Editörler : Pangaea
01 Eylül 2012 00:46

Teknoloji ve tasarım öğretmenliği

Teknoloji ve tasarım öğretmenliği Tercih önceliğinde herhangi bir değişiklik varmı kılavuzda bu tarz bi bilgi yok ancak pazartesi belli olur herhalde

ahuah
Memur
01 Eylül 2012 01:40

Oncelik belirtilecek mi ?

01 Eylül 2012 02:19

Öncelikleri nereden öğreneceğiz?

halilius
Aday Memur
01 Eylül 2012 02:28

klavuzda yazıyor arkadaşlar dikkatinizden kaçmış olabilir,

Teknoloji ve Tasarım Öğretmenliğine; 14/07/2005 tarihli ve 192 sayılı Talim ve Terbiye

Kurulu kararı ile 2006-2007 öğretim yılından itibaren uygulamadan kaldırılan iş eğitimi

(iş ve teknik eğitimi, ev ekonomisi, ticaret) alan öğretmenliğine, 12.7.2004 tarihli ve 119

sayılı Kurul kararı eki çizelgede kaynak gösterilen yükseköğretim programlarında 2009-

2010 öğretim yılı ve daha önceki öğretim yıllarında öğrenim görmekte olup bu

programlardan mezun olanlar teknoloji ve tasarım öğretmenliğine başvurabilecekler,

bunlar kaynak program mezunları ile aynı öncelikte değerlendirilecektir.

gerisi zaten eskisi gibi onun da listesi

http://atama.meb.gov.tr/sonuclar/kaynak_okul_tamami/kaynak_okullar.asp?Sonuc=sonucGoster

kpss.doktoru
Aday Memur
01 Eylül 2012 08:56

eskiden seramik öğretmenliği başvurabiliyordu diye hatırlıyorum ama yanlış mı hatırlıyorum?

AkF7
Aday Memur
01 Eylül 2012 11:38

halilius dikkatimizden kaçmış o zaman neyse ne yapalım tek.ve tas. da da bize ekmek yokmuş

asiyem85
Aday Memur
01 Eylül 2012 12:15

arkadaşlar üiversitelerde teknoloji tasarım öğretmenliği bölümü diye bir bölüm varmı varsa kaç yılından itibaren ve hangi üniverstelerde ve kaç mezunu var bilgisi olan varmı....

asiyem85
Aday Memur
01 Eylül 2012 12:17

lütfen çok merak ediyorum teknoloji tasarım mezunları kaç kişi... Araştırdım ama bulamadım acil yardımmm.. :)

fy26
Memur
01 Eylül 2012 12:20

Yükseköğretim kurumlarının hangi programlarından mezun olanların hangi alan

öğretmenliğine atanabilecekleri, http://ttkb.meb.gov.tr/www/80-sayili-karar/icerik/19

internet adresinden ulaşılabilen Talim ve Terbiye Kurulunun 07/07/2009 tarihli ve 80 sayılı

kararı ve eki Çizelgeyle belirlenmiştir. Başvuru yapacak adayların, atanabilecekleri

öğretmenlik alanını öğrenebilmeleri bakımından bu çizelgeyi dikkatlice incelemeleri

gerekmektedir

caglarr666
Aday Memur
01 Eylül 2012 12:22

arkadaşlar tek tas öğretmenliğinden mezun 828 aday bulunmaktadır teknik eğitimliler olarak bu alandan umut yok

fy26
Memur
01 Eylül 2012 12:22

klavuzda ki acıklamaya göre çizelgeye bakarsanız teknoloji tasarıma tef atanamıyor arkadaslar

Utku Kılıç
Aday Memur
01 Eylül 2012 12:32

Makine Teknolojisi alanından ve diğer Tef bölümlerinden mezunlara Teknoloji ve Tasarım öğretmenliğine başvuru hakkı verilmemiş olması,bu bölümlerin önemsenmediği anlamına geliyor.Bütün Teknik Eğitim mezunları kendi alanlarında sınırlı olan atamalarla başbaşa bırakılıyor.

asiyem85
Aday Memur
01 Eylül 2012 12:37

çaglar hocam tşk.. sizin bölüm neydi bu arada.peki bu teknoloji tasarım mezunları puanları nasıl? çok yüksek puan alabiliyolarmıki. Kendi şansımı merak ediyorum. 60 ın üzerinde teknoloji tasarımdan çok alanlar varmıdır tahmini..

asiyem85
Aday Memur
01 Eylül 2012 13:11

Bana yardımcı olaock olan yokmuuu:)))

ahengin
Şef
01 Eylül 2012 13:31

Arkadaşlar TEKNOLOJİ Tasarim öğretmenliği diye bir bölüm falan yok. Sadece Gazi Üniversitesinde Endüstriyel teknoloji öğretmenliği diye bir bölüm vardı. Bu bölüm 2010 itibariyle kapatıldı.Tabi bölüme eşdeğer tutulan başka bölümler vardı. Bu bölümler ise Beslenme ve Diyetetik,Aile Ekonomisi,Endüstriyel sanatlar. Ben bu işi çözemedim. Endüstriyel teknoloji öğretmenliğinin derslserine baktım burda alınan dersler ve beslenme öğretmenliğinin birbiriyle yakından uzaktan alakası yok. Bu bölümle Makine Teknolojisi bölümünün derlsrinin yarısından fazlası aynı. Normalde 1. öncelikliler arasında makine Teknolojisinin olması gerekirdi.Teknikve Mesleki Eğitim mezunu arkadaşlar sakın beni yanlış anlamayın. Geçenlerde bunu dile getirdim millet yok işte bencilce davrandığımı yazdılar.Tekrardan yazıyorum bu durum hakkında talim terbiyeye dava açabiliriz, eş branş kriterlerini neye dayanarak belirtiyorsunuz diye...

gome78
Daire Başkanı
01 Eylül 2012 14:18

bence de cok sacma beslenme aıle ekonomısı yanı ıkısde ogretmenlık herhalde tek benzer yanı o

kımbılır hangı sıvrı zekalı bu bolumlerı bırbırının muadılı ılan ettı hey allahım ne gunlere kaldık sırf teflıler atanmasın dıye acıgın cok cok azına kadro acmıslar bıde puan yok herkes gıtsın 10 alan ogretmen olsun 80 ler beklesın gulunc

asiyem85
Aday Memur
01 Eylül 2012 18:57

http://ttkb.meb.gov.tr/www/80-sayili-karar/icerik/19

ARKADAŞLAR bu adrese ulaşabiliyor musunuz? sabahtan beri deniyorum sayfaya girilemiyor ulaşan varsa bilgi verebilirmi ne yazıyor sayfada :))))

ahuah
Memur
01 Eylül 2012 19:46

Evet cizelge falan var hangi bolume hangi lisans mezunlari basvurabiliyor o yaziyo..

AkF7
Aday Memur
01 Eylül 2012 23:43

Asiyem85 link Tek ve tas in bize uymadığını ortaya koyuyor :(

baris06baris
Memur
02 Eylül 2012 22:46

teta00 nikli kardeşim measaj atmam yasak olduğundan özelden atamadım eğer gçrüyrosan burdan cevaplayım kardeş evet aile ekonomisi ve beslenme öğrt de 1.öncelikli bölümler arasındadır.Hocam kaç puan aldın_??

sinemaki
Kapalı
02 Eylül 2012 23:07

TEKNOLOJİ TASARIMI YAZACAKLAR RAHAT RAHAT YAZIN. BASKA BÖLÜMLERDEN HAKKI OLANLAR SİZLERE DUYURUM. BAKAN BEKAR ÖĞRETMENLERE UZUNCA BİR SÜRE YERİNDEN KIPIRDATMAMA ADINA ÇALIŞMA YAPIYOR DİCEN Kİ SİMDİ BU ANAYASAYA AYKIRI AMA O BAKAN YAPAR. ZATEN DÖRT YIL YERİNİZDEN KANUNEN EVLİ OLMAZSAN KIPIRDATMAZ. DOĞUDA BİR YERLERDE ÇAKILI KALIRSIN MAZALLAH ONUN İCİN ANANIN BABANIN AKRABANIN YAKININDA YERLERİN VARSA HİC YORMA KENDİNİ VER Bİ DİLEKÇE YAP ALAN DEĞİŞİKLİĞİNİ. UZAKTA OLSAN VERDİĞİN YOL PARASI ALCAN PARAYI TUTACAN EV EŞYA PARASINI KACA KATLAR VAR SEN HESAPLA...SİZLERE ATAMA ADINA TİYOLAR...........

Toplam 26 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi