Editörler : Pangaea
11 Nisan 2018 18:33

Güvenlik soruşturmasını geçen kendi puanına göre atanacak
11 Nisan 2018 18:39

Benim anladığım yüksek oranda KPSS puanına yakın verilecek ama çok iyiler varsa onlara +3 limitini geçmeyecek bir limitte puan verilebilecek.

Kontenjanda olan arkadaşlar için bu çok güzel bir gelişme.

Hayırlı olur inşallah.

Gozdegul1
Memur
11 Nisan 2018 18:40

Hocam o kadar farklı açıklamalar ve çelişkiler var ki kafam çorba oldu.

-madem asıl olan güvenlik soruşturması, neden mülakat yapılıyor? Mülakat yapılmadan da güvenlik soruşturması yapılabilir ikisinin birbiriyle alakası yok ki.

-güvenlik soruşturmasından geçen kendi puanına göre atanacaksa, geçen hafta yusuf tekin'in komisyonlara verdiği +-3 puan uyarısı neydi?

Her gün başka bir şey çıkıyor ortaya. Biri de çıkıp bir yayın organınde net şekilde bir şekilde belirtmiyor ne olacağını. Neye inanalım biz şimdi?

11 Nisan 2018 18:41

Her gün çıkan açıklamalar iyiye yönelik olduğu için sorun yok :)

KPSS Puanı +3'ten iyidir.

Ayrıca düşüncemi bir üstte belirttim zaten.

Gozdegul1, 6 yıl önce

Hocam o kadar farklı açıklamalar ve çelişkiler var ki kafam çorba oldu.

-madem asıl olan güvenlik soruşturması, neden mülakat yapılıyor? Mülakat yapılmadan da güvenlik soruşturması yapılabilir ikisinin birbiriyle alakası yok ki.

-güvenlik soruşturmasından geçen kendi puanına göre atanacaksa, geçen hafta yusuf tekin'in komisyonlara verdiği +-3 puan uyarısı neydi?

Her gün başka bir şey çıkıyor ortaya. Biri de çıkıp bir yayın organınde net şekilde bir şekilde belirtmiyor ne olacağını. Neye inanalım biz şimdi?

Gozdegul1
Memur
11 Nisan 2018 18:44

Tabi ki iyi gelişmeler ama şunu düşünüyorum güvenlik soruşturması baz alınacaksa şu kişi çok iyiydi ona +3 verelim olasılığı bile birçok kişiyi etkiler. Keşke yetkili biri çıkıp bir televizyon kanalında dese ki şöyle şöyle olacak ve olaya noktayı koysa.

ben.vedat.sen, 6 yıl önce

Her gün çıkan açıklamalar iyiye yönelik olduğu için sorun yok :)

KPSS Puanı +3'ten iyidir.

Ayrıca düşüncemi bir üstte belirttim zaten.

11 Nisan 2018 18:46

Nokta konuldu zaten hocam bence bu şekilde daha iyi olur.

Kalbinizi temiz tutun emeklerimiz boşuna gitmeyecek.

Gozdegul1, 6 yıl önce

Tabi ki iyi gelişmeler ama şunu düşünüyorum güvenlik soruşturması baz alınacaksa şu kişi çok iyiydi ona +3 verelim olasılığı bile birçok kişiyi etkiler. Keşke yetkili biri çıkıp bir televizyon kanalında dese ki şöyle şöyle olacak ve olaya noktayı koysa.

Gozdegul1
Memur
11 Nisan 2018 18:48

İnşallah hocam tek temennimiz bu

ben.vedat.sen, 6 yıl önce

Nokta konuldu zaten hocam bence bu şekilde daha iyi olur.

Kalbinizi temiz tutun emeklerimiz boşuna gitmeyecek.

özelmüzikci
Aday Memur
11 Nisan 2018 19:27

Hadi hayırlısı. Adaletli olur inşallah

Asil000
Memur
11 Nisan 2018 20:14

Arkadaşlarım çelişki nokta şu: atandıktan sonra zaten güvenlik soruşturması var. Mülakat güvenlik soruşturması görevini görmüyor bu durumda. Ama Durum şu mu acaba. ? Mülakata girecek 60.000i ayrıntılı araştırmadan genel basit bir soruşturma. Atanırsa sonra daha ayrıntılı soruşturma mı? Geçen atamada yerleştiği halde güvenlik soruşturmasını geçemeyen tanıdığınız var mı??
11 Nisan 2018 20:29

Buradan anlaşılan mülakat öncesi de bir güvenlik soruşturması yapıldığı belki küçük kapsamlıdır bilemeyiz.

10Eylül
Kapalı
11 Nisan 2018 20:39

bundan bunu mu anladınız yahu :) pes yani

bugün hayırsever birisinin yaptığı okulun açılışında bulunan ve plaket veren

Sayın İsmet Yılmaz'ın sınıfları gezerken ayaküstü verdiği cevaptan

"Güvenlikten geçerse herkes kendi puanına göre" diyor

oradaki arkadaş ta anlamadan neye süper dediğinin dahi idrakında değil

herkesin kendi puanı dediği KPSS puanı falan değil

öyle olsa şayet kontenjandaki herkes atanır mantıken

o zaman mülakata ne gerek var?

kendi puanı dediği MÜLAKAT PUANLARI

mülakat puanı

taban mülakat puanın altında kalan ister kontenjanda olsun ister kontenjan dışında

atanamaz

güvenlik soruşturmasından geçemeyenlere zaten düşük mülakat puanı veriliyor diye biliyorum

ek atama olacak mı diyor

ona da yok diyor sayın bakan.

zzfizz
Aday Memur
11 Nisan 2018 20:50

Aldığımız haberler öyle değil sayın hocam, mağduriyetleri minimuma indirmek için mülakat puanlarını kpss ile paralel verecekler bu da mülakat puanı olacak itirazlar MEB'in başını çok ağritti esas olan kpss puanı referans alınacak mülakattan çok bişey beklemeyin kontenjanda değilseniz
10Eylül, 6 yıl önce

bundan bunu mu anladınız yahu :) pes yani

bugün hayırsever birisinin yaptığı okulun açılışında bulunan ve plaket veren

Sayın İsmet Yılmaz'ın sınıfları gezerken ayaküstü verdiği cevaptan

"Güvenlikten geçerse herkes kendi puanına göre" diyor

oradaki arkadaş ta anlamadan neye süper dediğinin dahi idrakında değil

herkesin kendi puanı dediği KPSS puanı falan değil

öyle olsa şayet kontenjandaki herkes atanır mantıken

o zaman mülakata ne gerek var?

kendi puanı dediği MÜLAKAT PUANLARI

mülakat puanı

taban mülakat puanın altında kalan ister kontenjanda olsun ister kontenjan dışında

atanamaz

güvenlik soruşturmasından geçemeyenlere zaten düşük mülakat puanı veriliyor diye biliyorum

ek atama olacak mı diyor

ona da yok diyor sayın bakan.

zzfizz
Aday Memur
11 Nisan 2018 20:51

Bir de kanunen mülakat yapılacaksa 3 katı aday çağırılır diyor mecburen 3 katı yani

10Eylül
Kapalı
11 Nisan 2018 20:54

kontenjanda değilseniz mülakatta çok şey beklemeyin diyorsunuz

ben kontenjanda olsam da olmasam da

kontenjanda olanın da atanacağının garantisi yok onu diyorum,

kusura bakmayın ama bana mülakatta puanı verecek olan siz değilsiniz ki

herkes hünerini sergileyecek orada kararı komisyon verecek

kontenjanda olup da rehavete kapılmayın diyorum

size kalsa kontenjanda olan herkes atanacak

öyle olsa neden 3 katı aday çağırdılar.

10Eylül
Kapalı
11 Nisan 2018 20:57

mağduriyet böyle giderilmez ayrıca hocam

en iyisi mülakatsız sistem di

1 yıl emek ver gerekli puanı al ama 5 dakikada elen

1 yıl mı

5 dakika mı sorun bu

11 Nisan 2018 21:40

Vedat hocama ve 10Eylül hocama katılıyorum. +3, -3 limiti baz alınarak verilen puanlar öğretmen adaylarının puanları olacaktır. Sonuçta bu verilen puanların bir anlamı olmalı diye düşünüyorum. İyi puan alan bir arkadaşımız puanına +3 ekleyince tercihlerini ona göre ayarlayacaktır...

özelmüzikci
Aday Memur
12 Nisan 2018 09:28

Biri çıkıpta adam akıllı bir açıklama yapsa keşke

12 Nisan 2018 09:40

Biz burada hep anlattık KPSS puanı baz alınacak diye. Kontenjan içindekilere hayırlı olsun .

Mülakatta şöyle olacak; hiç konuşmazsan , bir kelime dahi etmezsen belki -3 alırsın diğerleri zaten aynı puanı alacaklar (Soruşturması temiz olanlar) ,puanlama tablosunda zaten 60-80 puan bandı hal, hareket , mesleğe uygun davranış,diksiyon vb.

AHMET AYMAZ
Memur
12 Nisan 2018 09:54

Mill eğitim bakanı İsmet Yılmaz saat 11 de CNN de programa katılacak. Canlı yayında açıklama yapılması için tiviterdan sorular sorulup baskı ilusturulabilir

zzfizz
Aday Memur
12 Nisan 2018 11:07

Herkese +3 verecekler özel durumlarda olanlar hariç

Hznbrk
Aday Memur
12 Nisan 2018 11:55

Yerleştiği halde güvenlik soruşturmasını geçemeyen aday tanıdığım olmadı hocam ama çooook uzun bir süre görevine başlayamayanlar oldu ekim hatta kasım ayında hala soruşturması bir türlü tamamlanmayan adaylar oldu.o süreç,beklemek biraz sıkıntılı
Asil000, 6 yıl önce
Arkadaşlarım çelişki nokta şu: atandıktan sonra zaten güvenlik soruşturması var. Mülakat güvenlik soruşturması görevini görmüyor bu durumda. Ama Durum şu mu acaba. ? Mülakata girecek 60.000i ayrıntılı araştırmadan genel basit bir soruşturma. Atanırsa sonra daha ayrıntılı soruşturma mı? Geçen atamada yerleştiği halde güvenlik soruşturmasını geçemeyen tanıdığınız var mı??
Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi