Editörler : E.Kayı Han
«67891011121314151617»

HaKk12
Aday Memur
10 Mayıs 2018 00:48

Basini bilmiyorum bizim olayda hakkinda islem yapilan birinden sonra sizi aramis olmasiydi.. Baskalarinda ardisik arama olabilir oraya cok takilmamak gerekir bence.. Arandiysaniz sonucu degistirmiyor bnce.. Ayni olaydan ggu olnda var ihrac olanda aciga alinanda bu hakkinizdaki baska olgunun olup olmadigina gore degisiyor galiba.. Cunku etkin pismanliktan yararlnip goreve devam ediliyordu ama afrin opersyonlarindan once tum etkin pismanliltan yarrlanip goreve devam edenler ggu oldular.. Tek bir duruma takilip ben ondanmi boyle oldum derseniz yanlis dusunursunz bnce.Genel bir durum var ve hakkinizda olan biteni arastirmak yada beklemek..

Adem5021
Aday Memur
10 Mayıs 2018 01:19

Hepinize iyi akşamlar öncelikle..HvKK personeliyim.. Bende mağdurlardan biriyim.. 28 Şubat sabahı 54 kişiyle beraber gözaltına alındım, 9 Mart Cuma günü Yurtdışı çıkış yasağı ile serbest bırakıldım.. O 54 kişiden yanlış bilmiyorsam 33 kişi yurtdışı çıkış yasağıyla serbest bırakıldı, diğerleri tutuklandı.. Subay, astsubay, emekli, okullar kapanınca askeri öğrenciliği sonlandırılmış olan, Kuleli lisesinden mezun olup şu anda üniversite okuyan, bunların okullarında öğretmenlik yapmış toplamda 54 kişi gözaltına alındık.. Listenin 50-52 kişisi falan askeri üniforma giyenlerdi yani.. Tabi gözaltına alınınca 2 Mart günü HvKK GGU listesi yayınlayıp görevden uzaklaştırdı bizleri.. 2013 Aralık, 2015 Mart ayları arasında toplamda 16 defa sabit telefonlardan arandım bende.. 2011 yılında bu yapının dershanesine gitmiştim, HAMYO?dan mezun olup göreve başladıktan sonra olduğum şehirde ankesörlü telefondan tanımadığım biri aradı, dershane ile ilgili görüşmek istedi.. Kendisini dershanede öğretmen olarak tanıttı.. Bende görüşmeye gittim, bana ?Biz askerlerle sohbet edip maneviyatımızı güçlendiriyoruz, sende gel? dedi.. kabul etmedim.. daha sonrasında da aramaya devam ettiler, bende her defasında bu tekliflerini reddettim.. yaklaşık 10-12 defa bu şekilde beni aradılar, zerre kadar bunların içinde olmasam da sadece dershanesine gittim diye bana bulaşmaları sonucunda bu haldeyim.. (2013-2016 yılları arasında 3 defa bunlar aramasınlar diye numaramı değiştirdim, en son 2016?da aldığım numarayı aramadılar.. Numaramı nereden aldıklarını da bilmiyorum) kalan 4-5 aramada da askerlerimle görüşmüştüm, ama bunu ne ifadenizi alan polise ne de savcıya anlatamıyorsunuz, inanmıyorlar genel olarak.. Ardışık aramaya gelince de olay şu.. Sabit telefondan sizi arıyorlar (Örneğin saat 16.00.00?da sizi arıyorlar) bu arama 27 saniye sürdü diyelim (Saat 16.00.27 oldu) bu telefon kapanır kapanmaz 5-10 saniye sonra (16.00.27-16.00.37?de) asker olan ev arkadaşınızı, ya da tanıdığınız veya tanımadığınız başka bi askeri personeli aramış oluyorlar.. Poliste, savcı da ?Bu numara sizi böyle aramışsa ikinizi de tanıyor, kim bu ?? diye soruyorlar.. Ben beni arayanı gösterdikleri fotoğraflardan teşhis ettim, beni aradıklarında ne söylediklerini, kendimin ne cevap verdiğimi tek tek anlattım.. Şu anda dışarıdayım, ama ne olacak nasıl olacak hiç bilmiyorum.. İddianeme hazırlanacakmı, yargılama olacak mı ? Göreve geri dönüş olacak mı, hiçbir şey bilmiyorum yani.. Sadece beklemedeyim.. Allah hepimizin yardımcısı olsun, hakkımızda hayırlısı olsun.. Boynuzsun koyun, boynuzlusundan hakkını er geç alır.. Hakkımızı alacağız inşallah..

10 Mayıs 2018 02:02

Bu olay ankesörlü telefon mu yoksa kontörlü telefon mu?Kime denk geldiysem herkes genelde ankesörlü telefon diyorlar.Ben sizin anlattığınız hikayeye inandım gerçekten ama bunu savcıya,hakime inandırmak hakikaten bencede zor.

Adem5021, 6 yıl önce

Hepinize iyi akşamlar öncelikle..HvKK personeliyim.. Bende mağdurlardan biriyim.. 28 Şubat sabahı 54 kişiyle beraber gözaltına alındım, 9 Mart Cuma günü Yurtdışı çıkış yasağı ile serbest bırakıldım.. O 54 kişiden yanlış bilmiyorsam 33 kişi yurtdışı çıkış yasağıyla serbest bırakıldı, diğerleri tutuklandı.. Subay, astsubay, emekli, okullar kapanınca askeri öğrenciliği sonlandırılmış olan, Kuleli lisesinden mezun olup şu anda üniversite okuyan, bunların okullarında öğretmenlik yapmış toplamda 54 kişi gözaltına alındık.. Listenin 50-52 kişisi falan askeri üniforma giyenlerdi yani.. Tabi gözaltına alınınca 2 Mart günü HvKK GGU listesi yayınlayıp görevden uzaklaştırdı bizleri.. 2013 Aralık, 2015 Mart ayları arasında toplamda 16 defa sabit telefonlardan arandım bende.. 2011 yılında bu yapının dershanesine gitmiştim, HAMYO?dan mezun olup göreve başladıktan sonra olduğum şehirde ankesörlü telefondan tanımadığım biri aradı, dershane ile ilgili görüşmek istedi.. Kendisini dershanede öğretmen olarak tanıttı.. Bende görüşmeye gittim, bana ?Biz askerlerle sohbet edip maneviyatımızı güçlendiriyoruz, sende gel? dedi.. kabul etmedim.. daha sonrasında da aramaya devam ettiler, bende her defasında bu tekliflerini reddettim.. yaklaşık 10-12 defa bu şekilde beni aradılar, zerre kadar bunların içinde olmasam da sadece dershanesine gittim diye bana bulaşmaları sonucunda bu haldeyim.. (2013-2016 yılları arasında 3 defa bunlar aramasınlar diye numaramı değiştirdim, en son 2016?da aldığım numarayı aramadılar.. Numaramı nereden aldıklarını da bilmiyorum) kalan 4-5 aramada da askerlerimle görüşmüştüm, ama bunu ne ifadenizi alan polise ne de savcıya anlatamıyorsunuz, inanmıyorlar genel olarak.. Ardışık aramaya gelince de olay şu.. Sabit telefondan sizi arıyorlar (Örneğin saat 16.00.00?da sizi arıyorlar) bu arama 27 saniye sürdü diyelim (Saat 16.00.27 oldu) bu telefon kapanır kapanmaz 5-10 saniye sonra (16.00.27-16.00.37?de) asker olan ev arkadaşınızı, ya da tanıdığınız veya tanımadığınız başka bi askeri personeli aramış oluyorlar.. Poliste, savcı da ?Bu numara sizi böyle aramışsa ikinizi de tanıyor, kim bu ?? diye soruyorlar.. Ben beni arayanı gösterdikleri fotoğraflardan teşhis ettim, beni aradıklarında ne söylediklerini, kendimin ne cevap verdiğimi tek tek anlattım.. Şu anda dışarıdayım, ama ne olacak nasıl olacak hiç bilmiyorum.. İddianeme hazırlanacakmı, yargılama olacak mı ? Göreve geri dönüş olacak mı, hiçbir şey bilmiyorum yani.. Sadece beklemedeyim.. Allah hepimizin yardımcısı olsun, hakkımızda hayırlısı olsun.. Boynuzsun koyun, boynuzlusundan hakkını er geç alır.. Hakkımızı alacağız inşallah..

SALİH 10
Aday Memur
10 Mayıs 2018 09:48

aynı sıkıntıları ben de mor beyin sürecinde yaşadım kullanmadık dedik kimse dinlemedi bu kullanılmış dediler sizin olayda da malesef bu süreçte inanacaklarını sanmıyorum tahminim mahkeme olur hapiste olmamanız bile çok iyi ben 70 gün kaldım çok zor Allah masum kimseyi düşürmesin oraya asker olduğunuz için ihraç olma ihtimali de var diyebileceğim Rabbim en kısa zamanda masumların kurtuluşunu sağlasın yoksa mor beyin bulunmasa idi biz şimdiden cezayı yemiştik ayrıca asker değilim memurum

Adem5021, 6 yıl önce

fuksel
Aday Memur
10 Mayıs 2018 10:31

Arkadaşlar Twitter'da çalışmalar güzel gidiyor bugün de yine aynı saatte bekliyoruz özellikle hükümete yakın hasthag ler içinde ankesörlütelefonmağduru tweetleri atarsak daha etkili olacak

Alpinestars
Şube Müdürü
10 Mayıs 2018 11:04

Ben bu sabah Twitter'da 10 binlerce takipçisi olan birkaç yazarın bu konuya değindiğini gördüm. Gerçekten etkili oluyor arkadaşlar. Bizler Masumuz ve bunu her yerde bağırmalıyız.

maglupasker
Aday Memur
10 Mayıs 2018 11:32

Aynı durumdayız. Bende Hvkk personeliyim.
Adem5021, 6 yıl önce

Okyanusumdun81
Kapalı
10 Mayıs 2018 12:49

Arkadaşlar bir arkadaşımız buraya yazamamış, bana özelden yazdı aynen iletiyorum:

"Ben 1 ekimden beri açıktayım herşeyi gördüm yaşadım ankesörlü telefondan 1 kez çağrı sadece o yüzden arkadaşlara iletirmisiniz sadece sabretsinler lütfen ..."

Bu arada evet Twitter çok önemli. Elimden geldiği kadar yazmaya çalışıyorum, ufak ufak da dikkat çekmeye başladık. Lütfen destek olalım herkes elinden geldiği kadar bir şeyler yazsın. Her sabah ankesörcü kriptolar diye anılmamak için!

Hep söylüyorum, biz vatanımızı sevmekten başka bir şey yapmadık. Bir kumpasa kurban gidiyoruz... Ne olduğu belirsiz içeriksiz birkaç ankesör araması yüzünden hem de, o kadar sadece...

10 Mayıs 2018 13:06

Bugün izmirden 91 askeri almışlar sayı çok kabarık gerçekten.Temel sebep ankesörlü telefonmuş.

Laboral
Aday Memur
10 Mayıs 2018 15:33

Merhaba arkadaşlar! Ben kara kuvvetlerinde görev yapmaktayım. 1 yıldır eşimden çocuklarımdan uzak şekilde zor şartlar altında Suriye'de görev yapmaktaydım. 27 Mart tarihinde apar topar Suriye'den çıkartılarak birliğimin yurt içinde konuşlandığı yere getirildim. 1 aydan uzun bir süre hiç kimse neden getirildiğimi bana soylemedi. 2 Mayıs tarihinde de ankesörlü telefondan ardışık arama gerekçesiyle GGU aldım. Aramaların kimler tarafından, hangi tarihte ve kaç kere olduğuna dair hiçbir bilgi verilmedi. Sadece emir tebliğ edildi ve bilgi alma tutanağı hazırlandı. Bu konuda anlam veremediğim bazı konular var. Birincisi neden 27 Mart tarihinde bir uzaklaştırma ya da bilgi alma yapılmayıp da 2 Mayısa kadar beklendi. İkincisi ise bilgi alma tutanağımda da ifade ettiğim bir konu olan, tarafıma hiç bilmediğim numaralardan yapılan aramaların olduğu ama bu aramaların hiç tanımadığım ya da alakasız kişiler tarafından gerçekleştirildiği. Ki zaten bu konuda aşırı rahatsız olduğum için operatör firmaya da başvurum olmuştu. Ancak GGU aldıktan sonra operatör firmayı arayarak başvurumun referans numarası ya da görüşme kaydını talep ettim. Ne hikmetse operatör başvurumu göremedi. Ancak savcılık kanalıyla bir talep olursa arşivden bulunur dendi. Arkadaşlar bilmiyorum sizlere de benzer şeyler olmuş mudur ama benim şüphelendiğim olay şu: gizli numaralardan ya da sabit hatlar tanımadığım kişilerce sürekli aranmaktaydım. Telefonu açtığımda (gerçek midir değil midir bilmiyorum ama) D-Smarttan müthiş kampanya v.s. gibi anonslar olurdu. Ya da hiç tanımadığım bir insanın adı sorularak yanlış numara denilerek telefon kapatılırdı. En çok rahatsız eden ya da şüphelendiğim ise 3-4 kere bayanlar tarafından 2-3 kere de erkek tarafından aranarak küfürlü ya da saçma sapan muhabbetlerle işletilmiş olmam. Bu yaşadıklarıma silah arkadaşlarımdan şahitlerim de bulunmaktadır. Ancak derdimi kimseye anlatamıyorum. En acı veren durum ise şu; GGU olduğumun ertesi günü önce operatör firmanın müşteri hizmetleri tarafından arandım. Hat benim üzerime olmasına rağmen, mustafa bey diye birisiyle görüşmek istediklerini söylediler. Hattın bana ait olduğunu söyledim ve başıma gelenlerden bahsettim. Müşteri temsilcisi numarayı mustafa bey in verdiğini söyledi. mustafa bey in bilgilerini istediğimde ise benimle paylaşmadı. Yaklaşık 1 saat sonra ise bu sefer 0212 li sabit bir numaradan arandım ve ömer beyle görüşmek istediğini söylediler. İşi biraz uzatıp çok sorgulayınca numaramın 74 olan bölümünü 71 olarak soyleyerek yanlış aradığını söyledi ve kapattı. Şu anki korkum hiç kimsenin hesap kitap sormadan bir khk ile işimize son vermesi ya da gözaltı, hapis gibi olaylarla mağdur edilmemiz. İnşallah bir an önce çözülür bu olaylar daha fazla mağdur olmayız.

Okyanusumdun81
Kapalı
10 Mayıs 2018 15:38

Arkadaşlar Gökhan Özbek twitimi beğendi ve dönüş yaptı. Bu çok önemli. Yalnız daha fazla kişinin dile getirmesi gerektiğini aksi takdirde yaptıkları çalışmaları paylaşmaktan çekindiklerini söyledi.

Bunudagördük
Aday Memur
10 Mayıs 2018 16:00

Değerli arkadaşlar bende 23 Martta ggu oldum hvkkdan. Yaklasik 2 ay oldu. Dilekce yazdim neden ggu oldugumu ogrenmek icin. Dilekceme standart cevap olarak Bilgi edinme kanununun 19 ve 20.maddeleri geregince bilgi verilmemektedir diye cevap geldi. Bu süreçte o kadar cok sıkıntılar cektik ki anlatamam. Bebegim prematüre olarak dunyay geldi. 76 gun yogun bakimda yatti. Eşim bebegimize uzulurken bir de benim ggu haberimle iyice yıkıldı. 3 gun acilde yattı. Benim psikolojimi anlatmama bile gerek yok zaten. Hiçbir sucumuz yokken ve sebep gösterilmeksizin bu muameleyi gormek cok zoruma gidiyor. Gözaltı haberlerink gordukce acaba bize de mi sira gelecek diye bekliyorum. Herhangi bir suçum varsa, bu vatana ihanet ettiysem degil hapse atmak beni assınlar! Ama inanın hepimiz cok zor gunler geciriyoruz. Allah hepimizin yardımcısı olsun...

karabebe
Aday Memur
10 Mayıs 2018 16:02

Laboral kardeşim çok geçmiş olsun. Forumu takip edersen bende senin gibi madurum. İnşallah adalet yerini bulacak. Telefonuma kayıt uygulaması koydum bende yaklaşık 4 aydır tüm görüşmelerimi kayıt altına alıyorum. Benim suçlanma tarihim 2014 senesi. Böyle aşağılık bir şeye maruz kalabileceğimizi bilsem o zaman kurardım ama ne bileyim. ....

GoodOldDays
Aday Memur
10 Mayıs 2018 16:03

Sesimizi duyurmamız lazım. Evde ah vah edip üzülmekle olmuyor arkadaşlar. Hakkımız olanı istiyoruz. Twitterda sayımız artmakta farkındalık oluşmaya başladı. #ankesörlütelefonmağdurları tagında birbirimizi takip edip sesimizi duyurmaya çalışalım. Bu işten profesyonel olarak anlayan varsa kendimizir bir ana hesap belirleyip onunla yürüyelim... Dua edip sesimi duyurmaya çalışmaktan başka yapacak birşeyim de yok...

fuksel
Aday Memur
10 Mayıs 2018 20:45

Arkadaşlar bugün TRT haber de saat 22 10 da feryat ünlü nun bir sunumu olacakmış işte ankesörlu telefon olayının haklı göstermek isteyecekler bununla ilgili herkesi 22 10 da Twitter'a bekliyorum

karabebe
Aday Memur
10 Mayıs 2018 21:33

Ferhat Ünlü Twitter adresi @unluferhat

maglupasker
Aday Memur
10 Mayıs 2018 22:49

Programı izledim. Mahkeme kurulmuş cezalar verilmiş. Geçmiş olsun hepimize.

karabebe
Aday Memur
10 Mayıs 2018 23:01

Aynı duyguları paylaşıyorum. Kendileri çalıp kendileri oynadılar. Yazıklar olsun....

GoodOldDays
Aday Memur
10 Mayıs 2018 23:02

Beşerden gelecek adaleti şu yayından sonra beklemek çok ütopik artık benim için. Yazılmış,çizilmiş ve bitmiş herşey neyi tartışıyoruz ki. Anlatamamak ne acı ki bu durumları biz vatandaş olarak kendimizi ispatlamamız imkansız. Ne diyelim her zaman ki gibi yine VATAN SAĞOLSUN diyor ve artık yazmama kararı alıyorum. Başta da belirttim beşerden gelmeyecek adaleti Allaha havale ediyorum... kalın sağlıcakla

Nedesembilemedimki
Aday Memur
10 Mayıs 2018 23:02

şimdi onlar konuşuyor bırak konuşsunlar enseyi karartmayalim derim sabredelim. bylock dan o kadar insan alındığında da bunlar kulaklarını kapatıp gözlerini yumup bunların hepsi hain diye bağıran insanlar değil mi sonrasında söyle çözüldü böyle çözüldü deyip nemalanan insan değiller mi allah aşkına bekleyelim elbet birisi ankesör de bize yapılanın yanlış olduğunu tespit edip sunacak ve o zaman da tırnak içinde asker dedikleri çoğu insan onun nemalanmasina izin vermeyecek. umudumuzu kaybetmeyelim
maglupasker, 6 yıl önce
Programı izledim. Mahkeme kurulmuş cezalar verilmiş. Geçmiş olsun hepimize.
Toplam 20070 mesaj
«67891011121314151617»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi