Editörler : swat3410E.Kayı Han
15 Ocak 2020 17:35

K.K.K Topçu/Piyade Subaylık mı POMEM ile Polislik mi?
Arkadaşlar, mesleğin artı ve eksilerini düşünerek yanıtlamınızı rica ederim.

Bu ankete 7 günde, 63 kişi oy kullandı ve 22/01/2020 17:35 tarihinde sona erdi.

Yunaklii
Yasaklı
15 Ocak 2020 17:58

Hocam aile hayatına önem vermiyorsan kaybedecek bir şeyin yoksa subay ol

hknshn46
Aday Memur
15 Ocak 2020 19:34

Evliyim, 2 çocuğum var :)

Mertkk33
Aday Memur
15 Ocak 2020 19:40

Kardeşim subaylık senin için zor olur. Evlilik neyse de 2 çocuk ve büyük ihtimalle küçükler seni en çok görmeleri gereken yaşlarda göremicekler. Subaylık kağıt üstünde daha iyi ama bekar biri için tabi ki benim fikrim bu şekilde
hknshn46, 4 yıl önce

Evliyim, 2 çocuğum var :)

Bibardakçay
Aday Memur
15 Ocak 2020 22:17

Topcu iyidir,olabiliyorsan topcu ol,piyadeyi iyi düşün derim

hknshn46
Aday Memur
16 Ocak 2020 20:15

Haklısın, askerliğimi de topçu asteğmen olarak yapmıştım zaten bildğim iş :)

Bibardakçay, 4 yıl önce
Topcu iyidir,olabiliyorsan topcu ol,piyadeyi iyi düşün derim

Frkby
Aday Memur
16 Ocak 2020 20:39

Abı direk polislik yada topcu piiyda riskli

mustor630
Kapalı
17 Ocak 2020 07:03

Oylama güzel olmuş bı de subaylık sayfasında paylaşır mısınız bende kararsızım ama polisliği tercih edecem

hknshn46
Aday Memur
19 Ocak 2020 17:58

.

vanhelsing3535
Kapalı
19 Ocak 2020 23:23

Meslek secerken sıfir tecrübeli insanlara sorarsaniz hata edersiniz. O mesleklerde en az 15 sene gecirmis insanlara sormak en mantiklisidir. Mesela 20 tane albaya gel seni polis memuru yapalim deseniz, 20 polis memurunada gel albay yapalim deseniz sizce sonuc nasil cikar ?

Mühbrk1903
Memur
19 Ocak 2020 23:39

Yav kardeşim en büyük subay tamam sensin heryerde okuyorum kendini yırtıyorsun sana göre iyi olan başkasına göre değildir.
vanhelsing3535, 4 yıl önce

Meslek secerken sıfir tecrübeli insanlara sorarsaniz hata edersiniz. O mesleklerde en az 15 sene gecirmis insanlara sormak en mantiklisidir. Mesela 20 tane albaya gel seni polis memuru yapalim deseniz, 20 polis memurunada gel albay yapalim deseniz sizce sonuc nasil cikar ?

CinemaParadiso
Aday Memur
19 Ocak 2020 23:52

Yorumlarımı silen arkadaşı çok güzel anıyorum

Mühbrk1903
Memur
19 Ocak 2020 23:59

2 senedir bu forumdayım geçen senede subaylık olsun pomem olsun girdim. Vallaha bitmiyor bu tartışma insan istediği gibi yaşar kardeşim. Yukarıdaki anket ve başvuru sayılarına bakarsınız hangisinin daha çok istek duyulduğunu görürsünüz. Benim sinirlendiğim biri birinden üstün değil 2side kutsal. Adamın biri çıkıyor birisini istiyor diye diğerini yerden yere vuruyor küçük görüyor. 2 side aynı kardeşim. Alım puanına bakarsanız ikiside 60 puanla aldı. Yani ben şuna girdim daha zekiyim kasıntısına gerek yok...

vanhelsing3535
Kapalı
20 Ocak 2020 09:30

Birincisi subay degilim. Ama yakiniyim. Ikincisi en aon mesajina bakinca kendini yirtanin kim oldugu anlasiliyir. Ucuncusu burasi forum ortami. Insanlar her konuda fikrini yazsin diye var. Sendenmi izin alinacak bir konuya yorum yazarken. Sanane ? Niye zoruna gidiyo subayligi savunmam

Mühbrk1903, 4 yıl önce
Yav kardeşim en büyük subay tamam sensin heryerde okuyorum kendini yırtıyorsun sana göre iyi olan başkasına göre değildir.

vanhelsing3535
Kapalı
20 Ocak 2020 09:46

Adam gelmis forumda niye fikrinizi belirtiyosunuz diye millete firca cekiyor. Soyleyecez tabi fikrimizi. Her yeni baskik acildiginda bu konularda demekki fikri olmayan insanlar var. Bizde fikrimizi belirtip yol gisterecegis elbet.bulmuslar universiteden yeni mezun cocuklari sallayip duruyolar yok subay olursa aile hayatin olmaz yok daglarda hayatin gecer diye oalavralari. Bunlarin dogru olmadigini soyluyoruz. Statu olarak subayligin polislikten yukarida oldugunu soyluyoruz. Demeyelimmi bunlari

Mühbrk1903
Memur
20 Ocak 2020 14:12

Diğer başlıklarda heryere yazmışsın. Emniyet formuna bile girmişsin. İsteyen istediğini olur kardeşim bu kadar kasma kendini. Bende hem subay hem polis yakınıyım.

Mühbrk1903
Memur
20 Ocak 2020 14:24

Buradaki konu değil sadece emniyet formunda orada yaşlı başlı insanlar var dalga geçmişsin adamlarla buradada görünce bu seferde ben atladım. Bak güzel kardeşim arasında hiyerarşik bir ilişki yoktur. Çok kısa özetleyeceğim. Aynı puanımla subaylığı kazandım pomemden elendim paeme giremedim bile puanım yetmedi...
vanhelsing3535, 4 yıl önce

Adam gelmis forumda niye fikrinizi belirtiyosunuz diye millete firca cekiyor. Soyleyecez tabi fikrimizi. Her yeni baskik acildiginda bu konularda demekki fikri olmayan insanlar var. Bizde fikrimizi belirtip yol gisterecegis elbet.bulmuslar universiteden yeni mezun cocuklari sallayip duruyolar yok subay olursa aile hayatin olmaz yok daglarda hayatin gecer diye oalavralari. Bunlarin dogru olmadigini soyluyoruz. Statu olarak subayligin polislikten yukarida oldugunu soyluyoruz. Demeyelimmi bunlari

CinemaParadiso
Aday Memur
20 Ocak 2020 14:26

Subay olduğunu sanmıyorum

Mühbrk1903, 4 yıl önce
Diğer başlıklarda heryere yazmışsın. Emniyet formuna bile girmişsin. İsteyen istediğini olur kardeşim bu kadar kasma kendini. Bende hem subay hem polis yakınıyım.

Mühbrk1903
Memur
20 Ocak 2020 14:26

Amcam kardeşim babamda polis
CinemaParadiso, 4 yıl önce

Mühbrk1903
Memur
20 Ocak 2020 14:30

Neye dayanarak acaba bunu uydurdun ? Tanışıyor muyuz sizinle ?
CinemaParadiso, 4 yıl önce

CinemaParadiso
Aday Memur
20 Ocak 2020 14:31

Senin gibi biri subay olamaz diye düşündüm

Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi