Editörler : Pangaea
27 Ocak 2009 11:17

Tezsiz Yüksek Lisans Ne İşe Yarar?

arkadaşlar tezsiz yüksek lisansın ne işe aradığını bilen var mı..müracat edeyim mi bilmiyorum...

özsed
Şube Müdürü
27 Ocak 2009 11:19

arkadaşım senin bölümün ne? hangi bölümden hangi üniversiteye başvurmayı düşünüyosun söylersen ona göre yardımcı olmk isterim.

bagimsiz-degisken
Daire Başkanı
27 Ocak 2009 11:21

sınıf öğretmeniyim..ya kendi alanımdan ya da eğitim yönetimi ve denetimi alanından başvurmayı düşünüyorum..

yardımcı olmaya çalıştığın için sağol..

bagimsiz-degisken
Daire Başkanı
27 Ocak 2009 11:25

ve de Selçuk Üniversitesi ne..

bagimsiz-degisken
Daire Başkanı
27 Ocak 2009 11:37

ya bilen yok mu ya..

morduman
Yasaklı
27 Ocak 2009 11:38

hiçbir işe yaramaz maaşa etkiside yok sanırsam ama uzman öğretmenlikte yarıyor galiba

özsed
Şube Müdürü
27 Ocak 2009 11:43

arkdaşım ben aynı üniversitede pdr den yaptım.kendini geliştirmek açısındn güzel ben kndi alanında yapma derim gerek yok. bende sınıf öğretmeniyim.diğer yazdığın alnda ise ilerde müdür veya müfettişlik üşünüyorsan işine yarar yaramaz diye bişey yok. doktora düşünüyosan yine işine yarar ...başka sormak istersen...

bagimsiz-degisken
Daire Başkanı
27 Ocak 2009 11:45

ya müfettişlik düşünüyorum..tezsiz yükesek lisans bitirirsem 10 yıl şartı kalkar mı onu merak ediyorumm...

özsed
Şube Müdürü
27 Ocak 2009 11:47

tam emin değilim ama kalkar ...şöyle açıklayım diplomanda tezli tezsiz yazmıyo arkadaşım o yüzden kalkar .senin de mutlaka işine yarar..

bagimsiz-degisken
Daire Başkanı
27 Ocak 2009 11:50

peki pdr den yaparsam hocam..ne işime yarar..

morduman
Yasaklı
27 Ocak 2009 11:51

10 yıl devlet memurluğu yapma şartı değişmez ama mülakatlarda seni ön plana çıkarır müfettişlik için sınavda en az 70 almak lazım sonra mülakat ve aldığın başarı belgesi takdirname yüksek lisans akademik çalışmalar toplanıyor onlarad tercih edilmeni etkiler

özsed
Şube Müdürü
27 Ocak 2009 11:52

valla hocam özel okul, dersane de falan çalışabiliyoruz.bir de doktora için biliyosunuz çok tutulan bir alan...bunlar haricine benim ilgi alanımdı ve kendimi geliştirmek açısından güzeldi..aslında çok bi işe yaramıyo oktora falan düşünmezseniz.

bagimsiz-degisken
Daire Başkanı
27 Ocak 2009 11:58

ya tezsiz yüksek lisans doktora için geçerli değl bildiğim..

özsed
Şube Müdürü
27 Ocak 2009 12:00

geçerli arkadaşım

bagimsiz-degisken
Daire Başkanı
27 Ocak 2009 12:00

çok sağolun gerçekten mutlu oldum..

bagimsiz-degisken
Daire Başkanı
27 Ocak 2009 12:03

ya peki tezli ile tezsizin farkı ne o zaman..sanırım çok soru sordum..ama ales ten normal bir puanım var..boşa gitsin istemiyorum..

özsed
Şube Müdürü
27 Ocak 2009 12:03

sanırım görev yapmıyosun .inşllah atanırız da kendi paramızla doktora mızı yaparız...bu arada tezsiz y .l .biraz paralı arkadaşım baktınmı?

5.G.
Yasaklı
27 Ocak 2009 12:10

Tessiz yüksek lisans tezle uğraşmamak ve bunun yerine sadece ders almak için açılmış bir şey.Yani bi faydası yok.Ama tezli ile eşit muamele görüyor.Ama bu kağıt üzerinde.Doktora yapmak istediğinde önüne engel olabilir.Tessize pek önem vermezler.Diğer taraftan tessiz bölümlerde alanlar eğitimi adı altında formasyon dersleri veriliyor ve adı formasyon gibi geçiyor.Bence imkanın varsa tezli yap eğer yoksa tessiz yapabilirsin...

bagimsiz-degisken
Daire Başkanı
27 Ocak 2009 12:12

ya peki tezli ile tezsizin farkı ne o zaman..sanırım çok soru sordum..ama ales ten normal bir puanım var..boşa gitsin istemiyorum..

parası da 4000 ytl imiş..azımsanmayacak bir rakam..

bagimsiz-degisken
Daire Başkanı
28 Ocak 2009 11:07

güncell

bagimsiz-degisken
Daire Başkanı
28 Ocak 2009 11:14

arkadaşlar bu konuyla ilgili bildiğiniz şeyler varsa paylaşın..

Toplam 51 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi