Editörler : E.Kayı Han
«289290291292293294295296297298299300»

fenimarmühendis
Aday Memur
06 Ağustos 2019 16:10

ayakları baş, başları ayak yapmak istiyor olabilir mi ?

crazyboysssss, 5 yıl önce
Hükümet 6 yıldır bekleterek vede kadroda meslekler arasında ayrım yaparak neyi hedefliyor olabilir sizce?

erlikataa
Aday Memur
06 Ağustos 2019 16:12

kadro gelirse memursen'e, gelmezse kesk'e üye olacağım. siyasi görüş y

erlikataa
Aday Memur
06 Ağustos 2019 16:15

ok çıkarlar var.

Hakç
Daire Başkanı
06 Ağustos 2019 19:08

Hükümet kadro vermezse artık yeni siyasi oluşumlara destek vereceğiz. Allah yardımcımız olsun ne diyelim elimizden başka yapacak bir şey gelmiyor

OrganikSaglıkcı
Aday Memur
06 Ağustos 2019 20:30

Arkadaşlar ben Twitter da sosyal ortamlarda alakalı , alakasız her yere 4B lilere kadro istiyorum daha çok bilinmemizi sosyal mecrada 4B li süresiz sözleşmeliler de var dedirtmek hedefim şimdilik bu kendimce bu yolu seçtim ilerleyen aşamalarda birlik olmayı başarırsak eğer buluşmaGerçekleştirip daha organize olabiliriz. Fikirlerinizi merak ediyorum.

pinar776
Şef
07 Ağustos 2019 10:34

Hedeflediği bir şey yok. İş bilmezleri yetki sahibi yapmışlar, bu şekilde kendi sonlarını hazırlıyorlar farkında değiller. Zira ne 6 senedir kadro verilmemesinin ne de 3 bakanlığa daha dün atanan personele verilip, (aynı bakanlık içerisinde bile ayrım yaparak) senelerdir hizmet eden bir kesimi yok saymanın herhangi bir mantık ya da ideoloji ile açıklanabilir bir tarafı yok. Özetle: iş bilmezlik, liyakatsizlik. Ayrıca sendikalarında dünyadan haberi yok. Hepimizi 4+2 ye tabi sanan embesil sendikacılar mı bize kadro alacak? Kendinize saygınız varsa memur-sen, kamu-sen fark etmez şu saniyede istifa edin. Ancak istifa ile sendika bizi ciddiye alır. Başka türlü umrunda bile değiliz. Çantada keklik görüyorlar sizi, ki haksızda değiller.Toplu iş görüşmesi sonrası istifa etmeniz bi işe yaramaz.
crazyboysssss, 5 yıl önce
Hükümet 6 yıldır bekleterek vede kadroda meslekler arasında ayrım yaparak neyi hedefliyor olabilir sizce?

vet338
Kapalı
07 Ağustos 2019 12:00

son 6 yılda sekiz seçim yapıldı, özellikle bu seçimlerden iki tanesi çok kritikti ve hepsinde sendikalar tarafından bir çok sözler verildi, işin aslı ben durumun bu noktaya geleceğini önceden de bildiğim ve bölgemdeki sendika temsilcisinin 4/b sözleşmeliler konusundaki ilgisiz tavırına tepki için bir sene önce istifa ettim.

aslında istifanın da çok sonuç getireceğini sanmıyorum, istifalar sendika gelirlerinde bir azalma meydana getiriyorsa da alternatif bir sendika olmadığı için malum sendikanın yetkili sendika olması durumunu değiştirmiyor.

hükğmetin bu olaya neden bu şekilde baktığı olayına gelirsekte bir çok şey söylenebilir ama bence en büyük neden yani başkanlık sistemi ile parlamentonun sadece bir gargara kurumu haline gelmesi. 4+2 den 3+1'e nin tartışıldığı son çalışma dönemine bakarsanız iktidar ve muhalefet milletvekili komisyon üyelerinin aylaklılığı, mevzuata hakim olamayışları veya çok da umurlarında olmaması, başkanlık sistemi ile elinden yasama gücü alınmış, formaliteden çalışan bir meclisimiz olduğunu bize gösterdi.

iktidar komisyon üyeleri zaten ellerine tutuşturulmuş kanun teklifini geçirmek için pervasızca her türlü uyarıya kulaklarını kapattı. Muhalif üyelerde "..ne yapalım, zaten bir şey değiştiremiyoruz deh diyelim geçsin, zaten birileri yararlanıyor ne güzel işte..." mantığı ile kanunu meclise verdiler ve onaylandı.

aslında hükümeti oluşturan akp sadece bizimle değil toplumun çok kesiminde beklenti içinde milyonlara gözlerini yumuyor. her küçük gruba "bunlar genel seçmen kitlesi içinde küçük yüzdeler..." gözü ile bakıyor, ama halk ve seçmen kitlesi üzerinde bu şeklide o kadar çok çatlak yarattı ve o çatlaklar bazen öyle noktalarda kesişip büyüyor ki, o çatlaklar kendilerinin yok olup gideceği derin vadilere dönecek.

Mesela ben sözleşme meselesinden eşimle ayrı yaşarken, ablam eyt'li, yakın çevremdeki tanıdıklarım atama ve liyakat problemlerinden dolayı işlerinde hoşnutsuz, çiftçi olan tanıdıklarımızın başka problemleri var.

Bu aslında büyük bir sistem sorunu ve şu anda bedelini biz ödüyoruz ama ilerde AK Partisine bu bedeli ilk seçimde çok acı ödeteceğiz.

Hakç, 5 yıl önce

Hükümet kadro vermezse artık yeni siyasi oluşumlara destek vereceğiz. Allah yardımcımız olsun ne diyelim elimizden başka yapacak bir şey gelmiyor

Muhammed4141
Daire Başkanı
07 Ağustos 2019 14:58

Valla ben ak parti icin bircok arkadasimi kirrmistim ama ne kadar yanlis yaptigimi anladim bundan sonra kadro verselerde ak partiye guvenim hic kalmadi oy mou vermem artik

Muhammed4141
Daire Başkanı
07 Ağustos 2019 15:02

Yani basimda adamlar kadrolu oldugu icin hic bir sey yapmiyorlar ve ak partili olduklari icin hic bir sey yaptiramiyorlar ben geri kalan personel yukunu de cekiyom sonra bu parti hala adaletli oyle mi hay sevsinler o adaleti

ecenaz47
Memur
07 Ağustos 2019 18:58

Twitter etkinliği yok mu bu aralar

Hakç
Daire Başkanı
08 Ağustos 2019 00:24

Şu sendika başkanları artık bir açıklama yapsa kadro işini bu sefer çözeceğiz halledeceğiz diye.

OrganikSaglıkcı
Aday Memur
08 Ağustos 2019 10:18

Bugün 8 Ağustos Perşembe 17:30 da etkinlik var arkadaşlar katılım sağlayalım.

caylak20
Aday Memur
08 Ağustos 2019 10:24

tweetr da yeterince yazıyoruz aslında. hiç kimseden ses seda yok. hiç bi yetkili bi açıklama yapmıyo

caylak20
Aday Memur
08 Ağustos 2019 10:26

bugün baktım bugün de kadro haberinin k si bile yok..

OrganikSaglıkcı
Aday Memur
08 Ağustos 2019 10:32

Örgütlenemiyoruz sıkıntı orda Twitter, Facebook orda kalıyor hep.

08 Ağustos 2019 10:40

Örgütlenmeyi geçtim, tweet etkinliğine 300-500 kişi dışında kimse katılmıyor, adam akıllı şöyle 100 bin üzerinde tweet olsa iyi olurdu

OrganikSaglıkcı, 5 yıl önce

Örgütlenemiyoruz sıkıntı orda Twitter, Facebook orda kalıyor hep.

Mac1992
Kapalı
08 Ağustos 2019 11:14

Facebook sayfamızdan alıntılıyorum

ETKİNLİK DUYURUSU!

5.Dönem Toplu Sözleşmenin 2.Toplantısı Yarın 9 Ağustos?ta olacak.

Bugün yani 8 Ağustos Perşembe günü Saat:17.30?da SÖZLEŞMELİLERE KADRO talepli etkinliğimiz başlayacaktır.

Linkteki duyuru Twitimizi RT yapalım

OrganikSaglıkcı
Aday Memur
08 Ağustos 2019 18:22

Etkinliklere katılım sağlayalım arkadaşlar. Nöbetten destek veriyorum. Elimizi taşın altına koyalım lütfen emek vermeden başarı elde edilmiyor.

Teknisyen2089
Genel Müdür
08 Ağustos 2019 19:24

Katılım sağlayalım dostlar; Tag; #TopluSözleşmedeKadroÇıkmalı

harrykewell01
Aday Memur
09 Ağustos 2019 13:54

+++++
Toplam 15990 mesaj
«289290291292293294295296297298299300»

Çok Yazılan Konular

Sözlük