Editörler : Pangaea
10 Ocak 2018 10:09

2017 Puanı ile atama bekleyen hocalarım, nasıl zaman geçiriyorsunuz?

Şubatı bekle, mayısı bekle .... Sabretmek zor.

ulashserdar
Daire Başkanı
10 Ocak 2018 10:56

Saçma sapan oyunlar oynuyorum. Günde üç kere hemen bütün haberleri okuyorum. Eğitim videosu indirdim ama izlememek için akıl sır ermez bahaneler uyduruyorum...

Kısacası kafa bi milyon ne yaptığımı bense bilmiyorum.

ali çankaya
Daire Başkanı
10 Ocak 2018 11:10

cidden elimiz kolumuzu bağlayan bir süreç, ne tekrar çalışmaya motive oluyoruz, ne de anı istediğimiz gibi yaşıyor planlayabiliyoruz. bende kasımdan beri çalışmaya başlayacağım ama yarım yamalak devam ediyorum. Sürecin sonunda, elimiz hamurda karnımız aç kalmayız inşallah.

snatch1
Memur
10 Ocak 2018 11:50

400 bin kişi öğretmen olabilmek için 2017 kpss ye girdi.kişi başı 120 veya 180 lira ödedi.ortalama 150 lira desen 60 milyon tl yapar.atanan kaç kişi şuana kadar = sıfır....60 milyon tl abi..hiçbir karşılığı olmadan alınan paraya bak.

Bu tarz şeyler düşünüyorum genelde ve yine hep beraber bir 60 milyon tl daha toplamak için 2018 Kpss ye çalışıyoruz.daha ne olsun.

Boşver24
Aday Memur
10 Ocak 2018 12:15

Bir yandan atanma hayali kurarken öte yandan ya olmazsa deyip maalesef ve maalesef tekrar kpss çalışıyorum .Bi haber varmı diye sürekli haberleri okuyorum ama içim hiç rahat değil. Diyorum ben burda saf saf oturup beklerken acaba birileri çoktan yerini hazırlamış mıdır diye soruyorum kendi kendime .sürekli düşünüyorum başka birşey gelmiyor elimden ama hiç de sağlıklı bir süreç değil neyin içine düştüm böyle diyorum sürekli .sabır, beklemek bir yandan da çalışmak tüm yaptıklarım bunlardan ibaret .

10 Ocak 2018 13:25

Boş boş zaman öldürüyorum.Ders çalışacak motivasyonum kalmadı.2-3 ay bana bir ömür geldi ki daha bekleyecek aylar var.Girdiğin sınavın puanıyla atanmak için 1 yıl bekleten saçma sapan bir sistemin kurbanıyız.Bakalım daha neler olacak.Tek umudum bu atamanın adalete dayalı olması.

Tonyu25
Aday Memur
10 Ocak 2018 18:49

Askerdeyim. Bu dönemim başka şekilde geçmeyeceğini düşünerek askere geldim. İşin ilginç tarafı askerliği sevdim ve subaylık başvurusu yaptım :)

bornova525
Aday Memur
10 Ocak 2018 19:16

Telefonum aylardır kapalı. Kimseyle görüşmüyorum. Çünkü mantığı olan/olmayan ama ağzı olan herkes durmadan konuşuyor. Aylardır aileden para da istemiyorum. Bir yere de çıkmıyorum. Hepimiz gibi kontenjanların açıklanmasını dört gözle bekliyorum.

İleride sırf vicdan azabı çekip "Keşke/acaba bir kez daha denesem olur muydu" dememek adına 2018 KPSS'ye son kez hazırlanıyorum. Yaş 35, moral/motivasyon düzeyim düşük.. Öğrenim ve katkı kredisi borcu bekliyor, GSS borcu bekliyor..

KPSS'ye yaklaşık 17 farklı dersten hazırlanmak yetmiyormuş gibi bir de mülakat konuları/kavramları var.. Üstelik de mülakatın jüri üyeleri sizi denetleyecek yeterliğe sahip değiller..

Biraz daha yazsam konu yine siyasete dönecek.. Hadi siyaseti boşver de bütün bunların yabancı bir ülkede yaşandığını ve onları izlediğini düşün. Bekleyen çok iş yok.. Bu kadar öğretmen adayı ne yapacak.. Bir yandan da alttan geliyorlar.. Ne olacak bu işin sonu hiç bilmiyorum

birgaripepsilon
Kapalı
10 Ocak 2018 19:34

Rabbim yardımcımız olsun. Mağduriyet Bu kadar özetlenebilr hocam ..

bornova525, 6 yıl önce

Telefonum aylardır kapalı. Kimseyle görüşmüyorum. Çünkü mantığı olan/olmayan ama ağzı olan herkes durmadan konuşuyor. Aylardır aileden para da istemiyorum. Bir yere de çıkmıyorum. Hepimiz gibi kontenjanların açıklanmasını dört gözle bekliyorum.

İleride sırf vicdan azabı çekip "Keşke/acaba bir kez daha denesem olur muydu" dememek adına 2018 KPSS'ye son kez hazırlanıyorum. Yaş 35, moral/motivasyon düzeyim düşük.. Öğrenim ve katkı kredisi borcu bekliyor, GSS borcu bekliyor..

KPSS'ye yaklaşık 17 farklı dersten hazırlanmak yetmiyormuş gibi bir de mülakat konuları/kavramları var.. Üstelik de mülakatın jüri üyeleri sizi denetleyecek yeterliğe sahip değiller..

Biraz daha yazsam konu yine siyasete dönecek.. Hadi siyaseti boşver de bütün bunların yabancı bir ülkede yaşandığını ve onları izlediğini düşün. Bekleyen çok iş yok.. Bu kadar öğretmen adayı ne yapacak.. Bir yandan da alttan geliyorlar.. Ne olacak bu işin sonu hiç bilmiyorum

alikcmz
Kapalı
10 Ocak 2018 20:39

hocam bende yatmaktan sıkıldım Kafayı yiycem hergün oglene kadar yat ,öğleden sonra film izle gez vs. nereye kadar artık atasalarda kurtulsak . Geçen sene ders çalışma maratonum bu kadar sıkmamıştı :)))

10 Ocak 2018 22:07

Kendi çoluk çocuğu bu durumlara düşürülse ne yaparlardı acaba.

1 yıldan fazla süre bekletmek nedir hala aklım almıyor.

Naznaz08
Aday Memur
11 Ocak 2018 13:17

Ne bekleyecek hal kaldı ne ders çalışacak motivasyon.Dizi,film izleyip kitap okuyarak geçti aylar. Ders kitapları ortada duruyor çalışan yok.Şubat gelse de kontenjanları görsek.

Emru52
Aday Memur
11 Ocak 2018 17:57

Paramparça bir şekilde ders çalışıyorum nadiren. Bir sürü film-dizi izliyorum, hala okula devam edenlerin instagramda paylaştığı fotoğraflara bakarak efkarlanıyorum, bir de hergün buraya giriyorum ne var ne yok diye.

szn25
Kapalı
17 Ocak 2018 02:48

Aylardır evdeyim. Gelen iş tekliflerini reddettim sırf "ya atama olursa" diye düşündüğüm için. Her şeyimi buna bağladım. Yüksek lisansı bile bıraktım. Keşke bir yerde çalışmaya başlasaydım diye kendi kendimi yiyorum. Yaşıtlarım çoktan hayatını kurdu, benimle beraber mezun olan arkadaşlarım işlerinde tecrübe sahibi oldular, tek işssiz güçsüz ben kaldım. Keşke girmeseydim şu KPSS'ye diye düşünüyorum artık. Kendime olan güvenimi de kaybettim, depresyonun eşiğindeyim diyebilirim. Evet bu daha hiçbir şey, yıllardır atama bekleyen var biliyorum ama insan yine de sitem etmeden duramıyor bu belirsizliğe. Bir yapsalar şu mülakatı falan da biz de ona göre yolumuzu çizsek ne güzel olacak..

Türk24
Aday Memur
17 Ocak 2018 14:15

6 aydır yatarak geçiriyorum. Her günüm aynı yatma kalkma kahvalti oyun televizyon saatlerim birebir ayni sanki hayatimin üniversiteden sonraki kısmıni kopyala-yapıştır yapmışlar.

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi