Editörler : Lanet

recklesslife
Memur
20 Haziran 2021 12:23

Bu hafta içerisinde yazının yazılacağını öğrendik. Sabırla bekliyoruz hocam.

recklesslife
Memur
20 Haziran 2021 12:24

Ama herkes korkutuyor açıkçası. Üniversiteyi çok arayacaksın falan diyorlar. İs yükü anlamında korkum yok zaten birimimde de aktif olarak çalışıyorum.

hsnd
Başbakan Müsteşarı
20 Haziran 2021 13:56

Belediyeler siyasi olduğu için söylenmiştir bu söz. Ama sizin imza onay gibi işlerle işiniz olmayacağı için başınız ağrımaz bana kalırsa. Başı ağrıyanlar genelde önemli konularda imza yetkisi olanlar oluyor. Bu benim tanıdığım şu şöyle biri bu böyle etkili diye işlerini hallettirmek isteyenler sıkıntı yaşatabiliyor.
recklesslife, 3 yıl önce
Ama herkes korkutuyor açıkçası. Üniversiteyi çok arayacaksın falan diyorlar. İs yükü anlamında korkum yok zaten birimimde de aktif olarak çalışıyorum.

2Fast 2Furious
Genel Müdür
21 Haziran 2021 14:15

aynı durumu bende yaşadım geçen sene, ilgili birimde ihtiyaç ve yetişmiş bir personel istenildiğini duydum bir arkadaş vesilesi ile, gittim görüştüm ilgili daire başkanı ile o da belediye başkanı ile görüşmesi olumlu sonuçlandı ve muvafakat yazım yazıldı naklen geçişim oldu. olabiliyor böyle şeyler illa referans olacak diye bir kaide yok.

recklesslife, 3 yıl önce
Şans mi dersiniz ne dersiniz bilmiyorum ama x Büyük şehir belediyesi dilekçemi kabul etti. Ama üzerinden 1 hafta geçmesine rağmen muvafakat yazısı yazılmadı. Görüştüğüm kişi ihtiyaç olduğu icin kabul edildiğimi söyledi. Arada referans vs yok. Yüz yüze görüştüm bu arada.

elektronik-tek
Daire Başkanı
21 Haziran 2021 16:24

İnşallah üniversitesiteleri aramazsın. Geçen biri yazmış. Şu belediyeden kurtulayım da her yere gitmek istiyorum diye. 1500TL fazla para için çekilecek çile değil diye. Hakkınızda hayırlısı.
recklesslife, 3 yıl önce

Serhat4735
Aday Memur
05 Nisan 2022 13:19

Darısı başımıza inşallah

recklesslife, 3 yıl önce
Şans mi dersiniz ne dersiniz bilmiyorum ama x Büyük şehir belediyesi dilekçemi kabul etti. Ama üzerinden 1 hafta geçmesine rağmen muvafakat yazısı yazılmadı. Görüştüğüm kişi ihtiyaç olduğu icin kabul edildiğimi söyledi. Arada referans vs yok. Yüz yüze görüştüm bu arada.

matemat344
Memur
05 Nisan 2022 13:32

benim gördüğüm şu;

örnek veriyorum inşaat mühendisi iseniz ve X belediyesine geçmek istiyorsanız ve X belediyesinin de gerçekten inşaat mühendisine ihtiyacı varsa bile tamam seni alabiliriz demek yerine yine de iyi kötü birilerini bulmanı istiyorlar ki birileri istedi biz de yaptık denilebilsin. Bana öyle denk gelmiş de olabilir tabi.

srvngrc
Daire Başkanı
05 Nisan 2022 14:16

Yakın zamanda bir üniversiteden belediyeye geçiş yaptım. 657'ye tabi inşaat mühendisiyim. Maaşınızı bu sitedeki robottan hesaplayabilirsiniz. Ona ek olarak gideceğiniz belediyede sds varsa o eklenecek. Sds'yi de ilgili kurumu arayarak öğrenebilirsiniz. Benim geldiğim kurumda %113 oranında ödeniyor. Brüt 2520 lira civarında. En yüksek %120 olabiliyor ki o da 2680 liraya falan tekabül ediyor.

İş konusu tamamen görevinize ve görev yaptığınız birime bağlı olacaktır bence. Gitmeyi düşündüğünüz kurum ile görüşüp sizi nasıl değerlendirmeyi düşündüklerini öğrenebilirsiniz.

Her şeyi önceden konuşmakta fayda var.

16 Nisan 2022 23:17

hayırlı olsun .sormak istediğim bi şey var kimle görüştünüz peki? insan kaynakları müdürü mü genel sekreter yardımcısı mı genel sekreter mi belediye başkanının bir danışmanı mı hangi seviyede görüşme yaptınız yani?.

recklesslife, 3 yıl önce

zgo13
Aday Memur
19 Nisan 2022 15:50

nasıl yani üniversitede çalışan bir kadrolu 657 ye tabi memur belediyelere geçebiliyor mu ?

recklesslife, 3 yıl önce
Üniversitede teknisyen olarak bakım onarım biriminde çalışıyorum. Bu birim belediyelerde nasıl veya belediyelerde teknisyen ne is yapar?

samcro
Aday Memur
20 Nisan 2022 08:17

Hayırlı olsun. Nakil işlemleri sırasında geçmek üzere olduğunuz yer için geçişiniz tamamlanmadan önce arşiv araştırılması yapıldı mı acaba. Bununla ilgili bi uygulama var mı ? Yanlış hatırlamıyorsam bi yerde haber gözüme çarpmıştı sanırım ancak şimdi bulamıyorum.
srvngrc, 2 yıl önce

Yakın zamanda bir üniversiteden belediyeye geçiş yaptım. 657'ye tabi inşaat mühendisiyim. Maaşınızı bu sitedeki robottan hesaplayabilirsiniz. Ona ek olarak gideceğiniz belediyede sds varsa o eklenecek. Sds'yi de ilgili kurumu arayarak öğrenebilirsiniz. Benim geldiğim kurumda %113 oranında ödeniyor. Brüt 2520 lira civarında. En yüksek %120 olabiliyor ki o da 2680 liraya falan tekabül ediyor.

İş konusu tamamen görevinize ve görev yaptığınız birime bağlı olacaktır bence. Gitmeyi düşündüğünüz kurum ile görüşüp sizi nasıl değerlendirmeyi düşündüklerini öğrenebilirsiniz.

Her şeyi önceden konuşmakta fayda var.

17 Mayıs 2022 13:18

Geçmek istediğiniz belediyede meclis kararı ile mi alınıyor nakil gelecek personel arkadaşlar?

bravehard
Daire Başkanı
18 Mayıs 2022 08:20

Nakil personel için Meclis kararı alınmaz, Belediye Başkanın imzası ile alınır.

mimarmuhendis, 2 yıl önce

Geçmek istediğiniz belediyede meclis kararı ile mi alınıyor nakil gelecek personel arkadaşlar?

Ahtuci
Aday Memur
23 Mayıs 2022 11:35

BEN DE AYNI ŞEYİ MERAK EDEREK DİREKT MESAJ YOLUYLA SORDUM. UMARIM CEVAP VERİR.

ragazzabella, 2 yıl önce

hayırlı olsun .sormak istediğim bi şey var kimle görüştünüz peki? insan kaynakları müdürü mü genel sekreter yardımcısı mı genel sekreter mi belediye başkanının bir danışmanı mı hangi seviyede görüşme yaptınız yani?.

Toplam 34 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi