Editörler : supporters.
12 Eylül 2020 13:08

KPSS Alan Bilgisi sorularını değerlendiriyoruz

İlk oturum bitti geçmiş olsun, nasıl geçti arkadaşlar soru paylaşımlarını yapalım unutmadan akılda kalanları :)

İdariYargilama
Daire Başkanı
12 Eylül 2020 14:20

Bizim zamanmiz da ne kadar heyecanlı olurdu A grubu binlerce insan buralarda olurdu

12 Eylül 2020 15:59

Aynen katılıyorum. Buraların tadı kalmamış.

İdariYargilama, 4 yıl önce

Bizim zamanmiz da ne kadar heyecanlı olurdu A grubu binlerce insan buralarda olurdu

sarxon
Aday Memur
12 Eylül 2020 16:15

abi sen hangi ülkede yaşıyorsun? heyecan mı bıraktılar, biz gömülmeyi bekliyoruz. ben geçen haftaki korona festivalinden sonra sınava bile katılmadım. pek çalışmamıştım zaten ama göz göre göre evdekileri öldürmek de istemedim.

İdariYargilama, 4 yıl önce

Emirzeynp
Şube Müdürü
12 Eylül 2020 17:38

2.oturum nasıldı arkadaşlar, sınav kolay mı zormuydu

nazende17
Aday Memur
12 Eylül 2020 18:07

Çok zorlamadı orta derece bir sınavdı. Sıkı çalışmış olan 80+ görür.
Emirzeynp, 4 yıl önce

2.oturum nasıldı arkadaşlar, sınav kolay mı zormuydu

Emirzeynp
Şube Müdürü
12 Eylül 2020 18:10

Yani iktisat maliye 30 üzeri yapmıştır çoğu insan diyorsunuz??

nazende17, 4 yıl önce
Çok zorlamadı orta derece bir sınavdı. Sıkı çalışmış olan 80+ görür.

nazende17
Aday Memur
12 Eylül 2020 18:13

Çoğu değil çalışan yapmıştır dostum. 5-10 soru harici detaylı değildir sorular. Yüzeysel gibi geldi bana.
Emirzeynp, 4 yıl önce

Yani iktisat maliye 30 üzeri yapmıştır çoğu insan diyorsunuz??

nazende17
Aday Memur
12 Eylül 2020 18:18

O değil de niye kimse yok bu forumda :)

yuksel surden
Aday Memur
12 Eylül 2020 18:24

Sen yazmazsan o yazmazsa kimse yazmazki, bir yerden başlayınki biz de sizi takip edelim

glcnyzsvn
Aday Memur
12 Eylül 2020 18:33

İdari merci tecavuzu, borcu sona erdirmez ikaleydi sanırım cevap, kısa süreli hapis de en fazla 1 yıl, 301 mvekili olan bir soru vardı şıkları hatırlayamadım, iflas dairesi,istihkak davası ile ilgili soru vardı, itirazın kesin kaldırılması hangi makam,

10dkmola
Aday Memur
12 Eylül 2020 18:45

Merhabalar lütfen aklınızda kalan soruları biraz daha yazar mısınız. Ben çok merak ediyorum. kaymakamlık sınavına gireceğim. muhtemelen benzer gelecektir

glcnyzsvn, 4 yıl önce
İdari merci tecavuzu, borcu sona erdirmez ikaleydi sanırım cevap, kısa süreli hapis de en fazla 1 yıl, 301 mvekili olan bir soru vardı şıkları hatırlayamadım, iflas dairesi,istihkak davası ile ilgili soru vardı, itirazın kesin kaldırılması hangi makam,

nazende17
Aday Memur
12 Eylül 2020 18:48

Klasik maliye milli savunma, Fizyokrasi Quesnay, Baumol vardı, Reel harcamalar hangisi yanlış üretim faktörü alınmaz, stagflasyonda hangisi yapılmalıdır e şıkkı uzun cümleydi tam hatırlamıyorum, vergi sorumlusu, iltizam usulü, vergi fiyatı, devri bütçe (emin değilim), devletin borçları ödemek için para basması monetizasyon

ha.ya.let
Aday Memur
12 Eylül 2020 19:13

301 milletvekili sorusu nasıl bir soruydu

glcnyzsvn, 4 yıl önce

glcnyzsvn
Aday Memur
12 Eylül 2020 19:20

301 mvekili olan sorunun cevabı üye tam sayısının salt çoğunluğu olacaktı
ha.ya.let, 4 yıl önce

301 milletvekili sorusu nasıl bir soruydu

sunaydan
Aday Memur
12 Eylül 2020 19:21

tşk ediyorum

glcnyzsvn, 4 yıl önce
301 mvekili olan sorunun cevabı üye tam sayısının salt çoğunluğu olacaktı

nazende17
Aday Memur
12 Eylül 2020 19:28

Siyasi partilerin mali denetimi anayasa mah nereden yardım alır Sayıştay.

nazende17
Aday Memur
12 Eylül 2020 19:30

Sayıştayla alakalı bir soru daha vardı hangisi yanlış diye bilmem ne adına yapar yazılmıştı yanlış şık o TBMM adına yapar.
nazende17, 4 yıl önce
Siyasi partilerin mali denetimi anayasa mah nereden yardım alır Sayıştay.

kreisus
Aday Memur
16 Eylül 2020 21:04

Cari dosya sorusunun cevabını yönetim kurulu kararları yaptım. Denetim planları farklı dönem hakkında onay alıyor olur.

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi