Editörler : Pangaea

Artemissss
Kapalı
04 Ekim 2018 19:51

Öyle olsa bile hocam topu topu 39 kişi atandi zaten en iyi ihtimalle siralamadan 39 düşün oda en iyi ihtimal hepsinin girip yüksek aldığını düşünürsek.

Felsefecifelsefe, 6 yıl önce

Arkadaşlar bizde alan yok ya hani bir umut şöyle olabilir mi diyorum, 24 temmuzda sonuçlar açıklandı bu yüzden kpss ye 2017 puanlılar da girdi ondan dolayı bu kadar yüksek gelmiş olabilir mi?

darkology
Aday Memur
04 Ekim 2018 19:52

92.4 puan ile 13. sıradayım. Ve üst sıralarda daha çok sosyologlar var. Ya sınav kolaydı ya da çaresizlik içinde insanlar ekstra çaba harcadı bu sınava.

Artemissss
Kapalı
04 Ekim 2018 19:54

Belki geçen seneden atananlardan girenler vardir önünüzde yine de atanma ihtimaliniz var bence. Bizim bölüm bu gidişle 90 puan ile kapaticak sanirim.

esrasekeroglu, 6 yıl önce
89,94 puanım, sıralamam 54 geldi moral filan kalmadı

esrasekeroglu
Aday Memur
04 Ekim 2018 19:58

İnşallah öyledir hocam
Artemissss, 6 yıl önce

Belki geçen seneden atananlardan girenler vardir önünüzde yine de atanma ihtimaliniz var bence. Bizim bölüm bu gidişle 90 puan ile kapaticak sanirim.

Artemissss
Kapalı
04 Ekim 2018 20:00

Tebrikler şimdiden size hocam atanmaniz kaçinilmaz 13. Sıra ile. Sosyolojide artik merkezi alimlarda senede 9 10 kişi alınıyor. Abanmış herkes yüksek puan çok belliki.

darkology, 6 yıl önce
92.4 puan ile 13. sıradayım. Ve üst sıralarda daha çok sosyologlar var. Ya sınav kolaydı ya da çaresizlik içinde insanlar ekstra çaba harcadı bu sınava.

darkology
Aday Memur
04 Ekim 2018 20:09

Teşekkür ederim. Ve fakat geçen seneki puanlara kıyasla kendi puanına bakıp beklentiye giren arkadaşların sıralamalar açıklanınca yaşadıkları üzüntüyü paylaşıyorum. Umarım alım sayısı toplamda yüz ellileri bulur ve bu üzüntü yerini yaşamın normal gayretine bırakır.
Artemissss, 6 yıl önce

Tebrikler şimdiden size hocam atanmaniz kaçinilmaz 13. Sıra ile. Sosyolojide artik merkezi alimlarda senede 9 10 kişi alınıyor. Abanmış herkes yüksek puan çok belliki.

04 Ekim 2018 20:19

Kimsenin üzülmesine gerek yok her şey bitmiş değil henüz

04 Ekim 2018 20:25

Beklentiye girip kötü sıralmayı görünce üzülenlere üzülmek ne Yüce bir davranış takdir edilesi hakikaten.

Artemissss
Kapalı
04 Ekim 2018 20:39

Kontejyanlar o kadar kıt ki bizim bölümde umarim dediginiz gibi 150-200 arasi olurda bu puanlar boşa gitmez ama çok çok zor.

darkology, 6 yıl önce
Teşekkür ederim. Ve fakat geçen seneki puanlara kıyasla kendi puanına bakıp beklentiye giren arkadaşların sıralamalar açıklanınca yaşadıkları üzüntüyü paylaşıyorum. Umarım alım sayısı toplamda yüz ellileri bulur ve bu üzüntü yerini yaşamın normal gayretine bırakır.

çirok
Aday Memur
04 Ekim 2018 21:46

26 hocam sıralamam

Artemissss, 6 yıl önce

Siralamaniz kaç sizin hocam

dombilixa
Aday Memur
28 Ekim 2018 16:33

madem doktorlardan nefret ediyorsun , o zaman doktorlarla ne işin var

gs0909, 6 yıl önce
Arkadaşlar sıralamalara bakarken hem felsefe hemde felsefe grubu öğretmenliği diye iki bölüm var hangisi yada hangilerini tercih ediyoruz

Artemissss
Kapalı
16 Kasım 2018 16:53

Geçen sene atananlardan olupta ilk 155 te olan kaç kişi vardır

darkology
Aday Memur
16 Kasım 2018 17:46

Yanılmıyorsam 190. sıradaydınız. Atananların bir kısmı bu sınava da girmiş olabilir. Ayrıca sıralamada sosyologların çok olması da iyi olabilir. Kuvvetle muhtemel ki p10 puanı çok yüksek olan bu kişilerin alan memurlukları için kullanacakları puanlar da yüksektir. Dört yıl zorunlu Doğu görevini ilk etapta düşünmeyen muhakkak olacaktır diye düşünüyorum. Yani mümkün ki sıralamanız işe yarayabilir.
Artemissss, 5 yıl önce

Geçen sene atananlardan olupta ilk 155 te olan kaç kişi vardır

Artemissss
Kapalı
16 Kasım 2018 17:56

Evet Hocam.Bende sosyoloji çıkışlıyım p3 puanim daha düşük umarim yüksek olan vardır aralıktaki Merkezi atamada sosyolog olarak alımlar olursa dediginiz gibi olabilir aslinda ama 10 tane bile olmuyor toplamda. Bu ek atamaydi diye biliyorum bir alım daha olsa yaza çok güzel olur.

darkology, 5 yıl önce
Yanılmıyorsam 190. sıradaydınız. Atananların bir kısmı bu sınava da girmiş olabilir. Ayrıca sıralamada sosyologların çok olması da iyi olabilir. Kuvvetle muhtemel ki p10 puanı çok yüksek olan bu kişilerin alan memurlukları için kullanacakları puanlar da yüksektir. Dört yıl zorunlu Doğu görevini ilk etapta düşünmeyen muhakkak olacaktır diye düşünüyorum. Yani mümkün ki sıralamanız işe yarayabilir.

darkology
Aday Memur
16 Kasım 2018 18:02

Umarım. Ama dediğim gibi p10 puanı 90+ olan elliden fazla sosyolog var. Bu kişilerin p3 puanı hiç de fena olmasa gerek. Ayrıca biz nasıl 40, 50 bekleyip 150 civarı umut ettiysek ve de 155 çıktıysa alan atamaları da artabilir. Ben dışarıdan baktığımda 190'ın gayet mümkün olduğunu düşünüyorum.
Artemissss, 5 yıl önce

Evet Hocam.Bende sosyoloji çıkışlıyım p3 puanim daha düşük umarim yüksek olan vardır aralıktaki Merkezi atamada sosyolog olarak alımlar olursa dediginiz gibi olabilir aslinda ama 10 tane bile olmuyor toplamda. Bu ek atamaydi diye biliyorum bir alım daha olsa yaza çok güzel olur.

Artemissss
Kapalı
16 Kasım 2018 18:08

Siz diyene kadar merkezi alimlari hesaba bile katmadin ben unutmuşum umutsuzluktan. Siz söyleyince o kadar sevindimki dediginiz gayet mantıklı aslinda doğuya gitmek istemeyen yada sözleşmeli olmak istemeyen kadrolu atanabilir yüksek paunlilardan. 155 kontejyani bende beklemiyordum çok iyi oldu geçen seneye göre. Bu sene bir alim daha olsa benle beraber inşallah 85 üzeri alan diger arkadaşlarda emeginin karşılığı alir.

darkology, 5 yıl önce
Umarım. Ama dediğim gibi p10 puanı 90+ olan elliden fazla sosyolog var. Bu kişilerin p3 puanı hiç de fena olmasa gerek. Ayrıca biz nasıl 40, 50 bekleyip 150 civarı umut ettiysek ve de 155 çıktıysa alan atamaları da artabilir. Ben dışarıdan baktığımda 190'ın gayet mümkün olduğunu düşünüyorum.

darkology
Aday Memur
16 Kasım 2018 20:56

Her şey gönlünüzce olsun. Emeğin karşılık görmesinden daha güzel ne olabilir ki? Umut için Padora'nın kutusundan çıkan son lanet derler ama ben buna katılmıyorum. Bence umun. Umutsuzluktan daha iyidir.
Artemissss, 5 yıl önce

Siz diyene kadar merkezi alimlari hesaba bile katmadin ben unutmuşum umutsuzluktan. Siz söyleyince o kadar sevindimki dediginiz gayet mantıklı aslinda doğuya gitmek istemeyen yada sözleşmeli olmak istemeyen kadrolu atanabilir yüksek paunlilardan. 155 kontejyani bende beklemiyordum çok iyi oldu geçen seneye göre. Bu sene bir alim daha olsa benle beraber inşallah 85 üzeri alan diger arkadaşlarda emeginin karşılığı alir.

Artemissss
Kapalı
16 Kasım 2018 22:03

Teşekkürler hocam. Büyük mutluluklar küçük umutlarla başlarmış. Sizede şimdiden hayirli olsun 13. Siradan gidersiniz.

darkology, 5 yıl önce
Her şey gönlünüzce olsun. Emeğin karşılık görmesinden daha güzel ne olabilir ki? Umut için Padora'nın kutusundan çıkan son lanet derler ama ben buna katılmıyorum. Bence umun. Umutsuzluktan daha iyidir.

esrasekeroglu
Aday Memur
17 Kasım 2018 13:40

Arkadaşlar mülakata nasıl çalışacaksınız? Bir öneriniz var mı? İnternette bir sürü mülakat sorusu var ??

darkology
Aday Memur
17 Kasım 2018 16:54

Mülakattan önce başvuruyu düşünüyorum ben. Felsefe ve sosyoloji mezunları diploma ve formasyon sertifikası yanında transkript de bulundurmalıymış. Online başvuru sonrası onaylatma sürecinde...
Toplam 172 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi