Editörler : F16 Gökçen
14 Temmuz 2019 15:06

Ales Başvuru

Merhaba arkadaşlar Ales'e başvurmayı düşünüyorum fakat sözel bölüm mezunuyum ve matematiğim çok iyi değil yeni sistemde sadece sözel bölümle iyi puan alabilmek mümkün mü?

can92
Aday Memur
15 Temmuz 2019 16:32

Merhabalar

Bende 22 eylüldeki sınava hazırlanıyorum. Daha önce çalışmadan sayısal bölümünden 89,6 80,3 gibi puanlar aldım.Hali hazırda yüksek lisans yapmaktayım ancak daha yüksek puan istememin sebebi araştırma görevlisi kadrolarından birine yerleşmek. Aynı zamanda türkçe matematik çalışarak önümüzdeki kpss için ufak bir antrenman olacağını düşündüm.

Sizin sorunuza gelirsek sadece bir bölümü çözerek yüksek puanlar almak mümkün değil, hedefinizi bilmiyorum ancak 1 sözel soru sizin için 1.5 puan, 1 sayısal soru ise 0.5 puan etkilemektedir.Sadece sözel çözerek minimum 75 puan alabilirsiniz.

Kendi çalışma şeklim olarak öncelikle 50 şer soruluk türkçe ve matematik denemesi yaparak hız kazanmayı düşünüyorum sonrasında 2 buçuk süreli denemelere geçmeyi planlıyorum. Şuan elimde pegemin 10 adet denemesi var ilerleyen zamanlarda yedi iklim, yargı, vip denemeleri almayı düşünüyorum.

zeyzepp
Aday Memur
17 Temmuz 2019 22:03

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Ben Yüksek Lisans yapmak istiyorum o yüzden giricem matematiğim çok iyi olmadığı için nasıl bir yol izlemem gerektiği hakkında bilgi almak istedim. Aşağı yukarı kaç nete o puanları aldığınızı öğrenebilir miyim?

can92, 5 yıl önce

Merhabalar

Bende 22 eylüldeki sınava hazırlanıyorum. Daha önce çalışmadan sayısal bölümünden 89,6 80,3 gibi puanlar aldım.Hali hazırda yüksek lisans yapmaktayım ancak daha yüksek puan istememin sebebi araştırma görevlisi kadrolarından birine yerleşmek. Aynı zamanda türkçe matematik çalışarak önümüzdeki kpss için ufak bir antrenman olacağını düşündüm.

Sizin sorunuza gelirsek sadece bir bölümü çözerek yüksek puanlar almak mümkün değil, hedefinizi bilmiyorum ancak 1 sözel soru sizin için 1.5 puan, 1 sayısal soru ise 0.5 puan etkilemektedir.Sadece sözel çözerek minimum 75 puan alabilirsiniz.

Kendi çalışma şeklim olarak öncelikle 50 şer soruluk türkçe ve matematik denemesi yaparak hız kazanmayı düşünüyorum sonrasında 2 buçuk süreli denemelere geçmeyi planlıyorum. Şuan elimde pegemin 10 adet denemesi var ilerleyen zamanlarda yedi iklim, yargı, vip denemeleri almayı düşünüyorum.

can92
Aday Memur
19 Temmuz 2019 00:02

2018 ilkbahar sınavında matematik 44 D 3 Y Türkçe 35 D 7 Y 89.6 Puan

2019 1. dönem alesinde matematik 44 D 4 Y Türkçe 12 D 11 Y 80.5 Puan almışım.

Sizde biliyorsunuz ki yüksek lisans için ales dil puanı ve not ortalaması önemli. Bunların dışında üniversiteler bilim sınavı ve mülakat düzenler. Eğer iyi bir üniversitede yüksek lisans hedefiniz varsa alesten yüksek puan almanız şarttır. Sözelci olduğunuz için türkçeyi tamamına yakın yaparsanız sizin için çok avantajlı olur zira 3 matematik sorusu ortalama 1 sözel sorusuna denk olacaktır. Size tavsiyem öncelikle kendinizi denemenizdir. 1 tane ales denemesi alın ve 2 buçuk saat süre tutun şu anki durumunuzu belirleyin. Sonrasında eksiklerinizi gözlemleyerek bir çalışma çizelgesi oluşturursanız çok daha verimli sonuçlar alabilirsiniz.

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi