Editörler : supporters.
«11121314151617181920212223

memursener
Aday Memur
17 Nisan 2019 04:23

Külliye'de derken hocam biraz daha açabilir misiniz?

fırtına1987, 5 yıl önce

ben bugün başka bir konu için aradım, laf arasında şu an sürecin külliyede olduğunu söylediler

fırtına1987
Aday Memur
17 Nisan 2019 10:56

hakim kaymakam Dışişleri gibi yerlerde seçilen isimler bir de cumhurbaşkanlığında değerlendiriliyor. Daha önce içişlerinden gönderilen kaymakam listelerinin orada birkaçının değiştirildiğini duymuştum.

Rjordan
Aday Memur
20 Nisan 2019 19:48

Hayır, KİM mülakatına girmiştim. Sonuçlar ne zaman açıklanır diye hesaplamaya çalışıyorum da. Muhtemelen yaz ortasını bulacak.

fırtına1987, 5 yıl önce

kazandınız mı siz mm yi?

Rjordan
Aday Memur
29 Nisan 2019 11:22

Arkadaşlar MM ilanı çok sonradan verildiğine göre KİM'in önce açıklanacağını bekleyebilir miyiz acaba? Önceden bu kadar aralıklı verilmezdi KİM-MM ilanları. Bunda neredeyse iki ay fark var.

memursener
Aday Memur
29 Nisan 2019 17:45

Her gün hem buraya hem bakanlığın sitesine bakmaktan bana da gına geldi ama geleneği kıracaklarını sanmam açıkçası, güvenlik soruşturmalarıyla ilgili kendisine herhangi bir bilgi gelen oldu mu?

Rjordan
Aday Memur
29 Nisan 2019 18:07

Öyle de neden iki ay aralıklı yaptılar sınavı o ilginç hocam. Normalde böyle yapılmazdı.

memursener, 5 yıl önce

Her gün hem buraya hem bakanlığın sitesine bakmaktan bana da gına geldi ama geleneği kıracaklarını sanmam açıkçası, güvenlik soruşturmalarıyla ilgili kendisine herhangi bir bilgi gelen oldu mu?

29 Nisan 2019 21:52

arkadaşlar bana da fenalık geldi beklemekten ama başka çaremiz yok. 8 Ağustos 2017 sonuçlarına bakarsanız aynı anda açıklanmış. Meslek memurluğu sözlüsü 13 Mart'ta bitmiş, KIM sözlüsü ise 24 Nisan'da. Neredeyse bir buçuk ay fark var ve aynı gün açıklanmış. Göreve başlamadan alacağımız eğitim aday meslek memurlarıyla aynı anda veriliyor dolayısıyla aynı gün açıklanacağını düşünüyorum. Yani Temmuz sonu Ağustos başı büyük ihtimalle. Ayrıca güvenlik soruşturması için eve polis geliyormuş ama bana daha gelen giden yok.. Hepimize bol sabırlar..

Rjordan
Aday Memur
30 Nisan 2019 19:56

Eve gelmesine gerek yok muhtara, komşuya vs de sorabiliyormuş hocam

banderia
Memur
01 Mayıs 2019 16:49

Arkadaşlar genel olarak ki Bakanlığın mevzuatında da mevcut olan ve teamül haline getirilen bir husus var. O husus şudur ki "MM ve KİM lerin göreve aynı anda başlaması esastır." Haliyle mart ayının ilk haftasında biten Kim mülakatlarının üzerinden hemen hemen 2 ay geçti.Bu süre zarfında tahminlere dayalı konuşuyorum Kim lerin güvenlik soruşturması yapıldıysa ve bittiyse mayıs ayının ilk haftasında bitmesi öngörülen MM mülakatları sonrasında da MM adaylarının güvenlik soruşturmaları yapilacak ve süreç sonuçlanacaktır. Ayrı tarihlerde sonuç açıklanması zayıf bir ihtimal. Ancak birer hafta arayla ki örneği var açıklanabilir. Tahminimce temmuz ayının ilk haftasında sonuçlanabilir en uç ihtimalde temmuz sonu olabilir.
Rjordan, 5 yıl önce

Arkadaşlar MM ilanı çok sonradan verildiğine göre KİM'in önce açıklanacağını bekleyebilir miyiz acaba? Önceden bu kadar aralıklı verilmezdi KİM-MM ilanları. Bunda neredeyse iki ay fark var.

Rjordan
Aday Memur
01 Mayıs 2019 18:16

Hocam dediğiniz gibi bu süre zarfında KİM'in güvelik soruşturmalarının bitmesi yüksek bir ihtimal. MM adaylarının güvenlik soruşturması bir buçuk iki ay sürse dediğiniz gibi temmuz başına denk geliyor. Tabi kadro önemli olduğu için detaylı bir soruşturma yapılacaktır, bu yüzde uzun tutulabilir.

banderia, 5 yıl önce
Arkadaşlar genel olarak ki Bakanlığın mevzuatında da mevcut olan ve teamül haline getirilen bir husus var. O husus şudur ki "MM ve KİM lerin göreve aynı anda başlaması esastır." Haliyle mart ayının ilk haftasında biten Kim mülakatlarının üzerinden hemen hemen 2 ay geçti.Bu süre zarfında tahminlere dayalı konuşuyorum Kim lerin güvenlik soruşturması yapıldıysa ve bittiyse mayıs ayının ilk haftasında bitmesi öngörülen MM mülakatları sonrasında da MM adaylarının güvenlik soruşturmaları yapilacak ve süreç sonuçlanacaktır. Ayrı tarihlerde sonuç açıklanması zayıf bir ihtimal. Ancak birer hafta arayla ki örneği var açıklanabilir. Tahminimce temmuz ayının ilk haftasında sonuçlanabilir en uç ihtimalde temmuz sonu olabilir.

memursener
Aday Memur
02 Mayıs 2019 16:31

E soruşturmalar yapıldı ve hatta neredeyse bittiyse hadi bazılarımız mülakattan elendik diyelim ama forumda hiç kimse güvenlik soruşturmasına dair bir duyum almamış ya da yazmamış bunun ilgili, bu da biraz enteresan değil mi sizce?

02 Mayıs 2019 16:40

ben şunu merak ediyorum. Diyelim komşunuz sizi kötüledi, çok geçimsiz dedi. Güvenlik soruşturması olumsuz mu olacak? Ben oturduğum yerde komşum hakkında beni rahatsız ettiği için şikayette bulundum. Bu adama sorsalar hakkımda atar tutar. Bu adam şimdi benim hayatımı mı etkileyecek?

memursener
Aday Memur
02 Mayıs 2019 19:01

Sanmam ama genel kanıya bakabilirler tabi, oturduğunuz mahallede herkes sizi kötülüyorsa bu bir sorun olabilir.

adaydiplomat89, 5 yıl önce

ben şunu merak ediyorum. Diyelim komşunuz sizi kötüledi, çok geçimsiz dedi. Güvenlik soruşturması olumsuz mu olacak? Ben oturduğum yerde komşum hakkında beni rahatsız ettiği için şikayette bulundum. Bu adama sorsalar hakkımda atar tutar. Bu adam şimdi benim hayatımı mı etkileyecek?

rycroft
Aday Memur
12 Mayıs 2019 10:55

KİM sonuçlarının aday meslek memurluğuyla beraber açıklanması bana da daha mantıklı geliyor. KİM sonuçlarıyla ilgili bakanlıkla iletişime geçen oldu mu?

Rjordan
Aday Memur
12 Mayıs 2019 22:53

Bu gidişle haziran sonunu bekleyeceğiz o halde.

rycroft, 5 yıl önce

KİM sonuçlarının aday meslek memurluğuyla beraber açıklanması bana da daha mantıklı geliyor. KİM sonuçlarıyla ilgili bakanlıkla iletişime geçen oldu mu?

Rjordan
Aday Memur
15 Mayıs 2019 12:42

Bakanlığı arayan var mı?

memursener
Aday Memur
24 Mayıs 2019 12:36

Aradım ama en ufak bir bilgi alamadım. Güvenlik soruşturmalarıyla ilgili duyum alan vs. var mı?

Rjordan
Aday Memur
24 Mayıs 2019 21:39

Yok hocam. Haziran sonu-temmuz başını bekleyeceğiz artık, yapacak bir şey yok.

memursener, 5 yıl önce

Aradım ama en ufak bir bilgi alamadım. Güvenlik soruşturmalarıyla ilgili duyum alan vs. var mı?

rycroft
Aday Memur
26 Mayıs 2019 00:07

Ben de herhangi bir duyum almadım.

memursener, 5 yıl önce

lettowvorbeck
Aday Memur
05 Haziran 2019 13:41

Bu başlıktan alakasız farkındayım ama burada da faydalanacak arkadaşlar olabileceğinden buraya da sormak istedim.

Diğer bölümlerden lisans mezuniyeti olanlar için, meslek memurluğu sınavına uluslararası ilişkilerden tezsiz yüksek lisans mezuniyeti ile başvurunun mümkün olup olmadığını bilen var mı?

Toplam 452 mesaj
«11121314151617181920212223

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi