Editörler : Lanet
02 Ekim 2022 00:28

Üniversiteler Başka Kurumlardan Yönetici Transferine Son Vermeli...

Üniversiteler diğer kurum personellerinden Daire Başkanı, Şube Müdürü, Fakülte-Enstitü sekreteri olarak atama saçmalığından vazgeçmeli. Üniversiteler belediyelerin, milli eğitimin, emniyetin ve diğer kurumların taltif merkezleri değildir. Üniversite de 15-20-25 yıl çalışmış, tüm işlere hakim insanlar dururken! Başka kurumlardan yönetici devşirmenin hiçbir açıklaması olamaz. Siyasi, sosyal yada bilmem ne sebeple bu işlere bulaşanlar vebalini ödeyemezler.

02 Ekim 2022 15:02

Üniversite idari personeli kendine, arkadaşına, amir memuruna, memur amirine sahip çıkacak. Yoksa bilmem hangi kurumda görev yapmış "uzman çavuşu, öğretmeni, belediye memuru, polisi, gümrükçüsü, nüfusçusu, tapu memuru, bilmem hangi kurum personeli' gelir 25-30 yıl üniversitesine hizmet etmiş memurun başına amir olarak oturtulur. Ayıptır, günahtır... Rektörler ve Genel Sekreterler bu vebali ödeyemezler!

memurdantemiz
Aday Memur
05 Ekim 2022 09:33

üniversiteler demokrasi yeri değildir, şube müdürlüğü sınavı açılmaz. itiraz ederseniz ilçeye sürgün edilirsiniz.

05 Ekim 2022 10:00

Sürgün ellerinde elektrikli işkence değneği....
memurdantemiz, 2 yıl önce

üniversiteler demokrasi yeri değildir, şube müdürlüğü sınavı açılmaz. itiraz ederseniz ilçeye sürgün edilirsiniz.

betülde
Aday Memur
07 Ekim 2022 12:35

+1

gardereli
Şef
07 Ekim 2022 13:31

Söylediklerinize bende katılıyorum, bunun çözümü şu şekil olmalı bana göre, rektörlerden atama yetkisini alacaksın, atamaları merkezi bir yere bağlayacaksın, Yükseköğretim Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Yönetmeliğini başta aşağıya değiştireceksin (bu yönetmelikte çok saçma gereksiz şeyler var) Daire Başkanlarını, Fakülte-Yüksekokul Sekreterlerini GYS ile alacaksın. 13B-4 saçmalığına bir son vereceksin. Bakın bakalım Üniler çiçek gibi oluyormu olmuyormu.

07 Ekim 2022 13:42

Çok iyi olur, ama o zaman Rektörden çok, genel sekreterler ve siyaset üzülür. Nasıl atayacağız kendi adamımızı. Not: Herkesin kendi adamı kendine göredir.
gardereli, 2 yıl önce

Söylediklerinize bende katılıyorum, bunun çözümü şu şekil olmalı bana göre, rektörlerden atama yetkisini alacaksın, atamaları merkezi bir yere bağlayacaksın, Yükseköğretim Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Yönetmeliğini başta aşağıya değiştireceksin (bu yönetmelikte çok saçma gereksiz şeyler var) Daire Başkanlarını, Fakülte-Yüksekokul Sekreterlerini GYS ile alacaksın. 13B-4 saçmalığına bir son vereceksin. Bakın bakalım Üniler çiçek gibi oluyormu olmuyormu.

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi