Editörler : "eskiyara"Pangaea

SSelmasss
Şube Müdürü
24 Mayıs 2022 20:49

Yöneticilik görevinde bulunmuş olmak maddesinin açiklama kisminda şöyle yaziyor

Vekâleten ya da geçici görevlendirme suretiyle yapılanlar da

dâhil olmak üzere eğitim kurumu yöneticiliği (Müdür yetkili

öğretmenlik ve kurucu müdürlük dâhil) ile Bakanlık daire

başkanı ve şube müdürü veya il/ilçe millî eğitim

müdürlüklerinde il millî eğitim müdürü, il millî eğitim müdür

yardımcısı, ilçe millî eğitim müdürü, şube müdürü gibi yönetici

kadrolarında yapılan görevler bu mesleki gelişim kapsamında

değerlendirilir. Bu mesleki gelişim çalışması,

Bakanlık/valilik/kaymakamlık onayı veya atama

kararnamesi/hizmet cetveli ile belgelendirilir

Burda yazana göre okul müdür yardımcılığı yönetim görevi olarak kabul edilmiyor.

SSelmasss
Şube Müdürü
24 Mayıs 2022 20:52

Okul/kurum zümre başkanlığı /koordinatör rehber öğretmen/psikolojik danışman olarak görev yapmış olmak ibaresinden bana uymuyor sanırım. Ben okulumda branşimda tekim bu durumda zümre başkanı müdür yardımcısı oluyor öyle değil mi. Çünkü toplantı evraginda öyle yazıyoruz.

ömer42
Daire Başkanı
24 Mayıs 2022 21:03

Eser inceleme komisyonu, okul aile birliği denetim komisyonu, satın alma komisyonu, muayene ve kabul komisyonu, öğrenci davranışlarını değerlendirme komisyonu, kütüphane kaynaklarını tespit komisyonu, iyep komisyonu vs. Zümre başkanlığınız yoksa bunlardan biri veya birkaçı mutlaka vardır hocam.

SSelmasss, 2 yıl önce

Okul/kurum zümre başkanlığı /koordinatör rehber öğretmen/psikolojik danışman olarak görev yapmış olmak ibaresinden bana uymuyor sanırım. Ben okulumda branşimda tekim bu durumda zümre başkanı müdür yardımcısı oluyor öyle değil mi. Çünkü toplantı evraginda öyle yazıyoruz.

ömer42
Daire Başkanı
24 Mayıs 2022 21:08

Müdür yardımcılığı da dahil hocam. Maddeyi yanlış yorumluyorsunuz.

SSelmasss, 2 yıl önce

Yöneticilik görevinde bulunmuş olmak maddesinin açiklama kisminda şöyle yaziyor

Vekâleten ya da geçici görevlendirme suretiyle yapılanlar da

dâhil olmak üzere eğitim kurumu yöneticiliği (Müdür yetkili

öğretmenlik ve kurucu müdürlük dâhil) ile Bakanlık daire

başkanı ve şube müdürü veya il/ilçe millî eğitim

müdürlüklerinde il millî eğitim müdürü, il millî eğitim müdür

yardımcısı, ilçe millî eğitim müdürü, şube müdürü gibi yönetici

kadrolarında yapılan görevler bu mesleki gelişim kapsamında

değerlendirilir. Bu mesleki gelişim çalışması,

Bakanlık/valilik/kaymakamlık onayı veya atama

kararnamesi/hizmet cetveli ile belgelendirilir

Burda yazana göre okul müdür yardımcılığı yönetim görevi olarak kabul edilmiyor.

ömer42
Daire Başkanı
24 Mayıs 2022 21:13

Okulda zümre başkanı müdür yardımcısı ise siz ilçe zümre başkanları toplantısına katılmışsınızdır. O da sayılır hocam (2.8)

SSelmasss, 2 yıl önce

wulfgarop
Daire Başkanı
24 Mayıs 2022 21:24

Değerli Arkadaşlar 25-27 Mayıs 2022 tarihlerinde İstanbul'da adaylık, uzman öğretmenlik/başöğretmenlik ve hizmetiçi eğitim yönetmeliği ile gelen yeni düzenlemeleri çalışmak üzere seminere davet ediliyorsunuz. Katılımız için teşekkür ederiz. Seminerde sahada öne çıkan sorular ele alınacağı için bu soruları derli toplu almak ve belirli bir düzen içinde cevaplamak gerekir diye düşünüyoruz. İL milli eğitim özlük işlerine bakan şube müdürleri ile yapılacak bu çalıştay. Bulunduğum ilde bizden sahada cevap bekleyen sorunları tespit etmemiz istendi. Okul müdürleri olarak yukarıda sizlerinde sorduğu benzer soruları öpretmen arkadaşlarımız ile toparlayıp gönderdik. Çalıştayı sonunda tüm sorularımız için uygun bir açıklama yapılacaktır. Az daha sabır arkadaşlar.

edebiyaaa
Aday Memur
24 Mayıs 2022 23:55

2 yıl belletmenlik yaptım. Çalıştığın kurum pansiyonlu idi. Bunu brlgelendirmem kadar saçma bir talep olamaz.kendi bünyelerindeki okuldan haberleri mi yok

SSelmasss
Şube Müdürü
01 Haziran 2022 11:00

Okul Müdürümün yöneticilik dışında hiçbir belgesi yok. Neredeyse 20 yıldır okul Müdürlüğü yapıyor. Kurul komisyonlardan birini sunabilir mi. Aslında kurul komisyonların doğal üyesi. Geçerli olur mu ki ?

Toplam 28 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi