Editörler : swat3410
22 Temmuz 2021 16:20

Bankanın Maaş Hesabına Koyduğu Bloke
İyi günler herkese .. özellikle başına gelen varsa ve sorunu çözen varsa yardımcı olursa sevinirim.. Maaşıma vakıfbank tarafından icra konularak 4/1 oranında kesinti yapılıyor bunda sıkıntı yok ama maaşımın yattığı hesabımada bloke konularak ordanda kesinti yaparak beni mağdur ediyor. Böyle bir bloke ile perişan etti beni . Varsa başına gelen ve sorunu çözen bana özelden veya yorumdan bilgi verirse sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
22 Temmuz 2021 16:28

Maaşın mı dörtte birini kesiyor ayrıca yoksa yatan diğer paraların mı

LordWan
Aday Memur
22 Temmuz 2021 16:29

hepsini ne yatarsa maaş başka bişey fark etmeksizin

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
22 Temmuz 2021 16:34

Öncelikle bankayı arayın. Hali hazırda bankaları tarafından icra takibi yapıldığını ve kesinti yapıldığını söyleyin. Buna ilişkin icra müdürlüğünden kesinti yapıldığına ilişkin yazı alın ve bu yazıyı dilekçe ekinde bankaya da sunun. Ayrıca aşağıda linkini verdiğim Yargıtay ilamlarını da ekleyin. Kesinti yapmayacaklardır. https://forum.memurlar.net/konu/2408611/
LordWan, 3 yıl önce

hepsini ne yatarsa maaş başka bişey fark etmeksizin

LordWan
Aday Memur
22 Temmuz 2021 16:35

Çok sağolun ilk işim dediğiniz şekilde yapmak olacaktır.

Kayıhan2020, 3 yıl önce
Öncelikle bankayı arayın. Hali hazırda bankaları tarafından icra takibi yapıldığını ve kesinti yapıldığını söyleyin. Buna ilişkin icra müdürlüğünden kesinti yapıldığına ilişkin yazı alın ve bu yazıyı dilekçe ekinde bankaya da sunun. Ayrıca aşağıda linkini verdiğim Yargıtay ilamlarını da ekleyin. Kesinti yapmayacaklardır. https://forum.memurlar.net/konu/2408611/

dadaş 2520
Aday Memur
22 Temmuz 2021 16:37

Mutemete gir maaşında icra kesintisi olduğuna dair bordro al. Ve bloke koyan icra müdürlüğüne dilekçe ile beraber blokenin kaldırılmasını talep et.. Muhtemelen sorunun çözülür.. Bu O... Çocuğu bankalar kanun tanımıyor malesef..

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
22 Temmuz 2021 16:38

Çok ısrar edip keseriz derlerse banka şubesinden yapılandırma talebinde bulunun. Şu an ki icra kesintisinin 50-100 TL fazlasını ödeyeceğinizi söyleyin. Ödeme tarihi olarak ayın 21'i 22'sini söyleyin. İcradan kesilen miktar dosyaya aktarılır üstünü siz tamamlarsınız. :) O zaman kesinti yapmıyorlar.
LordWan, 3 yıl önce

Çok sağolun ilk işim dediğiniz şekilde yapmak olacaktır.

LordWan
Aday Memur
22 Temmuz 2021 16:41

Anladım yapılandırma yapmazlar diye düşünüyorum yada avukatlamı görüşmeli. herhangi bir şubedende yaparlar mı acaba

Kayıhan2020, 3 yıl önce
Çok ısrar edip keseriz derlerse banka şubesinden yapılandırma talebinde bulunun. Şu an ki icra kesintisinin 50-100 TL fazlasını ödeyeceğinizi söyleyin. Ödeme tarihi olarak ayın 21'i 22'sini söyleyin. İcradan kesilen miktar dosyaya aktarılır üstünü siz tamamlarsınız. :) O zaman kesinti yapmıyorlar.

LordWan
Aday Memur
22 Temmuz 2021 16:43

anladım bunu deneyecem ilk iş günü inşallah kaldırırlar.

dadaş 2520, 3 yıl önce

Mutemete gir maaşında icra kesintisi olduğuna dair bordro al. Ve bloke koyan icra müdürlüğüne dilekçe ile beraber blokenin kaldırılmasını talep et.. Muhtemelen sorunun çözülür.. Bu O... Çocuğu bankalar kanun tanımıyor malesef..

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
22 Temmuz 2021 16:43

Yapıyorlar yapılandırma sıkıntı çıkarmıyorlar. Avukatla görüşme direkt banka şubesi ile görüş.
LordWan, 3 yıl önce

Anladım yapılandırma yapmazlar diye düşünüyorum yada avukatlamı görüşmeli. herhangi bir şubedende yaparlar mı acaba

LordWan
Aday Memur
22 Temmuz 2021 16:44

İlk iş günü bunu yapacam
Kayıhan2020, 3 yıl önce
Yapıyorlar yapılandırma sıkıntı çıkarmıyorlar. Avukatla görüşme direkt banka şubesi ile görüş.

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
22 Temmuz 2021 16:45

Blokeyi icra müdürlüğü koymuyor. İcra müdürlüğü yazı yazar iken maaş hesabı hariç diye yazıyor zaten. Bu blokeyi banka kendisi koyuyor. Takipli müşteri tahsilatı adı altında bir isim vermişler. İcra müdürlüğü ile alakası yok.
dadaş 2520, 3 yıl önce

LordWan
Aday Memur
22 Temmuz 2021 16:47

Evet doğru bu şekilde yazıyor takipli müşteri diye.. banka yapar bu işi
Kayıhan2020, 3 yıl önce
Blokeyi icra müdürlüğü koymuyor. İcra müdürlüğü yazı yazar iken maaş hesabı hariç diye yazıyor zaten. Bu blokeyi banka kendisi koyuyor. Takipli müşteri tahsilatı adı altında bir isim vermişler. İcra müdürlüğü ile alakası yok.
Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi