Editörler : Pangaea

sayfa01
Aday Memur
21 Eylül 2021 14:21

2020 ve 2021 puanı olan ve sadece 2021 puanı olan yeğenim olduğu için olaya tarafsız baktım

Ozelegitim61
Şube Müdürü
21 Eylül 2021 14:21

Hocam hak aramayı haksızlık yaparak arıyorlar. 2021 lere kin besliyorlar. E bunu bize versinler de sonra size de 40 bin versinler. Savundukları şeye çocuklar kahkaha atarak Güler. :)

Takvim revize edilecekse bile 15 bin yeni atamadan 2020 ibaresi çıkarılarak revize edilmelidir.Tweetter da bozuk plak gibi aynı şeyleri söylüyorlar. Ne desek boş.

Ağzınıza sağlık.

sayfa01, 3 yıl önce

2020 kpss puanıyla daha 2-3 hafta önce 20.000 atama oldu.16 Eylülde 2021 kpss açıklanacağı için 2020 puanları hükmünü yitirecekti.2020 lilere ek bir hak vermek için alelacele 2021 puanları açıklanmadan takvimi açıkladılar.Amaç 2020 lileri 2022 de yapılacak atamaya dahil etmek.Yıllarca yapılan öğretmen atamalarının hiç birinde bir hafta sonra yeni bir atama takvimi açıklanmadı.Hala yeni atamanın sadece 2020 lilere verilsin denmesi bariz bir egoistliktir.Bakanda zaten bunu vurgulu bir şekilde söyledi.Kaldı ki 2020 liler 2021 lilerle, 2021 kpss ye de girdiğini düşünürsek ki girmişlerdir.O zaman iki puanından hangisi yüksekse onu kullan.İki puanın da atamaya yetmiyorsa mağdur olmuş gibi algı oluşturmamak lazım.Yok bakanla görüşülmüş tekrar düzenleme yapılacakmış yalan haberleriyle avunmamak lazım.Hak eden adil bir şekilde atansın.Kimsenin hakkı yenmesin.

Faramir66
Şube Müdürü
21 Eylül 2021 14:50

Madem bu kadar adil olunması taraftarısınız. 2021'e eylükde 5 bin ek atama verilmesini ve bu şubattaki 15 bin kişinin de eylülde göreve başlaması en adili olur. Her sene 20 bin atama olursa bence hiç kimse hiç kimseye hak iddia edemez. 2021li arkadaşlar kabul ederler mi acaba bu durumu? Şayet 2020 20 bin atama ve 1 yıl sonra görece başladı. Bu karma atamada atanacak 2020li malesef yok çünkü oraya 2020 yazınca karma atama olmuyor.

Faramir66
Şube Müdürü
21 Eylül 2021 14:55

Arkadaşın kendisi yazmış 2020 puanıyla daha 2 3 hafta önce atama oldu diye. 1 tarafta 11 ay bekleyen varken senin sınava girer girmez takvimin açıklandı. Hangisi adalet.2020de türkiye 1.si fransızca öğretmeni değil 2021 türkiye 21. Atanacak puanda. Hangisi daha başarılı? Hangisi daha adaletli. He bu arada 2021 benim için daha avantajlı oluyor o ayrı ama objektiflik adı altında en büyük yanlı yorumu yapınca konuşasım geldi. Seneye eylülde ek atamanıza 2022leri dahil edince en büyük yangını siz çıkarırsınız. İşimize geliyor diyin eyvallah da hak falan bunlar komik duruyor.

Pskghakan
Şef
21 Eylül 2021 16:14

Maşallah hocam tebrik ederim. Olur bence 350 hocam.

Faramir66, 3 yıl önce

Sınıf 350. Hocam. İlk 500 olur mu diye sormuştum.

Valarmorgulis
Kapalı
21 Eylül 2021 20:23

Hocam teşekkür ederim aldığım puanla atanir miyim bilmiyorum.her şey mümkün siz de biliyorsunuz. Inşallah sizin için de hayırlısı olur. Ben atanayım da ne olursa olsun diyen 2020 lerdir bana göre.heralde 55 le atanmak istiyorlar.ben ilk defa böyle bir saçmalık görüyorum.2 ay önce yapilan kpss gecerli olmayacakmis.bu arkadaslarin girdiği 2020 kpss ile atama olacakmiş.insan bunu soylemeye utanır.evet iki atama istiyorlardi yapılmadı.ancak bunun yükünü 2021 in sırtına vurmak bencilligin son noktasıdir.

YLDRM24, 3 yıl önce

Yazmış olduğunuz iletiye bakılırsa belli ki atanacağınıza inandığınız bir puan almışsınız, tebrik ederim.. Burada kimsenin kimseyi kandıracağı gibi bir durum söz konusu değil kaldı ki aynı yolun yolcusuyuz. Hiç kimse 2021 de alım yapılmasın demiyor insallah herkes atanır. Fakat 15000 alım ile sınırlandırıldığımız zaman tıpkı 2020 yılı mağdurlarında oldugu gibi o zaman ne diyeceğiz.Bana ne ben 90 aldım atandım kim ne yaparsa yapsın mı diyeceğiz birazcık vicdanlı olalım.

İömatçı
Aday Memur
21 Eylül 2021 22:32

Neden kimse gerçekçi olmuyor bu atama 2020 ler yada 2021 lileri mağdur etmek için ve mağdur etmemek için yapılmıyor geçen sene pandemi koşulları diye taaaaa bu zamana kadar ertelenmiş olan atama gibi olmamdı için normal zamanda yapılıyor normaldede Ocak Şubat gibi olurdu sonra Ki atama ise Haziran gibi yani kimse için erken veya geç yapılmıyor atama takvimi erken verilmedi 1 hafta sonra belli oldu ilk defa diyen arkadaşlarım aslında tam zamanında belli oldu takvim anormal olan geçen senenin atamasının geç yapılmasıydı herkes bişey uydurmuş benanlamadım devlet kalkıp aman mağdur ettik dur düzeltelim demeyecek geçen sene ekonomi kötü pandemi koşulları diye yapmadı bu kadar net bu sene ise aşılanma arttı ve okullar açık bu yüzden normal zamanda yapılıyor

Beratttt
Şef
21 Eylül 2021 22:45

2021 puanı açıklanmış ee atamada puanlar geçersiz olsun buna kargalar güler asıl problem şu 2021 sınavını çöp etmek istiyorlar eğer böyle bişey olursa tarihin gördüğü en büyük adaletsizlik olur ne demek kardeşim her yıl 40 bin atamaya gelecek şekilde atamaya mı dahil olacaksınız memleketin durumu iyi değildi alım az oldu şimdi ekonomi biraz düzeliyor alımlar oldu senin gecen yıl yaşadığın tahlisizliğin faturası neden 2021çıkıyor bu atamada 2020 puanlılarındahil olması haksızlıktır adaletsizliktir.

sistem1984
Şef
22 Eylül 2021 10:34

Hocam sıkıntı etmeyin kendinize. Herşey olacağına varır. Zaten bugün yarın açıklanır. Karma olursa iki tarafta mağdur olur. Sadece 2021 e verilirse 2019-2020 mağdur olur. Sadece 2019-2020 ye verilirse 2021 sadece biraz daha sabır etmek zorunda kalır, haziran veya eylül atamasına kalır. Çünkü meb 2021 e de en az bir atama vermek zorunda. Yani işin özeti şu. Biz ne yaparsak yapalım MEB bildiğini okuyor ve mağduriyetten başka bir şey yapmıyor.
Beratttt, 3 yıl önce

2021 puanı açıklanmış ee atamada puanlar geçersiz olsun buna kargalar güler asıl problem şu 2021 sınavını çöp etmek istiyorlar eğer böyle bişey olursa tarihin gördüğü en büyük adaletsizlik olur ne demek kardeşim her yıl 40 bin atamaya gelecek şekilde atamaya mı dahil olacaksınız memleketin durumu iyi değildi alım az oldu şimdi ekonomi biraz düzeliyor alımlar oldu senin gecen yıl yaşadığın tahlisizliğin faturası neden 2021çıkıyor bu atamada 2020 puanlılarındahil olması haksızlıktır adaletsizliktir.

Englishtch
Aday Memur
22 Eylül 2021 12:52

puanlariniz açiklanmadan bi̇ze veri̇len bi̇r atamaya konmaya çalişanlar si̇zlersi̇ni̇z.kanunen böyle bi̇r hakkiniz da yok zaten. bi̇rkaç gün sonra böyle olduğundan hi̇ç şüpheni̇z kalmayacak:))

edit : forum içerisinde mesajlarımızı lütfen küçük harflerle yazalım.

Ozelegitim61, 3 yıl önce

Kaldı ki atamaya sonradan dahil edilenler zaten 2020 ler. Sonradan gelip 2021 i kovmak istiyorlar. :) E onlara da göre adalet de kendi çıkarları hukuk da . :)

Englishtch
Aday Memur
22 Eylül 2021 12:54

geçersi̇z olamaz,çünkü bu atama si̇zi̇n puanlar açiklanmadan geldi̇.asil si̇z araya kariştiniz yanlişlikla.bu da yakin zamanda düzelti̇lecek i̇nşaallah.

aykt67, 3 yıl önce
İnşallah değişen bişey olmaz hocam bizim puanlar açıklanınca onlarınkiin geçersiz satyılması gerekir

Englishtch
Aday Memur
22 Eylül 2021 12:56

sen kendi̇ni̇ avutmaya devam et. şu yeni̇ takvi̇m açiklansin, bi̇rkaç şey daha yazacağim sana:)))

Ozelegitim61, 3 yıl önce

Dün yapılan görüşmelerde de zaten bunun değişmeyeceği söylendi. Ayrıca kontenjanlar da hazırlanmış ve bakanın imzası kaldı denildi dün yapılan görüşmede.

Englishtch
Aday Memur
22 Eylül 2021 12:59

puanin açiklanmadan gelen atama seni̇n deği̇ldi̇r. kanunlardan da mi haberi̇ni̇z yok,bu ne cahi̇lli̇k!! bi̇rkaç gün sonra bi̇z terci̇h yaparken asil si̇z susup oturacaksiniz kenarda:)))karma atama i̇ptal oldu bi̇le. si̇z hayal görmeye devam edi̇n. yok öyle beleşten atama!!!

Valarmorgulis, 3 yıl önce

Bu 2020 ler de kabak tadı verdi. Bu atamada biz atanalım size de 40 bin verilsin diyorlar.çocuk kandıracakar aklı sıra. Sizin puanınızı 2022 atamasında kullanıyorlar daha ne istiyorsunuz? Zaten 2021 e de girdiniz bir susun artık

Ozelegitim61
Şube Müdürü
22 Eylül 2021 13:00

Dedi 2 sene önceki puanı kullanmak isteyen hayalperest :)

Englishtch, 3 yıl önce

puanin açiklanmadan gelen atama seni̇n deği̇ldi̇r. kanunlardan da mi haberi̇ni̇z yok,bu ne cahi̇lli̇k!! bi̇rkaç gün sonra bi̇z terci̇h yaparken asil si̇z susup oturacaksiniz kenarda:)))karma atama i̇ptal oldu bi̇le. si̇z hayal görmeye devam edi̇n. yok öyle beleşten atama!!!

Englishtch
Aday Memur
22 Eylül 2021 13:04

önemli̇ olan takvi̇mi̇n açiklandiği gündür.nerede görülmüş puani açiklanmamiş sinava atama veri̇ldi̇ği̇??sen gördünmü hi̇ç?? bu 2020 ye veri̇len ek atamadir.anlamak i̇stemeseni̇zde bu böyle.bu yüzden hukuksuzdur,bütün hukukçular da ayni fi̇ki̇rde.şi̇mdi̇ye kadar kontenjanlarin açiklanmasi gereki̇yordu,neden açiklanmadi bi̇r düşünün bakalim.

edit : forum içerisinde mesajlarımızı lütfen küçük harflerle yazalım. her mesajınıza girip düzeltmemi yapalım. uyarı da vermemize rağmen devam ediyorsunuz. Lütfen küçük harf kullanın. 

Ozelegitim61, 3 yıl önce

Ek olarak 2021 sonuçları gelmeden atama yapıldı hukuksuz diyorlar. Arkadaşlar siz 2020 puanlarını kullanmak istiyorsunuz asıl hukuksuz olan bu :)

Ayrıca bu atama sonuçlardan önce başvurular alınsaydı bizim girmemiz zaten imkansızdı. Ancak bu atama sonuçlar açıklandıktan sonra 2020 puanları geçerliliğini yitirdikten sonra olacak.Tane tane anlatıyoruz onu da anlamıyorlar. :)

Englishtch
Aday Memur
22 Eylül 2021 13:07

biz 1 sene önce girdik sınava,2 sene önce değil.dünyaya geniş perspektiften bak biraz.Kötü niyet biyere kadar.biryerde gümlersin maazallah:)))

Ozelegitim61, 3 yıl önce

Dedi 2 sene önceki puanı kullanmak isteyen hayalperest :)

Ozelegitim61
Şube Müdürü
22 Eylül 2021 13:09

Hahahaha yorumlarına bak kim art niyetli. Hakkım olan atamada pazartesi günü tercih yapacağım. Güle güle :::))))

Englishtch, 3 yıl önce

biz 1 sene önce girdik sınava,2 sene önce değil.dünyaya geniş perspektiften bak biraz.Kötü niyet biyere kadar.biryerde gümlersin maazallah:)))

Englishtch
Aday Memur
22 Eylül 2021 13:11

hıııı hıııı yaparsın sen.Sana el sallayacağım pazartesi günü ama ortada baş parmak olanından:)))))

Ozelegitim61, 3 yıl önce

Hahahaha yorumlarına bak kim art niyetli. Hakkım olan atamada pazartesi günü tercih yapacağım. Güle güle :::))))

Englishtch
Aday Memur
22 Eylül 2021 13:12

Byeee:)))))))

Ozelegitim61, 3 yıl önce

Ozelegitim61
Şube Müdürü
22 Eylül 2021 13:23

Pazartesi günü seni etiketleyeceğim. En ucuz olanından. El de sallayacağım, orta parmak sende kalabilir. Sana lazım edecek. :)

Englishtch, 3 yıl önce

hıııı hıııı yaparsın sen.Sana el sallayacağım pazartesi günü ama ortada baş parmak olanından:)))))

Toplam 103 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi