Editörler : Pangaea

smtcglr
Aday Memur
06 Ekim 2019 21:40

Konu dövme den nerelere geldi, çocuklar böyle şeylere heves edebiliyor, dikkat edilmeli

sdsss
Daire Başkanı
06 Ekim 2019 22:12

Milletin sizin tasvipinize ihtiyacı oduğunu hiç sanmıyorum :) herkes kendi çocuğunu istediği gibi yetiştirir buna kimse karışamaz çok aykırı durumlar haricinde o durumlarda da zaten devletimiz müdahale eder bize düşmez.

Tyler.Dur.Ulen
Aday Memur
07 Ekim 2019 08:59

NŞAda dövmeniz olduğu için idareden önce sağlık kurulu size onay vermemesi gerekir. Çünkü vücuttaki tahribatlar dövme ile kapatılabilir. Örneğin arkadaşımız zamanında gençlik hatası olarak psikopatlığa meyletsin ve kolunu güzelce doğrasın. sonradan aklı başına geldi, çalıştı, kazandı ama öğrencilerin, velilerin karşına kesik kollarlar çıkamaz. En makul yöntem dövme ile izleri kaybetmek olacaktır.

Diyelim ki dövmeniz var, sağlık kurulundan geçtiniz. dövme konusunda idare en fazla uyarı/kınama yapabilir. Sizde idareye bana mobbing yapılıyor diye dava açarak idareden kan almaya başlayabilirsiniz.

sağlık kurullarında da dövme Asker/polis mesleği haricindekiler için pek dikkate alınmıyor. kimisi uyanıklık yapıp fondöten ile kapatıyor ama kuruldakiler görürse olacağı olan işi de bozuyor. iki uçu b.lu değnek anlayacağınız.

bu ülkede kılık kıyafete değilde ne zaman yapılan işe bakılırsa sorduğunuz sorunun bi önemi kalmamış olacak.

Aysegulogrt
Memur
07 Ekim 2019 11:39

Kılık kıyafete dikkat edilmeli. Bunu en başta öğretmen düşünmeli. Müdürün direktifi ile hareket edecekse hiç yapmasın bu mesleği. Çocukların giydikleri spor ayakkabılar, kullandıkları çantalar bile onları olumlu ya da olumsuz olarak etkiliyor. Üstelik günümüzde internet çocukları ne kadar çok etkiliyor. Öğretmen elbette kılık kıyafetine dikkat etmeli. Yoksa derste istediği kadar gırtlak patlatsın çocukların dikkatleri başka yöne çevrilmiş olacak.

07 Ekim 2019 14:20

atanmadan fantazi peşinde

ZeyynepB
Aday Memur
07 Ekim 2019 18:05

haklarımızı soruşturmak fantezi olmuş, güldürdünüz sağ olun.

tutankavun
Aday Memur
07 Ekim 2019 21:02

ben istediğim gibi dersimi anlatır çeker giderim özel hayatım benim kimseyi ilgilendirmez denilebilir lakin ki öyle değildir sizin öğrencilerinizden bir tanesi bile sizi idol olarak görmesi yeterlidir giyiminize saçınıza tavırlarınıza dikkat etmelisiniz dövme piercing gibi şeyler de olmamalıdır diye düşünürüm dövme yaptırmazsanız hayatınızda neler eksilir neleri kaybedersiniz hem yaşlılarda çok ama çok çirkin duruyor.

Thecatt
Aday Memur
07 Ekim 2019 21:42

Çirkin olan o yaşlıların dövmeleri değil siz ve sizin gibi çok bilmişler
tutankavun, 5 yıl önce

ben istediğim gibi dersimi anlatır çeker giderim özel hayatım benim kimseyi ilgilendirmez denilebilir lakin ki öyle değildir sizin öğrencilerinizden bir tanesi bile sizi idol olarak görmesi yeterlidir giyiminize saçınıza tavırlarınıza dikkat etmelisiniz dövme piercing gibi şeyler de olmamalıdır diye düşünürüm dövme yaptırmazsanız hayatınızda neler eksilir neleri kaybedersiniz hem yaşlılarda çok ama çok çirkin duruyor.

ikm3458
Aday Memur
07 Ekim 2019 23:01

peki yapılan dövme haç olursa ne olucak yada ne bilim hristıyanlığı , yahudiliği yada ateizmi,satanizmi.. sembolize ederse şimdiden söyleyim hemen o dini sembol olmaz bu özgürlük safsatasına sarılmayın allah aşkına.. bu arada yukarıda hoca yazmış ya 21. yüzyıldayız kim karışır. biz özgürüz diye ..katılıyorum.. ama nedense bu özgürlük herşeye var müslüman olan ve bu şekilde yaşamak istersen o özğürlük sana olmuyor hemen hakaretler... valla dünyayı bilmiyorumda bizim ülkemizde en büyük hastalık son yıllarda iki yüzlülük ve işine gelmemezlik

ZeyynepB, 5 yıl önce

Evet öğretmenler okul içerisinde sadece ders anlatmakla kalmayıp öğrencilere de örnek olmalıdır, bunun da bir yolu kılık kıyafetle olur da zaten okula çok dar ve dekolteli gelmeye cesaret edebilecek öğretmenin çok olduğunu zannetmiyorum. Yalnız dövme ile cübbe, sarık nasıl aynı kategoride değerlendirebilir ? Cübbe, sarık direkt olarak dini bir sembolken dövme kendi başına herhangi bir din ya da siyasi fikir aşılamıyor. Özgürlük diye diye de kimse okula sarıkla gelmeye kalkışamamalı.

celil4343
Şube Müdürü
08 Ekim 2019 09:34

dövme bir hobimi yada hevesmi veya farkındalık için bir ayrıntımı ... dövme ne ? bunun cevabı ne ise ona göre cevap vermek mümkün .. okul ortamında öğretmenin dövme yaptırması bana göre uygun olmayan bir davranış... bu benim fikrim hiç bir sorun olmaz diyenede bir şey diyemem ...

ÜlküCsm
Kapalı
08 Ekim 2019 16:39

Benim de bileğim de dövme var. Olaki atamam oldu. Sorun olur mu ben de bilmiyorum.

Acshb
Yasaklı
08 Ekim 2019 22:25

cubbeyle sarikla giremiyorsa dovmeyle de giremez. piercingle de giremez. insanlari kategorize etmeyi birakin artik. isteyen istedigi gibi giyinsin kusansin girsin dersini anlatsin. bir zahmet veliler de insanlarin gorunuslerine degil de fikirlerine deger vermeyi ogretiversin okula baslamadan once. ben ikisini de dert etmem. kendi dogrularimi hayat gorusumu cocuguma anlattiktan ve cocuguma da kendinden farkli insanlara hosgoruyle yaklasmayi ogrettikten sonra gerisi fasa fiso. once insan olmayi ogretecek veliler. kalan eksikleri bir zahmet ogretmen zaten tamamliyor. guvenin artik su insanlara. meslektaslari birbirine güvenmiyor birbirine dusuyor. velisi amiri bilmem nesi tabii ki tepesine cikar boylelikle. ben ogretmen değilim zaten öğretmen olmak gibi bir yetenege de sahip degilim. makul ve uyumlu bir insan oldugu surece baskalarini otekilestirmedigi surece tum ogretmenlere saygim sonsuz.

Aysegulogrt
Memur
08 Ekim 2019 22:34

Burada önemli olan çocuğun derste dikkatinin dağılıp dağılmaması. Okulun amacı belli. 40 dakika zaten dikkatlerini sürekli açık tutmak için uzun bir süre. Kılık kıyafet, dövme derken bunu kastediyorum. Yoksa inanın kimse kimseye o kadar meraklı değil. Yok onu giymiş yok bunu takıp takıştırmış.

Farkli1isi
Memur
08 Ekim 2019 23:01

ben memurum. memuriyete girmeden önce dövmem vardı. memur oldum 2. sini yaptırdım. hiç sorun olmaz

xmusax
Aday Memur
09 Ekim 2019 10:09

dövmeye de saç , sakalada izin verilmelidir.

EMRAHPAŞA
Müsteşar
09 Ekim 2019 12:06

dövme sıkıntı olmaz.

Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi