi_Kilavuzu-124-7.aspx

overmind, 11 yıl önce

akademi egiitimn sitesindeki güncelleme notları sadece sermaye piyasası mevzuatının diğer derslerin güncellemelerini nereden bulabiliriz. çalışan arkadaşlar yardım ederse çok iyi olur. kitabını da aldım ama 2013 basımında güncelleme yok

İnterlude
Aday Memur
09 Eylül 2013 11:02

https://hotfile.com/dl/237521952/e95226b/Spk_Eitim_Klavuzlar.rar.html

economiste
Aday Memur
10 Eylül 2013 00:53

http://www.youtube.com/watch?v=m1iDkn-xhps

Yeni SPK yasası ve yeni TTK neler getiriyor!

economiste
Aday Memur
10 Eylül 2013 01:19

Arkadaslar izlemeyin vakit kaybı

hoSaf
Aday Memur
10 Eylül 2013 10:45

ben akademinin temel düzey konu anlatımlı,örnek soru çözümlü,yeni basım kitabını aldım.forumu okuyunca nerden çalışacagım konusunda kafam karıştı..kitabımdan korkmaya başladım.kitabın yanında yukarıdaki linklere de bakmayı düşüyorum.

leader_lider
Kapalı
10 Eylül 2013 13:59

Gazi ileri düzey kitab kadar saçma yanlış birşey yok sakın almayın arkadaşlar

economiste
Aday Memur
10 Eylül 2013 14:12

Arkadaslar bulduğumuz kaynakları ve siteleri paylaşalım ?!

İktisatçı22
Aday Memur
10 Eylül 2013 17:39

Arkadaslar bir sorum olacak,ileri duzey muhasebe konu alt basliklarinda TUrkiye muhasebe ve finansal raporlama standartlarinin adi gecmemesine ragmen gazi kitabinda baya genis islemis acaba konuyla ilgili bilgisi olan var mi?

bozz2013
Aday Memur
10 Eylül 2013 20:36

arkadaslar sızden bır rıcam var lutfen sınava kayıt yaptıran arkadaslar soyleyebılırlermı; basvurular acıklandı derken SINAVA GIRECEGIMIZ YERLER MI ACIKLANDI? ARAMIZDA SINAV YERI BELLI OLAN ARKADASIMIZ VARMI? LAKIN BENDE KESINLIKLE SINAV YERI YOK. BASVURUM GOZUKUYOR ANCAK GIRECEGIM YER ILE ILGILI BIR BILGI YADA FORM YOK SPK HESABIMDA. PEKI SIZDE VARMI? YOKSA HENUZ ACIKLANMADI MI SINAVA GIRECEGIMIZ YERLER? cevap yazan arkadaslara cok tesekkurler sımdıden ama su konunun bıran once acıga kavusması gerektıgınde emınım hem fıkırız...

leece
Aday Memur
10 Eylül 2013 23:05

sınava gireceğimiz yerler belli oldu sisteme grdikten sonra sağ alttaki yerleştirme snuçları kısmına tıkladınız mı oraya tıklayınca çıkıyo sınav yerleri

bozz2013, 11 yıl önce

arkadaslar sızden bır rıcam var lutfen sınava kayıt yaptıran arkadaslar soyleyebılırlermı; basvurular acıklandı derken SINAVA GIRECEGIMIZ YERLER MI ACIKLANDI? ARAMIZDA SINAV YERI BELLI OLAN ARKADASIMIZ VARMI? LAKIN BENDE KESINLIKLE SINAV YERI YOK. BASVURUM GOZUKUYOR ANCAK GIRECEGIM YER ILE ILGILI BIR BILGI YADA FORM YOK SPK HESABIMDA. PEKI SIZDE VARMI? YOKSA HENUZ ACIKLANMADI MI SINAVA GIRECEGIMIZ YERLER? cevap yazan arkadaslara cok tesekkurler sımdıden ama su konunun bıran once acıga kavusması gerektıgınde emınım hem fıkırız...

halababaparasıüff
Aday Memur
11 Eylül 2013 02:16

Arkadaşlar söyliceklerinizi bir mesajda yazın gereksiz yazmaktan kaçının vakti kısıtlı arkadaşlar bilgi almakta zorlanabilirler. Öncelikle şunu söylemek isterim ki 2010 yılından beri sınavlara giriyorum bütün derslerimi vermiş olmama rağmen 68 de kaldığım için not yükseltme sınavına gireceğm.Bunları ibret olsun diye yazdım :)) yani demem odur ki kesinlikle ben çok zekiyim bütün derslere çalışayım bir arada hepsini veririm demeyin en az 2 ye ayırın çünkü 60 yukarısını almak inanın kolay ama mühim olan ortalamayı tutturmak.TSPAKB deki notları kaldırmalarındaki amaç mevzuat değişikliğinden ötürü sınava girenlerin son yıllarda notlarda bu konudan bahsedilmemiş tarzındaki şikayetleri ve olumsuz geri dönüşleri aynı zamanda bu benim kendi kanaatim olmakla beraber son değişikliklerin geniş kapsamlı olmasından dolayı güncellemeye üşenmeleri :) Neolursa olsun tanımlarda çok bir değişiklik olduğunu düşünmüyorum bunedenle TSPAKB nin sitesindeki eski notlardan ve geçmiş sınavlardan çalışmanızı tavsiye ederim arka sayfalarda akademinin güncellerini paylaşmış bir arkadaş o notlarla birlikte senkronize çalışın.Ayrıca D&R da Akademi yayınlarının Temmuz basımını inceledim eski notlarla aynı konu başlıkları bile değişmemiş.Birde MEB den alınmış A.Ü verilmiş sınavlar bu demek oluyorki bilmdiğimiz soruları sallama aşamasında şansımız %20 azalmış.Herkese iyi çalışmalar ve iyi şanslar dilerim...

bLoCok
Aday Memur
11 Eylül 2013 10:46

Kaynak için birkaç sayfa arkada Mehmet Doğan hocamızın bahsettiği kitaplardan yararlanabilirsiniz. Aldım çalışıyorum (Soru çözüyorum aslında) gayet ne herşey. Karacan Kitap. Yeni mevzuata uyarlanmış. Soruların cevapları da açıklamalı olsa çok daha iyi olurmuş ama bu da yeterli. çünkü bir sonraki soru da bir önceki sorudan öğreneceklerini kullanıyor ve pekiştiriyorsun.

Onun dışında herkesin okuma öğrenme seviyeleri farklıdır. Ben geçen sene, 2 aylık bir çalışmayla girdim 7 ders verdim. Tek mevzuat kaldı. ( o da nasıl kaldı hala anlamadım) Onu da bu sefer verip lisansı alırım. Ortalama problem olabiliyor evet ama dersten geçen birinin tekrar ciddi bir özveriyle 70 yapamayacağı bir sınav değil. '2 kez sınava girin 5 sınavda verirsinizler' önemli değil. Kendinizi biliyosanız tek seferde 80 ortalamayla babalar gibi geçersiniz. Bİraz daha motive etmek için şöyle söyleyim: Herhangi bir kurumda çalışmadan ve altyapısı olmadan 7 dersi tek seferde verdim. Yapılamayacak iş değil yani.

Hepinize başarılar..

economiste
Aday Memur
11 Eylül 2013 12:30

Üniversitelerin etrafında fotokobicilerde tüm notları 20-30 tl gibi cıkarabilirsin Ama notlar eski yeni notlar yayınlansın öyle çıkar bence

idil82, 17 yıl önce

Arkadaşlar,merhaba.Sınava girmeyi düşünüyorum ve bilenlere bi şeyler danışmak istiyorum.Şimdi bu sınava hazırlanmak için spk nın notları var internette ancak bütün bunların çıktısını almaya kalkarsak 300 ytl ye yakın bi para yapıyor.Piyasada satılan kitaplara da ne kadar güvenebilirim onu da bilmiyorum.Bu notları daha ucuz yollu edinebileceğimiz bir yer var mı acaba?Madem 85 ytl veriyoruz bu sınav için elimizden geleni yapmalıyız,herkesin bayramını kutluyorum.

lahmacun
Aday Memur
12 Eylül 2013 21:47

Arkadaşlar merhaba Aralıkta yapılacak olan ileri düzey sınavına gireceğim, şimdi de çalışmaya başlayacağım. Forumun büyük bir kısmını okudum fakat notların bu sene yayınlanmayacağını, gazinin ve akademinin kaynaklarını ise çoğu arkadaşın beğenmediğini gördüm.

Çalışmaya başlamak için nasıl bir yol izlemeliyim? Kaynak önerisi yaparsanız çok sevinirim, teşekkürler.

spkuzm
Aday Memur
15 Eylül 2013 13:12

arkadaşlar boşuna uğraşıyorsunuz çalışmayla bu saatten sonra fazla işe yarayacağını düşünmüyorum aldığım duyumlara göre bu spk nın kendi düzenlediği eğitimlere gidenler nasıl oluyorsa 1 günde aldıkları eğitimlerle bizim bir ayda çalışıp geçemediğimiz dersleri geçiyorlar varsa bu eğitimlere katılan tanıdıklarınız onları sıkıştırın derim

leader_lider
Kapalı
15 Eylül 2013 16:30

Nasıl yani emin misin?

spkuzm, 11 yıl önce

arkadaşlar boşuna uğraşıyorsunuz çalışmayla bu saatten sonra fazla işe yarayacağını düşünmüyorum aldığım duyumlara göre bu spk nın kendi düzenlediği eğitimlere gidenler nasıl oluyorsa 1 günde aldıkları eğitimlerle bizim bir ayda çalışıp geçemediğimiz dersleri geçiyorlar varsa bu eğitimlere katılan tanıdıklarınız onları sıkıştırın derim

bozz2013
Aday Memur
15 Eylül 2013 21:14

ya guzel kardesım sacmalıyosn ya, ne demek bu saatten sonra calısmayın. onumuzde 5 gun daha var devamlı soru cozmelı bazı notları almalı bu surecede aksam oturup calısan yıne baya bı yol alır kanımca. olay soru cozmekmıs ben bunu anladım. dedıgın dogru olabılır ne yazıkkı ama aralıktada 1 sınav daha var 3-4 ders veren belkı 2-3 ders daha verırse en azından 6 dersı gecıp musterı temsılcılıgı alır o da onemlı bence. sende vazgecme kımsede vazgecmesın calısın abı,devam!

spkuzm, 11 yıl önce

bLoCok
Aday Memur
16 Eylül 2013 00:03

Eger su kalan 5 gunde ekonomi ve analiz yontemlerini oturur adam gibi sadece soru cozerseniz verirsiniz. Hatta biraz bilgiyle de finansal yonetim de verirsiniz tadindan yenmez.

bozz2013, 11 yıl önce

ya guzel kardesım sacmalıyosn ya, ne demek bu saatten sonra calısmayın. onumuzde 5 gun daha var devamlı soru cozmelı bazı notları almalı bu surecede aksam oturup calısan yıne baya bı yol alır kanımca. olay soru cozmekmıs ben bunu anladım. dedıgın dogru olabılır ne yazıkkı ama aralıktada 1 sınav daha var 3-4 ders veren belkı 2-3 ders daha verırse en azından 6 dersı gecıp musterı temsılcılıgı alır o da onemlı bence. sende vazgecme kımsede vazgecmesın calısın abı,devam!

halababaparasıüff
Aday Memur
16 Eylül 2013 00:38

Piyasadaki kitapların hepsi bilgi kirliliği ya eksik ya da mevzuata uyarlanmamış menkul kıymetler ve diğer sermaye piyasası araçları için doğru düzgün bir kaynak alan var mı?

Zeynep190
Aday Memur
16 Eylül 2013 10:51

ileri düzey için soru bankası tavsiye edebilecek arkadaşlar var mı?

Toplam 6140 mesaj
«229230231232233234235236237238239240»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi