Editörler : supporters.
«454647484950515253545556»
23 Aralık 2020 23:26

hocam itiraz dilekçesini elden versek oluyor mu

eewwaa, 3 yıl önce

Evet. Kabul edilmemisti.

2873
Memur
23 Aralık 2020 23:53

Eyvallah sağ olun.

akademisyen7878, 3 yıl önce

sakinimmm ve neruda dr. hoca dilekçeye dair mesaj atmışlardı. Nerude dr'ye attım fakat sakinimm hocanın mesaj kısmı kapalı, forumu takip ediyorsanız bilginize.

Adydoc
Şef
24 Aralık 2020 00:25

Hocam bende pazartesi sistemden asgari den başvurunun iptalini öğrendim, bana da henüz bir SMS yada kargo gelmedi.

afm32, 3 yıl önce

Değerli Hocalarım,

Asgari koşullar mesajı pazartesi sabah erken saatlerde gözüktü. Ancak şuana kadar kargo mesajı vs gelmedi sizlerde de böyle midir ? Teşekkür ederim.

afm32
Aday Memur
24 Aralık 2020 00:39

Değerli Hocam,

Bu konuda yorum yapamayacaklarını söylediler itiraz etmemi bildirdi . Raporlar Cuma yollandı dedi doğrudan kargo firmalarına gittim ama herhalde eksik ya da yanlış bilgi şuan gelen mesaj da kargo da yok.

Gelmesini ve itiraz etmeyi sabırsızlıkla bekliyorum. Haziran başvurusuna asgarî olarak cevap veriliyor ve bu 7 ay sonra , 9 SCI -120 üstü olmasına rağmen gelebiliyor. Siz değerli hocalarımın tavsiyelerini almaktan çok memnun olurum.

docentolalım, 3 yıl önce

Hocam asillerin sonucu hakkında bir şey dediler mi? Siz yine şanslısınız ben telefonla aradım açan yok mail attım dönen yok. (ne kadar acı bir durum devleti için en az 15 yıl çalış çabala belki binlerce öğrenci yetiştir. ülken için daha faydalı olamaya başlayacağın süreçte bu gibi durumlarla karşılaş, kesinlikle küçük görmek için demiyorum ama masa başındaki memurun dudağından çıkacak birkaç bilgiye muhtaç kal çok acı çok) yani kargoya vermenin anlamı ne başarılı olsaydık sisteme jüri raporlarını nasıl yüklüyorsan bunu da yükle hatta diğer hakemleri de yükle durumumuzu görelim öz eleştirimizi yapalım (belki evet haklıymış biraz daha çalışmalıyım derim veya bir yanlış var ise Bağdat'tan dönmesini beklemeden hemen cevap yazalım). umarım haftaya kargo gelirde anlarız durumumuzu.

eewwaa
Aday Memur
24 Aralık 2020 10:26

Evet ben elden vermiştim. Evrak kayıt yapıp takip numarası vermişlerdi

docentolalım, 3 yıl önce

hocam itiraz dilekçesini elden versek oluyor mu

afm32
Aday Memur
24 Aralık 2020 15:32

Değerli Hocalarım,

Asgarî şartların gerekçeli kararı eline ulaşan varmıdırr ? Pazartesi sistemde gördüm ancak halen mesaj da kargo da yok..

Teşekkürler

Jüri Sürecinde
Aday Memur
24 Aralık 2020 16:35

Bugün gerekçe elime uzaştı. Yedek jüri üyesi bazı yayınlarımı anahtar sözcük kategorisine uymadığını iddia ederek puanımı 100 puan altına düşürmüş. İtiraz edeceğim. Yedek jüri başarısız dediği takdirde de asillerin kanaatleriyle geçme ihtimalim olduğu için bunu yaptığını düşünüyorum. Bu saatte asgari girmesi iyi niyet olamaz. İtiraz için yol gösterecek arkadaşlara şimdiden minnettarım.

Adydoc
Şef
24 Aralık 2020 19:59

Hocam.sizin başvuru 2020 ekim mi?

afm32, 3 yıl önce

Değerli Hocalarım,

Asgarî şartların gerekçeli kararı eline ulaşan varmıdırr ? Pazartesi sistemde gördüm ancak halen mesaj da kargo da yok..

Teşekkürler

afm32
Aday Memur
24 Aralık 2020 20:22

Değerli Hocam

2020 Haziran maalesef..

Gerekçe bugün ulaştı. Tübitak yayın teşvikleri listesinde de yer alan dergilerden SCI ve SSCI kayıtlı WOS ve Pubmed de listenen dergi yayınım okunmaya tenezzül edilmeden open access ücretli dergi diye kabul görmemiş ..

Tavsiyeleriniz nelerdir tecrübeli fikir vermek isteyen hocalarımdan değerli yorumlarını bekliyorum.

Teşekkürler

Adydoc, 3 yıl önce

Hocam.sizin başvuru 2020 ekim mi?

drmemur1
Aday Memur
24 Aralık 2020 21:03

Benim geçen hafta salı sisteme düştü cuma kargo elime ulaştı

afm32, 3 yıl önce

Değerli Hocalarım,

Teşekkürler

nnyb
Aday Memur
24 Aralık 2020 21:53

Hocam, ÜAK diyor ki:

Makale kabulünden sonra yayımlanması için yazardan ücret veya ek ücret talep

eden dergiler (Yağmacı/Şaibeli Dergiler), bu ilişkinin bir çıkar çatışması içermesi

nedeniyle doçentlik başvuru şartlarında (beyannamede) kullanılamaz. Ancak

özgeçmiş ve eserler listesine eklenmelidir.

Bu bağlamda aşağıdaki dergiler doçentlik başvuru şartlarında (beyannamede)

kullanılabilir:

-Makale başvurusu sırasında -kabul/red şartına bağlı olmaksızın- ücret alan

dergiler,

-Abonelik usulü ile çalıştığı halde ilgili makaleyi açık erişimli yapmak için ücret

talep eden dergiler,

-Makale basımı sürecinde yazarlardan herhangi bir ücret talep etmeyen

dergiler

Sizin çalışmanız bu şartlara uygunsa itirazınız kabul edilecektir.

afm32, 3 yıl önce

Değerli Hocam

2020 Haziran maalesef..

Gerekçe bugün ulaştı. Tübitak yayın teşvikleri listesinde de yer alan dergilerden SCI ve SSCI kayıtlı WOS ve Pubmed de listenen dergi yayınım okunmaya tenezzül edilmeden open access ücretli dergi diye kabul görmemiş ..

Tavsiyeleriniz nelerdir tecrübeli fikir vermek isteyen hocalarımdan değerli yorumlarını bekliyorum.

Teşekkürler

Docmat
Memur
24 Aralık 2020 22:32

Hocam, buna UAK ın inandığını düşünüyor msunuz? Kendileri bu tanıma göre predator dergileri belirlemiş olsalardı jürilerin insafına bırakmazlardı. Jüri bu tanıma uyan dergiler için olumsuz yazmaz ise problem çıkmıyor. Etrafınızda bu yayınlarla doçent olanlar vardır. Bu maddeleri gündeme getirip hocalarımızın canını sıkmayın bence. Ayrıca Tübitak bu tanıma göre "Predator" olan Alexandria Engineering Journal dergisine 7500 tl teşvik veriyor.

nnyb, 3 yıl önce

Hocam, ÜAK diyor ki:

eden dergiler (Yağmacı/Şaibeli Dergiler), bu ilişkinin bir çıkar çatışması içermesi

kullanılabilir:

dergiler,

-Abonelik usulü ile çalıştığı halde ilgili makaleyi açık erişimli yapmak için ücret

talep eden dergiler,

dergiler

afm32
Aday Memur
24 Aralık 2020 22:34

Değerli Hocam

Cevabınız için teşekkür ederim.

Haziran'da yayınlanan ve şuan 3 atıfa ulaşan yayın

dergilerinin de Tübitak yayın teşvik listesinde olması ve sci-e ve ssci'ta taranması net bir gerekçe değil midir bunu yazmamı tavsiye eder misiniz ?

Bir de yedek jüri tarafından asgari verilince asil hocaların kararını öğrenebileceğimiz bir yol var mıdır ?

Aslında onlar olumlu karar verdilerse ki öyle olduğunu düşünüyorum itiraz daha anlamlı olmaz mı ?

Teşekkürler

nnyb, 3 yıl önce

Hocam, ÜAK diyor ki:

kullanılabilir:

dergiler,

talep eden dergiler,

dergiler

nnyb
Aday Memur
24 Aralık 2020 22:40

Hocam bir dergi predatör tanımına girdiği halde SCI veya SCI-Exp olabilir. Ayrıca yine makalenin basılması için ücret talep eden bazı dergiler, Tübitak yayın teşvik listesinde mevcut. Anladığım kadarıyla bu dergilerle ilgili olarak Tübitak ve ÜAK aynı düşüncede değil.

afm32, 3 yıl önce

Değerli Hocam

Cevabınız için teşekkür ederim.

Haziran'da yayınlanan ve şuan 3 atıfa ulaşan yayın

dergilerinin de Tübitak yayın teşvik listesinde olması ve sci-e ve ssci'ta taranması net bir gerekçe değil midir bunu yazmamı tavsiye eder misiniz ?

Bir de yedek jüri tarafından asgari verilince asil hocaların kararını öğrenebileceğimiz bir yol var mıdır ?

Aslında onlar olumlu karar verdilerse ki öyle olduğunu düşünüyorum itiraz daha anlamlı olmaz mı ?

Teşekkürler

fizilal
Aday Memur
25 Aralık 2020 01:22

Merhaba,

Son 3 başvurumda durumu şöyle izah edeyim:

2019 EKİM

X1, X2, X3 juri atandı.

X2 ve X3 olumlu yazarken X1 asgari şart dedi.(Etik kurula vermemesi şanstı zira yüksek lisans öğrencim tamamlamadan başka okula geçmişti. Öğrencisi değil diye asgari dedi. Sonra itiraz dilekçeme belgeleri koydum ama Kral UAK bu belgelere bakmadan red etti)

2020 Mart X1 yine jurimde

X1, X4, X5 atandı. X1 bu defa aynı yayınlara olumlu derken alan dışından X4 asgari dedi (2018 öncesi yayınları 2018 yılında tanımlanan doçentlik alanına saymam dedi paşa :)).

2020 EKİM JURİ X1, X4, X6 :))

DBS'de rastgele juri atanıyor diye inanlara selam olsun. Nedense olumlu yazanlar hiç gelmiyor. Sürekli kendine ait bir gerekçe uyduran geliyor.

İdari mahkemeye gideceğim ancak giden arkadaşlardan neler yapmam gerektiği konusunda destek istiyorum.

Kolaylıklar dilerim.

Not: Bunu okuyan UAK yöneticisi var ise yaptığınız bu zulümlerin bedelini görmeden can vermeyin inş.

UAK ben olduğum sürece alamazsın demiyor mu ?

zodyak41
Aday Memur
25 Aralık 2020 01:49

Amin!
fizilal, 3 yıl önce

Merhaba,

Son 3 başvurumda durumu şöyle izah edeyim:

2019 EKİM

X1, X2, X3 juri atandı.

X2 ve X3 olumlu yazarken X1 asgari şart dedi.(Etik kurula vermemesi şanstı zira yüksek lisans öğrencim tamamlamadan başka okula geçmişti. Öğrencisi değil diye asgari dedi. Sonra itiraz dilekçeme belgeleri koydum ama Kral UAK bu belgelere bakmadan red etti)

2020 Mart X1 yine jurimde

X1, X4, X5 atandı. X1 bu defa aynı yayınlara olumlu derken alan dışından X4 asgari dedi (2018 öncesi yayınları 2018 yılında tanımlanan doçentlik alanına saymam dedi paşa :)).

2020 EKİM JURİ X1, X4, X6 :))

DBS'de rastgele juri atanıyor diye inanlara selam olsun. Nedense olumlu yazanlar hiç gelmiyor. Sürekli kendine ait bir gerekçe uyduran geliyor.

İdari mahkemeye gideceğim ancak giden arkadaşlardan neler yapmam gerektiği konusunda destek istiyorum.

Kolaylıklar dilerim.

Not: Bunu okuyan UAK yöneticisi var ise yaptığınız bu zulümlerin bedelini görmeden can vermeyin inş.

UAK ben olduğum sürece alamazsın demiyor mu ?

25 Aralık 2020 17:27

Hocalarım merhaba, Pazartesi sabah DBS'ye girince o kara haberi gördüm :) . Bana ne mail ne telefon ne de kargo haberi geldi normal mi ? Haberi Gelen var mı ne yazmışlar ? birde diğer başlıkta Haziranda başvuranlar Marttan sonraki yayınlarını puanladıkları nedeniyle asgari kararı verilmiş deniyor (bu mart dönemi, marttan sonra ki yayınları koyamazsınız diye) size böyle birşey geldi mi.

Adydoc
Şef
25 Aralık 2020 20:06

Pazartesi DBS de asgari şart gerekçesi ile iptal rlefilen basvurumla ilgili suana kadar herhangi bir bildirim veya kargo almadim.

Jüri Sürecinde
Aday Memur
25 Aralık 2020 20:35

Bir hocamız forumda itiraz dilekçesi şablonu paylaşmıştı. Aradım bulamadım. Tekrar paylaşılırsa ne iyi olur..

Muannit12
Şef
25 Aralık 2020 21:58

İşinizi görür mü bilemiyorum Hocam ama başka bir Hoca için hazırladığım dilekçe 43. sayfada vardı.
Jüri Sürecinde, 3 yıl önce

Bir hocamız forumda itiraz dilekçesi şablonu paylaşmıştı. Aradım bulamadım. Tekrar paylaşılırsa ne iyi olur..

Toplam 2687 mesaj
«454647484950515253545556»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi