Editörler : crops35
26 Ocak 2020 22:24

Alansiz Önlisans Diplomasi 2020 Kpss Hakkında

Merhaba ben bir üniversitede işletme 3.cü sınıftayımokuyorum açıktan da yönetim bilişim sistemleri okuyorum 2.ci sınıftayım bu sene açıktan okuduğum bölümden önlisans alansız diploma alarak önlisans kpss ye girmek istiyorum 3001 den sanıyorum sadece tercih yapabiliyorum alımlar nasıl olur işe yarar mı değer mi sizce tekrar o bölümü 4 yıllıga tamamlama imkanım var mı veya alanlı yapma imkanım var mı diplomamı teşekkürler

kaplumbaga155
Yasaklı
26 Ocak 2020 22:41

3001 atanma puanlarına bak anlarsın. 95 üstü bi puan alabileceksen işine yarar o diploma

Kralella
Aday Memur
26 Ocak 2020 22:54

95 alır mıyım bilmiyorum şu an bi okulda tam burslu okuyorum belki ondan 2 yıllık alanlı myo diplomasıda alabilirim alım ne kadar olur sizce 3001den

kaplumbaga155, 4 yıl önce

3001 atanma puanlarına bak anlarsın. 95 üstü bi puan alabileceksen işine yarar o diploma

kaplumbaga155
Yasaklı
27 Ocak 2020 17:49

son alımda 7-8 tane olmuştu ondan önce 1

şöförler hariç

Kralella
Aday Memur
27 Ocak 2020 19:24

Teşekkürler

EricCartman59
Şube Müdürü
28 Ocak 2020 10:25

Yapmak istediğini Alansız diploma ile 3001 ile gerçekleştirmeye çalışmak ne yazıkki çok zor. En başta üniversitelerine girerken 2 yıllıklara girip mezun olup, kpss önlisans ile atanmaya çalışıp, daha sonra dgs ile 4 yıllığa tamamlamaya çalışmak senin için belkide en güzeli olacaktı. Ama o fırsat geçmiş. Bu nedenle Lisans Kpss ye hazırlanmaya şimdiden başla. 2020 kpss ye muhakkak gir ve kendini dene. hemen hemen hiç çalışmadan 80 puan civarı alıyorsan sistemli ve güzel bir çalışma ile 90 ları geçebilirsin. ama 70 lerde kalıyorsan, sistemli ve güzel çalışma ile 85-88 lere ulaşabilirsin ( yaklaşık olarak genelliyorum, ben kpss den 50 almıştım, çok çalıştım 95 aldım diyenler yazmasın :) ) Ösym nin her yaptığı atamaları incele, puanlar kaça düşüyor bak. Memurlar net'in forumlarını incele, insanlar ne yazık ki sitemkar başlıklar açıyorlar, atamalar çok azaldığı için atanamayanlar kendilerini şaşırıyorlar. ( atama aslanın bağırsağında ) O forumları dahil oku ki kaç puanla insanlar atanamıyor iyi anlamış ol. Sonra da hedefini belirle ve çalışmaya başla :)

Kralella
Aday Memur
28 Ocak 2020 16:51

Cevabınız için çok teşekkür ederim bu alansız deipmomamı önlisans alanlı bir diplomaya cevirme şansım var mıdır?3001 den bu sene kontenjan sayısı ne kadar olur nasıl öğrenebilirim hangi şehir olursa olsun giderim çok ihtiyacım var çünkü ayrıca 3.cü sınıf işletme örgün bölümümden de bu sene 4.cü sınıfa geciyorum lisans a girebilirim herhalde değil mi? çok soru sordum kafanızı ütüledim kusura bakmayın teşekkürler

EricCartman59, 4 yıl önce

Yapmak istediğini Alansız diploma ile 3001 ile gerçekleştirmeye çalışmak ne yazıkki çok zor. En başta üniversitelerine girerken 2 yıllıklara girip mezun olup, kpss önlisans ile atanmaya çalışıp, daha sonra dgs ile 4 yıllığa tamamlamaya çalışmak senin için belkide en güzeli olacaktı. Ama o fırsat geçmiş. Bu nedenle Lisans Kpss ye hazırlanmaya şimdiden başla. 2020 kpss ye muhakkak gir ve kendini dene. hemen hemen hiç çalışmadan 80 puan civarı alıyorsan sistemli ve güzel bir çalışma ile 90 ları geçebilirsin. ama 70 lerde kalıyorsan, sistemli ve güzel çalışma ile 85-88 lere ulaşabilirsin ( yaklaşık olarak genelliyorum, ben kpss den 50 almıştım, çok çalıştım 95 aldım diyenler yazmasın :) ) Ösym nin her yaptığı atamaları incele, puanlar kaça düşüyor bak. Memurlar net'in forumlarını incele, insanlar ne yazık ki sitemkar başlıklar açıyorlar, atamalar çok azaldığı için atanamayanlar kendilerini şaşırıyorlar. ( atama aslanın bağırsağında ) O forumları dahil oku ki kaç puanla insanlar atanamıyor iyi anlamış ol. Sonra da hedefini belirle ve çalışmaya başla :)

Moreski Kral
Aday Memur
28 Ocak 2020 17:17

Arkadaşlar 85 üstü alan herkes bu sene atanır.Bu sene güzel alım olacak. 85 almaya çalışın. Bakmayın 95 üstü al falan diyenlere. 85 üstü alan herkes ( Düz memur dahil değil ) bilgisayar işletmeni falan 85 lere inecek yine. 3001 ise 89 civarı kapatır.

legendturned
Aday Memur
28 Ocak 2020 20:09

Temmuzdaki alımlarda 3001 ve 3003 Adalet düz memur puan kaça düşer?

Moreski Kral, 4 yıl önce

Arkadaşlar 85 üstü alan herkes bu sene atanır.Bu sene güzel alım olacak. 85 almaya çalışın. Bakmayın 95 üstü al falan diyenlere. 85 üstü alan herkes ( Düz memur dahil değil ) bilgisayar işletmeni falan 85 lere inecek yine. 3001 ise 89 civarı kapatır.

Moreski Kral
Aday Memur
28 Ocak 2020 20:49

Ciddi anlamda önlisans alımı olacağını tahmin ediyorum. O yüzden 83 üstü puanı olan doğru ve güzel tercih veren herkes atanacaktır. ( Sözleşmeli veya kadrolu )

legendturned, 4 yıl önce

Temmuzdaki alımlarda 3001 ve 3003 Adalet düz memur puan kaça düşer?

Kralella
Aday Memur
28 Ocak 2020 20:56

Hocam alansiz önlisans tan ne kadar alım olur sizce 3 5 kişi değil de mi ilk kez kpss girecegim denemeler falan hariç :)

Moreski Kral, 4 yıl önce

Ciddi anlamda önlisans alımı olacağını tahmin ediyorum. O yüzden 83 üstü puanı olan doğru ve güzel tercih veren herkes atanacaktır. ( Sözleşmeli veya kadrolu )

legendturned
Aday Memur
28 Ocak 2020 21:46

Dalgamı geçiyorsunuz?Merkezi alimlardan bahsediyorum ve merkezi alımlar da sözleşmeli değil kadrolu.Temmuzdaki alımlar da son merkezi alım!2018 önlisans puanlarının geçerli olacağı son alım ve düz memurluğun 83 e düştüğü nerde görülmüş? Siz insanlarla alay ediyorsunuz!Diğer açıktan alımlar zaten torpilli olduğu için 80 alan bile aranabilir.Biz merkeziden bahsediyoruz

Moreski Kral
Aday Memur
28 Ocak 2020 22:13

Sen hayatta hep kaybeden taraf olursun kardeşim. Nedir bu öfke sinir ? Benim dalga geçtiğim falan yok. Dışarıdan alım kast etmiyorum yani adalet bakanlıgı falan beni ilgilendirmiyor onlar 70 alan torpili olan herkes kazanır :) Merkezi atamalarda 2020/1 düz memur 88 89 civarı kapatır. Bilgisayar işletmeni unvanında ise 85 84 randımanına iner. Ayrı yetten diğer kurumların açtığı misal sağlık bakanlığı yada orman bakanlığı gibi alımlarda yine bu dediğim puan civarlarında gezecektir. 2020/2 ise kaos ortamı olur her zaman oldugu gibi düz memur 90 altını görmez kesinlikle bilgisayar işletmeni en fazla taş çatlasın 88 civarı olabilir oda cok zor.

legendturned, 4 yıl önce

Dalgamı geçiyorsunuz?Merkezi alimlardan bahsediyorum ve merkezi alımlar da sözleşmeli değil kadrolu.Temmuzdaki alımlar da son merkezi alım!2018 önlisans puanlarının geçerli olacağı son alım ve düz memurluğun 83 e düştüğü nerde görülmüş? Siz insanlarla alay ediyorsunuz!Diğer açıktan alımlar zaten torpilli olduğu için 80 alan bile aranabilir.Biz merkeziden bahsediyoruz

Moreski Kral
Aday Memur
28 Ocak 2020 22:15

2020/1 Önlisans düz memur güzel bir sayı bekliyorum beklentilerin üstünde olacak.( Bilgisayar işletmeni dahil)

2020/2 ise 2020/1 e göre biraz daha az alım olacak gibi 2019 ki alımlara benzeyebilir.

Kralella, 4 yıl önce

Hocam alansiz önlisans tan ne kadar alım olur sizce 3 5 kişi değil de mi ilk kez kpss girecegim denemeler falan hariç :)

eskidenberiburdayim
Şube Müdürü
11 Nisan 2022 17:30

ben atandım bu şekilde 2021/1 tercihlerinde ağrı ibrahim çeçen üniversitesine 91 puan ile.89-91 arası yetiyor öyle 95 e kadar çıkmaya gerek yok.

xvatandaşşx
Şube Müdürü
12 Nisan 2022 11:22

Atama falan yok açlıktan gebersende yok bölüm açıyor okul açiyor zibil gibi ama bitirince evde oturup bekliyorsun kpss 95 civari ve o da en boktan yerler geliyor 3001 ile . Ülkeyi yönetenler düz memur alimlarini da büro yönetimi diye zibil bir bölümün tekeline geçirdiği için 3001 ile 5 - 6 kişi aliyorlar :) :) sadaka heralde :) sağlık bakanlığı alım yapiyor kura ile , bilmem neresi alım yapiyor mülakat ile . Ama 3001 alimlari 3 kişi 5 kişi :)

eskidenberiburdayim
Şube Müdürü
13 Nisan 2022 16:08

ben 2021/2 i bekleseydim 4 yer daha oluyordu yine oluyor 90 ı geçtiğiniz takdirde keşke bekleseymişim diyorum edirne trakya üniversitesi geliyordu.

Yusuf3338
Aday Memur
13 Nisan 2022 17:30

2022/1 Temmuz atamasında 3001 den tercih edecek arkadaşlar var mı 89.5 ile gider miyim ne düşünüyorsunuz?

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi