Editörler : "eskiyara"Pangaea
17 Ağustos 2012 16:58

Andımız kaldırıldı mı?

Yeni eğitim-öğretim yılında artık okunmayacak diye bir duyum aldım arkadaşlar ne kadar doğru?

english-maniac
Yasaklı
17 Ağustos 2012 17:01

Şimdilik sadece ilkokullarda okutulacak. Umarım bu faşizan uygulamadan ilkokuldaki bebeler de kurtulur. Dua edelim..

cyprus86
Aday Memur
17 Ağustos 2012 17:07

bunun ilkokulu ortaokulu olmamaması lazım kaldırıyosan hepsinde kaldır.

hazeleye
Yasaklı
17 Ağustos 2012 17:22

o duyum nerden çıktı be

cyprus86
Aday Memur
17 Ağustos 2012 17:39

facebookta bır arkadas paylasmıs. resmı gazetede yayımlanan bılemem ne sayılı yasa geregı artık okutulmayacak felan yazıyodu

darılmaca yok
Müsteşar Yardımcısı
17 Ağustos 2012 18:13

şimdiye kadar yemin ettik de ne oldu bundan sonra etmezsek ne olacak.

klasik bir prosedür. devam etmesinin veya kaldırılmasının bence bu kadar önemsenecek bir yanı yok.

okuyanlar ne faşist ırkçı oldu ne de vatanperver. çocuklar ne söylediklerinin hatta ne yemin ettiklerinin neye yemin ettiklerinin farkında bile değil.

orda söylenen her şeyin tersini yaptıktan sonra istersen her türk her sabah andımız okusun. ne fayda?

17 Ağustos 2012 19:47

hergün edilen yeminden hayır mı gelir?Dillerde sakız olmuş.Yok neymiş doğruyuz çalışkanız.O zaman baklavalarda neden antep fıstığı yerine mercimek kullanılıyor?

hazeleye
Yasaklı
17 Ağustos 2012 20:24

ya hangi akılla yazıyorsunuz bilmiyorum resmileşse zaten basına yansır ordan burdan duyduğunuza inanıyorsunuz bir de öğretmen olacaksınız yuh

darılmaca yok
Müsteşar Yardımcısı
17 Ağustos 2012 20:53

resmileşti. yeni yönetmeliğin ilgili bölümü:

(İlkokullarda diyor ortaokul yok demek ki)

Öğrenci Andı

Madde 12 ? İlkokullarda öğrenciler, her gün dersler başlamadan önce öğretmenlerin gözetiminde topluca aşağıdaki "Öğrenci Andı" nı söylerler.

"Türküm, doğruyum, çalışkanım,

İlkem; küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir.

Ülküm; yükselmek, ileri gitmektir.

Ey Büyük Atatürk! Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim.

Varlığım Türk varlığına armağan olsun.

Ne mutlu Türküm diyene!"

Yabancı uyruklu öğrencilerin "Öğrenci Andı"nı söyleme zorunluluğu yoktur.

ozgun sunal
Yasaklı
20 Ağustos 2012 16:39

Andimiza fasizan uygulama diyene soruyorum. bu ulkede pkkyi tepemize cikardilar, onlara ozel propaganda kanali actilar, ne kadar din tuccarligi varsa onunu actilar. ermenisine susuna busuna toprak mulk verdiler. Ama bu ulkede herkesin bir cati altinda toplanmasinin temeli ATaturk milliyetciligi mi batiyor sana?

Ataturk milliyetciligini irkcilik olarak gosterenler once pkkyi ne hale getirdiklerini sorgulasin. fasizanmis.

diego_capel
Aday Memur
21 Ağustos 2012 23:42

arkadas madem çok işe yarıyo sabah 2-3 fazla yemin edin okula gelin.belki egitim sistemi daha ii ye gider.alla allla ya.derdine bak hocamın.turkum,dogruyum,calıskanım demekle oluyo demi hersey.alayı uckagıtcı olmuş memleketin yeminle temizleyecek hocam benim,et yerine saman yiyoruz,ekmek yerine,zehir yiyoruz su yerine allah bilir ne içiyoruz,adalet sistemi mukemmel,saglık,spor,egitim,guvenlik,tarım hersey mukemmel.neden mi? cunku bu mukemmelliği saglayan calısanlar da zamanında cooooook and içtiler okula geldiklerinde .su küresel ısınma için de 2 yemin edelim de ondan da kurtulsun dunya.bırakın artık ucuz milliyetciliği.ataturkun de dediği gibi vatanını en cok seven,işini en ii yapandır?ama maaaallesef bu ulkede en cok konusan gibi görünüyor.

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi